Notepad i batch fileovi

poruka: 65
|
čitano: 16.360
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

Pa što misliš da složeniji batchevi rade?

 

Samo kombiniraju naredbe koje možeš jednostavno pogledati. To što ti se neda čitati opise naredbi nije naš problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

A je, dobro ti covjek kaze, reci sto zelis napraviti?

 

Zajebano je imati nesto pred sobom i ne znat sto bi sa tim radio, a sa druge strane zelis sve raditi.

 

Prvo si nadi cilj, daj mu smisao pa prioni poslu. sve informacije koje ti trebaju su na internetu dobavljive preko googla

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
autorov komentar

ma nezelim nista konkretno..... zelim naucit radit takve stvari....... znaci da spojim nekoliko naredbi, ubacim crtice i takve gluposti....   guglo sam, i nema nista o tome, samo ima osnovne naredbe u cmd-u!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
autorov komentar

itf4n znam ja napisat npr:

start xfire

pause

erase lalalalalll.txt

echo lalalaallalalalala

pause

 

  takvih stvari mogu stavit koliko hocu dok bi ja htio znat napravit nesto ovako......

 

  echo off

echo ip log >> h:glupost.txt

echo ___________>> h:glupost.txt

ipconfig >> h:glupost.txt

 

samo neznam di to mogu naucit........ pa ako bi netko od vas ima malo volje i vremena za napisat   neko znacenje toga...... npr- sta znace >,>>,% i susreo sam jos takvih znakova po googlu! zbog tog sam otvorio topic da pomegnete meni i ostalima koji to nerazumiju.....tocnije da unaprijedite one koji znaju samo osnovo.....(start-run-cmd-help...... )to svi znaju!

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
autorov komentar

evo jedno konkretno pitanje..... jeli moguce napraviti batch koji ce nesto radit u control panelu.....   npr- otvoriti nesto, i staviti kvacicu!........ ili otvorit sounds and audio devices properties i napraviti nesto u njemu?

  p.s. jurluk hvala za linkove.... iako sam 2 vec pregledao(prije) al druga dva mi se cine zanimljivima pa cu pogledat

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Notepad i batch fileovi

e ovako. želim napravit batch koji će stvorit ključ u registru koji označava da se sa svakim pokretanjem wina pokrene neki program, npr regedit
i taj batch izgleda ovako ali ne radi. zašto!? pomagajte

 

edit: rješio sam problem

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2009 19:25 (jurluk).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Notepad i batch fileovi

Zna li tko napravit novi cmd ?

Jer ono sa"command.com " ne radi ili nije za xp.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
sanguis kaže...

evo jedno konkretno pitanje..... jeli moguce napraviti batch koji ce nesto radit u control panelu.....   npr- otvoriti nesto, i staviti kvacicu!........ ili otvorit sounds and audio devices properties i napraviti nesto u njemu?

  p.s. jurluk hvala za linkove.... iako sam 2 vec pregledao(prije) al druga dva mi se cine zanimljivima pa cu pogledat

 

Ne. *.bat datoteke su za automatiziranje poslova u unutar shell-a (cmd.exe)
Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

zapravo mozes samo je malo kompliciranije

sve postavke iz control panela se nalaze u registry-u

 

mozes sve sa reg add

eo primjer nevezan za cpanel ali da pojasni

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" /v clock /t REG_SZ /d "%systemroot%\clock.bat" /f

 

"HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" - mjesto gdje ce spremit key

/v clock - ime kljuca

/t REG_SZ - vrsta kljuca

/d "%systemroot%\clock.bat" - vrijednost kljuca

/f - overwrite bez upozorenja korisnika

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2009 12:13 (moj pas).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
moj pas kaže...

 

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" /v clock /t REG_SZ /d "%systemroot%\clock.bat" /f

 Pa kad gledas ovo je command line program koji se izvrsava u win32 shellu, a za .bat smo rekli da je...sta?

Osim sto promjenis nesto u registryu trebas i ucitat promjene nastale promjenom tog kljuca.

A kaj postoji taj /f switch, po meni to je security briđ za reg.exe.







Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
i zato postoji UAC :)
S štovanjem, brahle!
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

nemoj sad viruse radit, uradi nesto korisno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

ono sta ja ocu rec je da ako on oce minjat postavke windowsa pomocu batcha sve sta triba je prominit odredjeni reg key i resetirat komp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi
da, ali to je kompliciran i dugotrajan proces pisanja skripti
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

pa zato se i koristi gui ali ako covik oce iz batcha

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi
može li se i kako pomoću registrya isključit system restore?
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore
kljuc "DisableSR" i stavi value 1 a ako nema kljuca napravi novi dword

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sr
kljuc "Start" stavi value 4

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Notepad i batch fileovi

Vidim, uskoro će neki od vas ubrzo morati reinstalirati windowse..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi
Tracer kaže...

Vidim,uskoro će neki od vas ubrzo morati reinstalirati windowse..

 zašto to misliš?
15 godina
protjeran
offline
RE: Notepad i batch fileovi
jurluk kaže...
Tracer kaže...

Vidim,uskoro će neki od vas ubrzo morati reinstalirati windowse..

 zašto to misliš?
 Zato što petljate po registry-u i mislite da se samo on treba modificirati za većinu stvari. Registry modificiraju samo za to odgovarajući procesi i to iz dobrog razloga tj. da uz izmjenu registry-a sustav prilagode novonastalim izmjenama (isprazne diskovni prostor koji zauzima restore i sl.), a to ne možeš iz command prompta tj. samo modificiranjem ključa. Drugo je da ti modificiraš ključeve koje si ti napravio za svoju aplikaciju, no kada je riječ o sistemskim stvarima u većini slučajeva to znači greške u radu sistema.
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

ovaj disable system restorea san procita bia sa neke stranice kao alternativan nacin i provjereno radi na mojin windowsima vec godinu ipo

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Notepad i batch fileovi
moj pas kaže...

ovaj disable system restorea san procita bia sa neke stranice kao alternativan nacin i provjereno radi na mojin windowsima vec godinu ipo

 i zato ti windowsi i dalje "kradu" oko 15% diska da bi spremili restore image umjesto da regularnim putem ukineš system restore i tako oslobodiš tih 15%.
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

nema tih 15% jer je prvi put izbrisano sa tuneup utilities i posli nikad vise nije stvaralo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi
može li se kako napravit da batch modificira neki ključ u registru? ne da stvori novi ili izbriše neki stari, nego da baš modificira postojeći
15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad i batch fileovi
izbrisi stari pa stvori novi nije dovoljno dobro? :)
S štovanjem, brahle!
15 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

ides sa reg add i ako postoji pitat ce te za overwrite ili koristis /f da te ne pita za overwrite

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi
kako se može napravit da batch kopira sam sebe u mapu koju ja namjestim, ako je to moguće
16 godina
neaktivan
offline
Notepad i batch fileovi

Ne vidim zašto ne...

 

copy izvor destinacija

 

gdje je izvor naziva batcha, npr. mojbatch.bat

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Notepad i batch fileovi

e dal neko zna dal se moze neki bat zastit odnosno zakljcat da ga niko vise nemoze mjenjat!??

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice