Tipkovnica preporuka

poruka: 5
|
čitano: 3.474
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Tipkovnica preporuka

U potrazi sam za tipkovnicom određenih karakteristika, ali izgleda da su proizvođači urotili protiv mene i ne postoji takva u mom vidokrugu, ali bi ipak volio ako mi možete nešto preporučiti.

 

Dakle, za mene je idealna tipkovnica ona koju imam na laptopu, ali takva za desktop ne postoji. 

 

Ono što tražim kod tipkovnice je:

1. Low profile

2. Background lit

3. HR layout

4. numerčki dio

- po mogućnosti da nije mehanička

- po mogućnosti bez obruba i dodatnih tipaka, ležaja itd.

 

Na stranom tržištu ima dosta takvih ali mi layout ne odgovara.

Imate kakvu za preporučiti iz loklanih dućana?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tipkovnica preporuka

Cooler Master SK650 sa ISO layoutom (veliki enter):

https://geizhals.at/cooler-master-sk650-sk-650-gklr1-de-a1977976.html

 

A HR znakove si das izgravirati:

https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-odabir-odgovarajuce-tipkovnice/149072.aspx?page=140&jumpto=6385636&sort=asc&view=flat

 

To je to, al nema bez mehanicke.

 

Imas isto i MSI Vigor GK50 Low Profile:

https://geizhals.at/msi-vigor-gk50-low-profile-s11-04de227-ga7-a2176819.html

 

Ista stvar, standardni ISO layout, mozes dati izgravirati HR znakove, ako ne mozes zapamtiti gdje su.

Osobno meni ne treba, ali isto tako ne mogu raditi sa ANSI layoutom - navikao sam na ISO, kao i svi europljani.

 

Corsair K60 RGB PRO Low Profile moze isto tako dobro proci, ali trazi da je sa ISO standardom,

makar pise DE, nekad dobijes ANSI layout, sve ovisi o Corsairu, ne pakiraju bas prepametno svoje tipkovnice.

https://geizhals.at/corsair-k60-rgb-pro-low-profile-ch-910d018-de-a2401296.html

 

EDIT: Zaboravio sam i najbolju tipkovnicu, koja nije mehanicka a usput je bezicna - Logitech MX Keys:

https://geizhals.at/logitech-mx-keys-schwarz-920-009403-a2127556.html

 

I ako ti se neka tipkovnica svidi - kupi si 2-3 komada da imas rezervu, jer za 5-10 godina kad crkne, neces ju naci.

 

Tako ja imam jos dvije G610 upakirane sa MX Brown, te 5 komda MX518 2020, da se nadje.

Do smrti sam opskrbljen sa tipkovnicama i misevima s kojima mogu raditi.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 12:33 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Tipkovnica preporuka

Hvala na obilatim preporukama. 

 

Moram priznati da mi najviše odgovara Cooler Master, jer volim flat dizajn, minimalistički. Gledao sam i ISO tipke, nisu puno različite od hrvatskih. Osim što nedostaju č, ž š itd, neke stvari nisu na istom mjestu kao uglate i vitičaste zagrade, i možda još nešto, ali ostalo znakovlje je manje više isto. Meni ni ne treba toliko ovo "č,ž,š itd" već da su znakovi na istom mjestu.

 

S obzirom da u firmi imam HR layout, na laptopu isto HR layout, kad dođem na tastaturu koja nije HR to je totalni kaos. Kao da imam iskrivljene prste. Da radim samo na US navikao bi se, ali prebacivanje se jedne na drugu je ubitačno. 

 

Što se mehanike tiče, nisam ja protiv nje, ali mi je draža membranska kao na laptopu. Dijelom jer su mehaničke najćešće turbo visoke, ali ponajviše jer je tiša, i tipkanje ne zvuči kao na staroj mašini. Čak sam i miš žrtvovao zbog tišine pa koristim Logitec M220 silent, iako nije baš pouzdan za sve površine, a DPI nisam ni gledao. Što se wifi tiče, imam sad isto Logitech jednu ali kod njih su dvije mane - skoro nijedna nema background lit (ne zbog LED egzibiija nego se može radit u mraku lakše), a kod mene je nekad problem što zaglupi jer valjda interferira s nekom frekvencijom od 150 drugih wifi čuda u kući. Nema ništa iritanntije od toga da tastatura ne reagira (pogotovo usred igranja 

7 godina
protjeran
offline
Tipkovnica preporuka

DE Layout je ISO - svi znakovi su tamo gdje trebas - ne moras gledati u tipkovnicu nego samo tipkas.

Da je ANSI standard, nebi se mogao priviknut - kupis sa DE ISO layoutom i tipkas - ako ti bas fale nasi znakovi,

das si izgravirati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tipkovnica preporuka

Neki dan sam bio u Pevexa kupit neki lak za ogradu, kad u prolazu ugledam ono što sam tražio... slim tipkovnica, LED, HR layout, minimalistična, spartanska, čak spada u jeftinjare... ALI bijele boje.

 

 

 

S obzirom da nekako gledam da mi je perfierija sve zajedničko crne boje, pa tako potražim ima li crna varijanta - kad ono ima na moju sreću.

 

 

 

No na svim slikama i reviewima vidim da je uvijek ovako RGB osvjetljena... pa za sigurnost pošaljem ja upit Ronisu da li se može mijenjati boja, na što je odgovor naravno bio da može. Nije bilo ni za sumnjati jer na slikama bijele prikazana jedna boja.

 

Jedva je dočekam, kad ono šipak - ne može mijenjati boje. Ima samo ON/OFF i svjetilina. A dok radi imam ugodnu LGBT dugu. Pa pomislim - koja budala radi RGB tipkovnicu na kojoj se ne može mijenjati boja... I to bijelu naprave kako treba a crnu ovako

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 14:19 (freman).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice