Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

poruka: 13
|
čitano: 1.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Evo jedan friški problem iz druge dimenzije! Uzeo sam novu matičnu Asus Rog Strix B450-E gaming za svoj pc. Problem je sljedeći: Kada se instalira Asus Armoury Crate (koji u sebi sadrzi i Auru Service za kontrolu RGB osvjetljenja), moj overall PC performance padne drasticno. Kako to mislim drasticno? Pa uvijek sve testiram preko userbenchmarka, a procesor preko cpu-z. Kompletni PC padne za otprilike 15-20 posto u rezultatima benchmarka!! Kako je to uopce moguce?? Nakon instalacije Asus Armoury Crate (ili zasebno Aura Service) moj Ryzen 2700x ostane u zakljucanom modu sa multiplierom x40 (mada u biosu je sve netaknuto i default auto mod). Kad deinstaliram Asus Armoury Crate (ili samo Asus Auru) PC perfromance se vracaju na normalne, iznadprosjecne vrijednosti. 

 

Benchmark prije Asus Armoury Crate:

UserBenchmarks: Game 95%, Desk 104%, Work 102%

CPU: AMD Ryzen 7 2700X - 85.5%
GPU: Nvidia GTX 1070-Ti - 94.9%
SSD: WD Black NVMe PCIe M.2 250GB (2018) - 202.8%
SSD: Samsung 860 Evo 500GB - 126.8%
HDD: WD Black 1TB (2010) - 56.2%
RAM: Crucial BLS8G4D30BESBK.8FD 2x8GB - 106.3%
MBD: Asus ROG STRIX B450-E GAMING

 

Benchmark nakon instalacije Armoury Crate:

UserBenchmarks: Game 87%, Desk 85%, Work 85%
CPU: AMD Ryzen 7 2700X - 70.9%
GPU: Nvidia GTX 1070-Ti - 91.3%
SSD: WD Black NVMe PCIe M.2 250GB (2018) - 175.8%
SSD: Samsung 860 Evo 500GB - 77.1%
HDD: WD Black 1TB (2010) - 58.5%
RAM: Crucial BLS8G4D30BESBK.8FD 2x8GB - 92.2%
MBD: Asus ROG STRIX B450-E GAMING

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Maknes taj bloatware i uzivas.

 

Dok se ne rijese problemi na relaciji BIOS->OS->SOFT.

 

Ocito da negdje nesto ne odradjuje.

 

Moj savjet:

1. Staviti zadnju verziju BIOS-a na plocu

2. Instalirati 1803 W10, 190x su trenutno veoma nestabilne

3. Provjeriti na ASUS Webu dali postoji koja novija verzija tog alata (cak i Beta), ili neka starija, pa probati sa vise njih.

 

U najgorem slucaju, mozes zivjeti bez.

Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan
Čitatelj kaže...

Maknes taj bloatware i uzivas.

 

2. Instalirati 1803 W10, 190x su trenutno veoma nestabilne

 

-stabilno. + beskorisno (update/upgrde je mandatoran i za par dana bi opet bio na novom buildu, razlika je samo 3-6 mjeseci ili fastring.. tj win bi ga gurnuo na 1903 za par mjeseci na 1909).

-tako se ne  riješava problem, možda samo odgodi (ali ne u ovom slučaju).

- MS neće 'popravljati' win build zbog ausovog bloata, obrnuto je vjerojatnije i sve ostalo je odličan savijet :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:08 (ihush).
7 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan
Čitatelj kaže...
Dok se ne rijese problemi na relaciji BIOS->OS->SOFT.

 

Ocito da negdje nesto ne odradjuje.

  a moguće je i da treba malo prekopati po postavkama tog softvera, nisam upoznat kako točno funkcionira ali po internetima vidim da se iz njega daju štelati postavke proca, meme etc. koje postoje i u biosu, vjerojatno po instalaciji sve vrati na difolt odnosno ne poštuje već u biosu zadana namiještanja pa bi bilo zgodno ukoliko juzer baš mora iz nekog razloga koristiti taj program istoga i podesi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
13 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Hvala svima na trudu i savjetima! Bios je najnoviji, Windowsi su fresh install. Nevjerojatno je da cim instaliram Asus Armoury Crate, procesor se locka na x40 multiplier, sve performanse padnu makar je u biosu sve default.

Nadalje, postoji Asus Suite - program koji kontrolira sav hardver na maticnoj, dakle od clockanja pc-a i memorije i slicnih stvari u real time, bez ulazenja u bios. Ali taj program nisam niti instalirao jer mi je nepotreban. U biosu samo imam aktivan XMP profil na memoriji i to je to, sve drugo default.

Izgleda da je problem u tom Asus Armoury Crate (on sadrzi Auru za kontrolu RGB, dok Asus Suite to nema). Zalosno je sto kupis taj famozni ROG Strix, a na kraju sa njime toliko problema da mi je zao svake kune za to. Najradije bi ploču vratio u shop i uzeo nesto normalno.

Dakle, ostane mi da imam dobre performanse bez RGB, a svi mi volimo da to malo svijetli i mijenja boje...hah

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 16:57 (fritz321).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Idi u Armory Crate i prebaci ovaj profil na "Windows":

 

 

To ti performance/power management prebacuje nazad na standardne Windowsove Power profile. (Ako imaš ovo podešavanje, ja imam ASUS ROG laptop, pa ta opcija definitivno postoji.)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan

Nazalost nemam takve opcije, vjerojatno to dolazi samo sa ROG laptopom, kod mene u PC verziji to ne postoji. Armoury Crate je update-an do zadnje verzije.

12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Imam istu matičnu u kombinaciji sa 3700x i 2x8gb corsair 3200mhz. Nisam niti pokušavao instalirati taj program jer sam odmah pogasio sav rgb jer privlaci klince pa mi rasturaju po kučištu . Inače u kombinaciji sa orginalnim hladnjako sve to jako lijepo svijetli. Ako uhvatim vremena, instalirati ću pa da vidimo kako je kod mene. Mene nešto drugo mući. Kad stavim ram na 3200 ili 3000 ruši se, radi stabilno na 2933. Veliš da si upalio xmp profil, ne mogu naći tu opciju u biosu, jel to uopće moram upalit? Druga stvar mi je boot time, dosta je dugačak, task manager/startup/last bios time:18 sec a dok uđe u windows ukupno 27sec. Kako je kod tebe? SSd je m2 nvme samsung fast boot u biosu enabled.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan
bojan111111 kaže...

Imam istu matičnu u kombinaciji sa 3700x i 2x8gb corsair 3200mhz. Nisam niti pokušavao instalirati taj program jer sam odmah pogasio sav rgb jer privlaci klince pa mi rasturaju po kučištu . Inače u kombinaciji sa orginalnim hladnjako sve to jako lijepo svijetli. Ako uhvatim vremena, instalirati ću pa da vidimo kako je kod mene. Mene nešto drugo mući. Kad stavim ram na 3200 ili 3000 ruši se, radi stabilno na 2933. Veliš da si upalio xmp profil, ne mogu naći tu opciju u biosu, jel to uopće moram upalit? Druga stvar mi je boot time, dosta je dugačak, task manager/startup/last bios time:18 sec a dok uđe u windows ukupno 27sec. Kako je kod tebe? SSd je m2 nvme samsung fast boot u biosu enabled.

 

Bas me zanima da li ćeš ti imati taj problem, mada imaš noviji procesor, ali svejedno da vidimo! Dakle po svim mojim testiranjima, preko user.benchmarka i cpu-z programa, odmah nakon instaliranja Armoury Crate (koja sadrzi novu Auru) ili, naglašavam ili! posebno Aura softwarea, bez Cratea, procesor se zaključa na x40 i sve performanse padnu. Stavio sam ti sliku gdje možeš vidjet aktivaciju tok XMP profila (mada tu stoji D.O.C.P Standard), dakle samo to prebacis na DOCP i to je to. A boot mi ponekad traje malo duže, sada je recimo 16,4 sekunde. Tvoj ulazak u windows je dosta dulji, s obzirom da imaš bolji m2 nvme nego ja.

12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Probati ću u sljedećih tjedan dana naći vremena pa javim kako je kod mene sa aurom i vidjeti jel kod mene upaljen taj docp mada ja mislim da tu nisam ništa dirao osim prebacio na 2933

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan
Čitatelj kaže...

 

2. Instalirati 1803 W10, 190x su trenutno veoma nestabilne

 

 Može malo više informacija??

7 godina
protjeran
offline
Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performance??

Specificno za Enterprise senktor, dosta upravljackog softwarea ne radi kako spada,

ne radi komunikacija sa PLC-om itd itd itd.

 

Vecinu tih stvari home user nece primjetiti, ali cim postoji u Enterprise sektoru

tih problema, vjerujem da se u kucnoj okolini vidi jos vise problema,

gdje se ne koristi samo 3-4 vizualizacije PLC-a, RDP i slicno,

nego hrpu drugog (nepotrebnog i potrebnog) softwarea.

 

Tako da sve masine drzim na 1803,

dok par testnih imam na 1809,

a uredjaji kojima trebaju raditi Windows Mobile CE driveri,

oni su zapeli na 1607, nakon toga ti driveri vise ne rade.

(nije da preporucam 1607 za kucnu uporabu, ali 1803 je veoma stabilan build)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450 E-gaming, bad pc performan
Čitatelj kaže...

Specificno za Enterprise senktor, dosta upravljackog softwarea ne radi kako spada,

ne radi komunikacija sa PLC-om itd itd itd.

 

Vecinu tih stvari home user nece primjetiti, ali cim postoji u Enterprise sektoru

tih problema, vjerujem da se u kucnoj okolini vidi jos vise problema,

gdje se ne koristi samo 3-4 vizualizacije PLC-a, RDP i slicno,

nego hrpu drugog (nepotrebnog i potrebnog) softwarea.

 

Tako da sve masine drzim na 1803,

dok par testnih imam na 1809,

a uredjaji kojima trebaju raditi Windows Mobile CE driveri,

oni su zapeli na 1607, nakon toga ti driveri vise ne rade.

(nije da preporucam 1607 za kucnu uporabu, ali 1803 je veoma stabilan build)

 to sve nema veze s 'prosječnim' korisnikom..

-ent. je za firme/kompanije i institucije, ne za obične korisnike, nije stvar izbora (osim piraterija..).

-specifične potrebe su specifične, ne za prosječne korisnike.

-osobni izbor ili potrebe nisu kriterij za forum kao izbor winver. običan korisnik home/pro verzije ne može birati, ima cikluse koji ga tjeraju jer je to mandatorno dio requirementsa samog win 10, tj obavezan update-upgrade i ciklus je 6mj dok je ltsb 18.. + gašenje supporta po isteku (za winver). Sitacija je 'slična' kao da imamo nekoliko novih win, koje bi mogli nazvati win-11-12-itd ali se svi nazivaju win-10 pa je dodan build. Normalan korisnik je u 'trostrukom' stanju, tj klasična MSova support logika o tri aktivne verzije osa, koje su do sad bile nrp xp-7-8.. a sad je to build, npr 1803-1809 kao najstariji dozvoljen koji će u idućih par dana morati na 1903 ili 1909 dok će se prvi višak ugasiti. Juzer može isključiti-onemogućiti upgrade ali to nije preporučljivo, dok u firmi admin brine o wsusu..

 

-pogrešno je svoj kriterij koristiti kao nešto usporedivo za normalne korisnike, karikirat ću, možeš biti na linuxu ili macu, ali u win temi se govori o win, prošireno, za normalne korisnike se govori o normalnom win a to uključuje i winver-build + pravila koja korisnik ne bira nego MS nameće. (odnosno, dio korsnika prefrira win7, dok radi imaju izbor, kad se ugasi support tad će izbor biti win10..).

 

- ciklusi..

+ naravno, kad se ispod haube napravi neka značajnija promjena kao wddm model s 1.0 na 2.0 za vga driver, tad imamo 'problem' tj kašnjenje oem proizvođača koji ekšli daju support kao nvidia-ati koji ponekad kasne s driverima za build ili su bugoviti.. i samo zato ne treba žuriti s nadogradnjom, tj noramalan juzer je u 3-6mj ciklusu, dok su testeri pokusni kunići u početku a oni koji žele stabilnost odgađaju do 6mj .. (ili duže), no na kraju moraju svi, samo je pitanje kad. U početku nikome nije preporučljivo jer su dječje bolesti bugovi prisutni i to ne samo MSovi nego i svih HW-OEMa tj računalo je HW+SW a driver je ljepilo i ako to sve nije zaljepljeno, raspadne se.. :)

-iz ciklusa je vidljivo da npr 1803 gasi 12.stud.2019.. = ugašen. To što si na ent-ltsb nije usporedivo s ostalima a tad ni savjet nije primjenjiv.

 

edit: i buduće buildove-ciklusi, kad izađe 2003 ugasit će 1809, itd.. tj novi-četvrti build datum je vrijeme gašenja najstarijeg builda i zadnji rok kad juzer mora nadograidti win. To jednako vrijedi za sve verzije kao i ent, samo što su njima ciklusi duži kao i ltsb. Obrnuto, novi HW ima njanoviji driver tj za winver najnovijeg builda i ako se pokuša na stariji win instalirati novi driver (a stariji možda ne postoji za novi hw) tad je moguć problem itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 14:59 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice