Predavanja sa Stanforda na YouTubeu (Java)

poruka: 47
|
čitano: 27.900
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Pogledajte 27 predavanja sa sveučilišta Stanford

Predmet - Programming Methodology

 

svako predavanje traje oko 50 min, nije potrebno predznanje, radi se u Javi

https://www.youtube.com/view_play_list?p=84A56BC7F4A1F852


website sa materijalima, softverom i sl. - http://www.stanford.edu/class/cs106a/

 

sve to besplatno

 
43 0 hvala 44
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

E ovo je odlično ... al jel ima možda isto tako ali na temu mreža?

 

poz

16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Pa ovo je izvrsno. A i profesor je smiješan tj. zna se našaliti. E da mi je ovakva predavanja kod nas.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Ova predavanja su odlična. Ide sticky! Jako kvalitetan post.

Je, na slici mi je cura. :)
Moj PC  
6 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Predavanja su odlična. Dodao bih još da osim gore navedenih postoje Programming Abstractions i Programming Paradigms. Osim programiranja postoje i predavanja iz umjetne inteligencije. LINK 

 

Popis predavanja:

 

Introduction to Computer Science

Programming Methodology

Programming Abstractions

Programming Paradigms

 

Artificial Inteligence

Introduction to Robotics

Natural Language Processing

Machine Learning

 

Linear Systems and Optimization

The Fourier Transform and its Applications

Introduction to Linear Dynamical Systems

Convex Optimization I

Convex Optimization II

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
2 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

Evo nesto slicno:

Predavanja sa MIT-a

predmet - Introduction to Algorithms

 

Predavanja traju cca 80 minuta u kojima autori objasnjavaju sto pise u njihovoj vrlo popularnoj (i dobroj) knjizi

 

Stranica tog tecaja jest http://ocw.mit.edu/OcwWeb/Electrical-Engineering-and-Computer-Science/6-006Spring-2008/CourseHome/index.htm

Sa štovanjem, brahle!
16 godina
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Fantastican post, ovaj prof. je legenda.

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Pozdrav,

 

Znam da je youtube ostvario nekakvu suradnju s puno fakulteta u SAD-u, no zanima me jeli netko ima ovakva predavanja (znači na nekom od fakulteta) no da se radi o C++ programskom jeziku ?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

Nasao sam dva ili tri videa o C++-u Stanford također ,žena-prof predaje,ako malo potražiš naći češ ali ništa sem obrade stringa i malo o klasama.
Više sam našo o C-u i c++ ali opet kao upravljanje memorijom ,sve to u par videa ali ništa kao Java ,ništa tako pokriveno.

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
Private kaže...

Nasao sam dva ili tri videa o C++-u Stanford također ,žena-prof predaje,ako malo potražiš naći češ ali ništa sem obrade stringa i malo o klasama.
Više sam našo o C-u i c++ ali opet kao upravljanje memorijom ,sve to u par videa ali ništa kao Java ,ništa tako pokriveno.

 
OK ajde ako neko nadje nešto ovako kao JAVA od početka do kraja nek posta.
Jel ima što o "sirovom" programiranju, poput binarya i assemblya?
Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

Pogledaj ovdje ,zna biti i ima korisnih videa....

Private
16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Ima li kakav kanal gdje mogu vidjeti sva veleučilišta koja se mogu izabrati i njihov program (video uradke) ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Mislim da nema, al sigurno ćeš naći na netu. Znam da MIT i Standford imaju brdo sadržaja... ako imaš vremena preporučam da pogledaš o algoritmima s MITa (brahle linkao).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

genijalan profesor

pogledao prvo predavanje do kraja,moram ici spavati jer je 4:29 ujutro,

ali sutra nastavljam :)

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 4:29 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

Na ovoj stranici imaš video prezentaciju od osnova do klasa u C++-u...nije loše,a ima i drugih zanimljivih uradaka.

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
Private kaže...

Na ovoj stranici imaš video prezentaciju od osnova do klasa u C++-u...nije loše,a ima i drugih zanimljivih uradaka.

 

 
A znam za to no mene zanima ovo od fakulteta ovih.
No ok, hvala svejedno.
15 godina
protjeran
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
ReiKo kaže...
Private kaže...

Na ovoj stranici imaš video prezentaciju od osnova do klasa u C++-u...nije loše,a ima i drugih zanimljivih uradaka.

 

 
A znam za to no mene zanima ovo od fakulteta ovih.
No ok, hvala svejedno.
 Predavanja na fakultetima su javna i može svatko sa ulice doći ih slušati. Ne moraš nužno biti student. Tako da, slobodno navrati ;)
15 godina
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Covjece kako bi volio da sam studirao negdje vani (naravno na engleskom govornom podrucju), nasi profesori predaju tako da citaju sa slajdova koje su prepisali iz knjige. Mislim da ovakva predavanja ne bi izbjegavao i studij bi bio daleko zanimljiviji i poticajniji.Izlanuo se

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, BFG GTX 280 OC, CoolerMaster HAF 932 big tower , CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

u zemlji znanja se cita sa slajdova da bi se znanje prenijelo u potpunosti i bez greske. ako se ne slazes sa time, izvoli emigriraj u kanadu :-D

Quintili Vare, legiones redde!
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

zanimljiva su ova predavanja, odličan način za nadopunjavanje postoječeg znanja ali i da se nešto naučit..samo nije isti osječaj kao kad žuljaš klupu u predavaoniciIzlanuo se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

ovo je baš zakon! profesor je skroz cool, zna se šalit...

ovo je dakle samo za javu. da krenem na javu ili visual basic.net ili c++?

basic.net mi je jednostavan, c++ je za kvalitetne programe, a java je dobra za mobile programiranje.

OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
djdomi kaže...

ovo je baš zakon! profesor je skroz cool, zna se šalit...

ovo je dakle samo za javu. da krenem na javu ili visual basic.net ili c++?

basic.net mi je jednostavan, c++ je za kvalitetne programe, a java je dobra za mobile programiranje.

 Nemora bit piše ti kad gledaš video sa yutuba za programiranje i enginering tak nekak... ugl pogledaj na početku..
a to što oni uče tamo program eclipse, a jezik java.. baš za to dvoje id software treba programere... 
Ugl . sve je za programiranje, a ono kaj" i u  kojem programu"  naučiš ono budeš i radil.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
djdomi kaže...

ovo je dakle samo za javu. da krenem na javu ili visual basic.net ili c++?

 
Haha, bolje nemoj pitati ako ne očekuješ flejmanje :D
U svakom slučaju, C++ je uvijek dobro znati tako da vidiš kako to sve radi na nešto nižoj razini od Jave ili tipičnih .NET jezika.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
itf4n kaže...
djdomi kaže...

ovo je dakle samo za javu. da krenem na javu ili visual basic.net ili c++?

 
Haha, bolje nemoj pitati ako ne očekuješ flejmanje :D
U svakom slučaju, C++ je uvijek dobro znati tako da vidiš kako to sve radi na nešto nižoj razini od Jave ili tipičnih .NET jezika.
 da ne otvaram temu, htjeo bih neki jezik za hobi programiranje. ona tri od prije(c++, visual basic.net, java) i novi kandidat c#.
htjeo bih jednostavnije programiranje ali ne i slabo.
radio bih to u slobodno vrijeme(ljeto...wuh!) i da ispadne dobro.
c# mi se čini zanimljiv ali je malo težak kod.
c++ je toliko popularan i toliko se govori o njegovoj kvaliteti.
vb.net je jednostavan ali ne tako snažan.
java je još nepoznata za mene, znam je za mobitele.
evo ti reci svoje mišljenje šta valja, a moderatori sry na off topicu.
i može se neko javiti ko bi bio voljan pomoći u nekom jeziku preko msna:djdomi@live.com
to ću naknadno vidit.
On:
nisam gledao, koliko ima nastavaka ovo predavanje?
OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu
   " c# mi se čini zanimljiv ali je malo težak kod.

c++ je toliko popularan i toliko se govori o njegovoj kvaliteti "

 

Mislim da bi bilo točnije obrnuto u slučaju ova dva jezika.Lijepo je znati c++ jer onda je sve lakše.
Ako počinješ onda bolje C#.
O JAVA i VB ne govorim jer ima ovdje koji će nešto reći i o tome.
Offtopic jest.
Predavanja su ovdje uglanom o C++-u ili C-u a pogotovo o JAVA programiranju.
Na MSDN-u možeš naći video tuta za C#.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stanford Predavanja na Youtubu

http://academicearth.org/ Naletio sam na ovu stranicu, koja sadrzi predavanja sa iz svih grana. Vrlo je dobra - ima doista svega! :)

Sa štovanjem, brahle!
14 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

Predobra stranica! Hvala puno!

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu
ja sam poceo sa javom prije nekih mjesec dana,instaliro net beans i reko idemo malo ucit javu,i sve ok dok nisam pokusao pokrenut u cmdu,nest je trebalo instalirat mislim da se zove JDK,ugl sve sam ja to zguglo prije i vido sta je sta i naucio odmah prije cemu to sluzi i koja je svrha svakog tog djela te tad skinuo sa neta,javi ide u korist opako razvijen community kad nest zelis nac odmah je tu,no ugl ja sam tad ucio po knjizi "Java How To Program,sixth edition "2004 izdanje" (nisam siguran da je besplatna,mozda i je posto je novija vec izasla) za koju imam samo rijeci hvale jer knjiga je stvarno detaljna i jednostava za ucenje,da nastavim idem ja sad postavit "PATH" u "Environment Variables" da se napisani program .java moze pokretat u cmdu i postavim ja sve to i opa neradi,guglam ja mucim se trazim trazim vidim nista,uzmem u obzir da je knjiga stara ipak 5god i da sve to mozda radi na drugi nacin danas (sta god se to radilo) i idem trazit nesto novije,ispadne da se jdk vise nekoristi (ak sam dobro skuzio) vec se instalira neki drugi program nest virtual mislim neda mi se sad prekopavat komp i trazit to zbog tocnog naziva i instaliram ja i to i niti to neradi,trazim po netu kakva objasnjenja da vidim dali je itko imo isti problem i opet nista (prcko sam po forumima cc 2 dana)ugl i tak je splasnula moja zelja da ucim u javi jer nisam to mogao pokrenut preko cmda,znam da za to postoji jednostavniji nacin i bolji naziv (mora jer ovo je preglupo) i kad mi se ukaze rjesenje nastavit cu svoj put prema javi,ugl nisam tad klonuo duhom vec guglo sta bi prvo bilo najpametnije ucit kao friststarter i svi rekose python i eto tako ja ucim sad python i moram rec vrlo jednostavan jezik i moze se covjek super igrat i isporobavat neke svoje ideje zadavat si ultra probleme i tak to,odlican za svacanje logike programiranja


ps: dal mi netko moze molimvas objasnit kak to funkcionira kod jave jer stvarno me to jebe u mozak vise
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

sve je to divno i krasno

al ovaj tip toliko brzo melje, da je ponekad ga stvarno teško pratit

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stanford Predavanja na Youtubu

To vam je s ove stranice:

 

http://academicearth.org/

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice