Asus p5b se,Ami bios problemi

poruka: 38
|
čitano: 4.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Imam matičnu ploču Asus P5B-Se i American Megatrends Inc. Bios na njoj. Verzija biosa je 0302 trenutno...Imam dva problemčića! Imam E5200 procesor sa 2.5Ghz, ali pošto je bios 0302 procesor kuca na 2.4Ghz da bi išao na max potrebam je 1001 bios e sad skinem je na FAT32 usb sa official Asus sajta 1001 bios da updateujem bios preko Asus Ez Flash 2 metoda ali on prepoznaje update, ma ništa mijenjam ja C D A B ali nema sadržaja sto se kaze ni avaza sve radi ali ne pokazuje mi update... Pa sam kontao da ga probam klokovati na 2.5 ili više koliko mi dozvoli temperatura, pa sam išao da povećam FSB frekvenciju koja je sad na 200Mhz za 10% i kad sam omogucio to na Manual i trebam stisnuti Enter da stavim novu vrijednost frkevencije nece Enter znaci radi tastatura ali kao da ne dozvoljava da promjenim nista iako stavim sve na Manual.... Molio bih nekoga ko ima iskustva da mi objasni u čemu je riječ da li je matična slaba ili sta vec???

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Da li jebios u zip fileku,ili si ga extrakto van ???

 

Moralo bi pokazati bios filek ...

 

Ako ti ploča radi,imaš i za windowse da možeš napraviti updejt biosa,ne preporuča se 100%,ali ....

 

Dobro sam ti rekel,taj zip unzipaj,i onda stavi na USB stick ... mora ga prepoznati ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 8:08 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Da raspakovo sam ga u Windowsu i dobio sam Rom fajl( Asusxxxxx.rom) u to fazonu. Ploča radi računar koristim svaki dan. Al meni u Asus Ez Flash 2 ne učitava nikakav sadržaj mogu mjenjati path npr. C D A, ali ne ucitava...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 8:12 (Ps3 user).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Probaj smanjiti ime samog fajla
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
8 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Ps3 user kaže...

Da raspakovo sam ga u Windowsu i dobio sam Rom fajl( Asusxxxxx.rom) u to fazonu. Ploča radi računar koristim svaki dan. Al meni u Asus Ez Flash 2 ne učitava nikakav sadržaj mogu mjenjati path npr. C D A, ali ne ucitava...

 Stavi USB odozada najgornji slot lijevo (u biti oba gornja slota odozada bi trebala prepoznati stick) ...

 

Od naprijed ti neće raditi ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 8:15 (nbdy32).
5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

I opet vamo hajde neka biosa na 0302, ali sto mi ne dopušta da povećam frekevnciju FSB-a??? 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Ps3 user kaže...

I opet vamo hajde neka biosa na 0302, ali sto mi ne dopušta da povećam frekevnciju FSB-a??? 

 

 Pa to je prvi bios koji je došao sa pločom ...

 

Nije ni čudo da ne dozvoljava neke stvari ...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Aaa to je znači, hvala prijetelju na savjetu pokušaću danas sutra... Samo se bojim da ne zabaguje nešto pa mi padne bios...

 

8 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Evo sve sam pokušao nece ucita bilo kakav sadrzaj u Asus Ez Flash 2 sve sam uradio kako si rekao i po onom uputstvu na web sajtu ciji si mi link poslao... Kada izaberem path on ga učita ali ne pokaže da postoji neki sadrzaj na njemu u ovom slucaju update.. Stavio sam USB u prva dva USB porta sa zadnje strane, pokusavao i ništa...Takođe i smanjivanje samog naziva fajla nije pomoglo... Procitao sam da prepoznava 8digit code ali ne pomaže ništa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 9:41 (Ps3 user).
5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Evo slika... i tako kad učita bilo koji path ne pokaže nista sa strane...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Ps3 user kaže...

Evo slika... i tako kad učita bilo koji path ne pokaže nista sa strane...

 - vjerojatno ne prepoznaje naziv-ime filea.. treba biti u odgovarajućem formatu, npr. asus1234.bin ili bios_567.rom ... (ograničenja FAT32 i DOSa).

- zato, prvo napravi backup-snimi.. i tad vidiš u kojem obliku flash util to vidi, tj tad se taj snimljeni file mora vidjeti i tad znaš da je sve sa usb-stikom ok kao i sa snimljenim starim-postojećim biosom..

-kad ti ponudi naziv, napiši nešto kao asus0303 .. tj prema trenutnoj verzji biosa uz ograničenje 8.3 (osam naziv, tri ekstenzja).

- tad snimiš u pravom-potrebnom formatu i tad mora raditi.

 

pažljivo, ako nisi siguran što-kako radiš tad ne diraj, jer ako pogriješiš tad možeš baciti matičnu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Isto tako provjeri u BIOS-u da ti nije upaljen BIOS FLASH Protection > ENABLE, pa stavi na DISABLE

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Aha, ovo je već nešto, pa vec sam radio sa biosom na drugim racunarima i islo je vrlo glatko.... I možeš li mi reći sta bi moglo krenuti po zlu da se pazim toga jer nisam do sad imao problem sa biosom pa nemam baš iskustva.... ??? Hvala na savjetu i lijep pozdrav!

 

12 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Probaj usb od 2 ili 4gb, ili smanji particiju na svome. Meni se dogodilo na starijoj gigabyte 775 ploci, mislim da je isto bio ami bios, te ploce ti sa starijom verzijom biosa ne prepoznaju usb vecih formata, kad sam smanjio particiju na usbu normalno ga je prepoznalo i uspio napravit update

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Kod mene USB od 4gb Transcend, a ploča je isto 775.

 

12 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Smanji particiju na 512mb ili 1gb, ne sjecam se koje je tocno ogranicenje bilo

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

-što može krenuti po zlu? .. sve/bilo što. Po pisanom, nemaš dovoljno iskustva (za snalaženje) ali 99% da će sve proći OK, problem je onaj 1% i tad imaš ''ciglu'' tj ako kod flashanja nešto pođe po zlu, tad imaš veći problem nego sad.

-tek kad flash util kaže da je sve napravio OK i nakon restart-reboota upališ računalo tad si miran, do tad bilo koji problem npr nestanak struje i imaš 'ciglu'.

-prvo pravilo, ako nešto pođe po zlu NE GASI, ne restartati/resetirati jer BIOSa nemaš i moraš pokušati popraviti u tom trenu, ponavljati flashanje dok ne uspije bez gašenja... a to možda ne možeš, npr ako ti je to jedino računalo tad nemaš kako skinuti novi-pravi biso i snimiti ga na usb i sl. ..

 

-bios mora biti odgovarajući, za točno tu seriju MBO, pazi i na oznaku revizije..

-postoje flash-utilsi-programi (.exe pod DOSom ali za njih ti treba botoabilan medij kao FDD-dos..) i zato se u novijim MBO koristi util iz BIOSa koji je recimo isti ali ograničen-fixan iz doba kad je MBO bios stvoren, možda bugovito, možda stari format naziva filea možda bilo što deseto.. pa do banalnog (već ti je navedeno) da trebaš u biosu omogućiti flash biosa ili promjeniti postavku jumpera na mbo.. ako je to zaključano tad ne možeš flashati.

 

+ prije svega učitaj defaultne postavke, save&exit-reboot .. jer ako si bilo što mijenjao npr pokušavao si overclockati, može biti uzrok problema npr da ne čita usb zbog OCa kontrolera-FSB.. ili najgore, da ga čita s greškama, tj da u tom trenu kad flashaš nešto smrzne. Ovako ti računalo radi, ako pogriješiš, tad neće raditi, ako sve prođe OK tad će raditi malo bolje. Rizik je na tebi, tvoje računalo, ti radiš, tvoje znanje.. strpljivost i ne gasiti dok sve ne prođe OK. Forsiranje bilo čega može biti uništavanje mbo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Ajde i to ću da pokušam, i mislim da nemam šta zeznuti... radim po uputstvu sve nista ne radim bez knjige ili nekog uputstva... Sto se tiče update verzije biosa ona je 1001 jer podrzava novije procesore sa vecom frekvencijom pa bih nju stavio... Skinuo sam je sa officijalnog sajta znaci Asus p5b se- support-bios & firmware i skinuo naravno nije beta verzija... sto i nebi trebalo

5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Ovo se desilo kad sam pokušao napraviti back-up...

Current drive does not allow to be written!

Ja mislim da su u pitanju jumperi na MBO sta vi kažete? 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 12:02 (Ps3 user).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Ajt ti formatiraj USB na exFAT pa probaj onda spremiti bios na njega ...

 

Uglavnom ne prepoznaje ti USB stick ...

 

Probaj napraviti particiju od 1GB na tom stiku kako je kolega gore predložio,pa formatiraj u exFAT ...

 

U biti napravi 2 particije po 1GB,jednu u FAT32,drugu u exFAT, na svaku stavi bios koji si skinuo,moralo bi prepoznati jednu od te dvije particije ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 12:21 (nbdy32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/ASUS_AISuite3_Win7-81-10_V10161_HM.zip?_ga=2.170622432.1399697068.1546733152-147262484.1546733152

 

Evo ti link od ASUS AI suite 3,koji bi ti trebao omogućiti flešanje iz windowsa ...

 

Inače ako imaš originalan CD/DVD od ploče,gore ti je ASUS Utility,koji također omogućava fleshanje iz windowsa ...

 

I nemaš nikakvih jumpera za fleshanje ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 12:38 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

E ovako uradih to i učita mi Fat32 ali i dalje nema update-a na njemu a exFat ne čita uopšte...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Vidjecu ja mislim da imam originalan CD/DVD od ploče negdje u kutijama

 

5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Sačuvalo se i ovo...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Zaboravio sam te pitati,skinuti bios si iz direktorija stavio u root USB sticka, tako da nema direktorija ???

 

Iliti zipani fajl si odzipao ...

 

filek koji si dobio je direktorij sa biosom unutra ...

 

taj bios iskopiraj na USB stick,bez direktorija ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 14:23 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi

Stavio sam na USB i rar fajl tj.zip i rom fajl koji se dobije kad se odzipuje...koji sad da snimim na USB zip fajl ili rom fajl?

15 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Ps3 user kaže...

Ovo se desilo kad sam pokušao napraviti back-up...

Current drive does not allow to be written!

Ja mislim da su u pitanju jumperi na MBO sta vi kažete? 

 

 -imaš problem s usbom.. ili pogrešan format fat32.. (ali nije svejedno koji cluster size, .. trebaš do 2GB.. to što radi pod win ne znači da radi pod DOSom-biosom..), npr probaj formatirati kao FAT (bez 32 ili fat16..).

-tj. to što ne možeš snimiti backup biosa ti govori da je problem u stikiću, što god bilo, kvar, readonly-zaštita ili ako nema kvara standard + računaj da je bios-mbo staro, da ne podržava ono što može novi pc pa tako ni čitanje stikića izvan standarda koji je prije desetljeće bio više odgraničen.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Asus p5b se,Ami bios problemi
Ps3 user kaže...

Stavio sam na USB i rar fajl tj.zip i rom fajl koji se dobije kad se odzipuje...koji sad da snimim na USB zip fajl ili rom fajl?

 ROM fajl,ali bez direktorija,u root USB sticka ...

 

Imaš li još koji stick,da probaš s njim ...

 

Jesi probao preko ASUS Utilsa sa CD-eja ???

 

I kako ihush veli,ako uspiješ snimiti,morat ćeš uspjet i učitat bios file na USB ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 19:50 (nbdy32).
5 godina
neaktivan
offline
Asus p5b se,Ami bios problemi

Ala ljudi hvala vam puno imam još USB stikova i CD od matične mora uspjeti nekako. Lijep pozdrav svima!!! Necu danas vise nista pokusavati, ima dana ionako se savjetuje da se ne izlazi iz kuće zbog pandemije Korona virusa hahahaha.... Hvala vam još jednom...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 20:13 (Ps3 user).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice