Kako proširiti povezivost na internet?

poruka: 4
|
čitano: 1.370
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako proširiti povezivost na internet?

Koji je najjednostavniji način (bez mnogo troškova) za proširiti Wireless mrežu? Dakle, hvatam Wi-Fi signal na jednom mjestu, dok ga pedesetak metara dalje nema (vjerojatno zbog zidova zgrada).

Moja je ideja uzeti jedan Wi-Fi repeater s kojim mogu hvatati signal te ga nekako spojiti s drugim Wi-Fi repeaterom pomoću LAN kabela (drugi repeater bi služio za daljnju Wireless povezivost).

Problem je što ne znam koliko LAN kabel treba biti dugačak, ali mislim da be bi prelazio 100 metara. Također, je li ovakvo što izvedivo s Wi-Fi repeaterima?

 

Zanima me postoji li lakša (čitaj bolja) ideja za povezivost te preporuka hardvera (ili kabela) koji će biti potreban. Hvala!

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako proširiti povezivost na internet?

Ne trebaju ti repeateri vec apovi. prvi koji  hvata signal bezicne mreze i salje dalje zicom i radi u client modu a drugi koji dobija internet ziom od prvog i salje ga dalje bezicno u AP modu. 100 m UTP kabela je u okviru specifikacija i mora raditi....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako proširiti povezivost na internet?
Torent kaže...

Ne trebaju ti repeateri vec apovi. prvi koji  hvata signal bezicne mreze i salje dalje zicom i radi u client modu a drugi koji dobija internet ziom od prvog i salje ga dalje bezicno u AP modu. 100 m UTP kabela je u okviru specifikacija i mora raditi....

 Super! Imaš li možda preporuku nekakvog (jefinijeg) Access Pointa a da dobro radi svoj posao?

Također, na što trebam paziti kada kupujem Ethernet kabel, ako bi on dijelom prolazio izvan kuće? I dakle koliko sam shvatio nekakav pojačivač nije potreban za udaljenosti <100m?

NVIDIA: The Way It&#39;s Meant to Be Played :P
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako proširiti povezivost na internet?

Ma kupis one koju su ti pri ruci... Ja godinama koristim tp linkove ali generalno nemas potrebe ulagati u skupe ako ti ne trebaju nikakve dodatne funkcije i veliki domet.....Gledaj da kupis sa odvojivim antenama ako mozes birati. A sto se tice kabela ne znam sta bih ti rekao jer ih nisam razvlacio izvan prostorija....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice