Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

 

gocc01 kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

 

Jel imaju ti zvucnici taj visokotanac na oba dva zvucnika na istom mjestu ili lijevi zvucnik ima viskotonac desno, a desni ima viskotonac lijevo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

 

gocc01 kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

 

Jel imaju ti zvucnici taj visokotanac na oba dva zvucnika na istom mjestu ili lijevi zvucnik ima viskotonac desno, a desni ima viskotonac lijevo?

 Nije na istom, lievi ima desno, desni lijevo, sad sam stavio da su s unutarnje strane, mogu i okrenuti prema van, zato i jesu upareni😁

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

 Proacov dizajner sada radi za Falcon Acoustics što se i vidi jel😂

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Zoki B kaže...

Evo dodao sam par slika još, vidi se i da su upareni zvučnici, A i B oznaka.

Ako imam zamjerku onda je to ovaj Falcon znak na mrežicama.

Inače već su se počeli otvarati, ima basa jako puno, puncha isto poprilično, nema boomanja niti malo.

Visoki i srednji, sve je tu ali pod kontrolom, nema da išta leta okolo, jako fokusirano i ugodno za slušati.

Imaju kicka dosta više od Dynaudio te su jako duboki ali nema boomanja niti malo, mislim da će to sve biti fantastično no neka rade.

 

Ko normalan još ima mrežice na zvučnicima 

 

Čestitam, meni fora djeluje logo/natpis, daje zvučnicima neki oldschool štih 

 Ja,lose iskusvo iz proslosti,velika cirkilacija ljudi bas kraj zvucnika,3 djece doma, dobro 2 su vec velike ali treca gace para ,7 godina dosta zaigrana,zna da nesmije dirat nista ali mrezice on do daljnjega..

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
gocc01 kaže...
Zoki B kaže...

Evo dodao sam par slika još, vidi se i da su upareni zvučnici, A i B oznaka.

Ako imam zamjerku onda je to ovaj Falcon znak na mrežicama.

Inače već su se počeli otvarati, ima basa jako puno, puncha isto poprilično, nema boomanja niti malo.

Visoki i srednji, sve je tu ali pod kontrolom, nema da išta leta okolo, jako fokusirano i ugodno za slušati.

Imaju kicka dosta više od Dynaudio te su jako duboki ali nema boomanja niti malo, mislim da će to sve biti fantastično no neka rade.

 

Ko normalan još ima mrežice na zvučnicima 

 

Čestitam, meni fora djeluje logo/natpis, daje zvučnicima neki oldschool štih 

 Ma znaš šta, izgledaju jalo lijepo u živo, iskreno iznenailo me.

Ali taj natpis je brate trn u oku i nemože se skinuti,  a baš bode :D

 Meni fenomenalno izgledaju,oldschool look,dosta ozbiljno i cvrsto!!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

 

gocc01 kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

 

Jel imaju ti zvucnici taj visokotanac na oba dva zvucnika na istom mjestu ili lijevi zvucnik ima viskotonac desno, a desni ima viskotonac lijevo?

 Nije na istom, lievi ima desno, desni lijevo, sad sam stavio da su s unutarnje strane, mogu i okrenuti prema van, zato i jesu upareni😁

 Kolega ako želiš veći soundstage onda stavi tweetere s vanjske strane. 
https://www.hifichoice.com/content/falcon-acoustics-ram-studio-20

 Budem se s vremeno poigrao, za sada je namjerno ovako jer je 30tak cm desni zvučnik od zida, pa bi moglo biti više neželjene refleksije, stignem se poigrati ima vremena :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

 

Zato je jebena stvar na AV receiverima da kod kalibracije on sam "pomakne" zvučnik na optimalnu poziciju.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Falcon 9

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

WOW!!!

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Stigli i ogromni su!!!!

Za sada ne znaju kako raditi jer su novi, neka se opuste malo :)

Malo su veći od Dynaudio Emit M20, ali samo malo veći :)

 

 

 Kolega, čestitam na novim zvučnicima !

Već su me preduhitrili u vezi skidanja mrežice (grilla).

Dakako, ozbiljno sušanje je bez toga.

Sada slijedi klasika; usviravanje, igranje s položajem i sl..

Uživaj !

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 7:36 (analogni).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

 

gocc01 kaže...
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
...skines mrezicu i nemas vise taj problem...
Stavi neku sliku bez mrezica...sta se sramis...

 Ma budem nešto izmudrovao za to, zbilja bode, hebiga picajzla:)

 

Aa, vidiš slični su Falconi, ja pokazujem ženi ove ProAc, veli lijepi su al ju iritira kaj visokotonac nije na sredini 

 

Reko pa stavi se mrežica preko pa se ne vidi 

 

Jel imaju ti zvucnici taj visokotanac na oba dva zvucnika na istom mjestu ili lijevi zvucnik ima viskotonac desno, a desni ima viskotonac lijevo?

 Znam ali drugog mjesta nema di bi pozicionirao zvučnik, ali u opcijama receivera ima mikrofon za podešavanje u prostoru tako da u zvučnoj slici ni ne primjećujem da je lijevi zvučnik bliži, iskreno navikao sam...

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...
srco1978 kaže...

Evo i mojeg audio/video kutka. Florstandovi, centar i sub su samogradnja Visaton, dok su surroundi Magnati. Receiver je Denon AVR-X2400H, dok sub pokreće staro Sonyevo pojačalo staro dvadesetak godina. Sistem je 7.1 surround. 

 ...ma sta je ovaj lijevi 1m naprijed u odnosu na desni?

Nije to bas dobra pozicija cini mi se...

Ma ne čini ti se, ali, tako je - kako je.

U današnjim uvjetima stanovanja i rasporeda stambenih prostorija, teško je ubaciti neki kvalitetni hi-fi audio setup, a da bude po "pravilima struke" (raspored, udaljenost, bez prerpreka zvuku, zvučnici slobodno u prostoru, itd.).

Projektanti stanova, očito, nemaju baš previše veze sa realnim okolnostima potreba živog čovjeka i sa nekim logičnim osmišljavanjem stambene kvadrature.

 Apsolutno se slažem!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Hebiga, zato se snalazimo kako znamo :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Molio bi preporuku znalaca. Malo pomalo slažem kućno kino i stao sam na 7.0 sustavu. Pošto su prdnja dva samostojeći zvučnici Yamaha mislio sam da bude dovoljno basa, međutim, uvijek postoji ali... Reciever je Denon AVR X 1400. U garaži imam jedan zvučnik iz auta Kenwood, 1000w max snage, sutra po danu budem potražio, ako piše na njemu ili na netu, koliko je to rms-a? Kutiju bi napravio od mediapana. E sad me muči napajanje, kako to najjednostavnije a efikasno riješiti? Dal neki rabljeni reciever, ili možda neki dac sa alija? Volio bi da se i automatski pali i gasi sa sustavom, al to otom potom. Znam da puno tražim al možda ima neko neki savjet u kom smjeru da krenem?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo malo o Falconima nakon cca 25 sati rada i to laganog rada, stan, susjedi itd da ne idem u detalje.

 

Kontrola, savršena kontrola, nema špricanja visokih, nema ječanja srednjih nema boomanja u basu, sve je tu i sve je prisutno ali nema nikakvog drečanja.

 

Par tricky pjesama:

Ciara - Thinking about you - jako, jako zaheban vokal na toj pjesmi, uvjek reže lagano, sada ne reže, ženska pjeva, nema problema za Falcone.

Boz Scaggs - Thanks to you - duboki sub bas, nema rondanja ili boomanja, samo duboki i jaki mesnati bas ali bez rondanja, savršeno kontolirano.

 

Falconi jesu malo tamnijeg karaktera, te im treba grippy amp da drži bas pod kontrolom, Roksan K3 to radi odlično.

 

Bas - brz, dubok, čvrst i odrešit, kontroliran.

Srednji tonovi - vokali - mislim da je to najjača strana Falcona, no toga se i drže kada se pogleda što rade svih ovih godina, vokali fantastični.

Visoki tonovi - u početku je bilo prilično zatvoreno no otvorilo se već sada fino i vjerujem da će se još otvoriti, novi su zvučnici. Nema da kada činela opali da se čuje u nedogled tsssss nego opali ts i to je to idemo dalje, ukratko fantastično i kontrolirano. Malo glupava komparacija al nezz kako drugačije da se izrazim al mislim da se shvaća.

 

Šta se dobija s više novaca, uglavnom kontrola, naravno ima i drugih benifita ali kontrola je prisutna konstantno.

Mogu raditi danima da niti u jednom trenu ne pomislim da me nešto smeta, sve jednostavo teče.

Zanimljivo je i da sa loše produciranim pjesmama izvlače muziku iz njih, zvuče puno bolje nego s Dynaudio no opet nije u redu uspoređivati zvučnike 3x jeftinije.

 

Izgledom su puno bolji u živo nego na slikama, ali nisam se sa Falcon znakom još pomirio i vjerujem da neću, tu moram nešto smisliti :)

 

Za 13500kn mislim da nikako nisam mogao bolje proći, da je bila puna cijena od 18000kn, ne znam jer ima dosta zvučnika u tom rangu.

No s druge strane dobio sam vrlo rijetke zvučnike, ručno slagane u UK, kabineti rađeni od strane talijana i to od 25mm MDF ne od 18 ili 20mm.

Vrlo su kontrolirani i uglađeni no kada im ubacim elektronsku glazbu tada kreće onaj drugi karakter gdje udaraju u basu da se sve trese, samo i dalje kontrolirano nema odskakanja.

 

Zadovoljan sam a vjerujem da ću biti i još zadovoljniji s vremenom kada sve sjedne.

 

Naravno sada sam se i ja već lagano naviknuo na njih, jer je u početku trebalo da se i ja naviknem na drugačiji zvuk nego onaj koji sam slušao 8 mjeseci, no na bolje se lako naviknuti :)

 

Vjerujem da ću ih na kraju i nagraditi sa stalcima kao na slici niže, zaslužili su :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 7:40 (Zoki B).
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

imam pitanje vezano za gramofonske igle.

 

dakle prilikom skidanja igle ATN95EX, prstima sam slučajno nagnječio samu iglu te se ona iskrivila u jednu stranu.. vratio sam je takvu kakva je i gramofon je svirao kao inače, bar ja nisam primjetio neke promjene, ne znam šta da kažem.. naknadno sam je ispravio pincetom mada neznam koliko je kut pod kojim pada dobar, isto svira ok.. sad mene zanima da li trebam nabaviti novu iz nekoga razloga ili da se ne brinem? da li ima ko slična iskustva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da nema potrebe, ja sam ih imao spiganih i svakakvih dok sam se bavio deejayingom i nije bilo problema, mislim da ako ti radi ok, ne moraš mjenjati.

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
davor333 kaže...
....U garaži imam jedan zvučnik iz auta Kenwood, 1000w max snage, sutra po danu budem potražio, ako piše na njemu ili na netu, koliko je to rms-a? ..

E sad me muči napajanje, kako to najjednostavnije a efikasno riješiti? Dal neki rabljeni reciever, ili možda neki dac sa alija? Volio bi da se i automatski pali i gasi sa sustavom...

 ovo sta san ima prilike testirat od car audia je rms snage doslovno makneš jednu nulu od ovoga šta piše na kutiji.

rađe prodaj to nekome tako kako je za auto i ako želiš radit kutiju kupi u thomann shopu pravi bas npr 12" za 400kn ili  15" za 500kn , radi se o njihovom pristupacnom brandu ali zvucnici su jako popularni jer dolaze s cjelom dokumentacijom pa je moguče napravit dobro zvucece kutije jer ne radiš napamet, ko s ovim car audio zvucnicima. nek te ne brine cjena ovih zvucnika ovo svira par klasa iznad bilo kojeg car audio zvucnika. ipak je prva ruka tj "oem" direkt pa nema nikakvih marži ni etiketa.

a i kad ti opet zafali lako možeš napravit drugi isti za 7.2.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 11:49 (dabar_solta_V2).
6 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanjce, za stare iskusnjare :)

 

jel stalak za zvucnik radi veliku razliku? Trenutno su mi zvucnici na 2 MDF ploce po 38mm debljine koje su na komodi od televizora. Razmišljam da eventualno još stavim šiljke između zvučnika i MDF-a.

 

Je**ga nigdje nema originalnih stalaka više za kupit, pratim redovito oglasnike razne, al ne nalazim nigdje da se prodaju samo stalci, eventualno kombinacije sa zvucnicima i ne žele posebno prodavat. A originalni stalci se inače ušerafe u zvučnik tako da nisam baš za neke druge stalke, s obzirom da imam malo dijete.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Evo malo o Falconima nakon cca 25 sati rada i to laganog rada, stan, susjedi itd da ne idem u detalje.

 

Kontrola, savršena kontrola, nema špricanja visokih, nema ječanja srednjih nema boomanja u basu, sve je tu i sve je prisutno ali nema nikakvog drečanja.

 

Par tricky pjesama:

Ciara - Thinking about you - jako, jako zaheban vokal na toj pjesmi, uvjek reže lagano, sada ne reže, ženska pjeva, nema problema za Falcone.

Boz Scaggs - Thanks to you - duboki sub bas, nema rondanja ili boomanja, samo duboki i jaki mesnati bas ali bez rondanja, savršeno kontolirano.

 

Falconi jesu malo tamnijeg karaktera, te im treba grippy amp da drži bas pod kontrolom, Roksan K3 to radi odlično.

 

Bas - brz, dubok, čvrst i odrešit, kontroliran.

Srednji tonovi - vokali - mislim da je to najjača strana Falcona, no toga se i drže kada se pogleda što rade svih ovih godina, vokali fantastični.

Visoki tonovi - u početku je bilo prilično zatvoreno no otvorilo se već sada fino i vjerujem da će se još otvoriti, novi su zvučnici. Nema da kada činela opali da se čuje u nedogled tsssss nego opali ts i to je to idemo dalje, ukratko fantastično i kontrolirano. Malo glupava komparacija al nezz kako drugačije da se izrazim al mislim da se shvaća.

 

Šta se dobija s više novaca, uglavnom kontrola, naravno ima i drugih benifita ali kontrola je prisutna konstantno.

Mogu raditi danima da niti u jednom trenu ne pomislim da me nešto smeta, sve jednostavo teče.

Zanimljivo je i da sa loše produciranim pjesmama izvlače muziku iz njih, zvuče puno bolje nego s Dynaudio no opet nije u redu uspoređivati zvučnike 3x jeftinije.

 

Izgledom su puno bolji u živo nego na slikama, ali nisam se sa Falcon znakom još pomirio i vjerujem da neću, tu moram nešto smisliti :)

 

Za 13500kn mislim da nikako nisam mogao bolje proći, da je bila puna cijena od 18000kn, ne znam jer ima dosta zvučnika u tom rangu.

No s druge strane dobio sam vrlo rijetke zvučnike, ručno slagane u UK, kabineti rađeni od strane talijana i to od 25mm MDF ne od 18 ili 20mm.

Vrlo su kontrolirani i uglađeni no kada im ubacim elektronsku glazbu tada kreće onaj drugi karakter gdje udaraju u basu da se sve trese, samo i dalje kontrolirano nema odskakanja.

 

Zadovoljan sam a vjerujem da ću biti i još zadovoljniji s vremenom kada sve sjedne.

 

Naravno sada sam se i ja već lagano naviknuo na njih, jer je u početku trebalo da se i ja naviknem na drugačiji zvuk nego onaj koji sam slušao 8 mjeseci, no na bolje se lako naviknuti :)

 

Vjerujem da ću ih na kraju i nagraditi sa stalcima kao na slici niže, zaslužili su :)

 

 

 

Super da si zadovoljan, odvažio si se kupit nekaj kaj kod nas nije popularno i razvikano(uz to nije ni jeftino) i sad si nagrađen dobrim zvukom, nema boljeg nego kad se tak ubode

11 godina
protjeran
offline
Re: Tekton Design
tajo1960 kaže...

Jutros pričam sa kolegom, pa se dotaknemo američkimh Tekton design zvučnika, segmenta specifične konstrukcije i designa po pitanju ugrađenih driveova.  https://www.tektondesign.com/

 

 

 

 

Pitanje: Da li je itko od kolega na grupi ikada čuo i vidio navedene zvučnike, negdje na kakvom sajmu u EU ili USA?

Kod nas, iskreno sumnjam da itko ima... prodaju se isključivo "od doma", nema zastupnika ni dealera nigdje, dakle - direktno od prodavača.

Jako je zanimljiv način osobne konfiguracije po pitanju ugradnje tweeter jedinica. U jednom broju modela moguće je birati između "običnih" i Berillium tweetera (o pomaku u kvalitativnom zvučnom dijelu i nije potrebno govoriti).

 

Itko?

 

Već sam vidio te zvučnike, ali samo na slikama, zapamtio sam ovaj "cvjetić" od visokotonaca, samo pogled u to mi izaziva bol u ušima 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
davor333 kaže...
Molio bi preporuku znalaca. Malo pomalo slažem kućno kino i stao sam na 7.0 sustavu. Pošto su prdnja dva samostojeći zvučnici Yamaha mislio sam da bude dovoljno basa, međutim, uvijek postoji ali... Reciever je Denon AVR X 1400. U garaži imam jedan zvučnik iz auta Kenwood, 1000w max snage, sutra po danu budem potražio, ako piše na njemu ili na netu, koliko je to rms-a? Kutiju bi napravio od mediapana. E sad me muči napajanje, kako to najjednostavnije a efikasno riješiti? Dal neki rabljeni reciever, ili možda neki dac sa alija? Volio bi da se i automatski pali i gasi sa sustavom, al to otom potom. Znam da puno tražim al možda ima neko neki savjet u kom smjeru da krenem?

OK, nisam baš znalac u AVR ozvučenjima, ali vidim da neki pojmovi nisu jasni, pa samo kratko...

 

Kenwood zvučnik 1000W max snage? Zvučnik kao pasivna jedinica nema snagu. 1.000W je naveden podatak dovedene mu energije koju zvučnik može (vjerojatno) krakotrajno podnijeti.

Pa onda napajanje - "neki rabljeni receiver ili neki DAC sa alija"... radi se o totalno različitim uređajima i različitim namjenama tih uređaja, a navodiš ih u smislu "napajanja"... sve skupa malo nejasno 

 Evo slika, na netu nisam našao detalnije podatke. Sad se moli preporuka napajanja za isti. Ono što sam spominjao rabljeni reciever i dac to sam samo naglas razmišljao, nije da to mora biti. Zato sam i došao ovdje po savjet.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
davor333 kaže...
tajo1960 kaže...
davor333 kaže...
Molio bi preporuku znalaca. Malo pomalo slažem kućno kino i stao sam na 7.0 sustavu. Pošto su prdnja dva samostojeći zvučnici Yamaha mislio sam da bude dovoljno basa, međutim, uvijek postoji ali... Reciever je Denon AVR X 1400. U garaži imam jedan zvučnik iz auta Kenwood, 1000w max snage, sutra po danu budem potražio, ako piše na njemu ili na netu, koliko je to rms-a? Kutiju bi napravio od mediapana. E sad me muči napajanje, kako to najjednostavnije a efikasno riješiti? Dal neki rabljeni reciever, ili možda neki dac sa alija? Volio bi da se i automatski pali i gasi sa sustavom, al to otom potom. Znam da puno tražim al možda ima neko neki savjet u kom smjeru da krenem?

OK, nisam baš znalac u AVR ozvučenjima, ali vidim da neki pojmovi nisu jasni, pa samo kratko...

 

Kenwood zvučnik 1000W max snage? Zvučnik kao pasivna jedinica nema snagu. 1.000W je naveden podatak dovedene mu energije koju zvučnik može (vjerojatno) krakotrajno podnijeti.

Pa onda napajanje - "neki rabljeni receiver ili neki DAC sa alija"... radi se o totalno različitim uređajima i različitim namjenama tih uređaja, a navodiš ih u smislu "napajanja"... sve skupa malo nejasno 

 Evo slika, na netu nisam našao detalnije podatke. Sad se moli preporuka napajanja za isti. Ono što sam spominjao rabljeni reciever i dac to sam samo naglas razmišljao, nije da to mora biti. Zato sam i došao ovdje po savjet.

 

Piše na njemu peak power 400W, tak da ti je podatak o 1000W vršne snage koju woofer može izdržat netočan

 

Mada je to u cijeloj priči ajmo reć manje bitno, ak si baš zapeo da to svira uzmi neki najjeftini modul za aktivni sub od cca 150W RMS--a, mada kak je kolega Dabar rekao - to u kućnim uvjetima loše i muljavo svira

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ne isplati ti se uopce radit kutiju za to obrub izgleda ko da ce se svaki cas raspast, dustcap je skinut a zaljepljen je neki ne standardni koji bi se moga odlipit od tlaka kad stavis zvucnik u kutiju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 19:05 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dustcap je orginal, zvučnik sam kupio novi prije puno vremena, znam da je na kutiji pisalo 1000w al je to sad nebitno. Koji modul preporučate od 150 rms-a, može link?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

cudno, zbog oznacenog na slici mislin da nije...
ako ti odgovara d-klasa, nešto bazirano na TAS chipu je relativno jeftino a dovoljno dobro, npr: sure modul

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Bome si u pravu, sasvim sam zaboravio na to. Taj dio mi se počeo odljepljivati pa sam ga skinuo cijelog. Nije bio ispupčen prema van, nego prema unutra. Ali kad sam ga skinuo nisam primjetio razliku u zvuku, doduše, bio je u autu. Valjda u sobi neće biti problema radi toga. U garaži je već sigurno 10 god, pa mi je sad palo na pamet da ga iskoristim. Ako se odlučim na uradi sam varijantu, kutija bude kvalitetna, ovo pojačalo sa linka mi izgleda ok, mislim da bi sa 150 - 200 eura trebao to složiti. A zvučnik, uvijek mogu kasnije zamijeniti ako ovaj "vrisne". Malo pratim i nove subove, al ispod 2000 kn je teško naći nešto solidno.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
icek_picek kaže...

Pitanjce, za stare iskusnjare :)

 

jel stalak za zvucnik radi veliku razliku? Trenutno su mi zvucnici na 2 MDF ploce po 38mm debljine koje su na komodi od televizora. Razmišljam da eventualno još stavim šiljke između zvučnika i MDF-a.

 

Je**ga nigdje nema originalnih stalaka više za kupit, pratim redovito oglasnike razne, al ne nalazim nigdje da se prodaju samo stalci, eventualno kombinacije sa zvucnicima i ne žele posebno prodavat. A originalni stalci se inače ušerafe u zvučnik tako da nisam baš za neke druge stalke, s obzirom da imam malo dijete.

Pitanje je dobro postavljeno, ali odgovor ne može biti jednostavan... kao i uvijek   OK, nisam stručnjak za stalke, ali neki osnovni stav mogu imati, kao i većina ovdje.

 

Prvo - ne znamo koji su zvučnici u pitanju. To je relativno bitno za nastavak priče.

 

Drugo - sada su na tv komodi... to mi nekako govori da se ne radi baš o nekim velikim zvučnicima.

 

Treće - sada su na 2x38mm MDF-a... to mi zvuči kao stara "blažujka" od kakvog dobrog šalunga... odličan materijal za podlogu.

 

 

Velika je razlika između medijapana - MDF-a ( medium density fiberboard) i blažujke (šperploča). 

 

 

Pitanje; 

 

Zvučnici na komodi = vibracije. 

 

Zvučnici na šiljcima na komodi - malo manje vibracija

 

Zvučnici na šiljcima na MDF ploči na šiljcima na komodi?  

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice