Problem sa Canonscan N650U

poruka: 12
|
čitano: 2.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Canonscan N650U

Imam problem sa pokretanjem skenera  CAnon N650U. Drajver instaliran. U device manager je bez usklicnika, upitnika, bez bilo kakve greske kao i ostali drajveri koji funkcionisu ali u softverima preko koji skeniram, nije vidljiv. Posto imam dva racunara, na oba WIN 7 i na jednom funkcionise na drugom nece.Da li je sad u pitanju sto na ovom gdje skener radi Windows 7 32 bit a na drugom je 64 bit.Ali zasto je onda prihvatio drajver. Da li mi moze neko pomoci savjetom da rijesim problem sa skenerom.Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U

Meni je radio na Win 7 64... ne baš točno taj model ali iz iste generacije. Ne znam ima li veze sa twain driverom... probaj tu nešto pročačkati.

15 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U

-skini i instaliraj.. za svaki os-verziju može biti drugi driver + sve je povezano s installerom+app koja se koristi. App može biti za bilo koji os ali installer ne dozvoljava + driver mora biti za konkretan os.

-to kad kažeš da je vin prihvatio driver.. je 'mutno', app koju vidiš nije driver, to je samo scansoft koji može biti twain ili wia.. twain je stariji strandard, dok je wia noviji u win.. probaj s win-sken softwareom potraži po meniju.. imaš, tj teoretski može bilo koji soft, ako je driver instaliran.

 

-scaneri su za driver+app najgori, tj to dvoje u paru i često se desi zbog starenja-supporta da nemaš npr driver za neki win, npr imaš xp (32bit) ali nema za 7-10-64bit.. i proizvođaču zapravo nije u interesu to napraviti nego želi prodati novo..

 

+ovisno o win, ako driver nije certificiran (certifikacija se plaća + trajanje supporta) tad installer možda ne napravi ništa.. npr u win10 moraš u reboot-mod-F7.. i tad je omogućena instalacija necertificiranog drivera, bez tog je os odbije i kao da nisi instalirao driver a sama app-forntend ne može ništa bez drivera, jer driver je zapravo dio koji pristupa hardwareu, na svakom osu, sav hw, isto pravilo.

 

+probaj wia, probaj skinuti 'pravi' driver.. + proizvođaču to nije u interesu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Canonscan N650U

Nema drugog drajvera.Ovaj funkcionise na drugom racunaru.Ovoj slucaj do sad nisam imao.Uvijek mi je prolazila instalacija a sad  ne znam razlog sto je neuspjesna.Da nije prihvatio drajver, Ok.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Canonscan N650U

Pokusao sam sa drugim drajverom.Kad sam ga pokrenuo zavrsio je sa porukom na zadnjoj slici.Mozda iz razloga sto nije odgovarajuci. Vidi slike

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U

-nema drivera za 64bitni win-- 7-8-10.. tj jedino za 32bitni (jer je u osnovi identičan) + nije samo driver nego i app-frontend kojom obavljaš skeniranje.

-pošto ti je driver instaliran i uređaj vidljiv Osu.. nema posebnog razloga da ne radi, ali ne mora raditi aplikacija (scangear), tj tad moraš koristiti drugi forntend kao windowsov.. wia-fax&scan.. probaj.

+ možeš skinuti soft za noviji-drugi scaner i instalirati scangear posotji šansa da podržava skener (mada to proizvođač ne želi..) potražiš model koji se trenutno prodaje i skineš njegov drive-app, instaliraš i probaš.

-najgore što nakon win-xp nema supporta za taj model tj kao što vidiš nude se win95-2000-xp i isključivo 32bitni driver. Sa skenerima je najgora situacija.

 

+ u win7-pro imaš xp mode, .. služi upravo takvoj potrebi to to je virtualac i možeš ga koristiti za scangear frontend.. (samo nepotrebno komplicira korištenje).

 

-jedino što je neobično da ti je uredno prijavljen uređaj-driver .. obično nema driver i tako je označen.. možda je napravio neki 'hibrid' a možda radi ok. Probaj winscan, probaj wia modul umjesto twain.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U
Alfa17 kaže...

Pokusao sam sa drugim drajverom.Kad sam ga pokrenuo zavrsio je sa porukom na zadnjoj slici.Mozda iz razloga sto nije odgovarajuci. Vidi slike

 Zasto je instaliran u c:temp?

Je li te pitao gdje da instalira? U c:temp obicno raspakuje pa onda instalira....

Obrisi drivere i uredjaj, raspakuj negdje drivere i kad ukopcas scaner pitacete za drivere i onda mu pokazi folder sa driverima.....

Ja usb uredjaje instlairam tako da pokrenem instalaciju i kad driver zatrazi onda ukopcam uredjaj.....

9 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U

E da... to sam i zaboravio. Skeneri obično imaju neke neobične procedure prilikom instalacije drivera i spajanja uređaja. Bar je tako nekad bilo.

15 godina
offline
Re: Problem sa Canonscan N650U
miki_the_pirat kaže...

E da... to sam i zaboravio. Skeneri obično imaju neke neobične procedure prilikom instalacije drivera i spajanja uređaja. Bar je tako nekad bilo.

 isto ti je s fotoaparatima i telefonima. čekaj dok ti napiše "sad ukopčaj, jebemtenestrpljivog" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Canonscan N650U

Hvala svima koji su mi izasli u susret da mi pomognu sa svojim savjetom.Uspio sam sa softverom VueScan.Proradio skener bez problema.Jos jednom se puno zahvaljujem i sradacan pozdrav.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Problem sa Canonscan N650U

Tebi je skener instaliran, samo ti ne radi njegov originalni software, koji ne moras koristiti.

 

Mozes koristiti bilo koji software, koji ima tu mogucnost.

Tipa IrfanView, odes na File -> Acquire/Batch scanning (CTRL+SHIFT+A je kratica):

 

I to je sve sto ti treba u zivotu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa Canonscan N650U

+točno (ali) ovisno o verziji drivera twain-wia tj app mora podržavati da bi vidjela scaner, ako app podržava radi. (msova app radi s oba, potražiti po menijima, kao i skoro svaka druga app npr word..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice