AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.092.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
iMik kaže...

 Kako 1.000 kn više nije loše, to je katastrofa.

 Strava i užas. Da, da, da, ne moraš kupit, nitko te ne tjera, ja imam, što te briga, nisu oni dobrotvorna ustanova, kapitalizam... Sve ja to razumijem. Al mi nitko ne može reć da nisu i prije imali pristojnu zaradu sa 249 msrp.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:08 (cvaja997).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...

Da su ubacili jos koji SKU nebi bilo problema npr. 5700 model ali nije vise AMD budget opcija nego sad su i na vrhu gaminga i poceli su to naplačivati kaj je sasvim logično.

 

Tih 50$ nije nist strasno ali bude strašno kod naših cigana po ducanima koji budu to pretvorili u 100€ razlike.

 

 

Za sad nema potrebe,"uostalom tu je R5 3600 ili R7 3700X kojima ipak valjda nič ne fali."

 

AMD više nije Budget CPU opcija je samo jedan problem, a drugi je velika potražnja na drugim CPU segmentima.

 

Desktop CPU kod AMD-a više nema prioritet, ipak treba naštancat kamione procova za konzole pa servere pa Mobile itd.Pa viš da konzole idu kao krafne u pola cijene, pa eto dok padne ludnica za konzolama doči če i taj R5 5600.Vjerojatno ne prije trečeg mjeseca 2021 godine, fakat nema potrebe to je realnost iz AMD-ovog poslovnog kuta.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:04 (rambox).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Neda mi se sad tražit one legendarne najave od pojedinaca kako će Ryzen 3 bit 6/12 za 100$,kad ono ode 6/12 na 300$ u Ryzen 5 hahaha.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Neda mi se sad tražit one legendarne najave od pojedinaca kako će Ryzen 3 bit 6/12 za 100$,kad ono ode 6/12 na 300$ u Ryzen 5 hahaha.

 

AMD nije za sirotinju, to je za nas profesionalce koji tražimo najjači i najkvalitetniji procesor...ako želiš

jeftino i bugovito, kupi Intel

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:17 (segregator).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel znate dal B450 ploce dolaze sa update-om za Ryzen 3000 ?

Recimo ova https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

Ak slucajno ima stari bios gore dal se moze napravit update dok je ryzen 3000 procesor gore ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Neda mi se sad tražit one legendarne najave od pojedinaca kako će Ryzen 3 bit 6/12 za 100$,kad ono ode 6/12 na 300$ u Ryzen 5 hahaha.

 šta ti je 3 godine ryzena, onda si bio heroj ulice što si plaćao 400$ 4/8 najjaći procesor, a sad ti je skupo 300$ za 6/12 😂😂

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ako se intel ne trgne biti će ryzen6 6/12 400$

athlon 64 je bio 1000+$
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:39 (forumaš).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

Jel znate dal B450 ploce dolaze sa update-om za Ryzen 3000 ?

Recimo ova https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

Ak slucajno ima stari bios gore dal se moze napravit update dok je ryzen 3000 procesor gore ?

 Tek u prvom mjesecu bios za 450/470, ali će isto zavisiti od proizvođača koje će ploče podržati a koje ne.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zadnjih 10 godina je Intel "šišao ovce" sad je AMD na redu za "šišanje ovaca" jebga to je krug života.

Uloženo dobiveno fućkaj ga sad

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
iMik kaže...
Santana kaže...

Jel znate dal B450 ploce dolaze sa update-om za Ryzen 3000 ?

Recimo ova https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

Ak slucajno ima stari bios gore dal se moze napravit update dok je ryzen 3000 procesor gore ?

 Tek u prvom mjesecu bios za 450/470, ali će isto zavisiti od proizvođača koje će ploče podržati a koje ne.

 Ma ja pitam za 3000 seriju. Moj komp sam kod cure prebacil pa planiram uzet ryzen 5 3600

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
iMik kaže...

 Kako 1.000 kn više nije loše, to je katastrofa.

 Strava i užas. Da, da, da, ne moraš kupit, nitko te ne tjera, ja imam, što te briga, nisu oni dobrotvorna ustanova, kapitalizam... Sve ja to razumijem. Al mi nitko ne može reć da nisu i prije imali pristojnu zaradu sa 249 msrp.

Nisam ni rekao da netko nekoga tjera, ali povećanje cijene je 50% pa tko hoće plaćati premium samo naprijed. 50% više za 20% performansi zbilja se isplati.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
ako se intel ne trgne biti će ryzen6 6/12 400$

athlon 64 je bio 1000+$

 da ne spominjemo kako mozemo zaboraviti na 4 godine na jednom socketu, ventilatori ukljuceni u cijenu i slicne pogodnosti. ko nije skuzio, amd je od jucer postao intel, a ovi koji fanbojaju... bolje im je da pocnu za intel navijat sta prije. evo ja sam vec krenuo 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moraju imati nesto skuplje cijene u startu kako bi se rjesili prvenstveno druge i onda kolko mogu trece generacije. Ko malo prati cijene moze primjetiti da je npr. 3600 vani malo poskupio. Vjerojatno im je u cilju skroz eliminirati 2xxx seriju da ostanu samo Zen2 i Zen3 na trzistu sto je dobro i pametno po meni jer time pokrivaju sve AM4 ploce. 5600 vjerujem da ce ici za 250 usd msrp..
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:45 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

Jel znate dal B450 ploce dolaze sa update-om za Ryzen 3000 ?

Recimo ova https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

Ak slucajno ima stari bios gore dal se moze napravit update dok je ryzen 3000 procesor gore ?

 ta tvoja nije max znači mala bios memorija, trebao bi dobiti beta bios za novu seriju ali nakon nadogradnje navodno nema više nazad i trenutni procesori više ne možeš vratiti. sli to je sve još na glasinama. 

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...

 šta ti je 3 godine ryzena, onda si bio heroj ulice što si plaćao 400$ 4/8 najjaći procesor, a sad ti je skupo 300$ za 6/12 😂😂

 Nadam se da je sarkazam... ako ne pročitaj pažljivo šta si napisao.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
Santana kaže...

Jel znate dal B450 ploce dolaze sa update-om za Ryzen 3000 ?

Recimo ova https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

Ak slucajno ima stari bios gore dal se moze napravit update dok je ryzen 3000 procesor gore ?

 ta tvoja nije max znači mala bios memorija, trebao bi dobiti beta bios za novu seriju ali nakon nadogradnje navodno nema više nazad i trenutni procesori više ne možeš vratiti. sli to je sve još na glasinama. 

 Ma ja pitam za Ryzen 5 3600 jer njega podrzava tek od bios F40 pa me zanima dal ce doc s tim biosom ploca i ako nece dal mogu napravit update dok imam taj procesor. Jer to je pusiona, ak nemrem napravit update bez starog ryzen 2000

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je al pari ili bolji od 5600X u sličicama po sekundi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 23:21 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bude Intel topovsko sranje ako ce 3600x biti izjednacen s 10600K. AMD ce imat vise para sto znaci da ce moci placati vise developere sto znaci da ces u buducnosti vidjeti razliku vecu od par % u korist AMDa. Vec su sad nesto poceli kupovati okolo.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:53 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je 14nm starkelja al pari ili bolji od wanna be gaming king 5600X.
A ovih nabrijanih 5% na AMD slajdovima topovska hrana za Rocket Lake.

 ti si sad ko MEGA dva dana nakon releasa ampera. nis ti nije jasno i malo si grogiran... al vrijeme radi za tebe i oporavit ces se. stavi amd u socket i uzivaj, sve ostalo samo stvara nervozu :D 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jovial kaže...
mislioc kaže...
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je 14nm starkelja al pari ili bolji od wanna be gaming king 5600X.
A ovih nabrijanih 5% na AMD slajdovima topovska hrana za Rocket Lake.

 ti si sad ko MEGA dva dana nakon releasa ampera. nis ti nije jasno i malo si grogiran... al vrijeme radi za tebe i oporavit ces se. stavi amd u socket i uzivaj, sve ostalo samo stvara nervozu :D 

 60hz monitor ga ubija...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
iMik kaže...

 Kako 1.000 kn više nije loše, to je katastrofa.

 Ali je 20% veci ipc sta hoces da je đaba, dosta su davali guzova zadnje 3 godine za niske cijene.Sad moraju i oni malo zatezati, kad je intel tolike godine imao cijene zasto oni nebi malo.Svejedno ce ljudi kupovat, ne zato sto je skupo nego ulozeno/dobiveno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:55 (dreadmoore).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao što rekoh, loše je. Pljuska kupcu. Neću dalje jer će ekipa sve okrenut na loše. Kapitalizam je savršeno društveno uređenjeako si menadžer.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Trebas kupca gledati globalno. Ko ima bolji standard od ovog u Hrvatskoj nece mu bit problem dati 50 usd vise za 5600 u odnosu na sto vec. Ko voli max ulozeno dobiveno ili ne zeli dati vise para ce kupiti 3600 ili sta vec i opet biti sretan. Kupca je tesko definirati, a jedna mala Hrvatska tu sigurno ne igra ulogu..
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

50 dolara je +20% u ovom slučaju. Matematika je ista i globalno i u RH. Tko želi će platit, jasna stvar. Samo nije dobra praksa tvrtke, htjeli vi to priznat ili ne. Prošla gen je bila na novom procesu, puno cachea, 15% IPC za istu cijenu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 22:21 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Zadnjih 10 godina je Intel "šišao ovce"sad je AMD na redu za "šišanje ovaca" jebga to je krug života.

Uloženo dobiveno fućkaj ga sad

Realno danas niti jeftiniji Intel CPU kupci ne kupuju, dakle tu je ipak kvaka.Dakle kak buš to objasnil, ili opet dolnji link ista situacija ili priča.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-predstavio-najbrze-procesore-svijetu/278141.aspx?page=0&jumpto=6216278&sort=asc&view=flat

 

I dalje AMD ne šiša ovce niti blizu, pogleč Passmark listu ili cijenu Intel serverskih procova vs AMD ponuda.Prva četri proca na listi, to su 64/128 verzije a dalje ide grobna tišina.

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se uopće ne zamaram, 1600 mi sve što koristim gura OK, a kad dođe 3600 ispod

1000kn, samo napravim upgrade, reda radi

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
mislioc kaže...
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je 14nm starkelja al pari ili bolji od wanna be gaming king 5600X.
A ovih nabrijanih 5% na AMD slajdovima topovska hrana za Rocket Lake.

 ti si sad ko MEGA dva dana nakon releasa ampera. nis ti nije jasno i malo si grogiran... al vrijeme radi za tebe i oporavit ces se. stavi amd u socket i uzivaj, sve ostalo samo stvara nervozu :D 

 60hz monitor ga ubija...

 A evo i pionira pro gaminga na Ryzenu 1600 kojem fps na ekran dolazi u mjesečnim ratama. 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbt ja ne znam koji je ovo k, dugo pratim ovu temu, svi intelovci su došli pred godinu i pol jer su intel teme mrtve.

Prvo je AMD bio zakur*c, smiješan.

Onda je sa 3000 serijom bio lošiji, , ne usplati ga se kupovati sa lošim jeftinim pločama, a ak se kupi na dobroj (a moraš da build bude balansiran) , onda nije toliko jeftiniji od intela, nema veze što je jeftiniji, a dobar , bottlenecka grafičku i nije opcija za igru

Sad je jeftiniji, bolji i jači od intela, e sad se ne isplati radi tako male razlike upgradati sa serije 3000, skupo je i iako je jači od intela, intel je sada ok  

 

Neki ovdje sami sa sobom miraju raščistiti fanbojizam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 22:32 (Rhodin).
Moj PC  
16 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Jbt ja ne znam koji je ovo k, dugo pratim ovu temu, svi intelovci su došli pred godinu i pol jer su intel teme mrtve.

Prvo je AMD bio zakur*c, smiješan.

Onda je sa 3000 serijom bio lošiji, , ne usplati ga se kupovati sa lošim jeftinim pločama, a ak se kupi na dobroj (a moraš da build bude balansiran) , onda nije toliko jeftiniji od intela, nema veze što je jeftiniji, a dobar , bottlenecka grafičku i nije opcija za igru

Sad je jeftiniji, bolji i jači od intela, e sad se ne isplati radi tako male razlike upgradati sa serije 3000, skupo je i iako je jači od intela, intel je sada ok  

 

Neki ovdje sami sa sobom miraju raščistiti fanbojizam.

 Pa vjerovatno iz razloga što su se Intelovi procesori overklokali do bola, bilo je dosta prostora za napredak u tom dijelu, Intel je po tom pitanju zabavan dakle i entuzijastičan, a i ploče kod Intela za tako nešto nisu bile preskupe, osim zadnje 2 generacije gdje je identicni cipset s identicnim i/o poskupio i po 500+kn.

Ako žele donekle konkurirati cijenu "solidnih" Z ploča bi svakako trebalo vratiti na granice od 100€ a ne 200€ kako je sad. Vecina ljudi ce rađe dati za bolji Cpu nego Mbo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Jbt ja ne znam koji je ovo k, dugo pratim ovu temu, svi intelovci su došli pred godinu i pol jer su intel teme mrtve.

Prvo je AMD bio zakur*c, smiješan.

Onda je sa 3000 serijom bio lošiji, , ne usplati ga se kupovati sa lošim jeftinim pločama, a ak se kupi na dobroj (a moraš da build bude balansiran) , onda nije toliko jeftiniji od intela, nema veze što je jeftiniji, a dobar , bottlenecka grafičku i nije opcija za igru

Sad je jeftiniji, bolji i jači od intela, e sad se ne isplati radi tako male razlike upgradati sa serije 3000, skupo je i iako je jači od intela, intel je sada ok  

 

Neki ovdje sami sa sobom miraju raščistiti fanbojizam.

znas kako je bila ona prica sa napoleonom...

- tiranin zasluzeno zavrsio u tamnici

- zlikovac pobjegao

- napoleon navodno vidjen na putu za Pariz

- imperator pred vratima Pariza

- osloboditelj usao u pariz

 

ja sve gledam oce li past cijena intelu da se prebacim malo na price-performance kod njih. totalni sam agnostik :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice