1 HDMI + USB-C - extend slike na 2 monitora

poruka: 4
|
čitano: 898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
1 HDMI + USB-C - extend slike na 2 monitora

Imam HP Pavillion 15 s 1 HDMI portom i 2 Dell S2721D monitora. 

 

1 monitor spajam preko HDMI porta, a drugi preko USB-C porta s USB-C na HDMI adapterom. Ta kobinacija je do prije par dana radila odlično, laptop je uredno extendao sliku na oba ekrana.

 

Sada odjednom više ne želi prikazati sliku preko USB-C.

 

Što sam sve isprobala:

- ispravnost HDMI kablova - sve je ok 

- USB-C na HDMI adapter - imam ih 2, oba rade ispravno (probala sam spojiti mobitel na monitor i radi)

- ispravnost HDMI portova na monitorima - sve je ok

- ispravnost USB-C porta na laptopu - ne pada mi na pamet kako to provjeriti, moguće da je tu problem, ali:

- imam i obični USB na HDMI adapter, ni s tim adapterom ne uspijevam dobiti sliku na monitoru

- reinstall display drivera

 

Što dalje? Nažalost imam samo 1 HDMI port na laptopu, a trebam 2 monitora na extend (ne mirror)... Ne bih rekla da imam hardverski problem (iako ne mogu isključiti 100%), mislim da su windowsi odjednom odlučili ne prepoznavati drugi monitor preko USB/USB-C porta...

soft kitty, warm kitty, little ball of fur, happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1 HDMI + USB-C - extend slike na 2 monitora

-bootaj neki live, eliminiraš-potvrdiš kvar neovisno o driveru..

-ili je dirver-postavke soft..

-ili je hard(ware) recimo kvar usb-c porta, kontrolera, loš kontakt + pad napona ..

 

-pretpostavka... do sad je radilo odlično.. znači neko vrijeme, godinu-dvije? .. tad je 90% oštećen usb-c port fizički-kontakt ili elektronika-kontroler-napon a objašnjenje-uzrok je što sve stari i ako svaki dan spojiš-odspojiš par puta kroz neko vrijeme se jednostavno pohaba (industrijski standard za jeftikaner portove je 2000 korištenja, prosječno računalo kao usb port je to cca 2-3 godine prosječnog korisnika tj kao što su i jamstva..). Ako je kraće vrijeme tad kao loto-sreća, može i prije.. a može raditi godinama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
1 HDMI + USB-C - extend slike na 2 monitora

Može malo više o live boot-u?

 

Radilo je nekih 4-5 mjeseci i svaki dan je bilo uštekavanja i ištekavanja, nekako mi je to prekratko vrijeme da bi se već izraubao :)

soft kitty, warm kitty, little ball of fur, happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1 HDMI + USB-C - extend slike na 2 monitora

-bilo koji live medij.. linux kao mint-ubuntu-stikić ili hirens-minipe.. ubodeš-upališ, sva mudrost je napraviti stikić čitajući howto i klikati next + znati koji je f-key za bootmeni u paljenju računala.

za podržane uređaje je linux zgodan-praktičan uz par izuzetaka za mrežu-wlan kao broadcom-arteros u vrijeme kad su opstruirali igre-velikih.. + dobro je imati live stikić pri ruci za bilo kakavu potrebu npr kvar-spašavanje i sl. .. a hirens je zgodan jer je ipak win korišteniji + alati koji su tad zgodni priručni..

ovisno o veličini 4-8gb treba odgovarajući stikić, rufus ili koji drugi alat ili tipkanje u cmd-terminalu, tj svaki alat-os radi isto, isti rezultat samo je stvar što je lakše klikati next... + nešto znati o razlikama računala, kao uefi-gpt/mbr tj kao dizel-benzin za aute stvar koji znaš ili imaš problem :)

 

ili.. ako je 4-5mj kratko, kad je ok za kvar-habanje? za mjesec? .. realno pola korisnika nakon što spoji računalo više ne dira žice monitora i sl. i tad tog problema nema, obrnuto da svaki dan spajamo monitore tad bi imali više problema a tad du-d-math što je uzrok, tj upravo to habanje i robustnost koja ima cijenu pa i smisao ili jednostavno loša sreća pa tebi crkne prije u jamstvu a drugima nakon 5 godina.. statistički neko mora prije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 15:17 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice