T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.647
|
čitano: 6.630.048
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

 I za koliko si sredio racunicu za taj novi paket?

Bio si njihov korisnik ili si presao na HT ?

 

 piše iznad.

bio sam na iskonu 7 godina.

 

319 kn +9 kn regionalni paket + nekih 20 kn dodatni tv prijemnik..prvu godinu.

u tom osnovnom paketu ima desetak HD programa koji su u toj cijeni.

 

fiksni telefon je bez naknade za uspostavu poziva i zoveš sve druge teleoperatere bez naknade nekih 1000 minuta.

tu ulazi i zvanje mobitela, dakle bez posebne naknade.

 

na Iskonu su naplaćivali uspostavu 0,20 lipa i mobitel po posebnoj većoj cijeni a pošto imam staru majku ona nas sve zove s fiksnogna mobitele, mobitel ne smije zbog pacemakera tako da mi to odgovara.

 

dobio sam i Vaučer od 800kn u santa domenici.

kupio sam soundbar za tv i ostatak doplatio, tako da je meni OK.

 

naročito sad kad vidim stabilnost usluge, brzinu a i došao mi je tehničar kojega poznajem nekih 40 godina i dao mi je njegov broj moba pa ako nešto zapne ne treba mi nalog...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 13:24 (Anđeo bez falinge).
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...
Jebodiah kaže...

 .........

 

 piše iznad.

bio sam na iskonu 7 godina.

 

319 kn +9 kn regionalni paket + nekih 20 kn dodatni tv prijemnik..prvu godinu.

u tom osnovnom paketu ima desetak HD programa koji su u toj cijeni.

 

fiksni telefon je bez naknade za uspostavu poziva i zoveš sve druge teleoperatere bez naknade nekih 1000 minuta.

tu ulazi i zvanje mobitela, dakle bez posebne naknade.

 

na Iskonu su naplaćivali uspostavu 0,20 lipa i mobitel po posebnoj većoj cijeni a pošto imam staru majku ona nas sve zove s fiksnogna mobitele, mobitel ne smije zbog pacemakera tako da mi to odgovara.

 

dobio sam i Vaučer od 800kn u santa domenici.

kupio sam soundbar za tv i ostatak doplatio, tako da je meni OK.

 

naročito sad kad vidim stabilnost usluge, brzinu a i došao mi je tehničar kojega poznajem nekih 40 godina i dao mi je njegov Mbroj moba pa ako nešto zapne ne treba mi nalog...

 Misa mu... kak ti prije odgovorio.....?

Ja na iskon temu, kad ti tamo napisao  i uz to telefon me zvra...... mislio sam urediti svoj post o upitu tebi . ti ko da si me cekao.....

Brz ti je internet............haahahahahahah

OK ma uzivaj u kvaliteti. ozbiljno.......

Paket je za mene prevelik kao i cijena.. nista ti nemam sto reci. ...uzivaj na  kvalitetnoj usluzi.

 

 

7 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

nego, kako otvoriti port za torrent klijent na modemu t-com Speedport W 724V

probao sam i 192.168.1.1 i 192.168.1.10 i nedostupan sam.

Windowsov je firewall i njega probije bez beda... a modemov je na low i nema opciju disable... mada port forward i služi da se propusti port kroz vatrozid pa ga ni ne bi trebalo isključiti isto kao i softverski.

 

port 52634 je od qBittorenta

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dosa sam nakon 5mj doma sa sezone i prvo sta san primjetia kako je wifi brz.Prije smo imali 4mbps brzinu,sad mjerim na speedtest i pise mi 30mbps.

Na tcom maxadsl stranici sluzbenoj vidim da nema vise u ponudi 4mbps brzina.

 

Jel to znaci da se nesto prominilo nabolje u zadnjih pola godine sta se tice brzina Tcoma?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
kran kaže...
Ta cijena za Max2 paket + Turbo mix opcija od 159 kn kod prelaska sa Vipa na T-com vrijedi 2 God. dok traje taj ugovora, što nakon toga ?
Da li onda ide na punu cijenu od 239 kn koliko i je službeno na web stranici ili se može produžiti i dalje po 159 kn. To ostane nejasno u ovoj priči.

 Nakon 2 godine vise nema ugovorenog popusta pa ce ti cijena ici na 239 kuna.  I onda ides na A1 koji ce jedva docekati korisnika sa HT i ponudit ti dobre cijene.  HT ti sigurno nece ponudit nastavak po 159 pa cak i da potpises novi ugovor na 2 godine. Jedino ti to moze ponudit njihova sluzba za zadrzavanje ako prije toga napravis zahtjev za prijelaz u A1.

U Hrvatskoj vlada duopol, s jedne strane A1 sa svojim podruznicama kao bnet, i HT s druge sa podruznicama kao iskon i optima. Najbolje ponude dobijes ako prelazis iz jedne kuce u drugu, iz A1 u HT i obrnuto.

U mobilnoj mrezi duopol je narusio tele2. U fiksnoj nema tko, sve male operatere su preuzeli ili A1 ili HT. Pokucni od tele2 je nepouzdan i ne moze tu ozbiljno konkurirati.

Uostalom tko zna sto ce biti za 2 godine, i kakve ce biti ponude.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
lukaXXkralj kaže...

Dosa sam nakon 5mj doma sa sezone i prvo sta san primjetia kako je wifi brz.Prije smo imali 4mbps brzinu,sad mjerim na speedtest i pise mi 30mbps.

Na tcom maxadsl stranici sluzbenoj vidim da nema vise u ponudi 4mbps brzina.

 

Jel to znaci da se nesto prominilo nabolje u zadnjih pola godine sta se tice brzina Tcoma?

 T-com je u zadnjih pola do godinu dana nabavio velike količine Speed port plus modema koji su im potrebni za veće brzine preko FTTC i FTTB.Vjerovatno planiraju ponudit veće brzine preko bakra  na FTTC i FTTB konfiguraciji mreže jer preko oba tipa može ić   vectoring 17a , supervectoring 35b i G.fast 106 MHz profil.

 

Napad je najbolja obrana :)
11 godina
offline
T-Com Internet

jucer sam potrosio onaj standardni brzi podatkovni promet na mobu nakon kojeg inace do kraja mjeseca dobijem onaj spori koji je stvarno spor ali dovoljan za dosta osnovnih potreba. medutim to sada vise nije do kraja mjeseca nego samo 24h sata, nakon cega nema pristupa netu uopce. pre loše. bas me zanima dal ce im ekipa zbog ovoga odlazit. onaj tele 2 daje flat internet za prakticki dzabe ako se ima normalna pretplata a ovi vamo se cigane

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
b00 kaže...

jucer sam potrosio onaj standardni brzi podatkovni promet na mobu nakon kojeg inace do kraja mjeseca dobijem onaj spori koji je stvarno spor ali dovoljan za dosta osnovnih potreba. medutim to sada vise nije do kraja mjeseca nego samo 24h sata, nakon cega nema pristupa netu uopce. pre loše. bas me zanima dal ce im ekipa zbog ovoga odlazit. onaj tele 2 daje flat internet za prakticki dzabe ako se ima normalna pretplata a ovi vamo se cigane

 

Brzina kakvu tu imaš 24h, na tele2 je cijeli mjesec u urbanim zonama gdje su svi nakačeni na flat pa vidi.

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
b00 kaže...

jucer sam potrosio onaj standardni brzi podatkovni promet na mobu nakon kojeg inace do kraja mjeseca dobijem onaj spori koji je stvarno spor ali dovoljan za dosta osnovnih potreba. medutim to sada vise nije do kraja mjeseca nego samo 24h sata, nakon cega nema pristupa netu uopce. pre loše. bas me zanima dal ce im ekipa zbog ovoga odlazit. onaj tele 2 daje flat internet za prakticki dzabe ako se ima normalna pretplata a ovi vamo se cigane

 Hoćeš iskreni odgovor? NEĆE! Kada bi im ekipa odlazila zbog toga, bili bi bokci. Nema šanse da odu. Čak i kad bi im naplaćivali kaznu jer su prerano potrošili tarifni paket. A to im zapravo i rade. Dokupom dodatnog prometa po određenoj cijeni. Pa ljudi i dalje ostaju.

15 godina
offline
T-Com Internet

Od navek u t-comu ,ovog mjeseca istice ugovorna obaveza bila pretplata 189kn,zvao sluzbu za korisnike pitao sto nude za produzetak veli morate u magentu pa ce bit 238kn,bio u tcom centru kazu isto - velim imate li prodajnog predstavnika kaze nemaju oni su,ok necu hvala idem u konkurenciju pa sta bude,za tri dana me zove prodajni predstavnik veli max 3 za 209 kn ,reko moze i jos za 20 kn dobio sportski plus, prosireni i snimalicu,ja zadovoljan

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Andi_zg kaže...

Od navek u t-comu ,ovog mjeseca istice ugovorna obaveza bila pretplata 189kn,zvao sluzbu za korisnike pitao sto nude za produzetak veli morate u magentu pa ce bit 238kn,bio u tcom centru kazu isto - velim imate li prodajnog predstavnika kaze nemaju oni su,ok necu hvala idem u konkurenciju pa sta bude,za tri dana me zove prodajni predstavnik veli max 3 za 209 kn ,reko moze i jos za 20 kn dobio sportski plus, prosireni i snimalicu,ja zadovoljan

 bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn.

Tako stekao dojam i s nedavnim razgovorom u HTVukovarska ZG.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Andi_zg kaže...

Od navek u t-comu ,ovog mjeseca istice ugovorna obaveza bila pretplata 189kn,zvao sluzbu za korisnike pitao sto nude za produzetak veli morate u magentu pa ce bit 238kn,bio u tcom centru kazu isto - velim imate li prodajnog predstavnika kaze nemaju oni su,ok necu hvala idem u konkurenciju pa sta bude,za tri dana me zove prodajni predstavnik veli max 3 za 209 kn ,reko moze i jos za 20 kn dobio sportski plus, prosireni i snimalicu,ja zadovoljan

 bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn.

Tako stekao dojam i s nedavnim razgovorom u HTVukovarska ZG.

 

 Općenito je jako teško naći dobrog sugovornika tamo u HT-u.

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
Andi_zg kaže...

.............

 bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn.

Tako stekao dojam i s nedavnim razgovorom u HTVukovarska ZG.

 

 Općenito je jako teško naći dobrog sugovornika tamo u HT-u.

 Ne znam. sljedeca 3 dana mi bilo mucno. Hipnotozirsni s tom Magentom previse.

Meni je istekao i i sad sam slobodan. (napravio obecano slusavsi G Michael Freedom hehehehe)

Gledao sam malo svoj VIP. I ulici do do mene nudi 70 Mbps pa me iznenadilo... prije nisu imali tu brzinu. dok na moju adresu ide samo Homebox s 4G mac 117 Mbps. Pa sam razmisljao njih pitati da li bi mogli srediti da i ja imam takvu brzinu. Posto je moja tj. nasa 4 kuce iz ulice ide u tu ulicu koji imaju optiku i kabelsku, i s tim i VIP ima svoje usluge. Ne znam kako bi pitao. da li me mogu spojiti na oko 50m blizu FTTC pretpostavljam da je to od HT. Ne znam.

Pitao sam u HT za tu mogucnost. oni mi govore da to VIP radi.

Vise nista ne razmijem ko kome sto  moze uraditi.

Do sada sam si tvrdio cija je infrestruktura oni to mogu spojiti ili skratiti petlju itd,,,,

Ova moja parica je sad, 2018 gidine uzasno. Nije parica losa nego stavili su nesto krivi profil i ja vec mjesecima ne mogu slati jer dode do 13 % i slanje je corrupt a cijeli internet mi zblokira. Vjerujem da je do instaliranog podesenog profila. To s Thomsonom WL780 od 2009 do 2018-2 radio perfektno.

 

Zasad cu se malo distancirati od ove problematike. Sve mi se zgadi i bolje da se maknem od te teme.

 

O.S. Obracam se vama ljudima, kad ste s musterijom i zatrazite OIB, sto vi trazite preko korisnikova OIB-a ? Jer ova me za OIB pitala i opet me pitala za ime . adresu  i sto vec. Ne kuzim sto im OIB govori ako ne moje osobne podatke. Ako je to nacin provjere identiteta.. ne bih se ja ljutio da zatrazi osobnu iskaznicu za identitet. Ovako me zbunila. ili nis ne radi ili nema pojma sto s OIB ili..... nema veze.... da se ja malo odmorimm od vasih jezika i pgleda.

 

......svezanj bijelog luka.......

......hamajlije protiv uroka......

.......posaditi Rute malo okolo........

Da odagnam misli, da postojite tako hipntizirani.....Poput Zombie.!

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
Andi_zg kaže...

.............

 bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn.

Tako stekao dojam i s nedavnim razgovorom u HTVukovarska ZG.

 

 Općenito je jako teško naći dobrog sugovornika tamo u HT-u.

 Ne znam. sljedeca 3 dana mi bilo mucno. Hipnotozirsni s tom Magentom previse.

Meni je istekao i i sad sam slobodan. (napravio obecano slusavsi G Michael Freedom hehehehe)

Gledao sam malo svoj VIP. I ulici do do mene nudi 70 Mbps pa me iznenadilo... prije nisu imali tu brzinu. dok na moju adresu ide samo Homebox s 4G mac 117 Mbps. Pa sam razmisljao njih pitati da li bi mogli srediti da i ja imam takvu brzinu. Posto je moja tj. nasa 4 kuce iz ulice ide u tu ulicu koji imaju optiku i kabelsku, i s tim i VIP ima svoje usluge. Ne znam kako bi pitao. da li me mogu spojiti na oko 50m blizu FTTC pretpostavljam da je to od HT. Ne znam.

Pitao sam u HT za tu mogucnost. oni mi govore da to VIP radi.

Vise nista ne razmijem ko kome sto  moze uraditi.

Do sada sam si tvrdio cija je infrestruktura oni to mogu spojiti ili skratiti petlju itd,,,,

Ova moja parica je sad, 2018 gidine uzasno. Nije parica losa nego stavili su nesto krivi profil i ja vec mjesecima ne mogu slati jer dode do 13 % i slanje je corrupt a cijeli internet mi zblokira. Vjerujem da je do instaliranog podesenog profila. To s Thomsonom WL780 od 2009 do 2018-2 radio perfektno.

 

Zasad cu se malo distancirati od ove problematike. Sve mi se zgadi i bolje da se maknem od te teme.

 

O.S. Obracam se vama ljudima, kad ste s musterijom i zatrazite OIB, sto vi trazite preko korisnikova OIB-a ? Jer ova me za OIB pitala i opet me pitala za ime . adresu  i sto vec. Ne kuzim sto im OIB govori ako ne moje osobne podatke. Ako je to nacin provjere identiteta.. ne bih se ja ljutio da zatrazi osobnu iskaznicu za identitet. Ovako me zbunila. ili nis ne radi ili nema pojma sto s OIB ili..... nema veze.... da se ja malo odmorimm od vasih jezika i pgleda.

 

......svezanj bijelog luka.......

......hamajlije protiv uroka......

.......posaditi Rute malo okolo........

Da odagnam misli, da postojite tako hipntizirani.....Poput Zombie.!

 VIP ima svoju infrastrukturu. Kod mene nude:

 

Duo (net + tel)

    Stabilni superbrzi internet brzine 70 Mbit/s
    Neograničeni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u HR

159 kn/mj (to je uz potpis na 24 mjeseca).

 

To je bolje od HT-a ("bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn."). Ali je i problem da moraš potpisati na 24 mjeseca.

 

A OIB. Traže ga da vide koje su sve usluge imaš kod kod njih. OIB nije zapisan na starijih osobnim iskaznicama. Na primjer, ja nemam OIB na osobnoj iskaznici.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
Andi_zg kaže...

.............

................

 

 O...........

 VIP ima svoju infrastrukturu. Kod mene nude:

 

Duo (net + tel)

    Stabilni superbrzi internet brzine 70 Mbit/s
    Neograničeni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u HR

159 kn/mj (to je uz potpis na 24 mjeseca).

 

To je bolje od HT-a ("bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn."). Ali je i problem da moraš potpisati na 24 mjeseca.

 

A OIB. Traže ga da vide koje su sve usluge imaš kod kod njih. OIB nije zapisan na starijih osobnim iskaznicama. Na primjer, ja nemam OIB na osobnoj iskaznici.

 

 

 E to pise i za ovu ulicu do mene. Nemam ja nis protiv te usluge, kad vec jesam kod njih. Ali doista mi je pun kufera PEHA. da mi je tako blizu. da imam FTTH do kuce a HT toliko lakom , nezobrazno mi ne dopusta imati paket koju zelim i k tomu i fer cijenu. kako bi mogao uvesti vec jednom tu optiku. A dosad jos nitko nije rekao popust i bonus... Mozda pomigne clanska iskaznica p. stranke? Sad je malo teze. ne znam koju sigurno donosi dobit. Za vrijeme Jugoslavije je bila samo kom. partijska. a sad ko na svedskom stolu, biraj....... Mos mislit

 

A o OIB. manemam ja protiv sto traze , nego mi nije jasno . sto djelatnici vide kad ukucaju moj OIB.? Kad me sluzbenica iza saltera pitala za broj pa ime i adresu itd bilo mi cudno sto me pita za OIB prvo.... ili provjerava ili bas nista ne vidi  pa dodatno pita....

 

Mozda sam trebao s moje strane ispod pulta vrtjeti zecju sapicu. da mi ne bude sluzbenica hipnotizirana. Ne kuzim se ja u to....

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
ridealong kaže...
Jebodiah kaže...
Andi_zg kaže...

.............

................

 

 O...........

 VIP ima svoju infrastrukturu. Kod mene nude:

 

Duo (net + tel)

    Stabilni superbrzi internet brzine 70 Mbit/s
    Neograničeni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u HR

159 kn/mj (to je uz potpis na 24 mjeseca).

 

To je bolje od HT-a ("bini mi se da HT ne daje tako lako korisnicima racune ispod 200 kn."). Ali je i problem da moraš potpisati na 24 mjeseca.

 

A OIB. Traže ga da vide koje su sve usluge imaš kod kod njih. OIB nije zapisan na starijih osobnim iskaznicama. Na primjer, ja nemam OIB na osobnoj iskaznici.

 

 

 E to pise i za ovu ulicu do mene. Nemam ja nis protiv te usluge, kad vec jesam kod njih. Ali doista mi je pun kufera PEHA. da mi je tako blizu. da imam FTTH do kuce a HT toliko lakom , nezobrazno mi ne dopusta imati paket koju zelim i k tomu i fer cijenu. kako bi mogao uvesti vec jednom tu optiku. A dosad jos nitko nije rekao popust i bonus... Mozda pomigne clanska iskaznica p. stranke? Sad je malo teze. ne znam koju sigurno donosi dobit. Za vrijeme Jugoslavije je bila samo kom. partijska. a sad ko na svedskom stolu, biraj....... Mos mislit

 

A o OIB. manemam ja protiv sto traze , nego mi nije jasno . sto djelatnici vide kad ukucaju moj OIB.? Kad me sluzbenica iza saltera pitala za broj pa ime i adresu itd bilo mi cudno sto me pita za OIB prvo.... ili provjerava ili bas nista ne vidi  pa dodatno pita....

 

Mozda sam trebao s moje strane ispod pulta vrtjeti zecju sapicu. da mi ne bude sluzbenica hipnotizirana. Ne kuzim se ja u to....

 Crna magija. Ako ćeš previše postavljat pitanja, bude ti lokalna coprnica doletila.

 

 

7 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

cropajte kvotanja ...

hvala..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 23:54 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

ističe mi ugovor, upravo prolaze 2 godine.

 

što je najjeftinije, tv mi baš i ne treba, nego samo internet (+telefon)

 

skupo je sve koliko vidim, molim savjete

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

jel taj vip A1 valja kao internet za doma,  možda bi išao u specijalnu operaciju

prelaska jer mi se čini skup HT. gledam YT često.

 

koja je najbolja ponuda, jel budu oko nove godine neke akcije ???

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
kućaposo kaže...

jel taj vip A1 valja kao internet za doma,  možda bi išao u specijalnu operaciju

prelaska jer mi se čini skup HT. gledam YT često.

 

koja je najbolja ponuda, jel budu oko nove godine neke akcije ???

 Pa nije ti to restoran, Dva kuhara ko bolje kuha.. Ovisi o tvojoj parici, gdje se nalazis. koliko si udaljen od centrale (DSLAM) i da li u toj centrali ima i drugih ISP operatera (vlastiti DSLAM) i nakon  svega posjetis njihove web stranice i provjera dostupnosti .

 

 

Ja u to ne vjerujem. ako uz jednog duopola predes u drugi da ces dobiti bolje ponude neg onaj koji je u sam duze vrijeme korisnik.

Mene npr. ne ferma niti jedna ISP.. A1 uopce ne sljivi a HT svojom cijenom ko da idem u VIP lozu (malo ironicno).

AKo ti se posreci, super ... ako ne ..... ma nije smak svijeta..

7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
kućaposo kaže...

jel taj vip A1 valja kao internet za doma,  možda bi išao u specijalnu operaciju

prelaska jer mi se čini skup HT. gledam YT često.

 

koja je najbolja ponuda, jel budu oko nove godine neke akcije ???

 Pa nije ti to restoran, Dva kuhara ko bolje kuha.. Ovisi o tvojoj parici, gdje se nalazis. koliko si udaljen od centrale (DSLAM) i da li u toj centrali ima i drugih ISP operatera (vlastiti DSLAM) i nakon  svega posjetis njihove web stranice i provjera dostupnosti .

 

 

 Imaju oni i kabelsku infrastrukturu (Bnet).

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zanima me koristi li Iskon u centralama iste parice kao i tcom ili imaju "svoje"?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Parice su svima iste. Ono što je različito jest to ima li Iskon ili neki drugi operater svoju centralu, odnosno DSLAM-ove.
15 godina
offline
T-Com Internet

Ono što sigurno znam je da koriste istu centralu, a što i kako je unutra nemam pojma.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Centrale su vam uvjek sve na istom mjestu, prakticki u razlicitim prostorijama, bilo to Optima, Iskon, A1...
Jer sve sto radi po bakru mora bit dovedeno do paricnog djela HT MDFa.

Te uvjek HT spaja od operatera ull port koji daju sa paricom.

Prakticki vam ispane, da je to samo dslam nad kojim ima nadzor, iskon, optima, a1.
A opet se njihov switch spaja na HT prijenos i ide prema njihovom CORu.

Razlika između iznajmljenog dslam porta i recomo iskon ull je prakticki nikakva.

Osim sto je manja mogucnost problema kad je HT port jer je od hta agregacija puno puno veceg kapaciteta nego bilo cija.

Nakraju se sve iztunelira u recimo iskon core i onda kod njih ide na radious, bbras itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ljudi, zna li netko kako se u Speedportu dolazi do djelova gdje pise line attenuatuon, atteinable speed i to?
Na ZTE je to sve bilo u xDSL dok ovdje dpdem do toga i brzine pisu 0.

Ako pomaze, na optici sam 200/100.
Iphone 7 32GB Black
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Bass kaže...
Ljudi, zna li netko kako se u Speedportu dolazi do djelova gdje pise line attenuatuon, atteinable speed i to?
Na ZTE je to sve bilo u xDSL dok ovdje dpdem do toga i brzine pisu 0.

Ako pomaze, na optici sam 200/100.

 Ako si na optici toga onda nema. Jerbo, nema ni parice kojoj će to izmjerit.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...

Ono što sigurno znam je da koriste istu centralu, a što i kako je unutra nemam pojma.

 sigurno je jedino da sam nakon 7 godina s Iskona prešao na t-com (bakar)

Iskon mi nije mogao ponuditi gfast odn..FTTC čvor, dok mi je T-com to bez problema spojio i sad imam stabilniju liniju, dva televizora nemaju više veze s brzinom interneta koja je uvijek stabilna 50/10, ostatak ide na televizore , VOIP a izmjerena mi je najveća propusnost 98 down.. to će mi pustiti tek kad on Nove godine puste svima HD s još više programa..

 

na iskonu max 38/7 i to kad nisu radila oba televizora, inače je brzina padala, a ping strava preko 70 dok je na T-com ping 5/6

 

toliko o njihovoj povezanosti i zajedništvu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 9:01 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

imam pitanje. Kod T-Coma sam s ADSL-om, imam 10 Mbits sto je i maksimum. Nazalost.

Sad su me zvali da mogu uzeti opciju turbo mix. 100 GB 30/5 Mbits pa onda spustanje na 4 Mbits.

 

Nisam pristao jer ne zelim imati samo 4 Mbit nakon tih 100 GB. Zbog Netflixa prelazim tih 100 GB.

 

Jel tocno da spustaju na 4 ako mogu imati 10? Nema logike, ali na netu nisam nista nasao.

 

Hvala i lp

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice