Različite brzine interneta

poruka: 7
|
čitano: 1.923
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Različite brzine interneta

Imam doma internet od A1 do 200mbit/s na coax

 

Pošto mi je router u jednoj sobi a kompjuter u drugoj, vučem kabel od 7metara kroz stan.. 

Kad testiram speedtest preko wifi-a imam  'd 'link dwa 127', dobijam download 40mbit

 

Kad sam spojen sa mobitelom na isti router, brzina ide do 120. Nevažno gdje se nalazim u stanu,čak i u istoj sobi sa kompjuterom.

 

Pa me zanima, da li je stvar u tom wifi adapteru ili? Preporuke neke bih vas molio.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 10:02 (Nullified).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Različite brzine interneta

Normalno da je do tog wifi adaptera jer 150Mbps je teorijska brzina dok u praksi može u idealnim uvjetima imat ~ 75Mbps što znači jedini wifi korisnički uređaj , da nema smetnje drugih na istom kanalu te da udaljenost od rutera nije prevelika.

Za USB wifi adapter bi trebao neki dual band koji ima osim 300Mbps 2,4GHz (n,g,b)  i  5GHz iznad 433Mbps (ac) teorijske brzine samo pazi ako je veza kroz zidove na 5GHz je lošije naprema 2,4GHz.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Različite brzine interneta

Jel to ovo

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Različite brzine interneta
15 godina
offline
Re: Različite brzine interneta

-to je 'reklama' .. i recimo teh.spec pa teoretski možda-moguće a znat ćeš kad probaš. Kraće, da. .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Različite brzine interneta

Radi ali kako kad. Malo na speedtestu pokazuje download speed 110-120.

Pa onda malo baci na 45-49..,sa ovim novim adapterom.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Različite brzine interneta

za ove brzine oko 50mbps, to je normalno, ne mozes s njime imati preko 100mbps, za to ti bi trebao uredaj s ac wifi, a ne n kao ovaj uredaj. 

 

Na ruteru imas preko 100, jer ti je vjerojatno rutel dual 2.4/5ghz pa ti se uredaj zapravo spoji na 5ghz i zato imas preko 100mbps wifi. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice