Intel core i3 3220 vaša iskustva

poruka: 63
|
čitano: 21.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva
Možete li mi reci vasa iskustva o navedenom procesoru (ako ga imate ofc). Kako se ponaša u zahtjevnim igrama i u multiplayeru? Kako u svakodnevnici? Konfiguracija s njim mi dolazi za par dana pa me zanima sta mogu ocekivat :) Procesor mi se cinio kao best buy pa sam ga zato uzeo.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

Super procesor, ali i cijela serija i3, i5 i i7 je super. Uživati ćeš!

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
ATIRade kaže...

Super procesor, ali i cijela serija i3, i5 i i7 je super. Uživati ćeš!

drago mije to cuti? jel zajebava u multiplayeru u battlefieldu ako si probao? jel se osjeti manjak jezgri?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

Super je.

14 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva

za sad samo pozitivno :)

 

Dal ga je tko pokušao overclockirat? Navodno se ne može ili se može samo jako malo ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 19:55 (juice21).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...

za sad samo pozitivno :)

 

Dal ga je tko pokušao overclockirat? Navodno se ne može ili se može samo jako malo ...

Nema tu ništa navodno, pa valjda si znal kaj kupuješ tj treba se prije informirat jel tak to ide obično.Ugavnom nema tu nikakvog klokanja, niti jedan Ivy Bridge i3 procesor ili neki Pentium ne moš nikako kloknut i to je to.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/pentiumi-ivy-bridgeu/162481.aspx?page=0&jumpto=3140898&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva

Koja grafa ide uz njega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
rambox kaže...
juice21 kaže...

za sad samo pozitivno :)

 

Dal ga je tko pokušao overclockirat? Navodno se ne može ili se može samo jako malo ...

Nema tu ništa navodno, pa valjda si znal kaj kupuješ tj treba se prije informirat jel tak to ide obično.Ugavnom nema tu nikakvog klokanja, niti jedan Ivy Bridge i3 procesor ili neki Pentium ne moš nikako kloknut i to je to.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/pentiumi-ivy-bridgeu/162481.aspx?page=0&jumpto=3140898&sort=asc&view=flat

znam... dobro sam se informirao ... negdje sam cak pronasao da su ga neki digli na FSB 108 MHz = 3500 MHz ... ako je to tocno ...

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
Penryn kaže...

Koja grafa ide uz njega?

za sada ni jos ni jedna ... naci cu nesto na njuskalu sto je prihvatljive cijene ... necu nista bijesno ... tipa 7970, 6970, gtx 680 ili sl ... nesto slabije... ljudi recesija je :D

13 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva

HD7850 bi sjela samo tako, sve više je previše.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

 Pa jel uopće tko ima taj CPU ??

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
Caesar et Brutus kaže...

HD7850 bi sjela samo tako, sve više je previše.

pa tako nest ce i bit, ne zbog bottlenecka kojeg nebi ni bio vec zbog para ... tko danas moze izdvojit 3000 kn samo za graficku ... samo budale i tatini sinovi ... ja vise ciljam na neku polovnu 5850 ili 5870 za MAX 800 kn ako se uspije naci ....

14 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva
stvarno ne znam dal ga imaju ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

 Pa zato što je glup CPU. Puno košta za dual core CPU jel za 200 kn više imaš Sandy Quad core, a za 200 kn manje imaš Trinity. Taj Intel je jednostavno preskup.

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
itomic009 kaže...

 Pa zato što je glup CPU. Puno košta za dual core CPU jel za 200 kn više imaš Sandy Quad core, a za 200 kn manje imaš Trinity. Taj Intel je jednostavno preskup.

ma znam da je skup al vrijedi te novce ... evo konfiguracija koju sam narucio iz vacoma (jedino tamo primaju PBZ na 12 rata inace bih uzeo iz future)

 

1. i3 3220 1050,00 kn

2. As rock 629,00 kn

3. 2 x 4 gb 1600 Mhz Transcend 298,00 kn

4. Przilica 150, kn

5. Seasonic 430 W 530,00 kn

6. Thermaltake commander 350,00 kn

7. WD 500 Caviar blue 550,00 kn

 

graficka ce doci naknadno

 

Dvoumio sam se između A8 X4 liano konfiguracije al nakon milijun procitanih reviewa ipak sam se odlucio za novi i3 ... A 10 Trinityja nema u ponudi u toj trgovini, a A8 ima istu cijenu kao i i3 3220 ... također nema ni phenoma II ... to sam htio uzet prije svega ... jedan X4 955 i klokat ga na cca 4 GHz i mirna Bosna ... al nemaju :SS

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 18:44 (juice21).
13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

 Mogao si možda pričekat malo. Doće i tamo valjda A10 5800K. Šta Protis neda na rate ??

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
itomic009 kaže...

 Mogao si možda pričekat malo. Doće i tamo valjda A10 5800K. Šta Protis neda na rate ??

Ni Protis, ni ADM, ni futura i jos puno prodavaonica... Vacom je jedina koju sam iskopao ... A10 je jedino dobar jer ima dobru grafiku a klokanjem se jako jako malo dobije ... CPU performanse su manje od i3 a to mi je bitno ... CPU je CPU, a GPU  je GPU ... kad ce mi trebat dobra graficka nabavit cu je.... a sto se tice procesora, za godinu dvije bit ce pun oglasnik intel i5 3570 K ... lako zamjenim procesor ako bude potrebno ... tako gledam na to .... btw jos uvijek se nije nitko javio tko ima i3 3220 pa da podjeli iskustva

13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

 Pa rekao sam ti da je to loša kupnja pa ga nema nitko. Bolje da si uzeo napajanje za 200 kn manje ( GP3 460W ) i tražio po oglasu polovni i5 2500K. U Protisu ima Phenom II X4 965 720 kn keš i FX 6100 za 800 i neš sitno kuna keš. Oba bolja od i3.

16 godina
neaktivan
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva

Dobro, ovako ima mogućnost za kasnije da ubere kakvog i5 ili i7, što sa AM3+ nebi mogao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
itomic009 kaže...

 Pa rekao sam ti da je to loša kupnja pa ga nema nitko. Bolje da si uzeo napajanje za 200 kn manje ( GP3 460W ) i tražio po oglasu polovni i5 2500K. U Protisu ima Phenom II X4 965 720 kn keš i FX 6100 za 800 i neš sitno kuna keš. Oba bolja od i3.

nebi se slozio da je ovaj buldozer bolji, a s Phenomom je tu negdje ... tih 6 jezgri u biti i nije 6 fizickih jezgri ... 

 

http://www.anandtech.com/show/6347/amd-a10-5800k-a8-5600k-review-trinity-on-the-desktop-part-2/6

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 19:25 (juice21).
13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva

Pa neide na AM3+ i5 ili i7 Penryn {#}.  Može uzet kasnije Piledriver, ili možda i Steamroller jel sam čitao negdje da bi i on mogao na am3+ socket.

13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...
itomic009 kaže...

 Pa rekao sam ti da je to loša kupnja pa ga nema nitko. Bolje da si uzeo napajanje za 200 kn manje ( GP3 460W ) i tražio po oglasu polovni i5 2500K. U Protisu ima Phenom II X4 965 720 kn keš i FX 6100 za 800 i neš sitno kuna keš. Oba bolja od i3.

nebi se slozio da je ovaj buldozer bolji, a s Phenomom je tu negdje ... tih 6 jezgri u biti i nije 6 fizickih jezgri ... 

 To pričaš zato što neznaš, ali svatko ima pravo na mišljenje {#}.

14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
itomic009 kaže...
juice21 kaže...
itomic009 kaže...

 Pa rekao sam ti da je to loša kupnja pa ga nema nitko. Bolje da si uzeo napajanje za 200 kn manje ( GP3 460W ) i tražio po oglasu polovni i5 2500K. U Protisu ima Phenom II X4 965 720 kn keš i FX 6100 za 800 i neš sitno kuna keš. Oba bolja od i3.

nebi se slozio da je ovaj buldozer bolji, a s Phenomom je tu negdje ... tih 6 jezgri u biti i nije 6 fizickih jezgri ... 

 To pričaš zato što neznaš, ali svatko ima pravo na mišljenje {#}.

evo ovo je dokaz da je bolji od Lianoa i trinityja ... http://www.anandtech.com/show/6347/amd-a10-5800k-a8-5600k-review-trinity-on-the-desktop-part-2/6 .... sad cu nac i test protiv buldozera

 

EDIT: ne mogu naci al iz ovog bencmarka se vidi da je nesto sitno slabiji u igrama od "osmerojezgrenog" Buldozera, tako da je tu negdje sa slabijim "šesterojezgrenim"

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 20:07 (juice21).
14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...
itomic009 kaže...
juice21 kaže...
itomic009 kaže...

 Pa rekao sam ti da je to loša kupnja pa ga nema nitko. Bolje da si uzeo napajanje za 200 kn manje ( GP3 460W ) i tražio po oglasu polovni i5 2500K. U Protisu ima Phenom II X4 965 720 kn keš i FX 6100 za 800 i neš sitno kuna keš. Oba bolja od i3.

nebi se slozio da je ovaj buldozer bolji, a s Phenomom je tu negdje ... tih 6 jezgri u biti i nije 6 fizickih jezgri ... 

 To pričaš zato što neznaš, ali svatko ima pravo na mišljenje {#}.

 

http://i40.tinypic.com/35a2eex.jpg

 

to ti je odgovor na to moje da ne znam ... ovo bi trebao bit tvoj "osmerojezgreni" CPU ... koji se u biti sastoji od 4 modula koje se ocituju kao 8 jezgri .... zato šesterojezgreni Thuban obriše pod s tim procesorom i zato je i3 3220 bolji od "četverojezgrenog" i "šesterojezgrenog" Buldozera u igrama ... 

14 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva

a ovako je izgledao taj tvoj "osmerojezgreni" prije Microsoftove zakrpe za windows 7 na zahtjev AMD -a ... tako da tu nema ni govora o 8 jezgri .... a fx 6100 u biti ima 3 ...

http://i43.tinypic.com/34xgodl.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 20:25 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...

 

to ti je odgovor na to moje da ne znam ... ovo bi trebao bit tvoj "osmerojezgreni" CPU ... koji se u biti sastoji od 4 modula koje se ocituju kao 8 jezgri .... zato šesterojezgreni Thuban obriše pod s tim procesorom i zato je i3 3220 bolji od "četverojezgrenog" i "šesterojezgrenog" Buldozera u igrama ... 

Evo ti dole pa čitaj onak usput, pravilinije je reči 8 Threads CPU(male CPU jezgre) uglavnom i3 3220 je bolji u gricama kad ima napredniju arhitekturu kaj drugo.Ali večina igrica ili gotovo sve u praksi, znaju radit samo sa 4 Threads i ništa više no kad se igrice prebace na podršku do 8 Threads onda če doč do bitnih promjena.{#}

 

Recimo pričamo napamet normalno,{#} ali tak če bit u budučnosti to sigurno imamo izmišljenu igricu pod imenom "Komandant Mark" itd.Ona podržava do 8 Threads u praksi, šta če se dogodit sa FPS i3 vs FX-8150/8120 posebno ili čak FX-6100 ne treba niti napominjat uglavnom i3 na zadnjem mjestu u toj situaciji to sigurno.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/haswell-idf/159614.aspx?page=0&jumpto=3083610&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/best-buy-amd-processor/151998.aspx?page=2&jumpto=2925748&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
rambox kaže...
juice21 kaže...

 

to ti je odgovor na to moje da ne znam ... ovo bi trebao bit tvoj "osmerojezgreni" CPU ... koji se u biti sastoji od 4 modula koje se ocituju kao 8 jezgri .... zato šesterojezgreni Thuban obriše pod s tim procesorom i zato je i3 3220 bolji od "četverojezgrenog" i "šesterojezgrenog" Buldozera u igrama ... 

Evo ti dole pa čitaj onak usput, pravilinije je reči 8 Threads CPU(male CPU jezgre) uglavnom i3 3220 je bolji u gricama kad ima napredniju arhitekturu kaj drugo.Ali večina igrica ili gotovo sve u praksi, znaju radit samo sa 4 Threads i ništa više no kad se igrice prebace na podršku do 8 Threads onda če doč do bitnih promjena.{#}

 

Recimo pričamo napamet normalno,{#} ali tak če bit u budučnosti to sigurno imamo izmišljenu igricu pod imenom "Komandant Mark" itd.Ona podržava do 8 Threads u praksi, šta če se dogodit sa FPS i3 vs FX-8150/8120 posebno ili čak FX-6100 ne treba niti napominjat uglavnom i3 na zadnjem mjestu u toj situaciji to sigurno.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/haswell-idf/159614.aspx?page=0&jumpto=3083610&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/best-buy-amd-processor/151998.aspx?page=2&jumpto=2925748&sort=asc&view=flat

sve mi se cini da je cijela linija Buldozer procesora cisti promasaj :S Nažalost

13 godina
offline
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...

a ovako je izgledao taj tvoj "osmerojezgreni" prije Microsoftove zakrpe za windows 7 na zahtjev AMD -a ... tako da tu nema ni govora o 8 jezgri .... a fx 6100 u biti ima 3 ...

http://i43.tinypic.com/34xgodl.jpg

 E moj kolega, bolje ti je da nepiše komentare s takvom "pozadinom".

14 godina
offline
Intel core i3 3220 vaša iskustva
" Pozadinom" ? Ne razumijem :S Zasto?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel core i3 3220 vaša iskustva
juice21 kaže...

sve mi se cini da je cijela linija Buldozer procesora cisti promasaj :S Nažalost

Nisi uopče shvatio poantu izgleda,{#} ko drugo svijet se ne vrti samo oko igrica to je odavno poznato procesori se koriste za puno korisnijih stvari.FX procesori su Serverska CPU koncepcija na Desktopu, puno Threads(nešto lošije performanse po jezgri) ali tamo di ih ne moš sve iskoristit u nekom programu performanse su manje tak to ide.{#}

 

Za koju godinu če jedan prvi stari, 8 Threads FX proc bit puno bolje iskorišten neko kaj je to danas bez greške.Ono kaj je sad besposleno i neiskorišteno, kasnije če bit itekak dobro iskorišteno dana ima dosta programa koji odlično rade sa 8 Threads u praksi ali još uvjek premalo normalno.{#}

 

Prema igricama se procesori ne ravnaju, i to nije jedino pravilo u praksi recimo uzmimo i3 2240 i FX-8120 jer su im trenutne cijene vrlo slične oko 1200kn.Intel proc je bolji u igricama kaj drugo, itekako bolji ali to ne znači da na FX-8120 ne moš igrat igrice ugodno moš itekako malo ga klokneš recimo na 3.8ghz i nema frke.Sa FX-8120 moš radit ono kaj je na tom i3 procu teško izvedivo, tj išlo vrlo sporo u praksi uglavnom to je nebuloza jer taj proc ima samo dvije fizičke jezgre.

 

Da bi bilo jasnije u praksi, u kompu imaš vrlo brz Intel SSD od 250gb i FX-8120 na kojem sa 4 Threads dekodiraš neki video u pozadini nema žurbe jel.Na sljedeča 2 Threads moš koristit virtualnu mašinu, znači vrti se recimo LInux MInt nekaj isprobavaš u njemu itd znači operativni sistem u pozadini radi u Virtualnoj mašini. Na kraju nam preostane još 2 Threads, kaj drugo i na njima moš normalno surfat po internetu u međuvremenu dok je sve ovo zaposleno u pozadini kaj drugo.Normalno posebna napomena jel, za ovakvu siuaciju u praksi treba bit  vrlo brz SSD, i onda to radi bez frke uglavnom ta količina posla ili takav Multitasking na i3 procu je nemoguča misija prve klase na kubik.

 

I kaj sad onda na kraju reč jel, i3 proc je sranje zato kaj takav Multitasking ne može odradit nikako u takvoj konfiguraciji.Normalno i3 proc nije sranje super je za igrice(samo sa posebnom grafom), i za ostalo kaj treba ali za ovakav Multitasking koji mnogi u praksi itekako rade i3 je nula bodova to sigurno.

 

Ja recimo uopče ne igram igrice, ali da ih i igram opet bi uzel FX-8120 da mi neko kaže nudim ti badave koji češ proc izabrat ne bi nit sekunde razmišljal.S obzirom da oba proca taj i3 3240 i FX-8120 koštaju isto, s mjeseca se vidi da FX nudi više u raznim situacijama osim u igricama normalno. Kak sam rekel pa nečemo samo po igricama sudit procesore, zar ne i3 je za igrice super ali za odradit dost posla istovremeno i u pozadini FX proc je car i to je to tak stoje stvari u praksi.{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice