Intelov proc garancija

poruka: 10
|
čitano: 3.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Intelov proc garancija

Pozdrav, je li itko imao situaciju da mu je riknuo proc,a imao je valjanu garanciju ,ali bez računa? Ispunio sam upitnik na Intelovoj stranici,pa cekam njihov odgovor. Naravno,proc sam kupio od nekog lika,ali nažalost nemam racun. Zanima me procedura i te ostale birokratske stvari 😅... U pitanju je Intel i9 9900k

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intelov proc garancija
tumba kaže...

Pozdrav, je li itko imao situaciju da mu je riknuo proc,a imao je valjanu garanciju ,ali bez računa? Ispunio sam upitnik na Intelovoj stranici,pa cekam njihov odgovor. Naravno,proc sam kupio od nekog lika,ali nažalost nemam racun. Zanima me procedura i te ostale birokratske stvari 😅... U pitanju je Intel i9 9900k

 U svakom slučaju račun ti je garancija..Tak da,teško išta bez računa

Kak je riknul?Krive voltaže?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov proc garancija
renato1977 kaže...
tumba kaže...

Pozdrav, je li itko imao situaciju da mu je riknuo proc,a imao je valjanu garanciju ,ali bez računa? Ispunio sam upitnik na Intelovoj stranici,pa cekam njihov odgovor. Naravno,proc sam kupio od nekog lika,ali nažalost nemam racun. Zanima me procedura i te ostale birokratske stvari 😅... U pitanju je Intel i9 9900k

 U svakom slučaju račun ti je garancija..Tak da,teško išta bez računa

Kak je riknul?Krive voltaže?

 Ma zeleni se na Intelovoj stranici,vrijedi do iduce god garancija 😅

Nista ne znam,kupio ga od nekog lika 😂

15 godina
offline
Re: Intelov proc garancija
renato1977 kaže...
..

 U svakom slučaju račun ti je garancija..Tak da,teško išta bez računa

--

-ne, račun je račun, dokaz kupnje, datum i trgovina. Poželjan-preporučljiv jer je lakše-dokazivo ali zakonski nije uvjet.

-jamstvo neovisno o računu ako postoji tad i vrijedi.

-dovoljno je otkriti distributera koji zna ostalo, npr u kojoj trgovini je konkretan cpu prodan a tad se u toj trgovini ako je potrebno traži ispis kopije računa što može biti naplaćeno ili free.. no tad i nepotrebno jer to znači da je trgovac već pronašao robu-artikal-račun tj služi im tome da znaju da je njihova roba time i njihova obveza, tj račun je ono što je kupcu važno prema odnosu s trgovinom i zato poželjno (ali ne uvjet-zakon..).

-uvjek se može tražiti i dobiti račun i jamstvo (ispis kopije) u trgovini koja je robu prodala.

-nije važan kupac-fizički, nego je to stvar posjedovanja dok kupac može biti 'djedmraz' i dijeliti poklone itd.

 

tumba kaže...
..

 Ma zeleni se na Intelovoj stranici,vrijedi do iduce god garancija 😅

..

 -pošto si već otkrio jamstvo-valjanost.. sad još samo trgovinu, pošto imaš par distributera probaš kod njih ili ideš na blef po većim trgovinama.. npr lokalno-bliže ako bi to bio kriterij kod kupnje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2022 21:15 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov proc garancija
ihush kaže...
renato1977 kaže...
..

 U svakom slučaju račun ti je garancija..Tak da,teško išta bez računa

--

-ne, račun je račun, dokaz kupnje, datum i trgovina. Poželjan-preporučljiv jer je lakše-dokazivo ali zakonski nije uvjet.

-jamstvo neovisno o računu ako postoji tad i vrijedi.

-dovoljno je otkriti distributera koji zna ostalo, npr u kojoj trgovini je konkretan cpu prodan a tad se u toj trgovini ako je potrebno traži ispis kopije računa što može biti naplaćeno ili free.. no tad i nepotrebno jer to znači da je trgovac već pronašao robu-artikal-račun tj služi im tome da znaju da je njihova roba time i njihova obveza, tj račun je ono što je kupcu važno prema odnosu s trgovinom i zato poželjno (ali ne uvjet-zakon..).

-uvjek se može tražiti i dobiti račun i jamstvo (ispis kopije) u trgovini koja je robu prodala.

-nije važan kupac-fizički, nego je to stvar posjedovanja dok kupac može biti 'djedmraz' i dijeliti poklone itd.

 

tumba kaže...
..

 Ma zeleni se na Intelovoj stranici,vrijedi do iduce god garancija 😅

..

 -pošto si već otkrio jamstvo-valjanost.. sad još samo trgovinu, pošto imaš par distributera probaš kod njih ili ideš na blef po većim trgovinama.. npr lokalno-bliže ako bi to bio kriterij kod kupnje.

 samo da aktualiziram temu. uglavnom,dobio sam povrat novaca direktno od Intela, bez racuna. njima je bitan bio cip,koji sam im poslao zajedno sa kutijom. u roku 6 dana od zahtjeva,sjeli novci na racun. lp

2 godine
online
Re: Intelov proc garancija
tumba kaže...
samo da aktualiziram temu. uglavnom,dobio sam povrat novaca direktno od Intela, bez racuna. njima je bitan bio cip,koji sam im poslao zajedno sa kutijom. u roku 6 dana od zahtjeva,sjeli novci na racun. lp

 Eto, što je vrhunska firma koja brine o svojim kupcima, i u malim državama.

Ne tiče ih se što si ti sam skurio proc...oni su tu jer su prava firma, a ne kao "neki". 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
20 mjeseci
protjeran
offline
Intelov proc garancija

Odlična vijest, bravo 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Intelov proc garancija

Dosta stara tema , ali da se nadovežem sa pitanjem oko garancije. Naime čudim se da je čovjek dobio povrat love direktno od Intela s obzirom da u njihovim uvjetima stoji:

 

Intel® Boxed Processors Three-Year Limited Warranty Terms and Conditions 

 

This Limited Warranty, and any implied warranties that may exist under applicable law, extend only to the Original Purchaser or the Original System Customer and last only for as long as the Original Purchaser or the Original System Customer continues to own the Product.

 

 

Ispada da daju garanciju samo originalnom kupcu, a ako je netko kupio polovni procesor onda drugog vlasnika ne pokriva garancija? 

Čudno  mi je to, ali tako piše..

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 1:05 (BugLove).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelov proc garancija
BugLove kaže...

..

Ispada da daju garanciju samo originalnom kupcu, a ako je netko kupio polovni procesor onda drugog vlasnika ne pokriva garancija? 

Čudno  mi je to, ali tako piše..

 -piše svašta..

 

-za većinu roba, materijalnih dobara, posjedovanje=vlasništvo.. tj nema nekog 'dokaza' kao dokumenta o vlasništvu, za većinu.. tj suprotno kao primjer je automobil, za kojeg moraš imati vlasnički list-dokumnet i radiš prijenos na novog vlasnika..

-normalne robe ne traže takav vlasnički dokumnet, no ovo je cpu, tehnologija.. pa u vojne svrhe država kontrolira i izvoz, dozvole, zabrana izvoza tehnologije, posjedovanja i sl. tj običan ili jači cpu i već imaš problem čitanja istog zakona tj dodatna stavka ili sasvim drugi zakon-osnova koja se tad primjenjuje.. a tad i uvjeti pod kojima se nešto prodaje, npr prije par godina pokušaj kupnje aviona od izraela nije prošao, ameri zabranili.. jer oni su 'vlasnici'? ..

-vlasništvo nad materijalnom stvari ili licencom?

 

-intel, ne prodaje potrošaču (mali, kranji kupac, osobne potrebe) .. prodaje velikima, dobavljačima-proizvođačima, koji čipove i cpu ugrađuju u uređaje koje prodaju trećima ili maloprodajno..

-intel tad ne daje jamstvo kranjem korisniku, odriče, tj nitko u proizvodnom lancu ne želi snositi trošak, prebacuje na onog do njega, oem proizvođača, npr nvidia-gpu pa ti jamstvo daje asus-gigabyte-msi.. proizvođač, dok support kao generički driver daje proizvođač, dok ga oem samo rebrenda i doda svoj bloatware u paket.. intel ne želi trošak supporta, drivere i sl. no jedini on to proizvodi i zbog vlasništva-licenci-patenta nitko drugi, ne neki oem.. no prirodna želja je da ta obveza traje što kraće, tj ne dugo-beskonačno, dok zbog zaštite potrošača, tržišta i sl. postoji minimum kao jamstvo, kao i support koji osim jamstva za kvar uključuje i support tj održavanje-ažuriranje npr novi driver za novi os ili fix za bug ili update za novi fičer.. i to mora-može jedino proizvođač jer nikome trećem ne daje to pravo, zaštita, copyright i sl. .. no prirodno, ne želi jer mu je to trošak+obveza..

 

-pošto intel ne prodaje direktno, tad će odreći u bilo kojoj eula-i takvo pravo-odgovornost, no naravno da je on taj koji kao proizvođač daje jamstvo-support .. i ako želi, može riješiti bilo koju reklamaciju, tj čak da nemaš intel cpu, možeš im napisati nešto kao pismo-molbu i pitati da ti poklone jedan cpu.. njihov odgovor može biti pozitivan ili negativan.. ne zbog članka nekog zakona-obveze, nego bez tog.. i ako ti poklone cpu ili računalo, kao djedmraz, opet nemaš račun ili ono što je u zakonskim jamstvima recimo važno kao dokaz, ne zbog vlasništva nego zbog datuma, zbog trgovine-trgovca koji je robu prodao i time je odgovoran za jamstvo-podršku, dok račun možeš baciti što skoro tim riječima stoji i u zakonu, no preporuka je ipak sačuvati-imati, upravo kako bi se sama kupnja i time jamstvo lakše dokazalo-ostvarilo.. tj piše svašta, o svemu, .. važno je ponekad tko čita, što želi čitati, što zna i tad kako će to iskoristiti, ne samo što piše, jer piše svašta kao u ovom postu.. :))

 

edit: + .. u urednom kupoprodajnom lancu (proizvođač-distributer-maloprodaja .. + ovlašteni servis) .. svi su povezani istim podatcima, barkod-serijski broj artikla-komada-čipa.. kao imei broj mobitela. Tad je svejedno gdje napraviš reklamaciju, provjeru.. tj svi u lancu tad imaju sve potrebne podatke i svejedno je gdje skenerom pročitaju SN artikla, barkod-broj.. dobiju sve relevante podatke, kad-gdje.. i važenje jamstva, dok i dalje istom logistikom proizvođač odobrava trgovcu ili servisu zamjenu ili povrat novca, tj zato je svejedno reklamiraš li u trgovini ili servisu .. pa i direktno kod proizvođača, tj svejedno je samo u urednom poslovanju kad sve te veze-podatci-lanac postoji.. kad ne postoji, kad je prekinut, tad ne možeš tim putem tj tad moraš kroz trgovca i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 10:47 (ihush).
9 mjeseci
offline
Re: Intelov proc garancija
BugLove kaže...

Dosta stara tema , ali da se nadovežem sa pitanjem oko garancije. Naime čudim se da je čovjek dobio povrat love direktno od Intela s obzirom da u njihovim uvjetima stoji:

 

Intel® Boxed Processors Three-Year Limited Warranty Terms and Conditions 

 

This Limited Warranty, and any implied warranties that may exist under applicable law, extend only to the Original Purchaser or the Original System Customer and last only for as long as the Original Purchaser or the Original System Customer continues to own the Product.

 

 

Ispada da daju garanciju samo originalnom kupcu, a ako je netko kupio polovni procesor onda drugog vlasnika ne pokriva garancija? 

Čudno  mi je to, ali tako piše..

 lik očito trola. baš će ti intel direktno uplatiti novce na tvoj račun. kako su uopće znali koliko uplatiti kad nema račun  Intel vjeruje na riječ?

ovakve stvari će Intel samo preusmjeriti na lokalne distributere i trgovce.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice