T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.844
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
PzKpfw kaže...

..Kaj se nemre optika dovesti onima koji to žele???

????

 -pitaš za istač? .. ili pitaj se zašto je exbnet-coax isključivo u zgradama dostupan (ne po kućama).. a ako ti i dalje nije jasno, .. ne isplati se, tj prisjeti se doba dinosaura, kameno, .. prve tel. linije koje smo plaćali 1-2 soma maraka, što je kasnije prisvojio dragi nam operater.. tj to je stvar investicije-isplativosti + fondova koje povuče, pa nikad pojedini korisnik nije važan, ne može platiti toliko da bi bio važan.. (osim ako može). Sad, kolika je 'doljnja granica'.. nije to problem za sgrade-stanove, tj može već od desetak stanova, ali je tad problem suglasnost-vlasništvo i sve što želiš moraš imati suglasnost suvlasnika a tad je cenzus 50%+ .. tj onaj tko ima coax ne želi plaćati uvođenje optike, ne zanima ga.. pa ako ništa drugo da bi bio 'jači' od susjeda, tj dovoljno da suvlasnici ne daju suglasnost čak i kad ništa ne plaćaju.. i tad se operateru ne da s tim natezati, tj samo prikupljanje potpisa može trajati i ako želiš, prikupljaj s predstavnikom stanara, razgovaraj.. kad skupiš, tad će operater napraviti (jer je većina već napravljena, recimo ulica-linija, ostaje samo recimo haustor-zgrada za spoj.. no tek uz suglasnost).

-operater to neće raditi, tj papirologija-ljudi koji bi išli okolo.. to košta + kad zastane nitko ne zna kad će recimo još jedan stanar-suvlasnik koji može nedostajatni dati potpis.. tj jedino ostali sustanari i interesi tih ljudi su ono što nešto može napraviti-ubrzati, kao što može blokirati.

-kad to recimo operater 'gura' tad se korisnik jače cjenka, traži nižu cijenu, .. kad to tražiš sam, tad plaćaš više, tj klasičan tržišni kriterij suprotnih interesa recimo iznosa mjesečnog ugovora i ugovorne obveze.. korisnik-operater u što možemo uključiti i belfiranje kao metodu kako doći povoljnije do rezultata.. :) na kraju, kao i na početku, novac je taj koji određuje sve ili 'otvara sva vrata'..

 

Ma treba skupljati potpise jer se po zakonu takvi izvanredni poslovi na zajedničkim dijelovima zgrade mogu raditi samo uz odobrenje više od 50% suvlasnika (po njihovim udjelima u kvadraturi).

A pošto se kabeli provlače po stubištu (često u starijim zgradama i uz nagrđivanje stubišta hrpom kanalica), to su izvanredni poslovi na zajedničkim dijelovima zgrade. A to je skroz neovisno o tome što se operateru isplati. Uvođenje je za stanare uglavnom potpuno besplatno, ali pravno mora postojati dozvola.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 16:27 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
menis su rekli iz t-coma da tu gdje sam ja su bakrene žice i da je maksimalna brzina 20mbps. šta bih se moralo dogoditi da ova pripizdina postane regija prvog svijeta pošto vidim da se ulaže punom parom u optiku i najavljuju se brzine od 1000mbps
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
livas kaže...
menis su rekli iz t-coma da tu gdje sam ja su bakrene žice i da je maksimalna brzina 20mbps. šta bih se moralo dogoditi da ova pripizdina postane regija prvog svijeta pošto vidim da se ulaže punom parom u optiku i najavljuju se brzine od 1000mbps

svuda je na svijetu tako.

svi gledaju provući optiku odn koaksijalni kabel u višekatnice, solitere, nebodere gdje im je isplativost 10+

 

ajde da svim ljudima na bakru bar naprave supervektoring ali ne.... 

 

možeš imati kuću od milijun eura ali ako je na "nezgodnom" mjestu, nema optike.

možda sad Tomašević nešto napravi...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni na Sveti duh 98 je navodno stigla optika od HT-a...pa me zanima koja se najbolja cijena postiže za 1 gbs na 24mj....Sada sam na A1 kablu
Samo internet me zanima bez paketa
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 18:44 (Blackcastle).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Uvođenje interneta...

U vrijeme kada je bnet uvodio kabelsku Tv, nitko nije tražio moju suglasnost jako sustanara. Probušili su zgradu munjevito uzduž i poprijeko. I sada i mene muči pitanje, a što ako jednog dana HT ili Telemach krenu provlačiti optiku, trebaju li suglasnost ili ne?
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Uvođenje interneta...

U vrijeme kada je bnet uvodio kabelsku Tv, nitko nije tražio moju suglasnost jako sustanara. Probušili su zgradu munjevito uzduž i poprijeko. I sada i mene muči pitanje, a što ako jednog dana HT ili Telemach krenu provlačiti optiku, trebaju li suglasnost ili ne?

 

Možda su imali već više potpisa negoli je bilo potrebno. Možda je upravitelj ili predstavnik stanara bio nesposoban pa nije poznavao zakon. Možda nisi bio kod kuće kad te predstavnik tražio nekoliko puta.

Svega ima. U mojoj zgradi smo morali promijeniti upravitelja da bi uopće dobili optiku jer je lik bio bezobrazni idiot i pokušavao je ucjenjivati HT sa našom optikom. Prijetio je i nama odvjetnicima. Uglavnom, bio je cijeli šou :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
Veliki problem što stanara što ljudi koji ih predstavljaju im objasniti da im je dostupnost konkurencije radi dobro njima a ujedno i diže samu vrijednost nekretnine
9 godina
offline
T-Com Internet

Meni su se margine kao poboljšale ali vidim sad da je novi firmware gore. 

Do jučer stanje je bilo kao na prvoj slici. Današnja promjena je na drugoj slici gdje se vidi promjena margina i novi fw za speedport plus.

 

Novi fw bi mogao biti znak da krecu sa implementacijom vectoringa i otvorenih profila. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 18:03 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Novi Zagreb, šta reći, jad i bijeda.

 

Imam Turbo 10, a trebali bi minimalno isporučiti 7, ali ustvari uvijek imam max 5

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 18:27 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Novi fw i kod mene vjerojatno, smanjio se attenuation s 46db (down) cca na 18db i povećala se margina za 2db (down) koliko me sjećanje služi jer sliku prijašnjeg stanja nemam.

 

 

novo stanje novo stanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Novi fw bi mogao biti znak da krecu sa implementacijom vectoringa i otvorenih profila. 

 Otvoreni profili su već tu, nema veze sa fw. To je samo profil i stavlja se na strani DSLAMa.

Također, fw nema veze sa implementacijom vectoringa. Isto je na strani DSLAMa, tj. ako postoji mogućnost na njemu.

035 je već pušten cca mjesec dana, prije njega je bio 033.

035 donosi samo bolju wifi optimizaciju, OneApp optimizaciju i nove xDSL drivere za supervectoring - opet, samo optimizaciju. Fw sam po sebi nema veze sa time ako imaš vectoring ili ne, to sve ovisi na kojem si DSLAMu. Ali ga fw može optimizirati sa driverima, što su i napravili sa 035.

hrčak kaže...

Novi Zagreb, šta reći, jad i bijeda.

 

Imam Turbo 10, a trebali bi minimalno isporučiti 7, ali ustvari uvijek imam max 5

 

 

 Imaš maxtv? Po slici se vidi da ti je trenutna 9.8, maxtv ti pojede tih 5mbita što na kraju i mjeriš. Ako nije do toga, na kraju može biti i do PVCa, SMC to lako riješi rekreiranjem istog.

Koliko si udaljen od DSLAMa da si još na ADSLu, imaš li kakve mogućnosti za VDSL?

6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ljudi,

Imam jedan problem s T-Com optikom, naime svako malo (nakon dan, dva, tri) mi pukne konekcija preko noci i jedino sto rjesava stvar je iskopcat router iz struje i ukopcat nazad ujutro kad se ustanem i vidim da nije online. Reboot preko GUI-a ne pomaze, kao ni factory reset.

Ponekad se dogodi par noći za redom, ponekad nakon par dana.. nekad izdrzi i tjedan no zanimljivo da se nikad ne događa preko dana kad koristim net, samo u gluho doba noći kad ne koristim.

Itko imao slican problem? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Novi Zagreb, šta reći, jad i bijeda.

 

Imam Turbo 10, a trebali bi minimalno isporučiti 7, ali ustvari uvijek imam max 5

 

 

 

Imam prijatelja koji radi u T-comu, kaže on da sve iznad 4 već može dovesti do pucanja veze i nestabilnosti što se tiče bakrenih žica. 

Ja također imam tu opciju Turbo 10 koju su oni pokušali kod mene prije nekoliko godina ali očekivano nije radilo. Sad prije nekoliko dana su me zvali da vide oni da ja imam tu opciju ali da ne koristim ni pola brzine da li želim povečanje, rekao sam hvala ne, samo ostavite kako je trenutno.

Tako da nemojte pristati na povečanje brzine iznad 4 jer će te si samo stvoriti probleme.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
walentkane kaže...

Imam prijatelja koji radi u T-comu, kaže on da sve iznad 4 već može dovesti do pucanja veze i nestabilnosti što se tiče bakrenih žica. 

Ja također imam tu opciju Turbo 10 koju su oni pokušali kod mene prije nekoliko godina ali očekivano nije radilo. Sad prije nekoliko dana su me zvali da vide oni da ja imam tu opciju ali da ne koristim ni pola brzine da li želim povečanje, rekao sam hvala ne, samo ostavite kako je trenutno.

Tako da nemojte pristati na povečanje brzine iznad 4 jer će te si samo stvoriti probleme.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Novi Zagreb, šta reći, jad i bijeda.

 

Imam Turbo 10, a trebali bi minimalno isporučiti 7, ali ustvari uvijek imam max 5

 

 

 Kak je komp spojen, kablom ili wireless?

 

Kakve su brzine na drugim uređajima?

 

Mjerenja su vam odlična, sad ili imate Maxtv pa vam jede propusnost kako je kolega reko ili imate neki lokalni problem. Sumanjam da je nešto drugo. 

LP
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Danas vidim na telekom aplikaciji da mi nisu za 7. Mjesec računali 10 kuna za turbo brzinu ( turbo 50), mada mi je turbo još uvijek aktivan i jedno što mi nije jasno zašto sada kada sam na otvorenom profilu mi piše da mi je brzina 40/7 a ne 50/10 kako je pisalo do prije otvaranja profila?
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
T-Com Internet

Trenutno mi brzina dignuta na 70/35 pa me interesira da li je to najvise ili moze ic do 90 (slika)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Trenutno mi brzina dignuta na 70/35 pa me interesira da li je to najvise ili moze ic do 90 (slika)?

 To sto vidis, dotle moze ici s target marginom postavljenom na liniji.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
walentkane kaže...
hrčak kaže...

Novi Zagreb, šta reći, jad i bijeda.

 

Imam Turbo 10, a trebali bi minimalno isporučiti 7, ali ustvari uvijek imam max 5

 

 

 

Imam prijatelja koji radi u T-comu, kaže on da sve iznad 4 već može dovesti do pucanja veze i nestabilnosti što se tiče bakrenih žica. 

Ja također imam tu opciju Turbo 10 koju su oni pokušali kod mene prije nekoliko godina ali očekivano nije radilo. Sad prije nekoliko dana su me zvali da vide oni da ja imam tu opciju ali da ne koristim ni pola brzine da li želim povečanje, rekao sam hvala ne, samo ostavite kako je trenutno.

Tako da nemojte pristati na povečanje brzine iznad 4 jer će te si samo stvoriti probleme.

Ovo onda puca bar 10 puta dnevno...

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/7613838582

14 godina
offline
T-Com Internet

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 Govorim centrala/DSLAM kako procijenim da je drugima lakše razumijeti, u prošlom odgovoru tebi sam govorio DSLAM :)
Što se tiče toga što mu je pušteno - pušten mu je otvoren profil koji mu se stabilizira oko maksimale i odgovarajuće margine. 35b bi mu sigurno dao puno veće brojke, ali bez supervectoringa neće više od 100mbps.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 @DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 ne mora biti.

ako su mu oksidirali bakreni kontakti na tavanu ili dijelu kuće gdje mu se bakreni kabeli spajaju s kučnom mrežom može imati lošiju propusnost.

ako nije dugo mijenjao instalaciju od bakrenog dovoda (kućice) na katu ili tavanu mora kopati i stavljati nove.

 

"ONI" puste koliko instalacija (osim udaljenosti i routera) može potegnuti i ne limitiraju nikoga.

 

Ja sam na običnom speedportu imao 100/50 a čim sam dobio SP+ brzine idu do 170/50 (dakle, više ne može) iako je teoretski 200 down.

Netko ima 134/30, netko 146/43, itd... sve ovisi kažem, i o drugim faktorima.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 Kaze: "dsl_max_downstream", "varvalue": "100980" 

9 godina
offline
T-Com Internet

Tako mi i treba kad idem na forum odmah cim se probudim. Nisam sve procitao kako spada, sad vidim di sam pogiješio. 

 

Sve se to pretpostavke kad u speedportu plus nema naznake ili statusa za to dali je ukljucen vektoring ili nije. Za 35b znamo da bez supervektoringa ne ide no 17a moze i ne mora raditi sa vektoringom. Tako da ovi parametri mu mogu biti sa ukljicenim vektoringom a i ne moraju ako je stvarno jako blizu dlsama.

 

Ja ih necu nista traziti da me prebacuju na otvoreni profil. Cekat cu da to sami odrade kad nadograde dslame na supervektoring jer sigurno po trenutnom statusu vise od 65mbps ne bi imao. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
froxie24 kaže...
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 Govorim centrala/DSLAM kako procijenim da je drugima lakše razumijeti, u prošlom odgovoru tebi sam govorio DSLAM :)
Što se tiče toga što mu je pušteno - pušten mu je otvoren profil koji mu se stabilizira oko maksimale i odgovarajuće margine. 35b bi mu sigurno dao puno veće brojke, ali bez supervectoringa neće više od 100mbps.

 Da li ih mogu traziti promjenu na 35b? Da li moraju do centrale ili to samo sistemski prebace? Inace speedtest odmah zakuca na 73 down, 33 up, tako da mislim da je veza stabilna, a i kabliranje je 8 mjeseci staro (nova kuća)

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
DarK.xy kaže...
Tremmert kaže...
froxie24 kaže...
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 Govorim centrala/DSLAM kako procijenim da je drugima lakše razumijeti, u prošlom odgovoru tebi sam govorio DSLAM :)
Što se tiče toga što mu je pušteno - pušten mu je otvoren profil koji mu se stabilizira oko maksimale i odgovarajuće margine. 35b bi mu sigurno dao puno veće brojke, ali bez supervectoringa neće više od 100mbps.

 Da li ih mogu traziti promjenu na 35b? Da li moraju do centrale ili to samo sistemski prebace? Inace speedtest odmah zakuca na 73 down, 33 up, tako da mislim da je veza stabilna, a i kabliranje je 8 mjeseci staro (nova kuća)

 Inače da, ali to bi automatski već i napravili da je moguće, jer nema smisla da te drže na 17a profilu ako je 35b moguć.

35b se može i sistemski prebaciti, ali jedino ako postoji i hardver koji to podržava - taj DSLAM na koji si spojen nažalost ne podržava.

16 godina
offline
T-Com Internet

Evo ja provjeri za situaciju kod mene; moguće je postaviti dinamički profil, a dslam nema vektoring.

Mislim da neću zvati, puštenih 40/6 (17a), ne mislim da će s dinamičkim biti bolje dok ne dođe vektoring.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...
Tremmert kaže...
froxie24 kaže...
Tremmert kaže...
DarK.xy kaže...

Otvoreni profil, Speedport plus, 10m od centrale, SZK kaze da mogu 100 mbps, trenutno mi je pušteno 72 mbps. 

Zašto samo 72? Da li su neka ogranicenja ili da ih opet zovem da puste max?

 

 17a profil, nisi na 35b jer ti centrala ne podržava supervectoring.

U teoriji možeš 100Mbps, ali ne dok ti ta centrala ne podržava supervectoring.

 

 

Ako je stvarno na 10m od fttc kabineta (nije to centrala po 100-ti put) teoretski bi trebao imati max 100mbps. No vj. su mu pustili razred brzina 70. 

 

@DarK.xy nemoj ih nista sad zivkat opet, kad nadograde fttc sa supervektoringom onda ces imat i do 200mbps download. 

Posto imas speedport plus otvori ovaj link u kucnoj mrezi rutera i pogledaj si sto ti pise pod zagradom {dsl_max_downstream}.  

http://192.168.1.1/data/Status.json

 Govorim centrala/DSLAM kako procijenim da je drugima lakše razumijeti, u prošlom odgovoru tebi sam govorio DSLAM :)
Što se tiče toga što mu je pušteno - pušten mu je otvoren profil koji mu se stabilizira oko maksimale i odgovarajuće margine. 35b bi mu sigurno dao puno veće brojke, ali bez supervectoringa neće više od 100mbps.

 Da li ih mogu traziti promjenu na 35b? Da li moraju do centrale ili to samo sistemski prebace? Inace speedtest odmah zakuca na 73 down, 33 up, tako da mislim da je veza stabilna, a i kabliranje je 8 mjeseci staro (nova kuća)

 Inače da, ali to bi automatski već i napravili da je moguće, jer nema smisla da te drže na 17a profilu ako je 35b moguć.

35b se može i sistemski prebaciti, ali jedino ako postoji i hardver koji to podržava - taj DSLAM na koji si spojen nažalost ne podržava.

 A 17a ide max do koliko? Da li ih mogu traziti full 100 jer mi je "dsl_max_downstream", "varvalue": "100980"  a nemam iptv, samo maxadsl?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice