A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.045
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nekako sumnjam u brzo rješavanje, zadnje sam imao problem s aktivacijom HBO GO (problem kad si postojeći korisnik, pa ti istekne pretplata koju kasnije opet aktiviraš), pa dobiti nekoga tko zna nešto je nemoguća misija. Ne želim ni zamišljati što će se desiti kad krenem zvati za ovo, za sad sam tom računalu stavio da koristi samo VDSL, pa radi ok, ovo ću onda probati jedan dan kad se naoružam strpljenjem .

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo mojeg iskustva s A1 Flatboxom.

Paket sam uzeo prije par tjedana i u početku sam ga isprobavao na dvije lokacije: Zagreb i Labin. U početku nisam vadio karticu iz originalnog ZTE MF286R routera.

U Zagrebu (Gajnice) je brzina bila negdje oko 100/50, dok sam u Labinu na najboljoj lokaciji u kući dobivao nešto nižu brzinu, oko 50/20

Nakon toga sam izvukao karticu iz ZTE routera (o ne, izgubio sam jamstvo na uređaj) i karticu stavio u Galaxy Tab S6. Onda sam u praksi vidio zašto svi pričaju kako je ZTE CAT6 cigla koja baš ne vozi najvišom brzinom. Okvirno rečeno, brzina se odmah udvostručila. U Labinu uredno ide 100/50 tijekom dana.

Općenito sam testirao brzinu A1 mreže na putu Labin -> Pula, u okolici Labina i na putu Labin -> Zagreb i generalno dojmovi su pozitivni. Naravno da brzina ovisi kakav je signal ali download se uobičajeno nalazi u rasponu 20 - 60 Mpbs. Na boljim lokacijama dolazi se do 100 Mbps, a na najboljim lokacijama i do 200 Mbps.

U Zagrebu (Gajnice) sam danas ovo izmjerio i ovo zbilja nije loše.

https://evozi.speedtestcustom.com/result/199a5fa0-1216-11eb-b801-dd10e4cff77c

Lijepo što je bežični internet sve dostupniji. Šteta što je fiksna mreža slabašna u Hrvatskoj i tu ne vidim neku perspektivu. Vozimo bežično, barem to imamo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 21:05 (mlado1).
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
A ja još uvijek čekam da mi se jave sa rješenjem problema sa nemogućnošću logiranja na moj A1
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mlado1 kaže...

Evo mojeg iskustva s A1 Flatboxom.

Paket sam uzeo prije par tjedana i u početku sam ga isprobavao na dvije lokacije: Zagreb i Labin. U početku nisam vadio karticu iz originalnog ZTE MF286R routera.

U Zagrebu (Gajnice) je brzina bila negdje oko 100/50, dok sam u Labinu na najboljoj lokaciji u kući dobivao nešto nižu brzinu, oko 50/20

Nakon toga sam izvukao karticu iz ZTE routera (o ne, izgubio sam jamstvo na uređaj) i karticu stavio u Galaxy Tab S6. Onda sam u praksi vidio zašto svi pričaju kako je ZTE CAT6 cigla koja baš ne vozi najvišom brzinom. Okvirno rečeno, brzina se odmah udvostručila. U Labinu uredno ide 100/50 tijekom dana.

Općenito sam testirao brzinu A1 mreže na putu Labin -> Pula, u okolici Labina i na putu Labin -> Zagreb i generalno dojmovi su pozitivni. Naravno da brzina ovisi kakav je signal ali download se uobičajeno nalazi u rasponu 20 - 60 Mpbs. Na boljim lokacijama dolazi se do 100 Mbps, a na najboljim lokacijama i do 200 Mbps.

U Zagrebu (Gajnice) sam danas ovo izmjerio i ovo zbilja nije loše.

https://evozi.speedtestcustom.com/result/199a5fa0-1216-11eb-b801-dd10e4cff77c

Lijepo što je bežični internet sve dostupniji. Šteta što je fiksna mreža slabašna u Hrvatskoj i tu ne vidim neku perspektivu. Vozimo bežično, barem to imamo...

Meni se čini da A1 namjerno u prodaji ima lošiji ruter jer kad bi svi imali kvalitetan ruter, imali bi i maksimalnu moguću brzinu na određenom području. To bi onda stvorilo probleme na mreži koje je imao Tele2, a to A1 sigurno ne želi.

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja i dalje čekam da mi pošta dostavi paket....

 

EDIT: STIGAO JE.... večeras usporedim A1 i TELE2

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 13:24 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa koliko ste Vi čekali aktivaciji SMS da Vam je usluga aktivirana.... danas je ruter stigao ali SMS nije

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Do 24 sata.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Meni je stigao sms cuku vremena prije routera. :D
Probaj zvrcnuti sluzbu za korisnike pa mozda ubrzaju proces. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Meni je stigao sms cuku vremena prije routera. :D
Probaj zvrcnuti sluzbu za korisnike pa mozda ubrzaju proces. :D

 Jesam ali ništa "tupe po svom"....

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Onda ti ne preostaje drugo nego cekati. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Onda ti ne preostaje drugo nego cekati. :)

 Srećom još nisam Tele2 otkazao....

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

EVO AKTIVIRALI SU

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pitanje za one koji imaju Flatbox duo u kombinaciji sa ZTE 286R dali je netko dobio veći DL od 100Mbps ili 150Mbps jer nešto mi čudno s tim FW?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja nisam nigdje uspio dobiti ni priblizno takve brzine... dok sa B535 sam dobil 124 Mbps max, ak oš mogu sad istestirat kaj te zanima
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 19:29 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Hmmm možda je FW kastriran ajde da vidimo još neko vrijeme možda se pojavi netko sa većim DL od 100Mbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo moja mjerenje u odnosu na TELE2 (osobno ne primjetim neke razlike) al ajde....

A1-WiFi (5,0GHz) A1-WiFi (5,0GHz)
A1-Kabel A1-Kabel
Tele2+-+WiFi Tele2+-+WiFi
Tele2-+Kabel Tele2-+Kabel
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 19:45 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam kontaktirao ZTE vezano za originalni FW pa čekam da mi odgovore
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Pitanje za one koji imaju Flatbox duo u kombinaciji sa ZTE 286R dali je netko dobio veći DL od 100Mbps ili 150Mbps jer nešto mi čudno s tim FW?

 kod testiranja rutera,na lokaciji  cc 100 metar

od moje zabilježio sam ,bez antene ,

14.10.u 9.02 ----96,5/23,4 i u

       9.12 ---83,9/5,18

 

još sam jednom izmjerio 64,5/26,3

ostalo dane 35-45

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ima netko iz VŽ router od A1 ZTE MF 286R da ga testiram dali to čudo može povući više od 100Mbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je tek nakon ukljucenja povlacio 130+ redovno, sad mjerim i vidim cca 100-110, nece vise. Ako je dalji server onda je DL nesto i manji.

 

EDIT: ZG na ZTE 286R

1.9.2020+Nakon+instalacije 1.9.2020+Nakon+instalacije
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 20:35 (Grozni_Zabac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Stavio sam A1 karticu u Huawei B525 koji je kupljen u Tele2 , pa me sada zanima jel bi dobio nešto na brzinama kad bih stavio drugi firmware ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kolike sad brzine imaš ?

Inače evo mali speedtest sad ujutro na B535.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Trenutno stanje signala, ručno sam podesio 800+1800 MHz band jer druge bazna ni ne podrzava prema cellmapperu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Zna li netko gdje ja mogu vidjeti točnu potrošnju prometa interneta Flatbox usluge ?

Vidjeh da ima nešto unutar administracije modema, ali to kao nije baš točno.

Trebalo bi biti nešto službeno od A1.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jesi probao Moj A1 aplikaciju ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Namjestis na routeru limit na 1000GB kod prvog ukljucenja, i bude tocno. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
Kolike sad brzine imaš ?

Inače evo mali speedtest sad ujutro na B535.

 Ovo mi je brzina od jučer oko 17 sati . A do danas imam od 40 do 165 Mbps , brzina mi nije stabila te zbog toga pitam za FW . 

Također prilažem signal . 

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
Jesi probao Moj A1 aplikaciju ?

 Imam od prije Moj A1 aplikaciju na mobu, ali tamo mi je pregled samo za mobitel.

Ne znam gdje bi instalirao MojA1 aplikaciju da imam pregled potrošnje sa Flatboxa

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bobyg kaže...

 Imam od prije Moj A1 aplikaciju na mobu, ali tamo mi je pregled samo za mobitel.

Ne znam gdje bi instalirao MojA1 aplikaciju da imam pregled potrošnje sa Flatboxa

 Kada si dobio aktivaciji SMS za FlatBox odmah ti je on "uveden" i u MojA1 aplikaciju.

Odnosno kada uđeš u nju , u gornjem lijevom kutu imaš "ODABERI LINIJU" i tu odabereš za što želiš vidjet potrošnju (Prvi je Mobitel odnosno njegova pretplata a drugi je Flatbox (Ruter je nacrtan))...

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
bobyg kaže...

 Imam od prije Moj A1 aplikaciju na mobu, ali tamo mi je pregled samo za mobitel.

Ne znam gdje bi instalirao MojA1 aplikaciju da imam pregled potrošnje sa Flatboxa

 Kada si dobio aktivaciji SMS za FlatBox odmah ti je on "uveden" i u MojA1 aplikaciju.

Odnosno kada uđeš u nju , u gornjem lijevom kutu imaš "ODABERI LINIJU" i tu odabereš za što želiš vidjet potrošnju (Prvi je Mobitel odnosno njegova pretplata a drugi je Flatbox (Ruter je nacrtan))...

 Nisam uopće dobio aktivacijski SMS.

U međuvremenu sma od korisničke službe dobio uputu da mi je na jednon od papira koje su poslali sa modemom, naveden i taj neki registracijski kod,

Tako da sam se preko weba registrirao sa tim kodom i sad je sve OK.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice