AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 427.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jeftinije u izdvojeni post,ajd ok več sam se zabrinul da če AMD za klokanje pozaključat non X procove.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=25&jumpto=6583929&sort=asc&view=flat

 

Poslovna politika se mjenja, ali i dalje tu nema promjene svi 65W procovi su otključani(za razliku od Intel non K procova)za klokanje ili čačkanje za dodatnim CPU performansama.Ryzen 7000 3D V-Cache serija, oni su očekivano zaključani za CPU klokanje.Razlozi su poznati zašto zbog čega, to je več od ranije poznato i tu se dalje nema kaj napisat.

 

https://www.techpowerup.com/303026/amd-expands-desktop-ryzen-7000-zen-4-processor-family-with-65w-models

 

Za raju najbitniji je R5 7600, pa da njega izdvojimo a ostalo eto klikat na link pa fotke itd.

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-7600

 

 
 

 

Za kraj opet isto, vrlo dobar potez AMD-a i povratak najboljeg stock CPU hladnjaka u paket sa 65W Ryzen 7 i Ryzen 9 procesorima.

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-9-7900

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-7700

 

 
 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 14:12 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

 svi procovi su otključani(za razliku od Intel non K procova)za klokanje ili čačkanje za dodatnim CPU performansama.

 

 

 

 

Možeš pojasnit boldano, X vs non X?

Recimo, 7600x vs 7600..

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 14:01 (zvonac).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
zvonac kaže...
Možeš pojasnit boldano, X vs non X?

Recimo, 7600x vs 7600..

Nema se kaj puno objašnjavat, osim ukratko R5 7600 CPU frekvencije možeš dogurat ili nategnut na R5 7600X razinu.Ista priča kao i R5 5600X vs R5 5600 itd.

 

All Cores Turbo CPU Boost(Multithreding)je osjetno niži na R5 7600.

 

Samo pogledaj razliku u izlistanoj Base Clock CPU frekvenciji za R5 7600, dakle samo 3.8ghz vs 4.7ghz za R5 7600X a to su debele razlike.

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-7600

 

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-7600x

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 14:28 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

 

Hm, i kak se to odrazi u praksi, mislim na performanse, npr.gejmanje?

Pa 5.1 to je na jednoj jezgri.. Razlika je 200Mhz u odnosu na X model koji vrti na 5.3.

 

Ok, X model ima veći base clock i veći max.boost clock koji je 5.3. i naravno više struje troši.

 

Pitanje bi bilo, da je razlika između 7600 i X modela 100kn, koji bi proc ekipa više kupovala? Ovak bi mogla bit razlika kojih 500kn između ta dva procesora.

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
zvonac kaže...
Hm, i kak se to odrazi u praksi, mislim na performanse, npr.gejmanje?

Pa 5.1 to je na jednoj jezgri.. Razlika je 200Mhz u odnosu na X model koji vrti na 5.3.

 

Ok, X model ima veći base clock i veći max.boost clock koji je 5.3. i naravno više struje troši.

 

Pitanje bi bilo, da je razlika između 7600 i X modela 100kn, koji bi proc ekipa više kupovala? Ovak bi mogla bit razlika kojih 500kn između ta dva procesora.

 

 

Čekaj gejming testove pa buš videl, ali na SingleCore CPU performansama ne puno s obzirom da je to R5 7600X/5.3ghz vs R5 7600/5.1ghz na jednoj CPU jezgri.

 

Dalje znaš, R5 7600X All CPU Cores/Threds Boost je 5.1-5.2ghz.Dakle ako igra koristi 90% procesora 5.1ghz ide nonstop.

 

Nisam siguran=čekaj testove, kakav je R5 7600 All CPU Cores/Threds Boost dakle kolko visoko ide.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:02 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
z

 

Čekaj gejming testove pa buš videl, ali na SingleCore CPU performansama ne puno s obzirom da je to R5 7600X/5.3ghz vs R5 7600/5.1ghz na jednoj CPU jezgri.

 

Dalje znaš, R5 7600X All CPU Cores/Threds Boost je 5.1-5.2ghz.Dakle ako igra koristi 90% procesora 5.1ghz ide nonstop.

 

Nisam siguran=čekaj testove, kakav je R5 7600 All CPU Cores/Threds Boost dakle kolko visoko ide.

 Pokušat ću ti odgovorit, u gejmanju ide do 5Ghz na svim jezgrama

 

Gledam baš 7700x vs 7600x

Razlika u cijeni oko 1000kn

 

 

 

Znači, 7600x ide do 5.3 a ovaj jači preko 5.4..

7600 bi trebao bit neznatno lošiji, ak bu u gejmingu držal na svim jezgrama 5GHz uz dobar hladnjak to će biti to..

15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Sad čekamo recenzije 3D modela kako bi se mogli naslađivati uz poruke:intel uništen pometen prožvakan pregažen.  Cijena se ne pita traži se samo naj naj. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:13 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Čitam da je msrp 229$ za taj 7600 kod nas po tome preko 2000kn. Morat će to Amd korigirat ako planiraju prodavat pored 13400f ili 13500 tu su oni sa cijenom. Kod Amd-a igra što mu je socket podržan do minimum 2025 pa tko voli to malo češće mijenjat Amd mu dođe kao bolji izbor jerbo tko zna kakva će bit ta 8000 serija, a opet imaš tu opciju nadogradnje što kod Intela nije slučaj, LGA 1700 je la pa pa u smislu nadogradnje nekih novih, bržih procesora.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
a znamo da jedan CCD sadrži 8 CPU jezgri.Sasvim razumljivo, ipak bi bilo malo previše da na Desktop procesor na svaki CCD natovare 64mb V-Cache=ukupno 128mb V-Cache.Serverski/HPC Epyc procesori su druga priča, dakle kod V-Cache X verzija(Epyc Milan X)da svaki CCD ima dodanih 64mb V-Cache.

 

- niži TDP 120W

 

- Ryzen 9 7950X3D/dva CCD-a, samo jedan CCD ima dodatnih 64mb V-Cache

 

- Ryzen 9 7900X3D/dva CCD-a, samo jedan CCD ima dodatnih 64mb V-Cache

 

- Ryzen 7 7800X3D/jedan CCD, dakle ista priča kao i Ryzen 7 5800X3D 64mb V-Cache 

 

Ovo sto je jedan CCD ima dodatni v-cache predstavlja potencijalne velike glavobolje.

I bas me zanima kako ce to rijesiti, posto svi znamo da neke igre masovno preferiraju dodatni cache, a na druge to nema nekog utjecaja, nego je frekvencija king.

I sto sad windows treba nekako znati koje ccd bude se schedula za koju igru? Ovo je puuuuno veca i vaznija tema nego jel cpu otkljucan il ne.

Ja iskljucivo cekam am5 x3d cpuove da svog 1700x prebacim na nesto drugo da hladi jaja, bar ce testovi i cpuovi brzo izaci...

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mislioc kaže...

Čitam da je msrp 229$ za taj 7600 kod nas po tome preko 2000kn.Morat će to Amd korigirat ako planiraju prodavat pored 13400f ili 13500 tu su oni sa cijenom. Kod Amd-a igra što mu je socket podržan do minimum 2025 pa tko voli to malo češće mijenjat Amd mu dođe kao bolji izbor jerbo tko zna kakva će bit ta 8000 serija, a opet imaš tu opciju nadogradnje što kod Intela nije slučaj, LGA 1700 je la pa pa u smislu nadogradnje nekih novih, bržih procesora.

Neče AMD ništa korigirat, zato jer je i Intel poskupio tu je kvaka.

 

Cijene procesora su ok, osim eto da Intel još diže cijene i non K procova pa ti vidi itd.

 

Nama u Hrvatskoj nitko nije kriv kaj mi imamo 25% PDV-a, u odnosu na Ameriku gdje je taj porez ispod 10% a u dosta država taj porez je 0%.

 

S obzirom na situaciju, pa znamo da svi čekaju(namjera kupnje Ryzen 5)samo jeftinije AM5 matične ploče ili A620 modeli koji štižu za mjesec dana.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 16:23 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mislioc kaže...

Čitam da je msrp 229$ za taj 7600 kod nas po tome preko 2000kn. Morat će to Amd korigirat ako planiraju prodavat pored 13400f ili 13500 tu su oni sa cijenom. Kod Amd-a igra što mu je socket podržan do minimum 2025 pa tko voli to malo češće mijenjat Amd mu dođe kao bolji izbor jerbo tko zna kakva će bit ta 8000 serija, a opet imaš tu opciju nadogradnje što kod Intela nije slučaj, LGA 1700 je la pa pa u smislu nadogradnje nekih novih, bržih procesora.

 socket podržan nije isto što i čipset podržan, odnosno jedno ne podrazumijeva i drugo

a razlika je u tome da bi se svejedno lako moglo dogoditi da aktualne ploče ipak neće podržavat procesore iz 2025.

 

zar se ne sjećaš koliko su muljali i lagali da 3xx ploče ne mogu podržati zen3 niti da će ih ikad podržavati, kad je trebalo prodat nove ploče

tek mjesecima kasnije, magično se pokazalo da i 3xx ploče ipak podržavaju zen3

ovaj put će biti pametniji, budi siguran

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
zvonac kaže...

 

Hm, i kak se to odrazi u praksi, mislim na performanse, npr.gejmanje?

Pa 5.1 to je na jednoj jezgri.. Razlika je 200Mhz u odnosu na X model koji vrti na 5.3.

 

Pitanje bi bilo, da je razlika između 7600 i X modela 100kn, koji bi proc ekipa više kupovala? Ovak bi mogla bit razlika kojih 500kn između ta dva procesora.

 

 U praksi, gaming R5 7600 vs R5 7600X će biti isto kao i u prethodnoj seriji a to je nebitna razlika . To znači da svatko racionalan treba kupiti jeftiniji jer u gamingu neće vidjeti razlike. Statistički izmjeriti i može, ali u praksi vidjeti neće. 

picajzla0707 kaže...

 socket podržan nije isto što i čipset podržan, odnosno jedno ne podrazumijeva i drugo

a razlika je u tome da bi se svejedno lako moglo dogoditi da aktualne ploče ipak neće podržavat procesore iz 2025.

 AM4 je bio odličan chipset i revolucija pored Inteal, gdje godinama imaš upgrade path, što je iskoristila masa ljudi. Što je rekao kolega, Intel ja na strategiji da te uvjek prca za nadogradnjom matične i sad opet ako uzmeš novi sustav, poprilično si na mrtvom socketu. 

 

 Što se tiče AM5, poprilično je jasno da je to itekako živ i moderniji socket nego Intelov, te da imaš upgrade path do 2025. Tu nema puno filozofije a jedini trenutni minus AM5 je cijena, a taj minus je isti i za Intel DDR5 ploče. Čim se te cijene obore, opet će i "normalni" kupci moći kupovati najmodernije platforme. I sad mogu na Intelu novi CPU, ali na dead plloču s DDR4. To nije loše, ali nije najbolje i amen.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
mislioc kaže...

Čitam da je msrp 229$ za taj 7600 kod nas po tome preko 2000kn. Morat će to Amd korigirat ako planiraju prodavat pored 13400f ili 13500 tu su oni sa cijenom. Kod Amd-a igra što mu je socket podržan do minimum 2025 pa tko voli to malo češće mijenjat Amd mu dođe kao bolji izbor jerbo tko zna kakva će bit ta 8000 serija, a opet imaš tu opciju nadogradnje što kod Intela nije slučaj, LGA 1700 je la pa pa u smislu nadogradnje nekih novih, bržih procesora.

 socket podržan nije isto što i čipset podržan, odnosno jedno ne podrazumijeva i drugo

a razlika je u tome da bi se svejedno lako moglo dogoditi da aktualne ploče ipak neće podržavat procesore iz 2025.

 

zar se ne sjećaš koliko su muljali i lagali da 3xx ploče ne mogu podržati zen3 niti da će ih ikad podržavati, kad je trebalo prodat nove ploče

tek mjesecima kasnije, magično se pokazalo da i 3xx ploče ipak podržavaju zen3

ovaj put će biti pametniji, budi siguran

 Napisao sam socket jer do sada je bila praksa kod Intela jedan socket max dvije generacije i naravno u drugoj generaciji refresh čipseta. Lagali ili ne na kraju su ispali fer maksimalno i podržali AM4 do daske. Ok pritisak zajednice bla,bla pa su to ispoštovali do kraja. Evo kaj nije tužno da ti sad ne možeš stavit 12th ili 13th na tu ploču nego si ograničen na 10th i 11th? Cicaju jedni i drugi ali Intel ga trpa nemilosrdno sa svojim kerefekama, nema oc-a non k procesora, AMD ih natjerao da otključa oc memorije na b660 naravno h ne može iz Intelu poznatih razloga. Gade mi se i jedni i drugi nije ni AMD nevin sa onim bezobraznim dizanjem 6/12 procesora na 3000kn ali šta je tu je svako sebi bira na kraju ono šta misli da je njemu bolje.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mislioc kaže...

 Napisao sam socket jer do sada je bila praksa kod Intela jedan socket max dvije generacije i naravno u drugoj generaciji refresh čipseta. Lagali ili ne na kraju su ispali fer maksimalno i podržali AM4 do daske. Ok pritisak zajednice bla,bla pa su to ispoštovali do kraja.

 ispoštivali su kad su ionako natjerali najveći dio 'zajednice' na promjenu matične, čim su prodali dovoljno preskupih x570 i malo kasnije b550, onda se odjednom nemoguće pretvorilo u moguće

to što ti takvo seratorsko ponašanje vidiš kao  - na kraju su ispali fer, pa nije bitno što su bili govna, za većinu ljudi ionako ne znači ništa, jer su platili govnarima

 

pogledaj koliko ovdje na forumu ekipe ima zen3, baci oko na njihovu konfu i nabroji bar 5% onih sa 3xx matičnim pločama

nisu govna jelda, bitno da su ispoštovali na kraju

 

jedino što ih može natjerat da budu amd kakav su nekad bili, je da budu underdog - čim se propnu iznad, postanu govno umjesto govneta (iznogud)

 

 

8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Oba su govna sam jedno je vece od drugog i ne srami se.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Sve je to lijepo i bajno......ali....ali te radne temperature procesora,to ne mogu pregristi.Čekal bum radije da nekak to dovedu u neku normalu jer ove temperature nisu normalne.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

 ispoštivali su kad su ionako natjerali najveći dio 'zajednice' na promjenu matične, čim su prodali dovoljno preskupih x570 i malo kasnije b550, onda se odjednom nemoguće pretvorilo u moguće

to što ti takvo seratorsko ponašanje vidiš kao  - na kraju su ispali fer, pa nije bitno što su bili govna, za većinu ljudi ionako ne znači ništa, jer su platili govnarima

 

pogledaj koliko ovdje na forumu ekipe ima zen3, baci oko na njihovu konfu i nabroji bar 5% onih sa 3xx matičnim pločama

nisu govna jelda, bitno da su ispoštovali na kraju

 

jedino što ih može natjerat da budu amd kakav su nekad bili, je da budu underdog - čim se propnu iznad, postanu govno umjesto govneta (iznogud)

 

 

 A zamisli sad ove koji mogu gurat seriju 5000 u svoje B350/X370 pa njih su kupili doživotno. Prezentacija Ryzena 2017 obećali podršku za AM4 do kraja 2020 i na kraju ispunili, a ti palamudi.

15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jedino mi je zbog tog 5800X3D žao što nisam uzeo AMD kada sad promatram. Ultimativni gaming procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mislioc kaže...

 A zamisli sad ove koji mogu gurat seriju 5000 u svoje B350/X370 pa njih su kupili doživotno. Prezentacija Ryzena 2017 obećali podršku za AM4 do kraja 2020 i na kraju ispunili, a ti palamudi.

koji su to 'ovi sa 3xx pločama', pa to je tolika rijetkost da se već i wwf sprema uvrstiti ih na listu

da da, i hdz je obećo biti pošten, ako kojim slučajem neke 2048. dočekamo bar jednu godinu bez otkrivenog lopovluka, sve do tada neće biti bitno - jer će na kraju ispast pošteni

 

#jebemterobijo i filozofije

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ima puno više, zapravo ima more onih koji su 2018./2019. kupili B450 ili X470 ploče te su fino nadogradili CPU i imaju dan danas top kompove za gaming. I upgarde je bio za smiješen pare, pogotovo iz današnje perspektive. Picajzlo, ne znam što si uporan kad je sve jasno? Što tebe tu buni?

11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Ima puno više, zapravo ima more onih koji su 2018./2019. kupili B450 ili X470 ploče te su fino nadogradili CPU i imaju dan danas top kompove za gaming. I upgarde je bio za smiješen pare, pogotovo iz današnje perspektive. Picajzlo, ne znam što si uporan kad je sve jasno? Što tebe tu buni?

 pa ja sam među onima koji su kupili b450 ploču i još furam 2400g proc na njoj, a kad klincima zatreba jači, ići će jači od toga i to je super

međutim, ja sam među onima koji proc ne mijenjaju godinama

 

pričam o ekipi koja vidi neznam kakvu prednost u tome da na jednoj ploči promijene hrpu procesora, a zapravo nitko od njih nema više tu prvu ploču nego su skoro svi na 5xx kad su uzeli zen3, eventualno poneki na 4xx

na 3xx pločama nikoga, kad je to takva prednost - što nisu ostali na 3xx

16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Imam još uvijek jedan X370 + 3900X combo i sad bih mogao zamijeniti samo proc sa 5950X koji je cca. 50% jači, i to bi bio solidan upgrade.

Da 7950X nije toliko jači, to bi bio no brainer, ali kako mi nije hitno onda ću ipak pričekati da zamijenim cijeli combo.

Gamerima to vjerojatno ne znači puno, ali za posao je zgodno imati tako dugovječnu platformu, posebno kad nešto treba na brzinu sastaviti, prekonfigurirati, dodati još jedan render-node ... od prvog 1700 na B350 u 03/2017. do zadnjeg 5950X na B550 kojeg teško da ću baciti prije 2025., 8 godina, neloše :).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mladen kaže...

Imam još uvijek jedan X370 + 3900X combo i sad bih mogao zamijeniti samo proc sa 5950X koji je cca. 50% jači, i to bi bio solidan upgrade.

Da 7950X nije toliko jači, to bi bio no brainer, ali kako mi nije hitno onda ću ipak pričekati da zamijenim cijeli combo.

Gamerima to vjerojatno ne znači puno, ali za posao je zgodno imati tako dugovječnu platformu, posebno kad nešto treba na brzinu sastaviti, prekonfigurirati, dodati još jedan render-node ... od prvog 1700 na B350 u 03/2017. do zadnjeg 5950X na B550 kojeg teško da ću baciti prije 2025., 8 godina, neloše :).

 

 ja se slažem da je to plus, samo koliko je značajan vidljivo je po tome koliko ih je to i iskoristilo

za nać takvih poput tebe trebao bi ozbiljno kopati po forumu da ih nađeš par, a rajzen 5xxx kod desetaka i desetaka forumaša - 99% njih nisu zadržali staru ploču, a i dalje trube kak je to prednost

pa kad je prednost zašt nitko od njih nije ostao na 3xx pločama, znači da zapravo ta prednost u praksi ne znači ništa

 

EDIT

u međuvremenu... recikliranje je doseglo nove vrhunce

7xxx serija, ne da ubacuju stariju zen3 seriju pod novim imenom, ubacuju i prastaru zen2 seriju pod nazivom ganc nove serije 

 

EDIT 2

novinarima su dali sofisticirani 'dekoder' da se mogu snaći s nazivima 

dekoder dekoder
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 23:14 (picajzla0707).
12 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kak ih samo nije sram koristit legandarno ime Mendocino od još legendarnijeg Celerona 300A za taj drlog od AMD-a 7020.

Evo i prvi Ryzen 7600 bez x-a izlistan na ravno 2147kn https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+7600&cod=&cdo= ili 285 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 9:23 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
mislioc kaže...

 A zamisli sad ove koji mogu gurat seriju 5000 u svoje B350/X370 pa njih su kupili doživotno. Prezentacija Ryzena 2017 obećali podršku za AM4 do kraja 2020 i na kraju ispunili, a ti palamudi.

koji su to 'ovi sa 3xx pločama', pa to je tolika rijetkost da se već i wwf sprema uvrstiti ih na listu

da da, i hdz je obećo biti pošten, ako kojim slučajem neke 2048. dočekamo bar jednu godinu bez otkrivenog lopovluka, sve do tada neće biti bitno - jer će na kraju ispast pošteni

 

#jebemterobijo i filozofije

 

radiš klasičnu grešku projiciranja svog razmišljanja na sve ostale...odakle izvlačiš zaključak

"pa to je tolika rijetkost" osim iz svoje mašte? Ima li negdje baza hardvera iz koje možemo

izvući ovaj tvoj zaključak?

 

"7xxx serija, ne da ubacuju stariju zen3 seriju pod novim imenom, ubacuju i prastaru zen2 seriju pod nazivom ganc nove serije "

 

Da mi je znati odakle su pokupili tu foru

 

https://www.hwcooling.net/en/cheaper-raptor-lake-cpu-will-be-rebadged-alder-lake-chips/

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 11:49 (segregator).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

radiš klasičnu grešku projiciranja svog razmišljanja na sve ostale...odakle izvlačiš zaključak

"pa to je tolika rijetkost" osim iz svoje mašte? Ima li negdje baza hardvera iz koje možemo

izvući ovaj tvoj zaključak?

 

"7xxx serija, ne da ubacuju stariju zen3 seriju pod novim imenom, ubacuju i prastaru zen2 seriju pod nazivom ganc nove serije "

 

Da mi je znati odakle su pokupili tu foru

 

https://www.hwcooling.net/en/cheaper-raptor-lake-cpu-will-be-rebadged-alder-lake-chips/

 ček malo - ja radim grešku, projiciram i izvlačim zaključke???

a oni koji dugovječnost platforme koriste kao argument? što oni rade? iz koje baze hardvera oni izvlače taj argument?

...osim, poput tebe, svojih x570 ploča na koje su ugradili 5600x i to je to od 'dugovječnosti' 

to ti se, moj segregator, zove okretanje pile naopako

 

a ovo drugo... i jedni i drugi to rade, nije to ništa novo

novo je kad ne ubace prošlu seriju, nego prošlu - zen3+, pa pretpošlu - zen3, pa onda i pretpretprošlu - zen2

da si linkao vijest da je intel predstavio skylake jezgre u novom procesoru, možda bi bio blizu, ovako... 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

 ček malo - ja radim grešku, projiciram i izvlačim zaključke???

a oni koji dugovječnost platforme koriste kao argument? što oni rade? iz koje baze hardvera oni izvlače taj argument?

 

 

 

Oni izvlače svoj argument iz najlogičnijeg mjesta...spec sheetsa...naime, oni kažu da možeš

koristiti 5xxx na pločama 3xx i što je tu pogrešno? Što se tiče x570, ja sam svoju uzeo kao što

sam već naveo samo zato što je x370 gigabajtica crkla, inače mi je čak bolja (featureima) bila ploča

od ove Asrokice

 

picajzla0707 kaže...
da si linkao vijest da je intel predstavio skylake jezgre u novom procesoru, možda bi bio blizu, ovako... 

 

 

Pa u svakom raptoru imaš Atom jezgre, malo modificirani Silvermont iz 2013, na novom proizvodnom procesu

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 14:03 (segregator).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

 

Oni izvlače svoj argument iz najlogičnijeg mjesta...spec sheetsa...naime, oni kažu da možeš

koristiti 5xxx na pločama 3xx i što je tu pogrešno? Što se tiče x570, ja sam svoju uzeo kao što

sam već naveo samo zato što je x370 gigabajtica crkla, inače mi je čak bolja (featureima) bila ploča

od ove Asrokice

 

 

Pa u svakom raptoru imaš Atom jezgre, malo modificirani Silvermont iz 2013, na novom proizvodnom procesu

 možeš da... i hdz bi mogao biti pošten, teoretski

samo što ne govorimo o teoriji, nego o praksi, a praksa kaže da nitko od vas zagovaratelja te teorije nema više prve 3xx ploče koje ste kupovali i da hdz, usprkos teoriji, nikad neće biti poštena stranka

znači teoretski to jest argument, ali praktično je to zapravo zakurac

 

a za ovo drugo, nisi li se malo zajebunio - u raptoru su gracemont jezgre, to je četvrta iteracija atom serije koja, doduše, vuče korijene iz silvermonta, ali to je kao da kažeš da je zen 4 malo i nekoliko puta unaprijeđeni zen 1 - i bio bi u pravu, jelda, taman toliko koliko si ti u pravu za silvermont 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
EDIT
u međuvremenu... recikliranje je doseglo nove vrhunce

7xxx serija, ne da ubacuju stariju zen3 seriju pod novim imenom, ubacuju i prastaru zen2 seriju pod nazivom ganc nove serije 

 

EDIT 2

novinarima su dali sofisticirani 'dekoder' da se mogu snaći s nazivima 

Spavaš zimski san,kao da je to prvi slučaj da je AMD stariju CPU generaciju iskoristil za jeftinije Mobilne procesore.Ništa čudno, a oznake 7000 Mobilne serije uopče nisu komplicirane.Prilično jednostavno, dakle samo pratiš zadnja dva broja koji gle čuda zapravo predstavljaju CPU generaciju.

 

7045, Zen 4

 

7040, Zen 4

 

7035, Zen 3+

 

7030, Zen 3

 

7020, Zen 2

 

  

 

To je zapravo puno bolje, nego recimo ovaj zamaskirani primjer Ryzen 5 5500U.Dakle To je Zen 2 APU pod Ryzen 5000 oznakama, koje AMD koristi za Zen 3 Desktop i Mobilne Zen 3 procesore.

 

https://www.amd.com/en/product/10856

mislioc kaže...

Kak ih samo nije sram koristit legandarno ime Mendocino od još legendarnijeg Celerona 300A za taj drlog od AMD-a 7020.

Evo i prvi Ryzen 7600 bez x-a izlistan na ravno 2147kn https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+7600&cod=&cdo= ili 285 eura.

Dakle samo Intel smije, i nitko drugi više nikad ne smije koristit ime određenog grada za bilo koji proizvod.

 

https://www.google.com/search?q=Mendocino&oq=mendocino&aqs=chrome.0.69i59l2j0i512j46i512j0i512j46i512l2j0i512l2j46i175i199i512.4147j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Mobilni žutanjak 15W 4/8 drlog je zapravo brži procesor, od starog Desktop Ryzen 5 2400G/65W kojeg Picjazlin stalno spominje ili doma koristi.

 

Žutanjak je prillično zanimljiv APU, s obzirom na jedinstvenu kombinaciju SoC hardvera ili koja mu je bila glavna namjena.To ču ostavit za posebnu temu, tak da ljudi znaju te sitne detalje koji su dosta ljudi ipak vrlo zanimljivi.Ipak je ovo informatički forum(sve manje i manje), dakle neko ipak treba istaknut zanimljive detalje fučkaj ga sad.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 17:04 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Spavaš zimski san,kao da je to prvi slučaj da je AMD stariju CPU generaciju iskoristil za jeftinije Mobilne procesore.

 nisam rekao da je prvi slučaj, dapače, i sam imam laptop sa 'recikliranim' 5300u koji je predstavljen kao novi proc uz zen3 mobilne serije, a u stvari je stara zen2 serija, odnosno tatek od zen3 

 

rekao sam da je reciklaža došla na nove razine, jer se sad recikliraju, ne samo tateke, nego i dede i babe 

pa taj amd će valjda zen2 reciklirat i za tri serije mobilnih procova, sad je na 7, u 9 seriju ide sigurno, a u 11 vrlo vjerojatno 

 

 EDIT

sad tek vidim ovaj dio

rambox kaže... 

Mobilni žutanjak 15W 4/8 drlog je zapravo brži procesor, od starog Desktop Ryzen 5 2400G/65W kojeg Picjazlin stalno spominje ili doma koristi.

 sad ti spavaš zimski san - pa normalno da je brži, kad je i moj 2400g također reciklaža

izdan pod imenom druge serije, a zapravo se zasniva na zen1 

eto, da i ti nešto naučiš o najjačoj amd-ovoj tehnologiji - reciklaži 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 18:52 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice