C# - Problemi i rješenja izdvojena tema

poruka: 2.151
|
čitano: 611.734
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

S tako definiranim arrayom može i kraće:

using System;
using System.Linq;

class Program
{
    static void Main()
    {
        double[][] SomeArray = new[]
        {
            new[] {1.5, 3.2, 4.1},
            new[] {5.4, 3.8, 4.2},
            new[] {2.1, 5.8, 3.1}
        };
        var maxNiz = from row in SomeArray select row.Max();
        foreach (var item in maxNiz)
        {
            Console.WriteLine(item);
        }
    }
}

 Da, onda ovako

 

 double maxNiz = (from row in SomeArray select row.Max()).Max();

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2016 23:13 (Floki).
13 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Eto vam svima TU :P Mislim da se čovjek nije ni nadao da će dobiti izbor odgovora. :))

12 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav svima, imam jedan problem s uwp aplikacijom ne mogu pristupiti datotekama koje se nalaze na usbu. Program prepozna spojeni usb, procita sve mape koje se nalaze na usb al ne želi prcitati datoteke. Dobijem error "Access is denied. (Exception from HRESULT: 0x80070005 (E_ACCESSDENIED))". Dodano je dopuštenje u appxmanifestu za Removable Devices. Možda zna neko u čemu je problem?

 

public async void Prikazi()
{
  StorageFolder Usb = KnownFolders.RemovableDevices;
  IReadOnlyList<StorageFolder> Mape = await Usb.GetFoldersAsync();
  foreach (StorageFolder Mapa in Mape)
  {
   comboBox.Items.Add(Mapa.DisplayName);
   IReadOnlyList<StorageFile> Datoteke = await Mapa.GetFilesAsync();
   foreach (StorageFile Datoteka in Datoteke) {
   }
  }
}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Molio bi pomoć kod ispisa, radim konkretno (C# WPF) ispis teksta koji se čita iz određenih datoteka i ispisuje na papiriće za poštu (onaj mali i onaj od povratnice) uglavnom tekst se ispisuje na različitim mjestima i na nestandardnom formatu papira.

E sad, ova polja bi ja još razmjestio na mjesto, al neznam kako odrediti područje ispisa. TJ molio bi neke smjernice, u kojem smjeru da krenem..

hvala

[URL=&quot;http://goo.gl/KpG4TT&quot;]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL=&quot;http://goo.gl/xLCF5F&quot;]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ispis je jedna od kompleksnijih stvari, tako da je ovo teško pitanje. Kako želiš to postići? Print preview ili ne, napraviti možda doc, xls ili pdf datoteku pa štampati iz datoteke?

Ako želiš samostalan tisak pogledaj PrintDialog class: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.controls.printdialog%28v=vs.110%29.aspx

U PrintDialog class možeš definirati veličinu stranice (naravno i custom), ištampati nešto u bitmap (DIB) ili direktno u page objekt +sve ostalo što ti padne na pamet...

 

Utipkaj u tražilicu "c# print from wpf" i imaš par instant rješenja...

Možda ovo: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms404294%28v=vs.110%29.aspx (mada je ovo win forms)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 22:50 (Badjo_5).
13 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Znam da je poprilično komplicirano, već 2 dana googlam i nikako da naiđem na nešto korisno. Imam dojam da tapkam na mjestu...

Uglavnom zamislio sam bez print previewa, pošto budu mi na glavnom prozoru textboxevi koje bude se moglo editirati prije ispisa.

Htio bi podesiti programski dimenziju papira (112x211mm), tako da se ne mora podesavati posebno. A textBoxeve bi podesio na mjesta na kojima se moraju ispisati...

Kolko sam skuzio u winForms to nije bio problem, ali su zakomplicirali u WPF-u.

Dal možda mogu samo taj prozor složiti u WinForms, pa da lakše ispišem? Ide to zajedno možda?

Jer ostatak programa već imam gotov u wpf-u

[URL=&quot;http://goo.gl/KpG4TT&quot;]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL=&quot;http://goo.gl/xLCF5F&quot;]REZULTATI[/URL] ankete
12 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Nacrtaj nešto u memoriji i nakon toga sliku pošalji na tisak preko https://msdn.microsoft.com/en-us/library/6he9hz8c%28v=vs.110%29.aspx

 

Ovo je još kraće, kaže ovo: you can print everything you see on the screen doing following:

https://michaelmairegger.wordpress.com/2011/01/17/printing-in-wpf/

 

I nemoj tražiti recept, probaj sam i onda kad zapneš stavi kod ovdje.

10 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Sorry na malo off topic al nema druge adekvatne teme, barem ne na kojoj se odražva konverzacija pa nemam izbora nego pitat tu.

 

Uskoro izlazim na MTA Software Developement Fundamentals. Kao zadnje poglavlje se obrađuje SQL. S obzirom da su baze sveprisutne, zanimaju me i križaju se s ovim mislio sam poslije ići i na MTA Database Fundamentals. U Algebri se nudi slijedeći program orazovanja: http://www.algebra.hr/edukacija/racunalne-mreze-i-sistemska-administracija/administrator-baza-podataka/ pa sam ga mislio upisat kao pripremu, a i iz interesa.

 

Da li netko zna jel to valja? Jel se nauči što? Jel ima tko neki drugi pametan prijedlog al ne u stilu "ma to možeš sam". Ak mogu sam molim korisne linkove i knjige jer ih baš nisam uspio naći.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Azmo kaže...

Sorry na malo off topic al nema druge adekvatne teme, barem ne na kojoj se odražva konverzacija pa nemam izbora nego pitat tu.

 

Uskoro izlazim na MTA Software Developement Fundamentals. Kao zadnje poglavlje se obrađuje SQL. S obzirom da su baze sveprisutne, zanimaju me i križaju se s ovim mislio sam poslije ići i na MTA Database Fundamentals. U Algebri se nudi slijedeći program orazovanja: http://www.algebra.hr/edukacija/racunalne-mreze-i-sistemska-administracija/administrator-baza-podataka/ pa sam ga mislio upisat kao pripremu, a i iz interesa.

 

Da li netko zna jel to valja? Jel se nauči što? Jel ima tko neki drugi pametan prijedlog al ne u stilu "ma to možeš sam". Ak mogu sam molim korisne linkove i knjige jer ih baš nisam uspio naći.

 Oboje (Administrator baza podataka + MTA) sam završio u Algebri još prije nekoliko godina kad nam je firma plaćala tko je htio ići. Nije tako loše jer se radi od dizajna (modeliranja), osnova i naprednog SQL-a, organizacija baze (uloge, scheme..), administracija, održavanje itd. SQL server administracija + Windows Server administracija i na kraju malo MS Accessa. Dakle, dosta se toga može naučiti ali je više-manje na početničkom nivou i zaista ono što i moraš znati ako radiš s bazama.  Sad sve ovisi koliko znaš i što od toga očekuješ. Ja sam već imao poprilično iskustva tako da sam sve završio formalno i iz prve no dosta ljudi se i mučilo s time.

 

MTA je dosta zeznutiji jer pitanja (barem ona koja sam ja dobio) su bili nekakvi scenariji iz "stvarnog života" na osnovu kojih moraš odabrati točan odgovor. U sklopu gornjeg obrazovanja dobiješ 1 besplatan izlazak na MTA. Primjere za MTA možeš naći i na youtubeu.

15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ljudi moze pomoc vec se 3h zajebavam s ovim i nista nisam postigo. Znaci imam nekakve kordinate u .txt fileu koje moram uctit u matricu

 

.txt primjer

16,155298;45,79095
16,155341;45,790824
16,155341;45,790824
16,155341;45,790824
16,155338;45,790828
16,155336;45,790829
16,155335;45,790831
16,155333;45,790833
16,155331;45,790834

....

 

Ovo je vrhunac sta sam uspio dobit, niti imam 2d polje, niti sam uspio rastavit txt file po linijama

 

            StreamReader ulaz = new StreamReader("podaciE.txt");
            String[] spolje = new String[2];
            while (!ulaz.EndOfStream)
            {
                spolje = ulaz.ReadLine().Split(';');
                double[] dpolje = new Double[spolje.Length];
               


            }

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Možda nešto ovako: 

foreach (string line in File.ReadLines(pathx))
{
// Ovdje radiš rastavljanje i dodavanje
}

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 0:34 (Dema).
13 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Evo primjer, naravno nije jedino rješenje. Nakon što sam natipkao vidio sam da ti treba matrica, samo pozovi toArray na kraju na ovoj listi. Alternativno možeš pozvati ReadAllLines metodu korištenjem File klase pa dobiti dimenzije matrice u startu i onda s foreach peglati po vraćenim stringovima. Također, ne moraš koristiti Parse, imaš i TryParse koji ne baca iznimku, ali je korištenje malo drugačije kao i još neke druge klase i njihove metode za konverziju iz stringa u double. Poigraj se malo s rješenjem i prilagodi svojim željama, ovo je čisto da dobiješ ideju.

 

P.S. Pripazi kad čitaš iz takvog txt filea, ne znam imaš li kontrolu nad tim uopće, ako bude stvari koje ne odgovaraju formatu kakav si zamislio bit će problema(ako je netko zafrknuo unos i sl.). Isto tako pripazi, u txt koordinate u decimalnim vrijednostima imaju zarez, a parasanje doublea ti ovisi o tome što sustav koristi kao decimalnu točku. Ne znam gdje ti ovo treba, ali čisto heads up.

 

String[] SplitToken = new String[] {";"};
String CoordinatesFile = "coordinates.txt";
List<double[]> Locations = new List<double[]>();

using (StreamReader CoordinatesStream = new StreamReader(CoordinatesFile))
{
    String Line = "";
    while ((Line = CoordinatesStream.ReadLine()) != null)
    {
        try
        {
            String[] Parts = Line.Split(SplitToken,StringSplitOptions.None);
            if (Parts.Length != 2)
            {
                throw new InvalidDataException("An error in the input file.");
            }
            double[] NewLocation = new double[Parts.Length];
            for (int i = 0; i < NewLocation.Length; i++)
            {
                NewLocation[i] = Double.Parse(Parts[i]);
            }
            Locations.Add(NewLocation);
        }
        catch(Exception e)
        {
            Console.WriteLine(e.Message);
        }
    }
}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 7:54 (Arto).
15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Hvala ljudi, uspio sam nesto izcarobirat al buduci da polje ima 40k elemenata malo je zajebano ici provjeravati dal je sve ok pa evo kod ako moze neko vidjet dal sam sta kardinalno fulo. Zanemariti ovaj dupli readline. I jos nesto sta sam zaboravil string broj je oblika 16,568454 a meni u double treba tocka a ne zarez jel mi inace broj nije upotrebljiv. Kak bi to bilo najbezbolnije rjesit?

 

Da editiram po 10 put, znaci probo sam zarez prebacit u tocku sa "linija = linija.Replace(",", ".");" i sve dobro dok string ne dode do prebacivanja u double, tamo onda vise nemam decimalni broj!? Dal da taj zarez uopce diram ili je dobro tako, jel sam probo dva elmenta polja oduzet cisto da vidim jel funcionira to i dobio sam krivu vridjenost.

 

Zanemarite ovo mutav sam malo...

 

    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double [,] matrica = new double[19864,2];
            int i = 0;

            StreamReader ulaz = new StreamReader("podaciE.txt");
            string linija;
            string[] podatak;
            char[] granicnik = new char[] { ';' };

            while ((linija = ulaz.ReadLine()) != null)
            {
               linija = ulaz.ReadLine();
                podatak= linija.Split(granicnik);

                double x = Convert.ToDouble(podatak[0]);
                double y = Convert.ToDouble(podatak[1]);

                matrica[i, 0] = x;
                matrica[i, 1] = y;

                i++;



            }


            Console.WriteLine(matrica[500,1]);
            Console.ReadKey();


        }
    }

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 23:38 (R4zOR229).
11 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Jel zna netko rijesit zadatak pls hitno je
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ne znamo... Sretno na ispitu!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Koristi LINQ...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
11 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Thanks...solidna 3 *fliesaway*
15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Evo da cjeli program, ali me sad muci kak da ovaj "max" pozovem u mainu, njega ocu ispisat.(Mora bit u posbnoj metodi to sve).

 

EDIT: Jel treba ovo sta vracam ruturnom iz metode biti istog tipa ko metoda? Tj. 2d double polje?

 

NVM rjesio.

 

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2016 16:25 (R4zOR229).
7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome pa ne znam puno. Ali trebao bi pomoć vezano za C# express. Imam na faksu predmet Algoritmi i programiranje i trebam rješit jedan zadatak za potpis a ne razumijem se ništa u to. Dali ima netko tko bi mi se htio javiti na mail feketi86@gmail.com  da mi riješi taj zadatak jer mi je stvarno hitno. Hvala   

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Mali fiš kaže...

Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome pa ne znam puno. Ali trebao bi pomoć vezano za C# express. Imam na faksu predmet Algoritmi i programiranje i trebam rješit jedan zadatak za potpis a ne razumijem se ništa u to. Dali ima netko tko bi mi se htio javiti na mail feketi86@gmail.com  da mi riješi taj zadatak jer mi je stvarno hitno. Hvala   

 Da nisi pogriješio fax ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Mali fiš kaže...

Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome pa ne znam puno. Ali trebao bi pomoć vezano za C# express. Imam na faksu predmet Algoritmi i programiranje i trebam rješit jedan zadatak za potpis a ne razumijem se ništa u to. Dali ima netko tko bi mi se htio javiti na mail feketi86@gmail.com  da mi riješi taj zadatak jer mi je stvarno hitno. Hvala   

Pokaži što si napravio do sada i pitaj što ti nije jasno.

 

Nitko neće ništa raditi od nule (osim ako ne platiš, jer koliko vidim, ovdje se ljudi ili školuju (pa pitaju što im nije jasno) ili zarađuju od svog znanja (pa sigurno ništa neće raditi besplatno da bi netko drugi imao neko "znanje" i "potpis" bez truda, jer svi su svoje znanje stekli teškim radom i trudom, uključujuć i mene)).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Mali fiš kaže...

Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome pa ne znam puno. Ali trebao bi pomoć vezano za C# express. Imam na faksu predmet Algoritmi i programiranje i trebam rješit jedan zadatak za potpis a ne razumijem se ništa u to. Dali ima netko tko bi mi se htio javiti na mail feketi86@gmail.com  da mi riješi taj zadatak jer mi je stvarno hitno. Hvala   

Ah jadan. Evo, sve ti je oprošteno jer si ti "novi" u tome .

 

U zadnje vrijeme ovaj forum je očito postao utočište za gotovane i ljenčine.

15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ka'e C# Express?

Google mi jedino izbacuje neki IDE.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Bukva kaže...

Ka'e C# Express?

Google mi jedino izbacuje neki IDE.

Vjerojatno misli na Visual Studio Express

15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Neutral kaže...

Vjerojatno misli na Visual Studio Express

Ne misli on ništa, ne zna ni ime jezika. Radi u VSu Express, pa misli da se i jezik zove C# Express.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Da Visual Studio Express je al tag mi izbacuje na kompu ime pa sam napisao tako. Sory ako je ono velika greška stvarno ne znam.

7 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Uredu to se slažem. A koliko bi koštalo ako bi ti znao rješit taj zadatak?

15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ovisi kakav je zadatak.

 

~200kn sat...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ovo je zadatak koji bi trebalo riješiti. A sad koliko bi trajala njena izrada to bolje znate vi.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Molim manju sličicu, hvala.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice