Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.689
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

 

 

 

 

 nemoš napravit jelo od Isusa ,od pilića jaja i zečetine on the other hand....   Valjda jer jaje predstavlja začetak  a zec plodnost  i tak neka brija koja se provukla stoljećima unazad Kak nemožeš?

Kak ne možeš?

Pa ljudi jedu Isusa svake nedjelje na misi.

Baš me zanima kakvu je muziku Isus slušao.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako možeš nabavi si ovaj koncert u boljoj kvaliteti.

-

 

Jedan od rijetkih koncerata koji je čisto savršenstvo od početka do kraja.

Ali ja usput volim Roxy Music.

Daj im još jednu šansu s ovim koncertom.

Ovdje se vidi sva njihova genijalnost, bili su miljama ispred vremena.

Ako ništa drugo imaju prekrasne, i talentirane tete u pratnji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 9:36 (Uran 11).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Ako možeš nabavi si ovaj koncert u boljoj kvaliteti.

-

 

Jedan od rijetkih koncerata koji je čisto savršenstvo od početka do kraja.

Ali ja usput volim Roxy Music.

Daj im još jednu šansu s ovim koncertom.

Ovdje se vidi sva njihova genijalnost, bili su miljama ispred vremena.

Ako ništa drugo imaju prekrasne, i talentirane tete u pratnji.

 Roxy Music je top bend i ja sam ih osobno upoznao sa ovim koncertom,stariji kolega s posla tad mi je snimio ovaj koncert na DVD,odlicna mjuza i odlican zvuk!Točku na i je stavio sam Bryan Ferri kad sam ga uzivo gledao prije par godina,koji koncert koji glazbenik!!!

Zaboravih kupit karte i zadnji dan uletilo nesto..ja i zena gustali ko nikad!!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, sve Ok.

Čovjek nije slušao bolje slušalice, a ove su mu sasvim OK, za namjenu za koju ih koristi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 19:43 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Koristim ih isklučivo za slušanje glazbe,ali s YouTube-a preko moba.

Kao što sam rekao udobne su, mogu ih nositi sat vremena bez frke, izolacija je Ok.

Ja sam jako osjetljiv na vručinu ali za sad su Ok, tj. uši se ne znoje.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Kako veli analogni, bolje nisam čuo, a i nije sa su mi preferirani izvor za slušanje muzike.

One su samo zamjena za katastrofične Sony (koje sam kupio za 130 kuna) jeftinjare.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, kod mene od poslije 5 h neprestano pada snjijeg.

Ne jako i ne lovi se na asfaltu, ali na zemlji (travi i bilju) ga već ima par cm.

 

Vrijeme opet dušu dalo za slušanje Hife (i radija) u toploj sobi......

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Blažena penzija!😊
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...dokaz da za dobru mjuzu ne treba skupa oprema...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Strujna letva Vivanco 8 - u Alu kučištu, povoljno

Pođoh danas u galeriju Sjever po neke sitnice, a znam često pogledati i u Ronis.
I pronašao sam ovu relativno jeftinu strujnu Letvu.
Tu košta 139 kn (plus popust), a drugdje košta 209 kn...

Dobra stvar je u tome je da je letva robusna (u Alu kučištu !!) i da ima prenaponsku zaštitu.
Za tu cijenu više nego ok.
Filtere nema, a oni večinom "kvare" zvuk u jeftinijim verzijama.

 

 

Iznad su neke letve (od gore pa na dolje); Legrand, Comel, Elektrokontakt (još iz Juge, vrlo soidna), Vivanco.....APC jedna je spojena ...itd...

Aluminijska Belkin (s filtermom cca 850 kn) je već neko vrijeme maknuta, jer mi filteri nisu pasali za Hifu, a bila je kvadratnog oblika (3 + 3 mjesta) i ne

previše prikladna za smještaj iza.

 

Sad sam prebrojil koliko utičnih mjesta trebam na front zidu gje je Hifa, Tv, Telefon, radio, svjetiljka, routeri i receiveri razni.....
....trebam 17 utičnih mjesta !!!

 

 
Sreća, da je trafostanica samo stotinjak metara daleko......

Eto, ako nekom treba (ne skupa) letva.....

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Strujna letva Vivanco 8 - u Alu kučištu, povol

Cak i letva mora biti na dobroj podlozi jer daje bolje i cisce visoke i sve je otvorenije i prozracno (pogotovo danas kada pada snijeg cak i na otocima) 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

E, pa to ti je razlika kada letva ima plastično kučište ili masivnije Alu (kao ova nova).

 

 

 

Ona Legrandova je ok, ali brate, kad nije imala tih masivnih inox podloški, onaj teški Furutechov šuko ju je sam nagnul.

(mada ona može biti i povaljena jer se zaokreće).

 

Pita me jedan kolega o "zvuku" te nove letve.

Ja se time baš i ne zamaram previše.

Najvažnijeje da je Alu masivna, da ima aktivnu zaštitu, prekidač... i da ima 8 mjesta (jedno je za jako trošilo).

 

Ajd, do pred jednu uru sam slušao radio (on je sad na Legrand letvi) i sad upalim Hifu (ona je na novoj Alu).

Zvuk ?

Pa , čini mi se da je malo smireniji (ali s dobrom dinamikom i detaljima), ali to je čisto subjektivan i prvi dojam i ne bi dalje spekulirao...

 

Mada neki ljudi čuju razlike i u štekerima i u osiguračima u uređaju...po onoj. "Sve se čuje".......

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 21:09 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa kaj nije jasno ?

 

Pod telefon mislim na "kefu" fiksni telefon, tj. na njegovu napajačku stanicu koja treba meržnih 230V.

 

Tri su letve.

Sva Hifa (i sve vezamo uz nju) je na jednoj fazi (radii Ground Loopa eventualnog i na 2 letve), a sitna digitalija je na drugoj fazi i trećoj letvi (tel, Modemi, routeri i sl).

 

P.S:

Zašto mi kod dodavanja slike na Forum zaokrene uspravnu sliku !???

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 21:11 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...
sseennoonn kaže...

 

 

 

 

 nemoš napravit jelo od Isusa ,od pilića jaja i zečetine on the other hand....   Valjda jer jaje predstavlja začetak  a zec plodnost  i tak neka brija koja se provukla stoljećima unazad Kak nemožeš?

Kak ne možeš?

Pa ljudi jedu Isusa svake nedjelje na misi.

Baš me zanima kakvu je muziku Isus slušao.

 Pa barem je to jasno: Led Zeppelin, Janis Joplin, The Doors, AC/DC, INXS, Jimmy Hendrix, Deep Purple, U2 i Pink Floyd 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
baš slušam preko tidal hi fi albume Bryana Ferry ja iz osamdesetih,nevjerojatno koju produkciju taj tip ima za to doba

 Vrhunski bend i glazbenik, volim poslušati jealous guy sa live aida, taj sirov zvuk u pratnji legendarnog Davida Gilmoura na crvenom fender stratocaster-u je nešto posebno

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Pa kaj nije jasno ?

 

Pod telefon mislim na "kefu" fiksni telefon, tj. na njegovu napajačku stanicu koja treba meržnih 230V.

 

Tri su letve.

Sva Hifa (i sve vezamo uz nju) je na jednoj fazi (radii Ground Loopa eventualnog i na 2 letve), a sitna digitalija je na drugoj fazi i trećoj letvi (tel, Modemi, routeri i sl).

 

P.S:

Zašto mi kod dodavanja slike na Forum zaokrene uspravnu sliku !???

Pa to mi nije jasno da je telefon (strujno) na istom vodu kao hifa...

 

Je l' čuješ povremeno glasove iz zvučnika? 

 Teško....

 

Već 3-4 godine telefon, interPlet, MaxTV i sl. idu Optičkom vezom....jake fletnom....

 

Ove sam godine tek odjavio lokalnu Kabelsku (Coax veza, od 1990 g.) koju sam koristio paralelno uz Max TV.

Zašto da i to plaćam...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kako Bryan Ferry lipo piva Jealous Guy s dva mikrofona da bi zvuk bija stereo. :-)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 22:35 (Mosha).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, verojatno misliš na ono; kada opisujemo kvalitet zvučne slike Hifi sustava i onda obično ide

ona napomena.."...a vokal solo izvođaća je bio točno na sredini pozornice...."

 

Ta igra sa "solo stereo vokalom" (ako je stvarno bila, ili je posrijedi samo Mix) ima (neke samo) sličnosti s onima koji za Hifi slušanje koriste Surround zvuk.

Dakle kada je pozornica tj. neki izvođaći oko tebu ili čak i iza tebe.

Što naravno nije prirodno, jer kada si na koncetu, onda je pozornica ispred tebe (jedino ako si na visokoj topoli iza bine ,bez  karte...)

 

EDIT:

 

Evo, sad preslušao jubito link preko Hife i vokal je na sredini zvučne slike. Moguće da je malo veći u rasponu dubine i širine, ali je na sredini.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 8:38 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
sminigo kaže...

 Pa barem je to jasno: Led Zeppelin, Janis Joplin, The Doors, AC/DC, INXS, Jimmy Hendrix, Deep Purple, U2 i Pink Floyd 

 Još bi dodao Slayer i Deicide.

 

-

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nisam slušao decide ali slayer nije na istom kvalitativnom nivou kao ti nabrojeni bendovi,to je više glazba za ljude koji vole agresivnu vrstu tobož glazbe,ako se slayer može nazvati glazbom
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma zezam se, Isus je sigurno hopsao na ovo.

-

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
nisam slušao decide ali slayer nije na istom kvalitativnom nivou kao ti nabrojeni bendovi,to je više glazba za ljude koji vole agresivnu vrstu tobož glazbe,ako se slayer može nazvati glazbom

 Slayer je vrhi šta sada :D

 

 

Kod slayer ili jesi ili nisi: show no mercy :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 3:36 (sminigo).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je, kaj sad , Dinamo je zgubil, a Hifa ipak ide dalje.

 

Makar i s ovakvim pretjeranim (vintage) ponudama u SH:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/sansui-au-alpha-907-limited-oglas-34095160

 

Ovaj gore je skup (i nije toliko star, 94, a ovaj dole sa Stereo receiverom baš pretjeruje:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/sansui-g-901db-oglas-34240689

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nisam fan starijih uređaja ali shvaćam da ih netko voli i koristi, no ovo su smiješne cijene....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, postoje stari i novi uređaji.

Postoje i oni u dobrom i lošijem stanju (kod obje gornje vrste).

Postoje (kod starijih) oni koje treba i oni (malo mlađi i manje korišteni) koje ne treba refreširati.

 

I na kraju skoro  pa najvažnije;među svim tim uređajima postoje kvalitetni (i vrhunski) i oni koji to baš i nisu previše.

 

Jedan takav primjer uređaja na garnici Vintahge-a je izlazno pojaćčalo Sony TA-N1.

 

 

 

Nek je proizveden 2002 a kupljen godinu ili 2 kasnije (u dućanu), to još nije ni 20 godina starosti.

A i inače, unurtra nema previše elkosa za refreširati.

One 4 velike bačva elektroliti su mahom takve kvalitete držanja kapaciteta (ne samo u tom uređaju) da im 18 -19 g ne znači ništa.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 10:13 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Čime čistite i održavate prave drvene (i furnirane) površine Hifi uređaja (kabinete zvučnika, kutije komponenti, police, podloge, baze, Rackove...) ?

Voskovi, ulja, Pronto sredstva, Spray laštila za namještaj, "uradi sam" sredstva...?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nedovoljno.....na duži rok....

 

Drvo treba ponekad i malo laštila da se ne isuši previše......

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ima Jon za drvo, cini mi se jako dobar. Slicna sprica kao stakla npr...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

@analogni

 

Jedno pitanje tj 3.

Koliko dugo imas ove sadasnje zvucnike?

I obzirom da cesto ides u posjet ili doneseš doma neki komad opreme da li si ikad došao u iskušenje prodat ove sadasnje zvucnike i zamjeniti ih za druge?

Ako da o kojim zvučnicima se radilo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 

djigibao kaže...

@analogni

 

Jedno pitanje tj 3.

Koliko dugo imas ove sadasnje zvucnike?

I obzirom da cesto ides u posjet ili doneseš doma neki komad opreme da li si ikad došao u iskušenje prodat ove sadasnje zvucnike i zamjeniti ih za druge?

Ako da o kojim zvučnicima se radilo?

 

Naravno da sam već davno razmišljao o drugim zvučnicima.

 

I bila je prije 6-7 godina jedna opcija za Lumen Whitezvučnike u izvrsnom stanju, ali je baš bila u tijeku neka druga investicija.

A bilo je i povoljnih Demo (taj model je zamijenjen novima) drito u tvornici u Austriji.

Mislim, imal sam ja i više love od potrebnog, ali to je ušteđevina za crne dane...

 

 

 

I onda su me prije 5 godina "prevarom" hitili u prijevremenu mirovinu i sve je zastalao.....

 

Sprobaval sam je sa svojom amplifikacijom i Avalone i Harbethe i sl. (u Audio Dream vlekel teški Pass i DAC i kabele).

Naslušal se kod kolega i drugih zvučnika (SF Elipsa; Wlison Audio, Marten, Audio Note, Ayon, Monitor Audio Platinum, Focale, vrhunski DiY s Accuton keramikom...itd.).

 

Ali je prva i najveća želja za ozbiljniji zvučnik bio Lumen White (keramički Accuton driveri) jer ih ima zemljak Baxa kod kojeg sam ih još prije cca 9-10 godina prvi put čuo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 12:08 (analogni).
 
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice