A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.282
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bunker kaže...

 

@Southy


Možeš li navesti kojim člankom kojeg zakona je to određeno ?
Članci 72-79 zakona o zaštiti potrošača spominju 14 dana ( od dana dostave za proizvod ili dana potpisa ugovora za uslugu ) za ugovor/kupnju sklopljen na daljinu ....
https://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za%C5%A1titi-potro%C5%A1a%C4%8Da

U pravu si, 14 dana je ako je izvan poslovnice što uključuje web i telefonske ugovore, a unutar poslovnice je minimum 3 dana. Tele2 daje (ili je bar davao) 5 dana pa sam na tome temeljio svoju izjavu. Razlog manje da posjećujemo poslovnice

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li netko naručivao ovaj Huawei B818 sa satshop.fi? Ne vidim da je neki od shippinga predviđen za izvan Finske?

 

Gdje je najbolje nabaviti ovaj ili neki bolji router, sad imam B535. Ima li neka preporuka za router koji zadovoljavajuće radi sa internim antenama, vanjska antena mi je malo problematična za postavljanje.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
southy kaže...

Da li netko naručivao ovaj Huawei B818 sa satshop.fi? Ne vidim da je neki od shippinga predviđen za izvan Finske?

 

Gdje je najbolje nabaviti ovaj ili neki bolji router, sad imam B535. Ima li neka preporuka za router koji zadovoljavajuće radi sa internim antenama, vanjska antena mi je malo problematična za postavljanje.

 Nije nitko sa te stranice naručivao prvi put čujem... 

Posao oslobađa.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ivanzu kaže...

Jesi ih zvao za raskid ugovora? Meni nisu odgovorili na mail 7 dana u vezi raskida, samo da je proslijedeno dalje. 

Zvao sam ih,onda su mi objasnili kako trebam ovjeriti svoj ...nešta... kod njih da bih mogao telefonski prekinuti ugovor...bla,bla,bla

Bio sam uporan i doslovno ju natjerao da mi objasni kako putem maila raskinuti ugovor(cjelo vrijeme te nagovara da ne raskines ugovor i skrece sa teme).

Na kraju,da sam znao,sve ti u biti pise na njihovoj stranici,posaljes mail,slikas osobnu,vratiš router u postu na njihov trosak i to je to!

Dobio sam poštom obavjest da je ugovor raskinut i da cekaju router.

 

  Prijatelj mi radi u posti i upozorio me je da A1 ima mucku foru "da kao nikada ne dobiju router",pa te natjeraju da ga platis.Sacuvaj potvrdu da si poslao i to je to!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Zemljanin kaže...

Ja sam zadovoljan, iueo sam Flatbox bez UO s ZTE igrackom.

ZTE sam stavio u potkrovlje i dobio oko 20 Mbps i u vecernjim satima (18h do 23h) oko 3 Mbps.

Izvadio SIM iz igracke i stavio u mrcinu zvanu B818, te sam dobio brzine oko 35 Mbps i u vecernjim satima oko 25 do 30 Mbps.

Par dana kasnije stavio dvije Iskra P56 MIMO i sad imam oko 55 - 60 Mbps i u vecernjim satima oko 33-38 Mbps.

Najbolji signal mi je s tornja 8.6 km udaljenosti s LOSom i radi s B3 i B20 bandom (Medjimurje Mala Subotica).

Znaci dobar (vrhunski?) router i dobre antene za dobar signal su uvjet dobre konekcije.

 Malo sam se danas poigrao s antenama i spojio se na repetitor kojeg ni nema na cellmapper mapi (vodi se samo kao GSM) i on mi je kilometar dalje na udaljenosti 9.5 km i taj je ocito slabije opterecen jer mi po danu roka 95-100 Mbps i sad navecer oko 70 Mbps.

Uglavnom ja prezadovoljan.

Battlenet - TheProdigy#2234
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
southy kaže...

Da li netko naručivao ovaj Huawei B818 sa satshop.fi? Ne vidim da je neki od shippinga predviđen za izvan Finske?

 

Gdje je najbolje nabaviti ovaj ili neki bolji router, sad imam B535. Ima li neka preporuka za router koji zadovoljavajuće radi sa internim antenama, vanjska antena mi je malo problematična za postavljanje.

  Postoji shiping za EU.

https://www.satshop.fi/terms-conditions

14 godina
moderator
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
southy kaže...

Da li netko naručivao ovaj Huawei B818 sa satshop.fi? Ne vidim da je neki od shippinga predviđen za izvan Finske?

 

Gdje je najbolje nabaviti ovaj ili neki bolji router, sad imam B535. Ima li neka preporuka za router koji zadovoljavajuće radi sa internim antenama, vanjska antena mi je malo problematična za postavljanje.

 Upravo mi danas došao.

Ima van Finske gls-om

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, zanima me ima li ljudi koji su na A1 flatbox duo, koriste ZTE MF286R ili nešto slično te su probali antene za boostanje signala, npr. Iskra P-56 antene ili nešto slično tome? Živim u selu, najbliži toranj po cellmapperu ispada da je 3,7km od moje kuće, internet je ovako užasan (brzina se nonstop mijenja, download od ispod 1 do nekih 10ak, nisam prešao 1tb mjesečni limit). Zanima me mogu li nešto postići kad je toranj toliko udaljen?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Uzmi antene p56 imam ih i ja, udaljen sam isto oko 3 km od bazne, itekako pomažu. Imam super brzine i signal.
www.speedtest.net/my-result/a/6867984873
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 21:52 (Rocki).
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav svima, da ne duljim, imam jedno pitanje pa ako neko zna odgovor, zahvaljujem.

Dali mogu koristiti ruter od Tele 2 pokucnog umjesto ovoga od A1? Znaci da uzmem pretplatu A1 bez rutera i koristim ruter od tele2?

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne znam da li je moguće ali mogu ti reći da imaš malu naljepnicu preko sim slota i ako ju skineš kako bi izvadio sim, gubiš jamstvo.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A kakve su ti bile brzine prije montiranja anteni? I da se nadovežem na to, kakva ti je stabilnost brzine prije i nakon montiranja?

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Ne znam da li je moguće ali mogu ti reći da imaš malu naljepnicu preko sim slota i ako ju skineš kako bi izvadio sim, gubiš jamstvo.

 Nema nikakve naljepnice. Imam taj tele 2 ruter vec cca 3 godine i sad sam dobio obavijest da mi spustaju tarifu na 200gb i moram im rec cao jbg... Zato pitam jel moram odmah i novi ruter kupovat.....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
24v kaže...
Ramsy kaže...

Ne znam da li je moguće ali mogu ti reći da imaš malu naljepnicu preko sim slota i ako ju skineš kako bi izvadio sim, gubiš jamstvo.

 Nema nikakve naljepnice. Imam taj tele 2 ruter vec cca 3 godine i sad sam dobio obavijest da mi spustaju tarifu na 200gb i moram im rec cao jbg... Zato pitam jel moram odmah i novi ruter kupovat.....

 Moj bed, htio sam reći da imaš naljepnicu na ruteru koji dođe s flatbox duo paketom i ako želiš izvadit sim, moraš i nju skinut.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
24v kaže...

 Nema nikakve naljepnice. Imam taj tele 2 ruter vec cca 3 godine i sad sam dobio obavijest da mi spustaju tarifu na 200gb i moram im rec cao jbg... Zato pitam jel moram odmah i novi ruter kupovat.....

 Nije naljepnica na ruteru od TELE2, kolega ti kaže da je naljepnica na ruteru koji dobiješ tj, kupiš (dal ednokratno  ili na pretplatu) od A1.... na njemu se nalazi naljepnica, koju skidanjem gubiš garanciju na ruter u slučaju ako se nešto desi.

 

 

Što se tiče kupovine same A1 kartice, to A1 nedozvoljava, odnosno nemože se

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A da pitam, ako kupim Iskra P-56, može li se uopće spojiti na ZTE MF286r i dolazi li antena sa svime što mi je potrebno za spajanje? Ili moram kupit još nešto ekstra?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

A da pitam, ako kupim Iskra P-56, može li se uopće spojiti na ZTE MF286r i dolazi li antena sa svime što mi je potrebno za spajanje? Ili moram kupit još nešto ekstra?

Samo kupiš i spojiš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

S time da treba uzet u obzir da taj router nemoze u MIMO sa dvije vanjske antene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
IvanVugi kaže...

Pozdrav svima,

 

Otkad sam prešao s Tele2 na A1 imam problema s igricama na PC. U Ark-u imam server na drugom računalu i ne vidi se izvana ali radi u LAN mreži, dok u Red Dead Online ponekad se nemogu spojit online i proradi nakon što par puta restartam ruter (valjda dobije neku IP adresu preko koje proradi).

 

Sumljam na NAT ali ne vidim nigdije na PC ili u postavkama rutera koji je (Open, Moderate, Strict) ?

Vidim da su neki pisali tu na forumu da su to uspijeli riješiti preko službe za korisnike. Zna li možda netko nešto više?

 

I samo za info na Tele2 je sve radilo bez problema.

 Ista stvar. I ne samo to. Od kako sam na A1, stranice koje sam posjećivao godinama, za gledanje filmova, forumi i slično, odjednom ili ne rade, ili traze stalno nekakvu provjeru tko sam. Pa čak i sam gugl.

 

"About this page
Our systems have detected unusual traffic from your computer network. This page checks to see if it's really you sending the requests, and not a robot."

 

I onda čuveni tupavi gnoj Capcha pa kao moram pikati semafore ili kamione LOOOOL

 

Koji je to qrac sa rvatskim operaterima? Kao i političari, i oni nas smatraju idiotima pa ko nas hebe, rekao je nama krivousti da smo stoka sitnog zuba.

 

Dajte nam više normalni dospupni i cijenom pristupačni internet. I basta više sa tim kapitalističkim forama. Kaj je previše, previše je!!!

 

 

I ne tupavi A1, nije to do mene. Još uvijek imam aktivni T2 net uz ovaj vaš, spojim se na njega i sve odlično radi. Tako da prodavanje magle ostavite za nekog drugog. Zapravo sam sve više siguran da su stavili zabrane na sajtove za besplatno gledanje filmova i ko zna na kaj sve ne kako bi sakrili činjenicu da od kada su izdajnici političari prodali telekom nemcima, nisu ama baš ništa ulozili u razvoj mreze i sistema, već samo sisaju i sisaju pare u veliku nemačku. A sistem je propterečen i raspada se. No za tupav narod je dobar, zar ne...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 17:39 (Yoga).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

To ti je do NAT-a jel se tehnicki jako puno ljudi spaja sa istom IP adresom, odnosno oni koji su pod NAT-om. Zato dobivas te capatche i ostale pizdarije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

S time da treba uzet u obzir da taj router nemoze u MIMO sa dvije vanjske antene.

 Laik sam, to znači da ima neki catch s ovim antenama i da tražim neku drugu ili mogu uze P56 ali će bit nekakav limit, pošto piše da je ta MIMO.

 

https://www.iskra.eu/en/MIMO/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
To ti nije do antena nego do routera, nema pomoci nego drugi router. MIMO ce ti radit samo u kombinaciji vanjska + unutarnja.
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa, ne znam gdje da pitam, dakle uzeo sam si flatbox i dobio sam sljedeći modem mf286r ali imam sad problem s gamingom, ne radi mi više GTA online ni na pc a ni na ps konzoli, dali mi može itko pomoći svašta sam pokušao još mi jedino ostalo oko portova podešavanje 

 

EDIT: vidio sam par postova iznad, kolega ima isti problem, što nam je rešenje da zovemo tehničku službu u tražimo rješavanje problema??

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 20:34 (ERROR1911).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ERROR1911 kaže...

Ekipa, ne znam gdje da pitam, dakle uzeo sam si flatbox i dobio sam sljedeći modem mf286r ali imam sad problem s gamingom, ne radi mi više GTA online ni na pc a ni na ps konzoli, dali mi može itko pomoći svašta sam pokušao još mi jedino ostalo oko portova podešavanje 

 

EDIT: vidio sam par postova iznad, kolega ima isti problem, što nam je rešenje da zovemo tehničku službu u tražimo rješavanje problema??

 Imao sam isti problem. Ako uđeš u singleplayer, stisneš home i na social clubu imaš narančasti krug, flushaj DNS (isključi ruter na 10ak minuta), inače mi popravilo problem. Ujedno možeš nazvat korisničku službu i reći da ti promijene NAT type (po defaultu mi bilo strict).

8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Znači stvarno nije problem kad bi u budućnosti htjeo prekinut uslugu (imam bez ugovorno već 2,3 mjeseca A1 Flatbox) kad bi skinuo naljepnicu i stavio karticu iz ZTE rutera u mobitel recimo jer mi puno bolje tako radi? Samo se gubi garancija na ruter ali kad bi zelio prekinut uslugu A1 Flatbox neću imat problema? Malo je zbunjujuće sve ovo :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne, router je sad u tvojem vlasništvu jer si ga platio. Neće A1 vraćat 400kn za stare routere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa to znam ali pitam dal je netko imao problema sa prekidanjem usluge a nije koristio njihov ruter/vadio SIM karticu. Samo me to brine jer zelim isti tren prestat koristit ovaj ZTE i premjestit SIM u mobitel.

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
RokyFrane kaže...

Pa to znam ali pitam dal je netko imao problema sa prekidanjem usluge a nije koristio njihov ruter/vadio SIM karticu. Samo me to brine jer zelim isti tren prestat koristit ovaj ZTE i premjestit SIM u mobitel.

 Pa tko ti brani da ga staviš u mobitel odkud oni znaju u kojem je uređaju SIM kad koristiš uslugu , pa tako sam ja odmah napravio stavio ga u mobitel gdje imam za sada min. 40 mbps a max. 120 mbps u drugom ruteru nešto manje  i imam fiksni telefon u mobitelu sve radi za sada OK.

 

Evo trenutno brzina na tabletu sa hotspota mobitela  s tim da je to najlošija pozicija za signal i D/U .

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 23:47 (MUĆAK).
14 godina
moderator
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Znaju u kojem je uređaju ili bar da nije u onom koji su dali.

 

Meni uredno na moj.a1.hr stoji koji uređaj koristim, makar koristim uređaj koji nema veze sa A1...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
XXX-Man kaže...

Znaju u kojem je uređaju ili bar da nije u onom koji su dali.

 

Meni uredno na moj.a1.hr stoji koji uređaj koristim, makar koristim uređaj koji nema veze sa A1...

 Ja imam app. Moj A1 na mobu. a SIM je u njemu  i nigdje ne vidim u app. da piše u kojem je uređaju pa gdjd ti to vidiš i gdje to piše .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice