Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 565.462
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ali, koliko znam uvijek se nudi minimalna placa prema kolektivnom ugovoru...

odnosno, morate znati koliko znate i koliko mozete dobiti, a ne da slijepo prihvatite prvu ponudu..

 

ispravite me, vi koji ste u austriji

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Bok,

 

ima li koga da radi u AT kao SAP konzultant? Kako je tamo s ponudom posla, radnim vremenom, početnom plaćom, radom od kuće itd. Slobodno i u privatnu poruku mi pošaljite dojmove i iskustva. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pretpostavljam da za sistemce i mrežaše s certifikatom ms ili cisco nema smisla tražiti job vani... ili se varam?

Konkretno mislim na isplativost života (izuzev mirovine koja je win win svakako)...

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
NEW_MAN kaže...

Ako znate njemacki i ne zelite na drugi kraj svijeta, mozete u Graz. 2:25 Minuta od Zagreba ako gmaps ne laze.
https://www.dccs.at/karriere

https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/ to je kalkulator za place u Austriji i morate imat na umu da postoji trinaesta i cetrnaesta placa. Znaci na 3500 Brutto placu godisnje zaradite 32957€ ili po trenutnom kursu kune/euro = godisnja zarada je 244870,51kn. Ispada oko 20k kn na mjesec za NET developera. Normalno ovo 3500 brutto je minimalno kolko su spremni platit. Ako znate vise onda trazite vise.

 

Sa vremenom napredujete i ako dozivite penziju mozete racunat na neku penziju od 2k€+ (plus trinaesta i cetrnaesta penzija!!!!!!!).

Znaci ja nisam u Austriji radi place, ja sam tu radi djece i penzije. Ocu da djeca imaju sve sto pozele i vise, a ja da kad odem u penziju da uzivam u ono malo zivota sto nam ostane pred nama.

 

EDIT: Evo vam link na .NET otvorena radna mjesta na austrijskoj burzi rada https://jobs.ams.at/public/emps/jobs?query=.net&location= znaci trazi se 500+ .NET ljudi. Ako ne znate njemacki onda je moja preporuka posao u banci jer banke obicno primaju ljude koji znaju samo engleski i ne smeta ih ako ne znate njemacki. Jedino kaj morate naucit s vremenom inace se budete tesko snasli u ducanu ili bilo gdi van svoja cetiri zida.

https://www.bankkarriere.at/static/cs/bankaustria/jobs/fe089c68-4b05-1eeb-a9ce-95a8ca06ce54/index.html

 

evo dosao sam do ovoga preko tvog linka i vidim da je cijeli oglas na engleskom, mada traze i fluentnost u njemackom.

jel taj njemacki zbilja toliko bitan ako je cijeli oglas skrojen na engleskom?

 

no ovo je hladan tus:
>

We offer a minimum gross annual salary based on the IT collective agreement of EUR 45.000,-, with possible overpayment depending on individual qualification and experience.

<

 

da odem u banku na ovu placu kao manager, to bi bilo jedno 3 koraka unazad u odnosu na sadasnji posao (isto DC).

nije da je UniCredit neka lokalna zadruga..

jesu to normalne place u austriji?

 

(ne trazim posao u austriji, no nikad ne znas di te zivot odvede nit skodi gledat opcije oko sebe)

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 11:53 (nixass).
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
nixass kaže...
NEW_MAN kaže...

Ako znate njemacki i ne zelite na drugi kraj svijeta, mozete u Graz. 2:25 Minuta od Zagreba ako gmaps ne laze.
https://www.dccs.at/karriere

https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/ to je kalkulator za place u Austriji i morate imat na umu da postoji trinaesta i cetrnaesta placa. Znaci na 3500 Brutto placu godisnje zaradite 32957€ ili po trenutnom kursu kune/euro = godisnja zarada je 244870,51kn. Ispada oko 20k kn na mjesec za NET developera. Normalno ovo 3500 brutto je minimalno kolko su spremni platit. Ako znate vise onda trazite vise.

 

Sa vremenom napredujete i ako dozivite penziju mozete racunat na neku penziju od 2k€+ (plus trinaesta i cetrnaesta penzija!!!!!!!).

Znaci ja nisam u Austriji radi place, ja sam tu radi djece i penzije. Ocu da djeca imaju sve sto pozele i vise, a ja da kad odem u penziju da uzivam u ono malo zivota sto nam ostane pred nama.

 

EDIT: Evo vam link na .NET otvorena radna mjesta na austrijskoj burzi rada https://jobs.ams.at/public/emps/jobs?query=.net&location= znaci trazi se 500+ .NET ljudi. Ako ne znate njemacki onda je moja preporuka posao u banci jer banke obicno primaju ljude koji znaju samo engleski i ne smeta ih ako ne znate njemacki. Jedino kaj morate naucit s vremenom inace se budete tesko snasli u ducanu ili bilo gdi van svoja cetiri zida.

https://www.bankkarriere.at/static/cs/bankaustria/jobs/fe089c68-4b05-1eeb-a9ce-95a8ca06ce54/index.html

 

evo dosao sam do ovoga preko tvog linka i vidim da je cijeli oglas na engleskom, mada traze i fluentnost u njemackom.

jel taj njemacki zbilja toliko bitan ako je cijeli oglas skrojen na engleskom?

 

no ovo je hladan tus:
>

We offer a minimum gross annual salary based on the IT collective agreement of EUR 45.000,-, with possible overpayment depending on individual qualification and experience.

<

 

da odem u banku na ovu placu kao manager, to bi bilo jedno 3 koraka unazad u odnosu na sadasnji posao (isto DC).

nije da je UniCredit neka lokalna zadruga..

jesu to normalne place u austriji?

 

(ne trazim posao u austriji, no nikad ne znas di te zivot odvede nit skodi gledat opcije oko sebe)

 To je neki minimum po kolektivnom ugovoru. Znaci ti mozes traziti 90k ili 180k a na njima je da odluce ako su te spremni platit. Cifre koje navode u natjecajima su uvijek minimum minimuma a za to nitko ne radi. Prosjecna placa za taj job je 65k.

Tu imas stranicu gdi mozes vidjeti kakve su place https://www.kununu.com/at/gehalt jednostavno uneses ime posla i on ti izbaci raspon placa. Ovo je za one koji traze u Njemackoj https://www.kununu.com/de/gehalt

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 12:03 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
guls kaže...

Pretpostavljam da za sistemce i mrežaše s certifikatom ms ili cisco nema smisla tražiti job vani... ili se varam?

Konkretno mislim na isplativost života (izuzev mirovine koja je win win svakako)...

 U prosloj firmi smo kupovali novu telefoniju i lik koji dila CISCO nam se zalil kak nemre u Grazu najti nikoga za CISCO. Nude 2,5k Neto i sluzbeni auto.

IT posla ima svake sorte nema kaj nema.

Isplativnost zivota je kak si slozis i ovisi u kojoj si fazi zivota. Ja sam 40+, zena djeca i bil ja u RH, AT ili na Marsu zivot mi se svodi na kuca posao kuca. Prek vikenda onda mogu partijat i posto sam iz Vz imam sat i pol do doma te redovno idem na rodendane, krstitke i sve ostale oblike druzenja. 

Hrana je u Austriji skuplja, najam stana od 80 (novi novi novi stan) kvadrata je sa svim rezijama oko 900 eura. Ako kupis kucu kak sam ja kupil onda imas kredu dok te vrag ne zeme od 1300 eura. Na kraju kad otplatim budem imal nekretninu od pola milijuna eura koju mislim prodat isti tren i kupit garsonjeru da mi ostane adresa u Austriji, jednu ili dvije garsonjere u HR a ostalo zdrobit na gluposti ili dati djeci ako ne budu idioti kad odrastu.

 

Uglavnom tu je bolje sve osim troskova zivota ali posto zaradis vise onda ti i ostane vise.

6 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
zlaya987 kaže...

Bok,

 

ima li koga da radi u AT kao SAP konzultant? Kako je tamo s ponudom posla, radnim vremenom, početnom plaćom, radom od kuće itd. Slobodno i u privatnu poruku mi pošaljite dojmove i iskustva. 

 Bok,

 

vidim da nitko nije odgovorio. Pa da pokušam opet (Einstein ima lijepi quote za to).

Moje iskustvo u RH je do sad ovakvo - 4 godine radim u SAP-u, od čega 2 godine baš kao konzultant u konzultantskoj firmi. Radim HR modul, specifično SAP-ovo rješenje u cloudu za HR. Plaća je dobra, posao je zanimljiv, ali stresan i nije 9-5 nego se zna raditi i 60+ sati tjedno kad se potrefi gužva. Ali je zato fleksibilno i mogu usred radnog dana obaviti neke stvari (npr. otići u banku, zubaru itd.), bitno je samo da je posao obavljen.

Razmišljam zbog budućnosti (djeca i mirovina) otići u AT. Njemački govorim, trebao bih ga malo izbrusiti jer ga 10+ godina nisam koristio, ali prije toga sam bio na C1 stupnju. Zanimaju me stvari postavljene u citiranom postu da vidim ako je trava zelenija u do-susjeda.

 

Hvala svima. 

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
zlaya987 kaže...
zlaya987 kaže...

Bok,

 

ima li koga da radi u AT kao SAP konzultant? Kako je tamo s ponudom posla, radnim vremenom, početnom plaćom, radom od kuće itd. Slobodno i u privatnu poruku mi pošaljite dojmove i iskustva. 

 Bok,

 

vidim da nitko nije odgovorio. Pa da pokušam opet (Einstein ima lijepi quote za to).

Moje iskustvo u RH je do sad ovakvo - 4 godine radim u SAP-u, od čega 2 godine baš kao konzultant u konzultantskoj firmi. Radim HR modul, specifično SAP-ovo rješenje u cloudu za HR. Plaća je dobra, posao je zanimljiv, ali stresan i nije 9-5 nego se zna raditi i 60+ sati tjedno kad se potrefi gužva. Ali je zato fleksibilno i mogu usred radnog dana obaviti neke stvari (npr. otići u banku, zubaru itd.), bitno je samo da je posao obavljen.

Razmišljam zbog budućnosti (djeca i mirovina) otići u AT. Njemački govorim, trebao bih ga malo izbrusiti jer ga 10+ godina nisam koristio, ali prije toga sam bio na C1 stupnju. Zanimaju me stvari postavljene u citiranom postu da vidim ako je trava zelenija u do-susjeda.

 

Hvala svima. 

 Pocetna Brutto godisnja je 43k, a prosjecna 60k godisnje brutto. Koliko ko moze okolo hodat i nije mu fixno radno vrijeme ovisi od firme do firme. Dosta firmi ima Kern Uhrzeit od 9 do recimo 15:00, kaj znaci da mores pocet radit izmedu 7 i 9 a delas do recimo 15:00 - 17:00 sati. Kod mene u firmi je skoro pa da mogu kad ocu kolko ocu. Sve je to ovisno od firme do firme. Svaka minuta se biljezi i na kraju mjeseca se sve zna i vidi. Posla ima samo trebas pogledat na www.ams.at

Igrom slucaja kod mene u firmi trazimo par SAP ljudi jedan posao je npr. SAP BI/BW Consultant. Posaljem ti link prek PM pa ti vidi ako to znas radit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 16:01 (NEW_MAN).
4 godine
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Prijatelj od prijatelja koji zivi u At je spominjao SAP konzultante, te kako ih drze na cca 95k placi, i boje se da im ne pobjegnu.

on ima iskustvu u austriji, i mislim da govori njemacki

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Gdje naučiti SAP?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

jesu austrijanci optereceni fakultetom/papirom ko i svabe ili su prakticniji po tom pitanju?

jel ista znaci 10 godina iskustva umjesto faksa?

jel se to reflektira na placu?

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 20:25 (nixass).
6 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Azmo kaže...
Gdje naučiti SAP?

Naučiti cijeli SAP ne možeš, eventualno 1 do 2 modula (link na skoro sve module). Bez predznanja možeš odabrati koji god modul želiš, a ako imaš neko predznanje, onda si sam odabereš onaj koji ti najbolje odgovara.

Kod mene konkretno je bila igra slučaja. Studentski posao kao korisnik SAP-a u jednoj firmi, vidjeli su da mi ide pa sam ostao nakon faksa, ali kao interni SAP konzultant - znači radio sam u SAP odjelu te firme. Nakon 1g me vanjski konzultant kojeg su povremeno angažirali za dorade na sustavu preporučio u svoju firmu pa sam prešao tamo i sada sam 2 godine tamo kao SAP konzultant. Naučio sam SAP najviše svojom voljom, čitao tečajeve i gledao seminare (to mi je naravno firma dala materijale, sam ne možeš baš lako doći do njih), sjedio uz seniore na svom prvom projektu i kada su rješavali probleme (tickete) od klijenata. Onda sam se certificirao i odradio 1 svoj projekt samostalno. Sada trenutno nemam neki projekt, ali imam održavanja dosta (ticketi) i ima par prilika kroz 2022. godinu za projekte, ali otom potom i ovisi o dosta čimbenika ako će se implementirati.

Sve u svemu je zanimljiv posao, naučiš se poslovnim procesima i teško je znati više od 1 modula SAP-a dobro. Ja konkretno radim HR modul, a imam iskustva i u SD (Sales&Distribution) modulu, ali sitno. 

Ako te još nešto zanima slobodno pitaj u PM.

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
nixass kaže...

jesu austrijanci optereceni fakultetom/papirom ko i svabe ili su prakticniji po tom pitanju?

jel ista znaci 10 godina iskustva umjesto faksa?

jel se to reflektira na placu?

 Austrijance boli ona stvar za fax i papire. Ako je velika firma onda po kolektivnom ugovoru sa faxom imas po defoltu vecu placu ali ako znas posel onda sve jedno imas veliku placu neovisno o faxu. Imas CV ides na razgovor i ako nisu debili mogu te testirat ili postavit par pitanja. Mene do sad nitko za nista nije pitao a ovo mi je cetvrta firma u Austriji.

 

EDIT:

Diploma u Austriji ti daje vecu placu ko pocetniku u vecoj firmi i jednog dana ako se bira izmedu mene i kolege sa faxom kome ide sefovska pozicija onda bude vjerojatno on dobio posao sefa. Visinu place sam ispregovaras na razgovoru za posao i diploma tu ne igra niti 0.00000000001% uloge.

 

EDIT EDIT:

Austrija ima zakon da unutar 30 dana mozes dobit otkaz ili dati otkaz bez objasnjenja i neke drame. Nakon 30 dana poslodavac tocno zna ako si vrijedan novaca ili nisi a ti ako znas znanje nemas brige.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 11:10 (NEW_MAN).
14 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ima li netko iskustva s remote radom kao data engineer za stranu firmu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 9:54 (johnny jungle).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav,
ima li netko više informacija o IT sektoru ZABE? Kakvo je radno okruženje? Kakve su plaće?
Kakve su mogućnosti za napredak i povišicu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Bok ljudi..

 

zanima me jel tko upoznat sa situacijom da radi za npr privatnika u USA ili nekoj EU zemlji? Kako se isplacuje placa ako nema poslovnicu u Hrvatskoj?

 

Dali ja onda trebam otvorit paušalni obrt pa sam sebi uplqcivati doprinose ili?

 

Također ako sam vec u radnom odnosu u HRV a radio bi ostalo slobodno vrijeme na projektima za privatnika izvan zemlje kako to pravno funkcionira?

 

Dakle pricam o remote poslu da ja ostanem u Hrvatskoj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2021 12:44 (amd freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Otvoriš paušalni obrt i uplaćuješ doprinose, nekih 1340kn i godišnji porez nekih 5000kn, stranac ti uplaćuje na novootvoreni žiro račun u banci. Do 300.000kn si izvan PDVa, preko toga stvar se komplicira. Malo guglaj paušalni obrt. Obrt možeš imati otvoren dok radiš za poslodavca i ne uplaćuješ doprinose, samo ne bi bilo loše obavijestiti poslodavca. I ne znam koliko će on biti sretan ako dolaziš nenaspavan dok radiš nešto svoje sa strane 

10 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

 

Pogledajte koliki su porezi, kada pređete tih 300k KN u drugoj godini.

HR zemlja reda i poretka. Zemlja po mjeri normalnih ljudi. Teče med i mlijeko.....

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
PzKpfw kaže...

 

Pogledajte koliki su porezi, kada pređete tih 300k KN u drugoj godini.

HR zemlja reda i poretka. Zemlja po mjeri normalnih ljudi. Teče med i mlijeko.....

 

 Mi smo na sredini EU što se tiče davanja. I ako uđeš u sustav PDV-a tu je reverse charge (za članice EU-a), dakle ne plaćaš PDV, plaća ga onaj za kog radiš.

 

U j.d.o.o/d.o.o.-u je porez 10% (+ plaća + davanja na plaću) do 7.5 milijuna kuna i 10% ako se dobit prebacuje na osobni (tekući račun). Što je u stvari jedno od nižih davanja u EU ako je firma jednostavna. Jedino što je jedinstveno kod nas su predujmi poreza, što je u biti kreditiranje države, koje ti vrate sljedeće godine.

 

U obrtu su u PDV-u porezi veći i progresivni ali obrt je na fizičku osobu, te ima osobnih odbitaka i svašta nešta, te su sredstva (nakon poreza) na računu tvoja.

 

 

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
simsis kaže...

Otvoriš paušalni obrt i uplaćuješ doprinose, nekih 1340kn i godišnji porez nekih 5000kn, stranac ti uplaćuje na novootvoreni žiro račun u banci. Do 300.000kn si izvan PDVa, preko toga stvar se komplicira. Malo guglaj paušalni obrt. Obrt možeš imati otvoren dok radiš za poslodavca i ne uplaćuješ doprinose, samo ne bi bilo loše obavijestiti poslodavca. I ne znam koliko će on biti sretan ako dolaziš nenaspavan dok radiš nešto svoje sa strane 

 E to super...

 

Pa dobro ako uspijem dogovorit 15-20k mjesecno necu doc do tih 300k....

14 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav ekipa. Naime, imam srednju elektrotehnicku skolu, i zanima me, posto imam mogucnost skolovanja, u Berlinu sam, a ovdje je ponuda poslova u IT sektoru  jako velika. Izmedu ova dva se dvoumim Windows server administrator ili IT administrator? Sto mislite sto bi bilo bolje? Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
thejura kaže...

Pozdrav ekipa. Naime, imam srednju elektrotehnicku skolu, i zanima me, posto imam mogucnost skolovanja, u Berlinu sam, a ovdje je ponuda poslova u IT sektoru  jako velika. Izmedu ova dva se dvoumim Windows server administrator ili IT administrator? Sto mislite sto bi bilo bolje? Hvala

Između te dvije opcije, drugu (IT admin).

Puno je sveobuhvatnije.

13 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
simsis kaže...

Otvoriš paušalni obrt i uplaćuješ doprinose, nekih 1340kn i godišnji porez nekih 5000kn, stranac ti uplaćuje na novootvoreni žiro račun u banci. Do 300.000kn si izvan PDVa, preko toga stvar se komplicira. Malo guglaj paušalni obrt. Obrt možeš imati otvoren dok radiš za poslodavca i ne uplaćuješ doprinose, samo ne bi bilo loše obavijestiti poslodavca. I ne znam koliko će on biti sretan ako dolaziš nenaspavan dok radiš nešto svoje sa strane 

amd freak kaže...
simsis kaže...

Otvoriš paušalni obrt i uplaćuješ doprinose, nekih 1340kn i godišnji porez nekih 5000kn, stranac ti uplaćuje na novootvoreni žiro račun u banci. Do 300.000kn si izvan PDVa, preko toga stvar se komplicira. Malo guglaj paušalni obrt. Obrt možeš imati otvoren dok radiš za poslodavca i ne uplaćuješ doprinose, samo ne bi bilo loše obavijestiti poslodavca. I ne znam koliko će on biti sretan ako dolaziš nenaspavan dok radiš nešto svoje sa strane 

 E to super...

 

Pa dobro ako uspijem dogovorit 15-20k mjesecno necu doc do tih 300k....

Samo treba pripaziti na prikriveno zaposlenje 

12 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Valjda je ovo odgovarajuca tema za moje pitanjce, ne volim bas otvarati nove teme.

Trebam imati razgovor sa jednom stranom firmom koja se eto siri u Hr (Zg). Moja pozicija je UX/UI dizajner, i koliko se obicno krece plata za dizajnere u Zg, neki prosjek? Pozicija je eto remote, s tim da sam ja iz BiH, blizu Zagreba pa ne bi mi bio problem i doci tu zivjeti.

Pa ako ima dizajnera da mi da neku okvirnu cifru koliko mogu zahtjevati, odnosno cisto da znam koliko mogu pregovarati da se ne zaebem da prostite.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Zena mi je pocela radit u firmi za zaposljavanje. Ako netko zeli preselit u Austriju nek se javi. Tema je Graz i okolica.
9 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
ministar kaže...

Samo treba pripaziti na prikriveno zaposlenje 

 To je trenutna hajka, prilicno je nejasno sto ce s tim bit, bas me zanima kako ce oni to tocno dokazivati, pogotovo kad krenu zalbe za strane poslodavce. Misljenja sam da idu po APP metodi pa eto, tko se zali ce mu proci, tko se ne zali ce pozatvarat i platit kazne. Naravno, zalba ne odgadja rjesenje porezne pa ce trebat i financijski izdrzat zalbu, al nevidim kako ce im po upitniku to bit dokazivo.

11 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Jel ikome od paušalaca stigla ta anketa/upitnik? Jel koga zajebavala porezna?

 

Isto tako, jel mogu biti zaposlen "normalno" u jednoj firmi, a na obrt raditi par sati dnevno za drugu (samo jednu)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Poslano je 50ak tisuca tih upitnika, tako je pisalo u nekim novinama. Mozes bit zaposlen drugdje i imat obrt pausalno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
sandokan111 kaže...
ministar kaže...

Samo treba pripaziti na prikriveno zaposlenje 

 To je trenutna hajka, prilicno je nejasno sto ce s tim bit, bas me zanima kako ce oni to tocno dokazivati, pogotovo kad krenu zalbe za strane poslodavce. Misljenja sam da idu po APP metodi pa eto, tko se zali ce mu proci, tko se ne zali ce pozatvarat i platit kazne. Naravno, zalba ne odgadja rjesenje porezne pa ce trebat i financijski izdrzat zalbu, al nevidim kako ce im po upitniku to bit dokazivo.

Kad bi oni našli i kaznili one koje trebaju, sve bi bilo u redu. Zasad to ide na povjerenje, a kako će oni dokazati je li nešto od toga što ti kažeš istina ili ne, to ne znam.

Problem je što su svi paušalci predstavljeni kao kriminalci i mnogi su ostali bez klijenata zbog toga, jer ljudi ne žele riskirati.

turboflash kaže...

Jel ikome od paušalaca stigla ta anketa/upitnik? Jel koga zajebavala porezna?

 

Isto tako, jel mogu biti zaposlen "normalno" u jednoj firmi, a na obrt raditi par sati dnevno za drugu (samo jednu)?

Upitnike su navodno dobili svi paušalci, iako su prvo bile neke priče da će dobiti samo oni preko 150k. To je bio "prvi krug". Nakon toga su neke još tražili da pošalju nekoliko izdanih računa.

9 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
ministar kaže...

Kad bi oni našli i kaznili one koje trebaju, sve bi bilo u redu. Zasad to ide na povjerenje, a kako će oni dokazati je li nešto od toga što ti kažeš istina ili ne, to ne znam.

Problem je što su svi paušalci predstavljeni kao kriminalci i mnogi su ostali bez klijenata zbog toga, jer ljudi ne žele riskirati.

Navodno ce slati kazne svima kojima su prihodi s jednim klijentom vise od 50% ukupnih prihoda.

ministar kaže...
Upitnike su navodno dobili svi paušalci, iako su prvo bile neke priče da će dobiti samo oni preko 150k. To je bio "prvi krug". Nakon toga su neke još tražili da pošalju nekoliko izdanih računa.

 Nisu dobili svi, znam puno ljudi koji nisu dobili.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice