Visual Basic 2008

poruka: 19
|
čitano: 5.427
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Visual Basic 2008

Ovu sam temu otvorio da bi napravili zbirku nekih tutoriala o VB 2008 odnosno, stavite linkove nekih stranica ili tutoriala gdje se može naučiti VB 2008...nadam se de će to pomoći meni i svima koje zanima VB 2008...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008

Jedini link koji bi ja ovdje dao je Google. I gle vraga, " 40,400,000 for Visual Basic Tutorials" rezultata u googleu. Malo truda, i sve se može naći. Ako te nešto konkretno zanima što ne možeš naći, slobodno pitaj, za to su forumi tu, ali tako općenite stvar možeš stvarno naći uz minimalno truda.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Visual Basic 2008

kako napraviti u VB 2008. da ti program automatski šalje sadržaj TextBox-a na mail?

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Visual Basic 2008
Capitan Hook kaže...

Ovu sam temu otvorio da bi napravili zbirku nekih tutoriala o VB 2008 odnosno, stavite linkove nekih stranica ili tutoriala gdje se može naučiti VB 2008...nadam se de će to pomoći meni i svima koje zanima VB 2008...

Bolje nabavi dobru knjigu (made in torrent), i registriraj se na neku grdosiju od foruma tipa http://www.vbforums.com/
Citaj knjigu redom bez preskakanja a poslije pocni jednostavni programcic praviti tipa eng-hr rijecnik ili tako nesto. Kad zapnes trk na forum, netko je vec rijesio tvoj problem u 500.000 postova. Sretno Osmijeh
14 godina
neaktivan
offline
Visual Basic 2008 prerequisites

Prvi put sam na ovom forumu pa prije svega upućujem pozdrav svima i ispričavam se ako postavim neko nesuvislo pitanje.

 

Recimo ovako, jedno deset, a možda i više godina je prošlo od kada sam zadnji put nešto programirao. Nedavno sam kako bih obnovio znanje ili bolje rečeno koliko-toliko uhvatio korak s novim tehnologijama završio tečaj programiranja (VB2008). Ne mogu reći da nisam ništa novo naučio, ali sada vidim da je dobar dio bitnih stvari što sam zapravo došao naučiti ostalo neizrečeno. O čemu se radi zaključiti će te iz mojih pitanja. Konkretno. Aplikacija koja savršeno radi na mom kompjuteru kada sam ju htio instalirati na drugo računalo nije proradila. Nakon noći googlanja shvatio sam kako uz moju aplikaciju moram na to drugo računalo instalirati i "prerequisites" u mom slučaju (MSSQL Express, .NET Framework 3.5, Windows Installer). Od sveukupno 237MB koliko sve to skupa zauzima na moj program otpada <2MB, ovo ostalo je SQL i hrpa verzija .NET Frameworka u DotNetFX35. Obzirom kako nemam pri ruci drugo "čisto" računalo ne mogu eksperimentirati kako bih doznao što je minimum tih preduvjeta koje moram instalirati da bi aplikacija radila. Drugo pitanje koje sam si postavio je: npr. ovi programi ili programčići koji su na BUG-ovom DVD-u funkcioniraju bez tih "preduvjeta". Da li to znači da funkcioniraju zato što već imam .net framework instaliran ili je većina tih programa pisana drugim tehnologijama koji niti ne koriste .net framework? Sudeći po članku iz BUG-a od travnja og. str.60 .net framework tehnologija je najzastupljenija kod izrade windows desktop aplikacija?

Ispričavam se na opsežnosti pitanja i zahvaljujem se na svakom odgovoru koji će me uputiti na razjašnjenje ovog problema.  

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

U svakom slučaju kad programiraš u VS -u moraš imati instalirane najnovije inačice Framework tehnologije a također i na drugom računalu gdje to
plasiraš....Na BUG DVD-u zadnjem imaš sve inačice koje trebaš instalirati pa ih instaliraj ..komp će ti sam reči da li treba ili ne ....3.5 verzija Frameworka zahtjeva
on line vezu.Sve što radiš s MS-o i managed codom zahtjeva Framework.tako i na drugim računalima iako s winsima dobiješ sad već po defaultu instalirani Framework ali zakrpe i nadogradnje sam skidaš.Ti na računalu već imaš 2.0 ili 3.0 verziju a možda nemaš 3.5 i tako.Drugo računalo bi to sve trbalo imati da bi tvoj managed kod radio.
U novom VS-u biraš koji FrameWork možeš koristiti i tako....detalje pitaj pa ti pomalo i svi odgovore.

Private
15 godina
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

Prilikom izrade aplikacije možeš definirati za koji framework će se aplikacija kompilirati (sad ako koristiš C# 2.0, onda ti treba samo .NET 2.0 framework). Windows XP nema "ugrađen" framework tako da ga moraš instalirati, dok ti Vista i 7-ica dolaze sa frameworkom već instaliranim i preko windows update-a se može upgrade-ati. Praktički to što je "Private" napisao.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

Za spomenuti program napravio sam distribuciju u kojoj se između ostalog nalazi i taj famozni DotNetFX35 direktorij u kojem se nalaze redom sljedeći direktoriji: dotNetFX20 (48,6MB),  dotNetFX30 (62MB), dotNetFX35 (14,9MB), dotNetMSP (66,4MB).

 

Prvo, što je opće ovaj zadnji dotNetMSP?

 

Drugo, kako sam distribuciju htio spržiti na one male CD 8cm na koji stane mi se čini nešto ispod 200MB, a cijela distribucija je nešto iznad 200MB nadao sam se da ću moći izostaviti nešto što mi nije potrebno. Po veličini direktorija zaključio sam da je svaki sljedeći zapravo nadogradnja predhodnog frameworka, jesam li u pravu? Ima li kakvog lijeka da se nešto ispusti ili mi nema druge pa moram distribuirati svih >200 MB, ako hoću biti siguran da će instalacija proraditi na svakom računalu.

15 godina
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

Ovisi za koji framework je kompilirana aplikacija. Samo taj framework moraš uključiti.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites
Znači li to da ako koristim .net framework 3.5 mogu izostaviti direktorije dotNetFX20 (48,6MB), dotNetFX30 (62MB). Nekako sam skeptičan da bi to funkcioniralo.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

Znači li to da ako koristim .net framework 3.5 mogu izostaviti direktorije dotNetFX20 (48,6MB), dotNetFX30 (62MB). Nekako sam skeptičan da bi to funkcioniralo.

16 godina
offline
RE: Visual Basic 2008 prerequisites

Možeš, naravno.

16 godina
offline
Visual Basic 2008

Pitanje je zasto ne zelis instalirati kompletmi framework uz danasnje velicine diskova?

Mi malo stariji pazimo na svaki MB, ali za to vise zbilja nema potrebe...

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008

Nije problem za mene ja imam instalirano sve, nego napravio sam neku aplikaciju za ugostiteljstvo koju dijelim okolo, i primjetio sam kako ljudi uglavnom nemaju instaliran niti jedan framework pa kada im krenem instalirati svoj program onda to traje i traje (zbog instalacije frameworka). Drugi problem je što je moja aplikacija zapravo mala, a sa svime što je potrebno da bi profunkcionirala ne stane na one male CD (8cm) pa tražim načina da "poštucam" sve što je nepotrebno.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008

aplikacija ti je mala, upravo zahvaljujući frameworku...a frameworku 3.5 treba vremena da se instalira...to je istina...

 

ps

 

unutar  project propertiesa...kod kompajliranja...imaš opciju odabiranja frameworka...ako ti je već 3.5 prevelik....

do something while necrknes
14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008

?! Zar se odabir frameworka može napraviti nakon što sam napravio cijeli program (ispisao kod), odnosno neposredno prije kompajliranja???

Naime vidio sam da se to može napraviti na početku izrade projekta. Ako se to može onda sam ugodno iznenađen.

 

15 godina
offline
RE: Visual Basic 2008
Zare66 kaže...

?! Zar se odabir frameworka može napraviti nakon što sam napravio cijeli program (ispisao kod), odnosno neposredno prije kompajliranja???

Naime vidio sam da se to može napraviti na početku izrade projekta. Ako se to može onda sam ugodno iznenađen.

 

 Mozes. U teoriji. Napravi backup cijelog projekta prije toga. I odi u project properties pod compile, nemogu ti tocno reci jer sam u linuxu... Ne bi trebalo biti tesko za naci.
Uglavnom  ako nisi koristio naredbe specificne za NET 3 trebalo bi se moci rekompajlirati u net 2. Prijaviti ce ti neke greskice, citaj sta pise...
16 godina
offline
RE: Visual Basic 2008

Project->Properties->Application->Target Framework

14 godina
neaktivan
offline
RE: Visual Basic 2008

Skužio :)

Nažalost mi ne prolazi. Biti će da sam koristio nešto iz .Net Framework 3.5

 

Još jedno pitanje. Projektni zadatak zahtjevao je da koristim MS SQL Express što je prejako za potrebe ove aplikacije. Sada kada mi je projekt prošao zbog praktičnosti koristio bih lokalnu SQL Compact bazu (pretpostavljam da se tako nekako zove). Neke stvari ću morati drugačije riješiti jer sam koristio "poglede" što lokalna baza nema. Ono što me zanima, budući da još nemam prakse, je hoću li se samo upetljati budem li aplikaciju prilagođavao pa mi je u takvim slučajevima bolje početi pisati aplikaciju ispočetka, ili bi to trebalo biti nešto manje-više jednostavno i vrijedno truda?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice