AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.490.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svejedno bi se trebali moć kupit bios chipovi posebno da se to prelemi jer će neki postotak sigurno zbrikat ploče. Pod uvjetom da se neće moć sa 3rd party programatorom izbrisat i upisat u EEPROM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma kaj treba flashat kupiš 3600 kasnije za 800kn još ako te pogodi Golden Sample...
Taj se upari sa 3060ti/Navi tog ranga i tri godine mir.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 19:15 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ma kaj treba flashat kupiš 3600 kasnije za 800knjoš ako te pogodi Golden Sample voziš do Rtx 3070 ili Navi i bok.
Za gaming mislim btw.
Šta će ti više od 6/12 dobar proc za naredne tri godine, vidiš da je 50% Steama još na quadu, polako sad će tek 6/12 u igru, a ne neki već i to pokapaju lol.

 Dat cu sada 20-tog ja svoj za 500 pa neka se usreci neka dusa.Osim ako nestanu svi kloliko su ih nahajpali...

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čini mi se da je 3700X na aliju pao na oko 1700kn.. odlučili kinezi prodavati još dok mogu za kakvu takvu lovu

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Čini mi se da je 3700X na aliju pao na oko 1700kn.. odlučili kinezi prodavati još dok mogu za kakvu takvu lovu

 Pa normalno blizi se dan sad ce cijene pasti, jbg nova generacija dolazi nisu kao intel 6 generacija vrijedi kao i ova koja je tek izasla.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma svi intelovi cpu-ovi sa 4 threada mogu u kantu za smece ili na njuskalo 50kn komad.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uglavnom danasnji Intel procesori sa 4c/4t gledam kao Celerone, ne vrijede spomena, a prodaju se za 1400kn.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu više stvarno ne vrijedi ona stara fora da ima cijelu konfiguraciju, samo umjesto ovoga pikne I7 u tu ploču. Ne možeš u svijetu tehnike ostat vječno vezan za nešto pa dok radi. 6,7,8 godina je sasvim dobar vijek komponenti i bio bi red otić na nešto novo. R5 3600 B450 16GB 3200 je novi 2500K. Pritom nisam mislio na ovaj I3 već na stare I7 3. i 4. generacije. Usput, ti procesori su još u redu. Neka GTX 1070 i I7 4770K, tko ima još ne mora mijenjat. Na 60Hz 1080p medium postavkama će mu radit sve.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 22:38 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 22:34 (dreadmoore).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Ma svi intelovi cpu-ovi sa 4 threada mogu u kantu za smece ili na njuskalo 50kn komad.

 Pa nisi daleko, zar se nisu prodavali u nekom ducanu nedavno i5 4460 (?) za nekih 180kn ? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa treba bit realan pa priznat da je Intel trenutno opcija za usrat se loša. Polovni da ne pričam. Ja trenutno od Intela vidim jedino i5 10400 kao ok opciju za gaming i ove 10700k pa nabrijat ili 10900 bez K.
Ovo ostalo niđe veze.
Šta ćeš ti kad Mutombo na njuškalu traži 1500kn za i7 7700k. Ok može on tražit ali tko to uzme taj je u hebenom dimu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 22:55 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 jel to nije bilo jeftinije kad je izašlo? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja sam bio dao 1500kn kad je izašao
Ali nemoj nikom reć :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 23:02 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Tu više stvarno ne vrijedi ona stara fora da ima cijelu konfiguraciju, samo umjesto ovoga pikne I7 u tu ploču. Ne možeš u svijetu tehnike ostat vječno vezan za nešto pa dok radi. 6,7,8 godina je sasvim dobar vijek komponenti i bio bi red otić na nešto novo. R5 3600 B450 16GB 3200 je novi 2500K. Pritom nisam mislio na ovaj I3 već na stare I7 3. i 4. generacije. Usput, ti procesori su još u redu. Neka GTX 1070 i I7 4770K, tko ima još ne mora mijenjat. Na 60Hz 1080p medium postavkama će mu radit sve.

 kako ne vrijedi, u moju ploču 'piknem' polovni 4770, uzmem rtx 3080 i 4k/60-75hz monitor i boli me patka - link

zašto bi davao dodatnih 2500k za nikakav dobitak u perfomansama

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Daj picajzla ne kenjaj s tim monolitnim dizajnom procesora :)
Sad je moderno imat 7nm i bok.
Ali stoji 4k si sa 4770 all right donekle.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 23:31 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je, uzmeš RTX 3080 od minimum 5k kn i monitor od minimum 2k kn i onda je problem, nakon 5 godina, dati 3-4k kn za novi CPU+MBO+RAM combo? Ok sve to bi i stajalo da i7 haso može dati stabilnih 60/75fps, ali zna i on ljosnuti malo ispod.. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Daj picajzla ne kenjaj s tim monolitnim dizajnom procesora :)
Sad je moderno imat 7nm i bok.

 ništa ja ne kenjam, sve ovisi o potrebicama

da gejmam mp igre na zilijun fps-a onda bi imao problem, ovako za moje potrebe gejmanja u 60fps i što boljoj grafici, 4core je još uvijek sasvim dovoljan

vrlo skoro vjerojatno neće biti dovoljan, no već godinama slušam tu priču i cijelo vrijeme sa prastarim 4core gejmam bez problema

jedino mi grafa posustaje, već moram smanjivati sa ultra na high... morat ću uzet nešto jače 

 

Kaby kaže...

Je, uzmeš RTX 3080 od minimum 5k kn i monitor od minimum 2k kn i onda je problem, nakon 5 godina, dati 3-4k kn za novi CPU+MBO+RAM combo? Ok sve to bi i stajalo da i7 haso može dati stabilnih 60/75fps, ali zna i on ljosnuti malo ispod.. 

 zna on ljosnuti, samo na 60hz monitoru i sp igrama se to zasad još uvijek ne događa, osim u izuzecima, no u iznimnim slučajevima 'ljosnu' i puno jači procesori, zato to i jesu izuzeci

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 23:34 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
mislioc kaže...
Daj picajzla ne kenjaj s tim monolitnim dizajnom procesora :)
Sad je moderno imat 7nm i bok.

 ništa ja ne kenjam, sve ovisi o potrebicama

da gejmam mp igre na zilijun fps-a onda bi imao problem, ovako za moje potrebe gejmanja u 60fps i što boljoj grafici, 4core je još uvijek sasvim dovoljan

vrlo skoro vjerojatno neće biti dovoljan, no već godinama slušam tu priču i cijelo vrijeme sa prastarim 4core gejmam bez problema

jedino mi grafa posustaje, već moram smanjivati sa ultra na high... morat ću uzet nešto jače 

 

Kaby kaže...

Je, uzmeš RTX 3080 od minimum 5k kn i monitor od minimum 2k kn i onda je problem, nakon 5 godina, dati 3-4k kn za novi CPU+MBO+RAM combo? Ok sve to bi i stajalo da i7 haso može dati stabilnih 60/75fps, ali zna i on ljosnuti malo ispod.. 

 zna on ljosnuti, samo na 60hz monitoru i sp igrama se to zasad još uvijek ne događa, osim u izuzecima, no u iznimnim slučajevima 'ljosnu' i puno jači procesori, zato to i jesu izuzeci

 Tebe zeza procesor ne grafa a sve ostalo mozes igrat na ultra, ali kad je BN taj 4c procesor onda je problem.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Tebe zeza procesor ne grafa a sve ostalo mozes igrat na ultra, ali kad je BN taj 4c procesor onda je problem.

 ništa mene procesor ne zeza, osim povremeno i to u vrlo rijetkim igrama

odigrao sam recimo novi horizon bez ikakvih problema, a isto tako i sve ostale igre koje sam igrao

jedino gdje je bio uočljiviji problem je bio ac odyssey, no i tu fps nije išao ispod 40 i to samo u gradovima, što je bilo podnošljivo

 

e sad, da mijenjam procesor samo radi tih rijetkih slučajeva, nema smisla

što bi recimo trebao napraviti vlasnik 10900k kad mu u metro exodusu ili final fantasy fps padne ispod 60, na što da on nadogradi

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dreadmoore kaže...

 Tebe zeza procesor ne grafa a sve ostalo mozes igrat na ultra, ali kad je BN taj 4c procesor onda je problem.

 ništa mene procesor ne zeza, osim povremeno i to u vrlo rijetkim igrama

odigrao sam recimo novi horizon bez ikakvih problema, a isto tako i sve ostale igre koje sam igrao

jedino gdje je bio uočljiviji problem je bio ac odyssey, no i tu fps nije išao ispod 40 i to samo u gradovima, što je bilo podnošljivo

 

e sad, da mijenjam procesor samo radi tih rijetkih slučajeva, nema smisla

što bi recimo trebao napraviti vlasnik 10900k kad mu u metro exodusu ili final fantasy fps padne ispod 60, na što da on nadogradi

 Onda nek nadogradi na ryzen sta ce drugo, za 4 dana cemo saznati sto kako gdje. 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajd te i7 se jos nekako i drze blizu 60fpsa uz postenu grafu , ali sta ce biti kada dodu sada next gen naslovi...

Ima par SP igara koje su danas gotovo ne igrive na 4 core procesoru.

Ja sam najvise problema imao u Hitmanu 2016 i to na misji u Marokou to je totalna katastrofa bila.Vampyr mi se bolje vrtio (fluidnost) na i7 4720HQ (8 threadova) sa dosta slabijom GTX 950m nego na i5 7300HQ (4threada) i GTX 1050.A kada sam presao na i7 7700HQ i GTX 1060 sa G-sync to je bio totalni preporod.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 0:54 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Onda nek nadogradi na ryzen sta ce drugo, za 4 dana cemo saznati sto kako gdje. 

 i opet će biti slučajeva gdje će fps povremeno padati kao u ove dvije, ili kao meni u assassins creed

to se ne može spriječiti

MGloc kaže...

Ajd te i7 se jos nekako i drze blizu 60fpsa uz postenu grafu , ali sta ce biti kada dodu sada next gen naslovi...

Ima par SP igara koje su danas gotovo

na 4 core procesoru.

hitmana nisam igrao, ne mogu reći

no sve drugo što sam igrao bez ikakvih problema na 1080p/60hz, uz napomenu da ne igram mp

dakle da sam prije pet, tri ili godinu dana nadograđivao procesor ama baš nikakve koristi ne bi imao, osim što bi u ac možda imao stabilnih 60fps umjesto da mi tu i tamo varira do 50 ili 40, a ac nisam niti završio jer je grind fest

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

što bi recimo trebao napraviti vlasnik 10900k kad mu u metro exodusu ili final fantasy fps padne ispod 60, na što da on nadogradi

Te dvije situacije koje spominješ nastaju zbog slabosti GPU-a a ne 10900K, a dokaz ti je to što već na 1440p final fantasy ne pada ispod 80fps a metro ispod 56fps, i dalje zbog GPUa i određenih GPU zahtjevnih scena. 

Clockani i7-4770k je procesorski jak praktički kao i3-10100, ali u igrama zbog starosti arhitekture i puno manjeg mem. bandwidtha gadno gubi od nove i3ce.. npr. u SoTR, i3-ca daje 42% veći avg. fps i isto tako 42% veći min. fps, uz napomenu da i7 haso pada skoro ispod 50 fps.

ansha: Pomelo te
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam jesam li na pravom mjestu ali imam jedan problem dakle nedobijam dobar fps u csgo ja dobijam 70fps dok drugi preko 150 :( imam 2x8 3200mhz ram 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

cpu grafa ? postavke?

4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3200g vega 8 postavke su 1080p low

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
picajzla0707 kaže...

što bi recimo trebao napraviti vlasnik 10900k kad mu u metro exodusu ili final fantasy fps padne ispod 60, na što da on nadogradi

Te dvije situacije koje spominješ nastaju zbog slabosti GPU-a a ne 10900K, a dokaz ti je to što već na 1440p final fantasy ne pada ispod 80fps a metro ispod 56fps, i dalje zbog GPUa i određenih GPU zahtjevnih scena. 

Clockani i7-4770k je procesorski jak praktički kao i3-10100, ali u igrama zbog starosti arhitekture i puno manjeg mem. bandwidtha gadno gubi od nove i3ce.. npr. u SoTR, i3-ca daje 42% veći avg. fps i isto tako 42% veći min. fps, uz napomenu da i7 haso pada skoro ispod 50 fps.

Nisam htio komentirati, ali vidim da se opet spomenuo taj Final fantasy. To jeste jedna od najpriznatijih SP franšiza ikad, ali bas taj XIV nastavak o kojem pricate je jedan jedini MMORPG FF i samim time vrlo nepopularan medju FF fanovima. Tako da bih se kladio da ima 10 ljudi na svijetu koji to aktivno igraju na 4K. Naravno cim je MMORPG da ce silovat cijeli komp, a za Metro nemam pojma.

 

Hebes fps i sve te usporedbe kada postenih igara u zadnjih 5 god mozes nabrojat na prste dvije ruke.. Realno za gaming je vise nego dovoljan Ryzen 3600 ili bilokoji noviji i5.

 

Picajzla ti si izgleda u manjini, ovdje ti vecina ima min. 1440p monitore ili 1080p 144Hz.. Za 1080p 60Hz na cemu se vjerojatno igras ti vjerujem da je skroz ok nesto stariji i5.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Te dvije situacije koje spominješ nastaju zbog slabosti GPU-a a ne 10900K, a dokaz ti je to što već na 1440p final fantasy ne pada ispod 80fps a metro ispod 56fps, i dalje zbog GPUa i određenih GPU zahtjevnih scena. 

Clockani i7-4770k je procesorski jak praktički kao i3-10100, ali u igrama zbog starosti arhitekture i puno manjeg mem. bandwidtha gadno gubi od nove i3ce.. npr. u SoTR, i3-ca daje 42% veći avg. fps i isto tako 42% veći min. fps, uz napomenu da i7 haso pada skoro ispod 50 fps.

 sve je to ok, samo što možeš vidjeti iz tog testa da na 4g/60hz čak i prastari 4770 može gurati jednu 3080

ne na 144hz monitorima, to sigurno ne može, no tko igra na 60hz monitoru i zaključa fps limiterom na 60, taj neće imati nikakvih problema u igrama kakve ja igram, bar zasad

 

isto tako niti ja na 1080p/60hz nemam nikakvih problema s prastarim 4core hasom

ne kažem, neka mi cyberpunk zbog procesora ne bude išao preko 40fps, sa padovima na 30 i niže, vrlo vjerojatno ću ići u nadogradnju

no ukoliko bude držao 50-60 fps s ovom gtx 1070 na nekih mid/high postavkama bez rt, opet nemam razloga za upgrejd

 

The_Fichek kaže...

Picajzla ti si izgleda u manjini, ovdje ti vecina ima min. 1440p monitore ili 1080p 144Hz.. Za 1080p 60Hz na cemu se vjerojatno igras ti vjerujem da je skroz ok nesto stariji i5.

vraga sam u manjini, neki ovdje zaboravljaju da većina ima 1080p monitore i grafe tipa 1060, rx570 i slabije, mi što laprdamo non stop smo entuzijasti i među njima vjerojatno jesam manjina

no opet, da i jesam manjina to ne znači da se trebam ravnati po ostalima, nego po svojim potrebama - a moje potrebe sve dosad nisu pokazivale nužnost prelaska na novije procesore, iako igram gotovo sve na max postavkama 1080p/60hz

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za preko 100 fpsa ti treba jaca graficka a vjv. i procesor.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice