Asus Strix X670E-E memorijske latencije

poruka: 4
|
čitano: 2.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Asus Strix X670E-E memorijske latencije

U procesu sam zamjene sjajne (ali 7 godina stare) Sabertooth X99 + i7-5820k, i cini se da je izbor pao na AM5 platformu (usprkos nevjerojatnom skrtarenju AMD-a sa PCIe laneovima), jer ne mogu nikako opravdati sulude cijene WRX80 ploca te jos sumanutije cijene 59x5WX Chagall procesora (1200+ eura za 16-core Zen3 procesor ne dam iz principa pa taman imao 1M PCIe laneova i 16384 memorijskih kanala).

Od svega sto vidim da je dostupno, izgleda da je Asusova Strix X670E-E ploca nekakva zlatna sredina (usprkos hrpi nepotrebnih gluposti i odvratnjikavom izgledu) za upariti sa 7950X procesorom i 2x32 GB Trident Z5 Neo DDR5-5600 memorije. Ono sto me jedino brine su izmjerene memorijske latencije koje se cine vece od ostalih ploca. Posto uopce nemam osjecaj za to koliko je to bitno i osjetno u radu, bilo bi sjajno da cujem od iskusnijih koliko je to zapravo bitno izvan sintetickih testova?

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Asus Strix X670E-E memorijske latencije

Čovječe, ako imaš novac za sve te skupe komponente, uživaj u njima, zanemari te testove, jer su te 01 % razlike nebitne u svakodnevnom radu.

Ako te pate latencije, kupi memoriju s nižim latencijama, mada kod današnjih, posebno ddr 5 memorija s tim velikim brzinama, ni to nema nekakvog utjecaja.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Asus Strix X670E-E memorijske latencije

Ne znam jesi li procitao tekst na linku, no mislim da ovo nije rjesivo sa kupnjom brze memorije, jer se cini da je tu problem u konstrukciji ploce - vodovi za memoriju su duzi nego u ostalim usporedivim plocama, pa su i latencije duze (tj. losije).

Ploca te klase i cipseta ne bi smjela biti losija od B650 ploca....

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus Strix X670E-E memorijske latencije

Nemaju ti testovi neke bitne razlike u svakodnevnom radu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice