Flash BIOS-a na MSI-u?

poruka: 24
|
čitano: 4.706
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Pozdrav, skinuo sam novi bios , u namjeri da flasham, posto je starija ploca a podrzava phenome..780 chipset.. e sad..nikako nemogu naci flash menu..kopao sam po biosu...nema nigdje..stisnuo sam i F5 i F8 i ništa..a iz winsa ne želim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Pošto nam nisi objasnio o kojoj se točno ploči radi, nudim ti jedno od mogućih rješenja.

 

Ukoliko imaš AMI BIOS (poput onog na mojoj ploči), update BIOS-a vršiš na sljedeći način.

 

Uđeš u BIOS --- biraš opciju M-Flash  --- Enejblaš M-Flash funkciju i odabereš BIOS Update --- potom odabereš lokaciju (s USB sticka) na kojoj se nalazi novi BIOS i učitaš ga...


To je to!

 

Za svaki slučaj, pogledaj slike iz priloga!

BIOS home screen BIOS home screen
M-Flash izbornici M-Flash izbornici
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 11:52 (cro_blue).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
ford eleanor kaže...

Cro blue imamo istu matičnu.Ja sam skinuo Live update 5 za Msi matične i tako radim update.Program se pokrene i on sam nađe najnovije update za matičnu.vga driver i ostalo.Sve radi ok.

Naravno da i to radi, samo je kolega zatražio savjet kako nadograditi BIOS iz samog BIOS-a, a ne iz Windowsa. {#}

 

Malo Offtopica: Kad smo već kod "naše" matične.... Koju verziju BIOS-a imaš na njoj? Najnoviju (1.A) ili neku stariju?! Ja sam imao puno problema s verzijom 1.A (računalo se ispravno palilo svakog desetog puta) pa sam morao downgradeati BIOS na verziju 1.9.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

to sam radio na gigabyteu :/ ovo ima AWARdov :/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
Sabahudin kaže...

to sam radio na gigabyteu :/ ovo ima AWARdov :/

U tom slučaju, napiši nam točan model matične ploče pa ćemo negdje pronaći uputstvo.

ford eleanor kaže...

Imam najnoviju i nemam nikakvih problema

Sad mi vrag ne da mira da i ja na svoju nabacim najnoviji! {#}

 

...ma neću! Zašto "popravljati" nešto što ionako savršeno radi!? {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?

U tvom je slučaju ipak u pitanju AMI BIOS. U .zip fajlu u kojem si preuzeo najnoviji BIOS stoji uputstvo kako napraviti nadogradnju pomoću bootabilne floppy diskete.

 

Pošto je postupak pomalo kompliciran, da ne gubiš vrijeme i živce, savjetovao bih ti da nadogradnju ipak odradiš pomoću MSI Live Update 5 Utilityja.

 

Vidim da od najnovije verzije BIOS-a i tvoja ploča dobiva M-Flash opciju pa eventualne buduće nadogradnje neće biti ovako stresne i komplicirane! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 12:27 (cro_blue).
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

di da skinem ona live update..ovdje sam probao po sadrzaju od ploce kopati , nigdje ga nemogu skinut..a drivere nemam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
Sabahudin kaže...

di da skinem ona live update..ovdje sam probao po sadrzaju od ploce kopati , nigdje ga nemogu skinut..a drivere nemam...

Live Update 5 preuzmi klikom OVDJE!

 

Detaljna uputstva o Live Updateu 5 možeš pročitati klikom OVDJE!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

hvala ljudi ! :) <3

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
Sabahudin kaže...

hvala ljudi ! :) <3

Jel sve OK? Profunkcioniralo?

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

i nije bas..cini mi se da se napravio update..jer sam pod Advanced options dobio CPU izbornik..koji nisam imao..al kad ga otvorim..on je prazan jbg..nemogu clockati proc ..ni prije nisam mogao...nemogu otkljucati nikako

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

sve mi je islo kao i po uputstvima..al nista znacajno se nije desilo u biosu :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
Sabahudin kaže...

i nije bas..cini mi se da se napravio update..jer sam pod Advanced options dobio CPU izbornik..koji nisam imao..al kad ga otvorim..on je prazan jbg..nemogu clockati proc ..ni prije nisam mogao...nemogu otkljucati nikako

Hehe... CPU se mora moći clockati, a clockanje vršiš u Cell izborniku! 

 

Nakon ulaska u Cell izbornik, odaberi opciju Adjust CPU FSB Frequency čija je početna vrijednost 200. Tu vrijednost pomiči u intervalima po npr. 5 MHz, spremi postavke tipkom F10 i provjeravaj stabilnost.

 

Ukoliko nisi vičan overclockanju, najbolje bi bilo da se upoznaš s OVERCLOCKING VODIČEM ZA POČETNIKE!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Prijatelju ...nema ti toga nsita...klockao sam ja milijardu puta..al na ovoj ploci jednostavno nikako nemozes otkljucati mnozitelja...sivi su brojevi...i FSB i mnozitelj...nema nikakav izbor ..kao enable/disable 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

¸nema cell izbornika..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash BIOS-a na MSI-u?
Sabahudin kaže...

¸nema cell izbornika..

Hehe... Mora ga biti!

Ovo je screenshot iz službenog priručnika za korištenje tvoje matične ploče. Kao što se vidi, Cell Menu je najgornja opcija u desnom stupcu.

 

Ako ipak nema Cell izbornika, napravi nekako screenshot BIOS-a (fotićem ili mobitelom) pa nam ga pošalji da vidimo što se nudi?!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Sve isto samo bez cella

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

umjesto cella mi je frequency/voltage control..al kad udjem unutra..nemogu nista..pisu mi specifikacije brzine CPU-a..sivo ( znaci nemoze se odabrati)..i nigdje ponudjeno otkljucavanje..tipa disabled/enabled CPU thread i slicno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Želim znati kada flasham bios da li trebam flashati sa svakom novom verzijom biosa, trenutačno imam verziju 1.1, a najnovija je 1.6, da li trebam postepeno flashati 1.2 pa 1.3 pa sve do 1.6?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Mozes i odmah 1.6 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Ok, hvala na odgovoru, samo još nešto.

Imam namjeru flashati bios pomoću Live Update 5, e sad da li je to sigurno sa tim i da li moram stari BIOS spremiti negdje prije flashanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Ja sam svoju MSI ploču jednom probao preko Live Update-a flash-at, no sbloko mi se komp sad šta se taj puta desilo neznam ali nikako nisam mogao taj dan probao nekoliko puta.

Prošlo je neko vrijeme išo sam probat opet i sve prošlo isprve za 10... ja nisam morao save-at stari bios uredno mi je novi flash-an i sve radi ok.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Flash BIOS-a na MSI-u?

Evo uspio sam flashati BIOS sa 1.1 na 1.6 verziju preko Live Update 5, sve radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice