Problem s odustajanjem

poruka: 5
|
čitano: 1.397
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem s odustajanjem

Znam da je ovakvoj temi najvjerojatnije mjesto na nečemu tipa forum.hr,no jednostavno moram nešto pitati...

Naime,jako se zanimam za informatiku,13 mi je godina i želim naučiti neki programski jezik,no koji god jezik da probam jednostavno,čim dođe nešto malo teže ili kompliciranije,odustanem...

Prije sam se zanimao za CSS i HTML,te sam ga učio nekih tjedan dana,ne sjećam se zašto sam prestao,te sam sve zaboravio

Također,želim se natjerati da prestanem igrati igre,do te mjere da sam maknuo windows i stavio linux samo da bih imao pristup što manjem broju istih,no ne pomaže baš najbolje,naradije bih obrisao cijelu particiju i stavio windows...

 

Želio sam samo pitati koji je najbolji način da prestanem igrati igre posvetim se tome,i ne odustanem čim dođe nešto teže,unaprijed hvala

.

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem s odustajanjem

Da bi uspio u nečemu, moraš to prije svega željeti iznad svega, a da bi smogao snage da "TO" postaviš iznad svega, MORAŠ biti karakter! 

Osobno, uvijek sam imao makar jedan motiv koji me je vodio ka uspjehu, pa bio uspjeh takav kakav je, ja sam uspio, to kao mantra i kod poašanja su ono što sam uvijek imao u mislima ispred sebe! 

Ako ništa, makar ti 99.98% ljudi neće priznati to, ako išta te treba vući naprijed, to je situacija i okolnosti u kojima ćeš se naći za idućih 13 godina, kada ćeš već, iskreno se nadam, zarađivati svoj novac, ali džaba ti sve ako nemaš znanje, iskustvo ćeš steći s vremenom! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem s odustajanjem

Da,ali imam još jedan problem,a to su igre,kako da se njih rješim.

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s odustajanjem

Možda da si pokušaš zadavati manje, ostvarive ciljeve? Nemoj si zadati - želim naučiti xy programski jezik ili želim naučiti programirati. Zadaj si neki mali projekt, minijaturni, koji je ostvariv u kraćem roku. Primjerice, odredi si da želiš napraviti web stranicu za to i to, aplikaciju za nešto. Ideje za male projekte možeš pronaći diljem Interneta. Odi na courseru ili code academy, nađi course koji te zanima i zadaj si da moraš to završiti. Ovako ćeš imati stalan dojam napretka, koji je mjerljiv završavanjem tih aktivnosti. A igre si ostavi kao nagradu. Primjerice, kada završim određene ispite na tom courseu ili imam neki dio funkcionalnosti projekta - mogu igrati sat vremena, samo nemoj pretjerivati s nagrađivanjem :D. Vodi dnevnik aktivnosti tako da znaš koliko vremena trošiš na što... I definitivno moraš željeti to što radiš i učiš, bez toga nema ništa.  Nemoj si to svesti na obavezu koju ćeš raditi s mukom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s odustajanjem
Arto kaže...

Možda da si pokušaš zadavati manje, ostvarive ciljeve? Nemoj si zadati - želim naučiti xy programski jezik ili želim naučiti programirati. Zadaj si neki mali projekt, minijaturni, koji je ostvariv u kraćem roku. Primjerice, odredi si da želiš napraviti web stranicu za to i to, aplikaciju za nešto. Ideje za male projekte možeš pronaći diljem Interneta. Odi na courseru ili code academy, nađi course koji te zanima i zadaj si da moraš to završiti. Ovako ćeš imati stalan dojam napretka, koji je mjerljiv završavanjem tih aktivnosti. A igre si ostavi kao nagradu. Primjerice, kada završim određene ispite na tom courseu ili imam neki dio funkcionalnosti projekta - mogu igrati sat vremena, samo nemoj pretjerivati s nagrađivanjem :D. Vodi dnevnik aktivnosti tako da znaš koliko vremena trošiš na što... I definitivno moraš željeti to što radiš i učiš, bez toga nema ništa.  Nemoj si to svesti na obavezu koju ćeš raditi s mukom.

 Vidiš to nije loša ideja :D

Fight with the best,die like the rest!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice