A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.690
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
I još me nešto zanima dal flatbox duo mogu koristit i na drugim lokacijama ili samo na onoj na kojoj je usluga aktivirana?zanima me za internet a ne za pozive...
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Internet možeš, a telefon ne.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Da, može se kod svih operatera, mi to radimo radi kamera i ostalih čuda... Nazoveš, kažeš da imaš videonadzor i da ti ne radi pristup izvana pa to riješe bez puno rasprave.

zanimljivo da HT nije dozoljavao izbacivanje iz cgnat-a za korisnike maxnet mini usluge, iako ju reklamiraju kao zamjenu za fiksni priključak, možda se nešto promijenilo u međuvremenu...

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

 

Hellraiser kaže...
creat1n kaže...

Ugasio samo DHCP, trazio javnu IP adresu da se mogu spojiti izvana, spojio Mikrotik, stavio gore hrpu skripti za monitoring i management, spojio jos dodatna 3 mikrotika u AP modu, sve radi normalno

 Čekaj, hoćeš reči da su te izbacitli iz CG-NAT-a? 

 

 

Da bez problema, cak su mi to napravili i na sim kartici od fleterice, znaci broj na bonove

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 21:27 (creat1n).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
creat1n kaže...

 

Da bez problema, cak su mi to napravili i na sim kartici od fleterice, znaci broj na bonove

 I meni jucer, mada agent tvrdi da to na simici nije CGNAT nego privatna IP adresa(koja je razlika ne znam).

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
INCOGNITO99 kaže...
creat1n kaže...

 

Da bez problema, cak su mi to napravili i na sim kartici od fleterice, znaci broj na bonove

 I meni jucer, mada agent tvrdi da to na simici nije CGNAT nego privatna IP adresa(koja je razlika ne znam).

 Ista stvar, prebacili me na nekoliko agenata i svi tvrdili da je privatna adresa dok zadnji nije nesto napravio

5 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kakva je to fora da moras kupit ruter ako oces flatbox uslugu, vidim da ruter pripada u losije 4G rutere zasto to forisirati?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Uzeo sam Flatbox Duo opcija te će mi za nekoliko dana doći ruter. Dolazi li i Cat6 kabel s ruterom ili da ga odem kupiti posebno?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Kog će ti vraga Cat6 za to smeće?

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Kog će ti vraga Cat6 za to smeće?

 Mozda za koristenje vece brzine od 100Mbps ?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:33 (spaljeni).
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
spaljeni kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Kog će ti vraga Cat6 za to smeće?

 Mozda za koristenje vece brzine od 100Mbps ?

 Cat5e je savršeno dovoljan za manje udaljenosti, tipa po stanu, do 1Gbps brzine

Music for life!!
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

5e je no cat5 kako obicno i dolaze kablovi za router sa samo 4 zice u konektoru nije za vece brzine od 100Mbps.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Definitivno ne treba 6ica.

 

Router dolazi sa 5e kabelom. 

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Mijesate ethernet,od odnosno kategoriju kabela s kategorijom lte rutera

8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Netko igra online na ovom čudu od usluge?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja, do sad se ne mogu zaliti.

 

Igram DCS, Red Orchestra 2, Wargame Red Dragon i znao par puta Armu otkad imam ovaj net (cca. mjesec dana vec). Nikada problema sa pingom niti stabilnosti veze. Jedino sta mi se na kompu "buni" je discord, al njega ignoriram jer je po meni software uzasne kvalitete.

Nisam bas mjerodavan koliko je dobar za neko kompetitivno napucavanje gdje svaka milisekunda igra ulogu (pretjerujem ovdje), ali za ostalo je odlicna zamjena tamo gdje fiksna veza nudi pretpotopnu kvalitetu.

6 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Igrao sam nekoliko matcheva u Valorantu. Ping je uglavnom bio stabilan i kretao se oko 44 ms. Nikakvih vidljivh problema nije bilo. No, u CS: GO-u je druga priča. Tamo se znalo desit svakih nekoliko sekunda da se playeri malo teleportiraju. Ništa strašno, ali dovoljno da se vidi.

Inače imam vanjske antene spojene. Ali rekao bih da najveću ulogu u stabilnosti veze ima opterećenost bazne stanice na koju si spojen.

Ako namjeravaš igrati CS: GO, Valorant i slične igre gdje je stabilnost veze izuzetno bitna bolje je onda ostati na parici.

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Sto znaci ova stavka u ugovoru:

 

"U slučaju otkazivanja osnovne internet usluge u nepokretnoj mreži tijekom prvih šest mjeseci od dana aktivacije usluge, pretplatniku će biti naplaćena naknada za isključenje internet usluge. Naknada za isključenje internet usluge naplaćuje se neovisno o tome je li pretplatnički ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ili bez obveznog trajanja."

Citam ugovor i dodje mi da ga ne prihvatim kolko je uvjeta postavljeno, zastite se sa svih strana.

 

Sve u svemu, ono sto mene zanima, mislim iskesirat ruter 400 kn, dakle imat uslugu bez ugovorne obveze, dal mogu u 14 dana vratit ruter i prekinut uslugu jer nisam zadovoljan? Prema mobu brzina mi je super, ali ako ce na flatboxu bit 2 mbit/s onda mi nema to sve smisla.

 

Recimo 7. dan odlucim prekinut ugovor, dal radim prijenos opet kod drugog operatera da ne izgubim telefonski broj ili koja je shema?

 

Takodjer necu potvrdit suglasnot dok mi ne dodje ruter i isprobam uslugu jer pise da imam 14 dana mogucnost od prihvacanja suglasnosti. Ako ja sad prihvatim preko e-poste tu suglasnost, a nemam uslugu, realno nemam tih 14 dana. Jel sam u pravu?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

U A1 centru uzmi uslugu.Plati 400kn prosjećni Zte router i odmah aktiviraj karticu.Ako nisi zadovoljan u roku tri dana možeš tražiti isključenje usluge.Router vračaš poštom u A1 servisni centar,oni provjeravaju da je u ispravnom stanju,te nakon nekoliko dana ti vraćaju 400kn na tvoj račun.

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Otišao sam jučer do A1 centra u CC1 West i uzeo Flatbox.

 

Čekao sam da dođe nekakav SMS koji potvrđuje aktivaciju usluge. SMS nije došao.

 

Danas sam stavio ZTE ruter u dnevnu sobu iza kauča na pod, da na brzinu isprobam kako to radi (radi li uopće). Čekalo me ugodno iznenađenje.

 

 

 

Brzina sa slike je na lokaciji Gajnice, Zagreb. Gotovo identično kao VDSL kojeg imam na istoj lokaciji. Vidjet ćemo kako će se ZTE ponašati na drugoj lokaciji na kojoj bih htio zamijeniti ocvalu paricu koja ne ide preko 10/1.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 23:31 (mlado1).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo da i ja javim da sam uzeo navedeni Flatbox. Jučer mi stigao te isprobao s njihovim ruterom ZTE te je pri prvom mjerenjem brzine bilo 105/40 mbps oko 20:00h

 

Nakon pola sata je već bila druga brzina i pala je na 40/30 mpbs na tom istom ZTE ruteru na istoj lokaciji. Kako imam doma ipak drugi ruter Huawei B715s-23ce cat9 ruter ubacio sam karticu unutra i naravno brzine su odmah skočile.

 

Na Huawei ruteru je brzina u isto vrijeme bila 120/30 mbps te sam ujutro dobio čak i 200mbps brzinu.

 

Da skratim priču, njihov ruter nije baš dobar ali je usluga ok za te novce.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

nakon problema sa starim ruterom,zbog brzine,

danas su mi zamijenili u novi 286r

no brzine ostale gotovo iste,sa četiri crtice brzina nemože više od 10

ima li kakve pomoći da bi dobio neku veću brzine,čačkanjem po ruteru ili

mi treba neka vanjska antena,napominjem da sam imao  sa starim ruterom 283mf

skoro pa tri godine brzinu 15- 25 ,ovih zadnjh 

10 dana bila je katastrofa,zato su mi zamijenili ruter u mf286r

no ostalo isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
valisaurea kaže...

nakon problema sa starim ruterom,zbog brzine,

danas su mi zamijenili u novi 286r

no brzine ostale gotovo iste,sa četiri crtice brzina nemože više od 10

ima li kakve pomoći da bi dobio neku veću brzine,čačkanjem po ruteru ili

mi treba neka vanjska antena,napominjem da sam imao  sa starim ruterom 283mf

skoro pa tri godine brzinu 15- 25 ,ovih zadnjh 

10 dana bila je katastrofa,zato su mi zamijenili ruter u mf286r

no ostalo isto

 Ubaci karticu iz fletboxa u mobitel pa izmjeri, mobitel bi trebao biti novije generacije, barem CAT9 ili CAT12

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Shaka111 kaže...

 

 

Na Huawei ruteru je brzina u isto vrijeme bila 120/30 mbps te sam ujutro dobio čak i 200mbps brzinu.

 

 

 

 

 S obzirom da VIP kaže da je maksimalna brzina Flatboxa 200 Mb/s, bilo bi zapravo zgodno vidjeti na B715 bi li se uspjelo potegnuti i preko tih 200 Mb/s.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozz.... Eto imam homebox paket 1tb sa huawei b535 sim routerom +antene iskra p56, download preko moba 100mb download 45 upload... Problem se javlja kad spojim iz routera na ps4 download mi je isti od 60-90 ali upload ne ide više od 5mb,spojen sam lan kablom, probao sve i svašta statick ip itd... Eto ako ima netko koji savjet bio bi zahvalan... Pozzz
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa trebam savjet. Tast hoće uzet neki internet, u Zagorju su di su godinama plaćali fine novce za šugavih par megabita. Žica ne dolazi u obzir. Provjera dostupnosti kaže da je dostupan Flatbox za 179kn. 

 

Pretpostavljam da se može zrihtat neki IPTV al me zanima dal neko svakodnevno gledanje može pojest 1TB prometa? Šogor je isto doma po cijele dane, on gleda filmove prek Stremia. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
gocc01 kaže...

Ekipa trebam savjet. Tast hoće uzet neki internet, u Zagorju su di su godinama plaćali fine novce za šugavih par megabita. Žica ne dolazi u obzir. Provjera dostupnosti kaže da je dostupan Flatbox za 179kn. 

 

Pretpostavljam da se može zrihtat neki IPTV al me zanima dal neko svakodnevno gledanje može pojest 1TB prometa? Šogor je isto doma po cijele dane, on gleda filmove prek Stremia. 

 Teško, ja imam uključen IPTV otprilike od 18h pa do 00h 5 dana u tjednu i nisam nikad potrošio više od 1 TB prometa mjesečno (zajedno s torrentima raznim), prosjek oko 400GB negdje

10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
gocc01 kaže...

Ekipa trebam savjet. Tast hoće uzet neki internet, u Zagorju su di su godinama plaćali fine novce za šugavih par megabita. Žica ne dolazi u obzir. Provjera dostupnosti kaže da je dostupan Flatbox za 179kn. 

 

Pretpostavljam da se može zrihtat neki IPTV al me zanima dal neko svakodnevno gledanje može pojest 1TB prometa? Šogor je isto doma po cijele dane, on gleda filmove prek Stremia. 

 Neće pojesti 1TB sigurno. Ne sjećam se i na žici da sam ikad imao 1TB prometa, možda dok sam torrente skidao.


Kod mene IPTV koji radi gotovo cijeli dan, četvero ukućana surfa i koristi dodatno Netflix i sl. i dodatno online obveze oko posla, faksa itd. 

A koliko će IPTV pojesti ovisi gledaš li full HD, HD...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 11:44 (TheMenstalist).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo slika za nevjernog Tomu...

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
TheMenstalist kaže...
gocc01 kaže...

Ekipa trebam savjet. Tast hoće uzet neki internet, u Zagorju su di su godinama plaćali fine novce za šugavih par megabita. Žica ne dolazi u obzir. Provjera dostupnosti kaže da je dostupan Flatbox za 179kn. 

 

Pretpostavljam da se može zrihtat neki IPTV al me zanima dal neko svakodnevno gledanje može pojest 1TB prometa? Šogor je isto doma po cijele dane, on gleda filmove prek Stremia. 

 Neće pojesti 1TB sigurno. Ne sjećam se i na žici da sam ikad imao 1TB prometa, možda dok sam torrente skidao.


Kod mene IPTV koji radi gotovo cijeli dan, četvero ukućana surfa i koristi dodatno Netflix i sl. i dodatno online obveze oko posla, faksa itd. 

A koliko će IPTV pojesti ovisi gledaš li full HD, HD...

 ufff... nije bas testko doci do 1tb

bas me evo ovaj mjesc zakacilo par updejtova od nekih igara koji su bili malo veci. Skinuo sam nekoliko igara ja mislim od njega sam klincu na ps4 roknuo SW BF2 -100gb, sebi sam roknuo na pc par igara cca 200-250gb, updejtovi su bili preko  100gb ukupno ukljucujuci i windows itd... to je vec otislo na samo sw 400gb, ostalo sam potrosio na gledanje twitch, youtube i streamanje...

 

ostalo mi je jos 300gb do kraja mjeseca ali moze se potrositi..

Bnet: mNik987#2148
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice