AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kakvo je stanje kada to sve iskljucis, a ukljucis Windows High Performance ili npr. Ryzen Balanced?

Windows Power opcije nemaju nikakav utjecaj na performanse osim ako manualno ne spustis max cpu state...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 10:02 (ansha).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguce, nisam dugo to isprobavao jer imam OCano sve i namjesteno. Fala..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

Kakvo je stanje kada to sve iskljucis, a ukljucis Windows High Performance ili npr. Ryzen Balanced?

Windows Power opcije nemaju nikakav utjecaj na performanse osim ako manualno ne spustis max cpu state...

 U teoriji ne bi trebalo imati. Ali noooo :-)

 

Bugovi...

 

Na max power doslovno imam frame skiping i stutter.

 

I glupi windows ga stalno forca. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Smanji na 95% max proc state.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam frisko instalirao windowse i amd chipset drivere

imam samo balanced plan - nikakvi high performance i ryzen planovi se nisu instalirali/pojavili (koji su davno ispali iz upotrebe i koje amd ne preporuca da se koriste) 

 

performanse se mjenjaju samo u biosu i eventualno u ryzen masteru

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 12:29 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

lol, nemas Windows high performance ponudjeno?

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Testirao sam sada Balanced i Performance i nema nikakvih razlika u Cinebench 20 ni u temperaturama. Doduše Win 10 Pro koji imam je odavno instaliran, ali su urađeni svi apdejti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super, jesi mijenjao max processor state, ovaj printscreen, 2 klika?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Super, jesi mijenjao max processor state, ovaj printscreen, 2 klika?

To nema nikakvog razloga dirat, u svim profilima je isti. Al kao sta kaze kolega, mozda s novim Ryzenima ima bugova u kombinaciji sa ukljucenim 100% min. stateom, max state je uvijek 100%....

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Super, jesi mijenjao max processor state, ovaj printscreen, 2 klika?

 
Nisam, probaću to kasnije...

 

The_Fichek kaže...

Znam da nisi testirao sa PBO i CPB ugasenim i testirao Perf., zato sam te i pitao ako ti nije problem vidit kakvo je stanje s tim.

 

Core Performance Boost nema veze sa PBO, to je postavka u BIOSu stara 10 godina koja podesava deklarirani Intel ili AMD turbo boost na sve jezgre i to je to. Znaci npr. neki procesor ima boost do 4.5Ghz za 1 jezgru, 4.4Ghz za 2 jezgre, 4.2Ghz za 4 jezgre itd. Core Perf. Boost postavi sve jezgre na max. kolko stock ide, npr. 4.5Ghz i to je to. Dobra je stvar jer ne divlja s naponom.

 

PBO je autooverclock koji ide preko deklariranog boosta i u pozadini radi ?, zato ti i jesu tolko velike temp. s njim jer dize boga pitaj koje sve napone. Bolje od toga bi mozda mogao biti (ne mora biti) Ryzen ClockTuner koji od nedavno podrzava 5000 seriju.

Pa tu je nešto, PBO vjerovatno disejbluje CPB i nameće svoje boostove i voltažu. Kažem, sada mi sa CPB na Auto i PBO na disable, radi bolje. Manja temperatura i performanse kao na testovima Linusa i Gamers Nexusa (oko 8500), dok je sa oba na auto bio oko 8200. A pogledaj ovaj momak nije mogao navući ni tih 8200, dok na AsRock Taichi ploči nije mogao ni 8000.

 

 

Bacite pogled na komentar:

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 13:43 (frey85).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

Super, jesi mijenjao max processor state, ovaj printscreen, 2 klika?

To nema nikakvog razloga dirat, u svim profilima je isti. Al kao sta kaze kolega, mozda s novim Ryzenima ima bugova u kombinaciji sa ukljucenim 100% min. stateom, max state je uvijek 100%....

????

ansha kaže...
The_Fichek kaže...

Kakvo je stanje kada to sve iskljucis, a ukljucis Windows High Performance ili npr. Ryzen Balanced?

Windows Power opcije nemaju nikakav utjecaj na performanse osim ako manualno ne spustis max cpu state...

Daj se odluci.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

lol, nemas Windows high performance ponudjeno?

 

samo ovo iz priloga

power plan nema smisla mjenjati na ryzenu vec duze vrijeme - odavno je bio windows updejt koji je donio bolju podrsku za ryzene (ako se ne varam jos za vrijeme dok je 2xxx serija bila aktualna)..

 

i ne znam zasto bi mjenjao max processor state sa 100% na 95% ? da ti proc umjesto do 100% ide samo do 95%? ustedis nesto sitno energije a imas manje performanse?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 16:11 (Fanu).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel ovdje itko vise kupuje plocu, proc, graficku, RAM, sve to pospaja, instalira windowse i koristi kompjutor plug&play?

ja bi rak mozga dobio da se bavim sa cim se vi tu bavite 😅

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

jel ovdje itko vise kupuje plocu, proc, graficku, RAM, sve to pospaja, instalira windowse i koristi kompjutor plug&play?

ja bi rak mozga dobio da se bavim sa cim se vi tu bavite 😅

 

da tako koristimo racunala, ova tema bi imala 10 poruka mozda, a ne 25.000+

uostalom sto se cudis? dosao si na forum gdje ima hrpa hardver entuzijasta, i to u temu gdje ljudi nabavljaju bleeding edge procesore + ako sam vec uzeo procesor od 3.000+kn, onda cu sigurno htjeti vidjeti kako izvuci maximum iz njega - tj, ne zelim nista ostavljati na stolu od performansi

 

a bar danas imas milijardu opcija za overclockanje svega i moras biti doktor nauka da to sve pohvatas

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa od 25k poruka, pola su flame war.

ostalo su AMD problemi, i nesto malo sitno se kloka.

samo me cudi da se pise o stvarima koje su valjda milijardu puta prozvakane.

samo observacija, nista lose nisam mislio ;)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

pa od 25k poruka, pola su flame war.

ostalo su AMD problemi, i nesto malo sitno se kloka.

samo me cudi da se pise o stvarima koje su valjda milijardu puta prozvakane.

samo observacija, nista lose nisam mislio ;)

ovo je tema za 4 generacije zen procesora - svaka generacija je razlicita i ima svoje posebnosti, shodno tome imas 25.000+ poruka

 

ne razumijem sto je milijardu puta vec prozvakano? zen3 overclocking nema veze sa zen2 overclockingom ozbirom da ima novih kerefeka (curve optimizer, pbo2, etc)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
The_Fichek kaže...

lol, nemas Windows high performance ponudjeno?

 

samo ovo iz priloga

power plan nema smisla mjenjati na ryzenu vec duze vrijeme - odavno je bio windows updejt koji je donio bolju podrsku za ryzene (ako se ne varam jos za vrijeme dok je 2xxx serija bila aktualna)..

 

i ne znam zasto bi mjenjao max processor state sa 100% na 95% ? da ti proc umjesto do 100% ide samo do 95%? ustedis nesto sitno energije a imas manje performanse?

Testa radi, ne znam, pitaj anshu zasto.. On svako tolko podijeli mudrost pa ode..

3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajmo ekipa sa 5800x rokajte CB R15/R20 rezultate, da vidimo di smo, dok ne pospajate te grafe(DarthMarkus 😋)pa se odmjerimo u gaming benchmarcima 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Vidim da ima dosta novi procesora 5600x na njušci. Pa eto baš me ineresira zašto bi ekipa prodavala tako dobre procesore? Jel ima ko kakovu pametnu ili glupu ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupili par komada nije ih pogodio dobar primjerak.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pharaoh kaže...

Ajmo ekipa sa 5800x rokajte CB R15/R20 rezultate, da vidimo di smo, dok ne pospajate te grafe(DarthMarkus 😋)pa se odmjerimo u gaming benchmarcima 

 

 

 R20 tema puna benchmarka. prvo posjeti te teme onda prozivaj ljude 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 R20 tema puna benchmarka. prvo posjeti te teme onda prozivaj ljude 

 Uopce nisam znao da ima ta tema na forumu, gibam tamo 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa, znam da je teško prognozirat ali što mislite kada mi AMD mogao izbaciti ostatak ponude 5000 serije? Zanima me konkretno 4/8 ili eventualno 6/6 ako bude cjenovno ok.

Intel uskoro izbacuhe svoju 11 generaciju pa si sve nekako mislim da ce i AMD morati jer nemaju nista u ponudi za budget gaming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toninho kaže...

Pozdrav ekipa, znam da je teško prognozirat ali što mislite kada mi AMD mogao izbaciti ostatak ponude 5000 serije? Zanima me konkretno 4/8 ili eventualno 6/6 ako bude cjenovno ok.

Intel uskoro izbacuhe svoju 11 generaciju pa si sve nekako mislim da ce i AMD morati jer nemaju nista u ponudi za budget gaming.

 računaj da oni sad itekako računaju, pa čim izbace jeftiniji 5600 non x, skoro nitko više neće kupovati 5600x, isto kao što je bilo sa serijama ranije

a samim time ode i profit koji imaju sa 5600x, isto kao što će biti i sa 5800x kad izbace 5700x

dakle, na 5600 računaj da će izać kad intel izbaci rocket lake i to one modele koji bi mogli konkurirati 5600x, možda malo prije 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znači do 4. mjeseca bi se sve trebalo znati kako god okreneš. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
toninho kaže...

 

 računaj da oni sad itekako računaju, pa čim izbace jeftiniji 5600 non x, skoro nitko više neće kupovati 5600x, isto kao što je bilo sa serijama ranije

a samim time ode i profit koji imaju sa 5600x, isto kao što će biti i sa 5800x kad izbace 5700x

dakle, na 5600 računaj da će izać kad intel izbaci rocket lake i to one modele koji bi mogli konkurirati 5600x, možda malo prije 

 Za 5600 mi je jasno, ali mislim da ce 4/8 morati izaci odmah kad i intel svoje izbaci jer nece intel imati konkurenciju u nizem segmentu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toninho kaže...

Pozdrav ekipa, znam da je teško prognozirat ali što mislite kada mi AMD mogao izbaciti ostatak ponude 5000 serije? Zanima me konkretno 4/8 ili eventualno 6/6 ako bude cjenovno ok.

Intel uskoro izbacuhe svoju 11 generaciju pa si sve nekako mislim da ce i AMD morati jer nemaju nista u ponudi za budget gaming.

Kreni lagano stedit pa kad izbace izbace.. Nema budget gaminga sa 5000 serijom. Moje predvidjanje je najmanje 2000kn za 5600 i najmanje 1500kn za 5500X. AMD inace ima svasta u ponudi za budget gaming, npr. 3500X (isplativiji vani) ili 1600 AF (najisplativiji u HR).

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
toninho kaže...

Pozdrav ekipa, znam da je teško prognozirat ali što mislite kada mi AMD mogao izbaciti ostatak ponude 5000 serije? Zanima me konkretno 4/8 ili eventualno 6/6 ako bude cjenovno ok.

Intel uskoro izbacuhe svoju 11 generaciju pa si sve nekako mislim da ce i AMD morati jer nemaju nista u ponudi za budget gaming.

Kreni lagano stedit pa kad izbace izbace.. Nema budget gaminga sa 5000 serijom. Moje predvidjanje je najmanje 2000kn za 5600 i najmanje 1500kn za 5500X. AMD inace ima svasta u ponudi za budget gaming, npr. 3500X (isplativiji vani) ili 1600 AF (najisplativiji u HR).

 Mozda sam se malo krivo izrazio, taj 5500x za 1500kn zvuci jako dobro, imam sada r5 1600 tako da definitivno idem na neki od 5000 serije. Mislim da mi je 6/12 nepotreban ali sve zavisi sto ce izaci od ostataka ponude.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

 Se*es po ljudima da dolaze na temu suprotnog tabora kenjat i prozivat bez pokrica, a evo sad si ti isto napravio i kolega te na lijep nacin oprao. E Lucidius, neke stvari se nikad ne mijenjaju kod tebe, nadam se da je barem onaj parket u podrumu.

 Ti si cudo. Ja nisam dosao ovdje na nacin kao sta ti ulazis u teme da pljujem i serem vec sam trazio da se odvrte testovi i nista vise.

 

A svoje testove sam također odvrtio i objavio tako da budem kompetentan, a ne kao ti i nekolicina da lupam u prazno i trolam.

 

Eto Nvidia (konkretno 3080) je smece nema dosta vrama i steka kako volis natuknuti svako malo, dođes fino kupis 6800xt javis se u temu i kazes hajde da vam pokazem kaj je sila pa da provjerimo koliko je radeonka bolja ;)

 

Isto tako i za ryzena, odes po 5600x/5800x pa se istestiramo

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 12:06 (Pharaoh).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toninho kaže...
The_Fichek kaže...
toninho kaže...

Pozdrav ekipa, znam da je teško prognozirat ali što mislite kada mi AMD mogao izbaciti ostatak ponude 5000 serije? Zanima me konkretno 4/8 ili eventualno 6/6 ako bude cjenovno ok.

Intel uskoro izbacuhe svoju 11 generaciju pa si sve nekako mislim da ce i AMD morati jer nemaju nista u ponudi za budget gaming.

Kreni lagano stedit pa kad izbace izbace.. Nema budget gaminga sa 5000 serijom. Moje predvidjanje je najmanje 2000kn za 5600 i najmanje 1500kn za 5500X. AMD inace ima svasta u ponudi za budget gaming, npr. 3500X (isplativiji vani) ili 1600 AF (najisplativiji u HR).

 Mozda sam se malo krivo izrazio, taj 5500x za 1500kn zvuci jako dobro, imam sada r5 1600 tako da definitivno idem na neki od 5000 serije. Mislim da mi je 6/12 nepotreban ali sve zavisi sto ce izaci od ostataka ponude.

Budget gaming ustvari nije lako definirati. Ryzen nas je u proslosti malo razmazio sa cijenama, tako da ovo sto sam naveo u tom kontekstu bas i nebi bilo budget. Eto ja se javim kad mi dodje 3600 iz Kine pa napisem dojmove. Tamo je npr. 3500X svega 850kn, tj. onoliko koliko je u HR 1600AF. To je po meni neki budget, proc do ili oko 1000kn. Sta got kupovao najnovije i zadnje, uvijek ces platiti neku premiju i to obicno nece biti najisplativija kupnja, ali gledajuc cijene grafickih svi ti procesori su ustvari budget. Zavisi sve kako gledas..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice