C++ trebam pomoć

poruka: 27
|
čitano: 3.183
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
C++ trebam pomoc

ovako, rjesio sam zadatak kao na slici i profa veli da nisam koristio funkcije i dala mi jedinicu sutra mi je zadnji dan da ispravim, trebam pomoc

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 21:39 (CoD43ver).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
C++ trebam pomoc

Imaš li bilo kakav pokušaj koda sa funkcijama, jesi li to uopće naučio? Dakle, trebaju ti dvije funkcije:

 

int Opseg (int a)

int Povrsina (int a)

 

koja će ti vraćati opseg i površinu kvadrata sa stranicom a. Funkcije se pišu unutar bloka {} te se se vrijednost vraća sa ključnom riječi

 

return vrijednost;

 

Ako uzmeš sve to u obzir jedna od funkcija treba da izgleda ovako:

 

int Opseg (int a)

{

   int opseg = 0;

   //Implementacija

   return opseg;

}

 

Vjerujem da ti nakon ovoga nije teško napisati implementaciju računanja unutar funkcije. Kada unutar int main() zoveš funkciju, zoveš je po imenu, te na mjesto argumenta postaviš neku vrijednost. Recimo ovako:

 

cout << "Opseg kvadrata stranice 5 je : " << Opseg(5) <<endl;

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 20:26 (arikis).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

problem je u tome kaj nas računalstvo ima ravnateljeva žena koja je nesposobna objasnit nam, kad vjezbamo pitas ju nesto ona veli "neznam", a jos idem za Tehničara za RAČUNALSTVO i moze nas polovica pasti racunalstvo zbog profesorice koju boli briga za nas

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

napiši iznad main funkcije dvije dodatne funkcije:

 

int povrsina(int a)

{

return a*a;

}

 

int opseg(int a)

{

return 4*a;

}

 

onda u funkciji main  koristi to pri ispisu kada racunas povrsinu i opseg

npr:

P=povrsina(a);

umjesto

P = a*a;

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

 

koliko vidim, uopce nisi svlada pojmove funkcija, tako da brzinski preleti ovaj link... 

 

inace, mos me popljuvat koliko oces, ali profesorica nije kriva sto polovica vas nije u stanju pitat drugu polovicu kako stvari rade, ili jos bolje sami izguglat potrebno, vec sve ocekujete servirano na pladnju. zadatak je toliko banalan da ga nebi stavia ni za dva. 

 

inace, vec postoji tema o programiranju u c++ na forumu, pa si tamo moga postavit pitanje. i tamo se jednako tako ocekuje da nesto sam pokusas, pa da ti se pomogne, a ne nude gotova rjesenja... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
RoberteCoD43ver kaže...

ovako, rjesio sam zadatak kao na slici i profa veli da nisam koristio funkcije i dala mi jedinicu sutra mi je zadnji dan da ispravim, trebam pomoc

 

Roberte , napiši ovko da ne dobiješ jedan.

I malo zagrij tu stolicu {#}{#}{#}.

 

 

#include <iostream>

using namespace std;

int opseg(int a)
{
    return 4*a;
}

int povrsina(int a)
{
    return a*a;
}


int main()
{
   int a;
   cout<< "unesi stranicu : ";
   cin>> a;

   cout<< "\nopseg : "    << opseg(a)
       << "\npovrsina : " << povrsina(a)
       << "\n\n";


   return 0;
}

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
13 godina
neaktivan
offline
C++ trebam pomoc

ljudi, poštenje se ne isplati xD stavit cu zadatak na usb u slucaju da mi profa iskljuci internet, jedan iz razreda mi je poslo kak je on rješio, važno mi je samo da ne padnem zbog ovog računalstva jer bi mi bila 3. jedinica, mrzim ovu skolu i kolko god ljudi govorili nisu učitelji krivi, jesu. Jednom kad ta profa nije mogla doci na sat imali smo zamjenu, dosla je neka druga profesorica koja predaje racunalstvo drugim zanimanjima i tako mi boga da sam shvatio sve što je objašnjavala i uspješno sam napisao program, imao sam probleme prilikom pokretanja programa, ja sam joj to rekao, ona je to pogledala na svojem računalu i pokazala mi što trebam napraviti u vezi te greške, a kad zamolim onu profesoricu za pomoc, veli "nešto si krivo", ma nemoj mi rec, gledajte ima profesora kojima je stalo da učenici nešto nauče a ima i onih kojima je sasvim svejedno o nasoj buducnosti i važno im je samo da dobiju svoju placu. To nam je dobar poticaj da i mi postanemo takvi za nekoliko godina

 

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

ljudi, poštenje se ne isplati xD stavit cu zadatak na usb u slucaju da mi profa iskljuci internet, jedan iz razreda mi je poslo kak je on rješio, važno mi je samo da ne padnem zbog ovog računalstva jer bi mi bila 3. jedinica, mrzim ovu skolu i kolko god ljudi govorili nisu učitelji krivi, jesu. Jednom kad ta profa nije mogla doci na sat imali smo zamjenu, dosla je neka druga profesorica koja predaje racunalstvo drugim zanimanjima i tako mi boga da sam shvatio sve što je objašnjavala i uspješno sam napisao program, imao sam probleme prilikom pokretanja programa, ja sam joj to rekao, ona je to pogledala na svojem računalu i pokazala mi što trebam napraviti u vezi te greške, a kad zamolim onu profesoricu za pomoc, veli "nešto si krivo", ma nemoj mi rec, gledajte ima profesora kojima je stalo da učenici nešto nauče a ima i onih kojima je sasvim svejedno o nasoj buducnosti i važno im je samo da dobiju svoju placu. To nam je dobar poticaj da i mi postanemo takvi za nekoliko godina

 

A čuj, moje mišljenje je da krivica leži i na profesorima i na učenicima. Učenici jednostavno nemaju želje da uče bilo šta više od onog što im je zadato da nauče. Većina ljudi s kojima sam ja išao u srednju školu su jednostavno čekali da neko napiše neki program pa da ga jednostavno iskopiraju i prikažu kao svoje. Bilo koji predmet ili bilo šta drugo u životu je potrebno prvo razumjeti pa onda iskoristiti. Malo je offtopic ali se primjenjuje na sve, pa tako i na programiranje. Možeš nekoliko puta profesoru zamazati oči, ali nakon nekog vremena skontaš da si zapravo ništa nisi postigao osim ocjene. Stoga ako te nešto zanima, ili nešto nisi skontao imaš 1000 mogućih izvora da riješiš svoj problem. Najlakše je sjesti i kukati kako profesor ne zna objasniti, a ti ne činiš ništa u vezi toga.

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

gle, vas nekoliko mi je napisalo svoju verziju mojeg zadatka, i nijedna verzija nebi mi donijela pozitivnu ocijenu jer profesorica ima rješenje zacrtano u glavi i postoji samo jedna i jedina verzija koju ce bit "točna", vjerujem ljudima da su zadatak rješili dobro, ali na svoj način, kad bih ja počeo vježbati c++ svaki dan, ja bih sebe nešto naučio, naučio bi rješiti zadatak na svoj način, a moj način mogu gurnuti u čmar, jer mi ga profa nece priznat, zato, da to je samo ocijena, i ta ocijena če ti na neki način poboljšat buducnost kod zaposlenja, nečeš doc u neznam evo bezveze kazem Microsoft i pokazat papire i na papirima piše da si zavrsio za kuhara, ljudi te nece ozbiljno shvacat, makar ti znao programirat, doci ce neki sto je zavrsio racunalstvo, studirao programiranje a zna lik manje od tebe kuhara, vjerojatno će zaposlit visoko školovanog čovjeka koji je život posvetio samo toj struci

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

ljudi, poštenje se ne isplati xD stavit cu zadatak na usb u slucaju da mi profa iskljuci internet, jedan iz razreda mi je poslo kak je on rješio, važno mi je samo da ne padnem zbog ovog računalstva jer bi mi bila 3. jedinica, mrzim ovu skolu i kolko god ljudi govorili nisu učitelji krivi, jesu. Jednom kad ta profa nije mogla doci na sat imali smo zamjenu, dosla je neka druga profesorica koja predaje racunalstvo drugim zanimanjima i tako mi boga da sam shvatio sve što je objašnjavala i uspješno sam napisao program, imao sam probleme prilikom pokretanja programa, ja sam joj to rekao, ona je to pogledala na svojem računalu i pokazala mi što trebam napraviti u vezi te greške, a kad zamolim onu profesoricu za pomoc, veli "nešto si krivo", ma nemoj mi rec, gledajte ima profesora kojima je stalo da učenici nešto nauče a ima i onih kojima je sasvim svejedno o nasoj buducnosti i važno im je samo da dobiju svoju placu. To nam je dobar poticaj da i mi postanemo takvi za nekoliko godina

 

Vidi, prvo dolazis ovdje i dobijas gotovo rjesenje, iako ti se tako cini magareca usluga. Onda jos svjesno kazes da ces zadatak stavit na usb i prakticki ga prepisat. Dakle, tesko ti je program od desetak linija koda proucit, shvatit i ukoliko se ista promini vrlo lako napisat, vec ces radje ovako pokusat. Kazes da ti je kriva profesorica. Jel su ti jednako krivi i druga dva profesora kod kojih imas jedinicu? Najteze je priznat i bit svjestan da si za svoj (ne)rad kriv sam. 

To sto ti je druga profesorica prakticki sve ispravila i rijesila, ma koliko tebi bilo simpaticno, zapravo ti je takodjer ucinila magarecu uslugu bas kao i kolege forumasi sada. Dobivas gotova rjesenja za svoje probleme umjesto da se s problemom suocis. Nebrojeno puta ucenici profesore zovu za svaku glupost - "ne radi", kazu, dodjes i vidis da se radi o nevjerojatnim glupostima, zagradama, tocka-zarezima, i slicnim stvarima. Nisu to problemi koje jedan srednjoskolac nije u stanju pronac i proucit. I sad zamisli grupu od 15 ucenika, i svaki zivka za takve stvari? Pa uci se na greskama, uci se kad ih sam uocis, a ne da ti se sve da na pladnju. 

Nakon 10 godina, ako imas iti malo mozga, puno zahvalniji ces bit profesorima koji su te tirali da nesto sam radis, nego onima kod kojih si olako dobiva ocjene, jer ocjene ni po cemu nisu mjerilo znanja. 

Zao mi je sto ne volis skolu koju si upisa, ali o tome, a ne zeljama roditelja, svojim fantazijama i sl. si triba na vrime razmisljat. Kad si nesto upisa, onda se toga tribas drzat, i ne moze ti netko drugi bit kriv za tvoj los izbor skole. Na kraju, ti si uzea mjesto nekome tko mozda u startu nije ima dovoljno bodova za tvoj smjer, a mozda doista i zeli to ucit i radit. 

arikis kaže...

A čuj, moje mišljenje je da krivica leži i na profesorima i na učenicima. Učenici jednostavno nemaju želje da uče bilo šta više od onog što im je zadato da nauče. Većina ljudi s kojima sam ja išao u srednju školu su jednostavno čekali da neko napiše neki program pa da ga jednostavno iskopiraju i prikažu kao svoje. Bilo koji predmet ili bilo šta drugo u životu je potrebno prvo razumjeti pa onda iskoristiti. Malo je offtopic ali se primjenjuje na sve, pa tako i na programiranje. Možeš nekoliko puta profesoru zamazati oči, ali nakon nekog vremena skontaš da si zapravo ništa nisi postigao osim ocjene. Stoga ako te nešto zanima, ili nešto nisi skontao imaš 1000 mogućih izvora da riješiš svoj problem. Najlakše je sjesti i kukati kako profesor ne zna objasniti, a ti ne činiš ništa u vezi toga.

Podrzavam tvoje razmisljanje. Doista, ima i svakakvih profesora, a i ucenika. Od vrimena kad si ti isa u skolu, u medjuvremenu se nije puno prominilo - i dalje se ceka da netko napise program, i dalje se taj program dili fejsom, i dalje su lab.vj. copy-paste jednog ucenika s izmjenjenim imenom na naslovnici, a bar je u programiranju vrlo lako primjetit individualni rad, vec i na najjednostavnijim zadacima. Kada bi sad zada 1 zadatak, i da desetoro pise neovisno, kod svih deset bi on izgleda drukcije, iako kod svih moze bit ispravan i radit. 

 

Danasnji ucenici (vecina) su lini gotovani koji misle da im se zivot i sve u njemu nudi na pladnju, i to je toliko odvratno za vidit i dozivit. Svi su sami krojaci svoje sudbine, i ukoliko nesto zelis naucit, pa ubit ces se, ali ces naucit... nemos krivnju za svoj nerad svaljivat na drugog. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

gle, vas nekoliko mi je napisalo svoju verziju mojeg zadatka, i nijedna verzija nebi mi donijela pozitivnu ocijenu jer profesorica ima rješenje zacrtano u glavi i postoji samo jedna i jedina verzija koju ce bit "točna", vjerujem ljudima da su zadatak rješili dobro, ali na svoj način

 

ljudi su ti napisali prakticki isti zadatak, mozda uz drukcije nazive varijabli, funkcija... svi su ispravni, i nema teorije, ukoliko ti je iskljucivi uvjet bia da koristis funkcije, da ti se takvo rjesenje ne prizna... 

inace, hrpa ljudi koja nema nikakvo formalno racunalno obrazovanje je uspila u svitu programiranja, tako da ako znas znas, ako ne znas, mos sa svojom svjedodzbom obrisat guzicu, makar na njoj pisalo "xxx za racunalstvo"... 

15 godina
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

da to je samo ocijena, i ta ocijena če ti na neki način poboljšat buducnost kod zaposlenja, nečeš doc u neznam evo bezveze kazem Microsoft i pokazat papire i na papirima piše da si zavrsio za kuhara, ljudi te nece ozbiljno shvacat, makar ti znao programirat, doci ce neki sto je zavrsio racunalstvo, studirao programiranje a zna lik manje od tebe kuhara, vjerojatno će zaposlit visoko školovanog čovjeka koji je život posvetio samo toj struci

Mislim da imaš skroz krivi pogled na poslodavce. Ovo kaj si ti napisao važi jedino u državnoj firmi ako ti je mama/tata nadređeni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 21:31 (plavi08).
13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

dobro nemoj mi sad bajke pricat, valjda ja znam kakva je situacija, i što se događa u mojoj školi, drugi razred, isti smjer, čitav razred se žalio na profesoricu i imali su roditeljski sastanak samo u vezi računalstva i što če poduzeti u vezi toga, naravno nisu poduzeli ništa u vezi "ravnateljeve žene", činiš mi se kao pametan čovjek al nemozes me napadat i govorit mi kolko sam lijen i kako nista ne radim i želim da mi profesorica "riješi cijeli zadatak" kako si fino rekao, ako nisi upoznat sa situacijom, da jesam vas zamolio za pomoc i da, pogledao sam i provjerio vaše programe, ali muka mi je od takvih profesora i takvih kao što si ti, i samo hocu zavrsit ovu godinu

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

uskoro ce sve bit državno, ne brini

15 godina
offline
Re: C++ trebam pomoc

Kraj godine je, upisao si računalstvo, pretpostavljam da te je zanimalo, i do kraja godine nisi naučio kako napisati program koji računa umnožak u odvojenoj funkciji?

 

Da ti je to predavao njemi i slijepi profesor tjelesnog koji ništa ne zna o tome, toliko si mogao sam naučiti uz pomoć googla. U 15tak minuta.

 

Sumnjam da si zaostao, vjerojatno nisi ni posebno lijen (u usporedbi s prosječnim učenikom) ali mislim da si nezainteresiran. Barem za ikakvo programiranje.

 

Ljudi te kude jer je ovo stvarno osnova osnove. Korak iznad "Napiši program koji ispisuje Bok, š'o ima".

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

dobro nemoj mi sad bajke pricat, valjda ja znam kakva je situacija, i što se događa u mojoj školi, drugi razred, isti smjer, čitav razred se žalio na profesoricu i imali su roditeljski sastanak samo u vezi računalstva i što če poduzeti u vezi toga, naravno nisu poduzeli ništa u vezi "ravnateljeve žene", činiš mi se kao pametan čovjek al nemozes me napadat i govorit mi kolko sam lijen i kako nista ne radim i želim da mi profesorica "riješi cijeli zadatak" kako si fino rekao, ako nisi upoznat sa situacijom, da jesam vas zamolio za pomoc i da, pogledao sam i provjerio vaše programe, ali muka mi je od takvih profesora i takvih kao što si ti, i samo hocu zavrsit ovu godinu

Pokupi zadatak i šuti, nije funkcija nuklearna fizika da je nisi mogao naućiti i sam, kao nemaš primjera funkcija u knjizi, ha. Pomogli su ti, reci hvala i ne mudruj.

Ako te ona ne uči puno, i traži još manje, očito.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 21:59 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

dobro nemoj mi sad bajke pricat, valjda ja znam kakva je situacija, i što se događa u mojoj školi, drugi razred, isti smjer, čitav razred se žalio na profesoricu i imali su roditeljski sastanak samo u vezi računalstva i što če poduzeti u vezi toga, naravno nisu poduzeli ništa u vezi "ravnateljeve žene", činiš mi se kao pametan čovjek al nemozes me napadat i govorit mi kolko sam lijen i kako nista ne radim i želim da mi profesorica "riješi cijeli zadatak" kako si fino rekao, ako nisi upoznat sa situacijom, da jesam vas zamolio za pomoc i da, pogledao sam i provjerio vaše programe, ali muka mi je od takvih profesora i takvih kao što si ti, i samo hocu zavrsit ovu godinu

ponavljam pitanje koje si elegantno izbjega? jesu ti i drugo dvoje profesora isto krivi za "njihove" jedinice, ili je samo ova kriva jer je "ravnateljeva" zena? jel mogu pretpostavit jos bar jednu - matematika? i koja je treca? fizika, struka? 

koliko u tvom razredu kod te profesorice ima ocjena 5, 4, 3, 2 i 1? 

meni je vise muka posusivanja aseva na kraju godine, pa se sa pet, sedam, dodje na dvi za popravni ili na nijednu, a kao razlog se navodi upravo to - jer ucenik samo zeli zavrsit godinu. pa zavrsi je, ali tako da savladas gradivo, a ne da ti se pokloni ocjena. 

i sad si dosa ovdje, bez da si prethodno ista progugla, pogleda, i odma ho-ruk, dajte mi rjesenje... pa cak i u tome sto si stavia na pocetku pola toga nema smisla... if(P=a*a)... cin>>P i isto tako za opseg... pa viticaste bez ikakvog razloga... program pukom sricom radi... 

Takve stvari koje pises nisu slucajne greske, vec sustavno zanemarivanje predmeta kroz godinu... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

lik, kako da ja znam što profesorica očekuje od mene da napišem i što ona smatra točnim, ja napišem program kako ja znam, program radi kako treba, no dobim 1 jer "nisi ovo, nisi ono" a nit nam nije objasnila kak rjesit sličan tip zadatka, ono što je znala objasnit je da ispišemo "Hello World", jel mi takva profesorica daje poticaj u programiranju? mislim da ne. Dala nam je za zadacu da prepisemo 50 zadataka s interneta, korisno u pm. Neda mi se vise prepirat oko ovog

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

lik, kako da ja znam što profesorica očekuje od mene da napišem i što ona smatra točnim, ja napišem program kako ja znam, program radi kako treba, no dobim 1 jer "nisi ovo, nisi ono" a nit nam nije objasnila kak rjesit sličan tip zadatka, ono što je znala objasnit je da ispišemo "Hello World", jel mi takva profesorica daje poticaj u programiranju? mislim da ne. Dala nam je za zadacu da prepisemo 50 zadataka s interneta, korisno u pm. Neda mi se vise prepirat oko ovog

ocekuje se ispravan zadatak i to su ti barem troje ovdje dali, i vidi vraga, sva tri tocna. to napises program kako znas, a ocito ne znas dovoljno dobro, i dobijes jedan. pa bar je lako ukucat program, vidit jel radi i jel zadovoljava zadane uvjete i amen. ako ti se kaze pisi funkciju, naravno da tribas napisat funkciju, to se od tebe trazi. 

Dala vam je da 50 zadataka prepisete? I jesi ih prepisa, ili ih je netko drugi prepisa? Jesi ih proba samostalno rijesit, samo na osnovu teksta zadatka? E to je korisno. Da si ti 50 zadataka rijesia, onda mi nebi ovdje sad raspravljali o tome zasto nisi napisa funkciju. 

I po treci put, odgovor, da ili ne, jesu li druge dvije negativne ocjene posljedica losih profesora (kao i ova) ili si za njih sam kriv? samo mi to odgovori... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

Da, ja sam kriv za ove dvije jedinice no one nisu tema zato sam je i "izbjegao", zamisli da nasljedis pekaru i imas brdo peciva koje moraju biti na izlogu svako jutro, i imas jednu vecer da naucis i ispeces sva peciva, a nit nemas recepte, koji je smisao tvojih riječi, ja sam napisao da sta cu napravit i toe to, zahvaljujem se ljudima koji su mi htjeli pomoci, i jesu. A ovaj tvoj zadnji dio "Sustavno zanemarivanje predmeta kroz godinu" mogu se na to nasmijat i onda posrat

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
Floki kaže...
CoD43ver kaže...

dobro nemoj mi sad bajke pricat, valjda ja znam kakva je situacija, i što se događa u mojoj školi, drugi razred, isti smjer, čitav razred se žalio na profesoricu i imali su roditeljski sastanak samo u vezi računalstva i što če poduzeti u vezi toga, naravno nisu poduzeli ništa u vezi "ravnateljeve žene", činiš mi se kao pametan čovjek al nemozes me napadat i govorit mi kolko sam lijen i kako nista ne radim i želim da mi profesorica "riješi cijeli zadatak" kako si fino rekao, ako nisi upoznat sa situacijom, da jesam vas zamolio za pomoc i da, pogledao sam i provjerio vaše programe, ali muka mi je od takvih profesora i takvih kao što si ti, i samo hocu zavrsit ovu godinu

Pokupi zadatak i šuti, nije funkcija nuklearna fizika da je nisi mogao naućiti i sam, kao nemaš primjera funkcija u knjizi, ha. Pomogli su ti, reci hvala i ne mudruj.

Ako te ona ne uči puno, i traži još manje, očito.

knjigu nismo otvorili cijele godine jer nam je tako naša "draga" profesorica rekla, rekla je da je mozemo prodati na pocetku godine buduci da je knjiga za prvi i drugi razred i u njoj je 95% teorije, i 5 % sličica

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

E pa oprosti lipo, ali netko tko citavu godinu radi neki predmet, pogotovo programiranje, ne zapinje na osnovnim stvarima, tia ti to priznat ili ne. Tvoje uvodno rjesenje (foto), samo pokazuje da probleme imas i s prijasnjim gradivom, a ne samo s funkcijama. 

Btw, tvoja pekara je imala 9 miseci da se uhoda prije nego peciva tribaju bit u izlogu, a ne jednu noc... samim time si potvrdia da u jednu noc pokusavas "spasit" nesto sto se tribalo radit kroz godinu... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
wifi kaže...

E pa oprosti lipo, ali netko tko citavu godinu radi neki predmet, pogotovo programiranje, ne zapinje na osnovnim stvarima, tia ti to priznat ili ne. Tvoje uvodno rjesenje (foto), samo pokazuje da probleme imas i s prijasnjim gradivom, a ne samo s funkcijama. 

Btw, tvoja pekara je imala 9 miseci da se uhoda prije nego peciva tribaju bit u izlogu, a ne jednu noc... samim time si potvrdia da u jednu noc pokusavas "spasit" nesto sto se tribalo radit kroz godinu... 

oprosti sto nisam bezbrižno dijete puno ljubavi i volje da uspije u životu bez ikakvih problema kao ti, a jedinica mi je samo iz zadnje provjere tako da nije 9 mjeseci nego je jedan dan. Mozda zbog mojeg usernamea mislis da sam lijen i da igram igrice no account sam napravio prije 4 godine neznam ni sam zasto, bio sam valjda 6. razred, glupavi klinac. Danas sam se probao registrirat sa starim e-mailom pa mi je napisalo da vec koristim taj e-mail pa sam odmah znao i lozinku, zato ako je to razlog tvoje osude onda u kur*c

16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...
Floki kaže...
CoD43ver kaže...

dobro nemoj mi sad bajke pricat, valjda ja znam kakva je situacija, i što se događa u mojoj školi, drugi razred, isti smjer, čitav razred se žalio na profesoricu i imali su roditeljski sastanak samo u vezi računalstva i što če poduzeti u vezi toga, naravno nisu poduzeli ništa u vezi "ravnateljeve žene", činiš mi se kao pametan čovjek al nemozes me napadat i govorit mi kolko sam lijen i kako nista ne radim i želim da mi profesorica "riješi cijeli zadatak" kako si fino rekao, ako nisi upoznat sa situacijom, da jesam vas zamolio za pomoc i da, pogledao sam i provjerio vaše programe, ali muka mi je od takvih profesora i takvih kao što si ti, i samo hocu zavrsit ovu godinu

Pokupi zadatak i šuti, nije funkcija nuklearna fizika da je nisi mogao naućiti i sam, kao nemaš primjera funkcija u knjizi, ha. Pomogli su ti, reci hvala i ne mudruj.

Ako te ona ne uči puno, i traži još manje, očito.

knjigu nismo otvorili cijele godine jer nam je tako naša "draga" profesorica rekla, rekla je da je mozemo prodati na pocetku godine buduci da je knjiga za prvi i drugi razred i u njoj je 95% teorije, i 5 % sličica

Tko to "mi", ja sam pitao tebe jesi li otvorio knjigu, a ne nikakve "mi", koliko znam to je ona knjiga od sande šutalo i grundlera uz koju ide cd, a tu je i radna bilježnica.

A koliko znam, dotična gospođa ima i matrerijal na netu u vidu prezentacija, uključujući i funkcije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 22:56 (Floki).
14 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

lik, kako da ja znam što profesorica očekuje od mene da napišem i što ona smatra točnim, ja napišem program kako ja znam, program radi kako treba, no dobim 1 jer "nisi ovo, nisi ono" a nit nam nije objasnila kak rjesit sličan tip zadatka,

Ako nije rekla točno što očekuje na tebi je da ju pitaš (to je neki minimum interesa za gradivo, osim ako to svjesno ne želiš napraviti jer se kasnije misliš izvlačiti na to kako "ona nije objasnila").

 

Primjera radi, moji zadatci u školi su uključivali potpuno samostalan rad sa laboratorijskom opremom i kemikalijama. Možeš misliti kako bi završilo da nismo gnjavili profesorice za objašnjenje svih nejasnoća koje smo imali, pa zasigurno bi bilo ozlijeđenih ako ne i gor.! A ispitivanje sa naše strane nije bilo uvijek motivirano isključivo željom za našom vlastitom sigurnošću. Željeli smo zadatak obaviti kako treba jer nema smisla j*bat se 4 sata pored plamenika da bi ti na kraju profesor rekao "to ti je sve pogrešno, upropastio si pokus već na koraku X". Ako ti je profesor pri ruci odeš i pitaš, ako neće biti pri ruci kada to budeš radio, izrešetaš ga sa pitanjima unaprijed.

 

Poanta svega toga - pitaj! Nije ti maca popapala jezik. Što točno u zadatku trebam napraviti? Postoji li neki poseban način na koji to trebam napraviti? Gdje mi je google? On mi može objasniti čak i ono što nisam učio (ne misliš valjda da se programiranje uči samo u školi, i da se samo tamo može i učiti/naučiti? LOL).

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc

ti se meni ne tribas pravdat... al nit je gradivo bilo dan prije ispita, nit je nakon ispita bia dan za sve to proucit... 

dok nisi svoj username spomenia, uopce ga nisam ni zamjetia niti me brige kako ces se zvat... to mi je isto ko kad ucenici kazu da ih neki profesor mrzi... zaboga zasto? koji bi razlog ima... ono ko kad ditetu kazes da spremi sobu, i sad bi ka to dite tribalo mislit da ga mrzis jer mora nesto napravit... 

dojam kakvi si ostavia na mene, a vjerujem da nisam jedini, je da unatoc tim "pozitivnim" prijasnjim ocjenama, realno trzas na osnovnim stvarima... ako se doista ikako mislis bavit programiranjem, onda moras sam uprit ako zelis nesto znat i naucit, nitko te nece prisiljavat da ucis ako ti sam neces... ovo ti govorim s najboljom namjerom, pod uvjetom da te ovo zanima... ako te programiranje ne zanima, sto reci - nauci minimum potreban i bizi daleko od svega, mozda cak i u nasljedjenu pekaru... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: C++ trebam pomoc
CoD43ver kaže...

problem je u tome kaj nas računalstvo ima ravnateljeva žena koja je nesposobna objasnit nam, kad vjezbamo pitas ju nesto ona veli "neznam", a jos idem za Tehničara za RAČUNALSTVO i moze nas polovica pasti racunalstvo zbog profesorice koju boli briga za nas

 

Gle, problem je u tome što si ti jedna najobičnija ljenčina kojoj bi trebalo pljusku opalit i povući te za uši za stol da konačno počneš učiti. Najlakše je u drugome tražiti problem, a činjenica je da ti nisi željan niti da naučiš niti da ti se objasni - ti jednostavno želiš rješenje na pladnju. I već si jasno rekao što ćeš napraviti s tim rješenjem tj. doslovno ga kopirati. Najobičniji gotovan. Da sam ja na mjestu profesorice bez ikakve dileme bi ti opalio pad pa bi sljedeće godine imao sasvim drukčiji stav prema tom predmetu i učenju, a ne zadnji tjedan ti se sjetio da je ona tebi za nešto kriva a ti jadan svetac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 23:03 (TracerCPP).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice