Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.777
|
čitano: 788.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Recenzije su potreben trgovcima koji plačaju takve stvari po kliku. Što misliš da je neka receznija na nekom Web portalu gratis.

A naivci vjeruju u takve stvari jer misle da su sve tinte jedno te isto.

 

Inženjerima takv stvari ne trebaju

 

Recimo za primjer

 Jedan inženjer u Canonu  razmišlja kako zeznuti recikliranje

I jednostavno u  Pg 540  stavi polimer tintu ioniziranu pozitivno A u PG 540XL tintu ionizirano negativno.  Onda  naivac što misli da je tinta tinta jedno te isto  u pozitivno ioniziranu kazetu stavi negativno ioniziranu tintu. I što se dogodi. Ion se sljube u kazeti i PAPA GLAVA. A tinta radila jučer na ito takvoj kazeti. Ili bi možda bilo još pametnije kad bi pitali IJA da jednu šaržu pune sa pozitivnim ionima a drugu sa negativnom tinto. Pa se vi slikajte sa refiliranjem.

 

I naravno onaj diletant sa plačenim recenzijama će za svaku kazetu provjeravati dali možda PG 540XL ink nije pozitivno ionizirana tinta.

 

Što misliš o tome.  Čime se naš diletant bavi REVIUWIMA ili  IONIMA.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 8:01 (InkJet Artist).
11 godina
offline
Re: Printer - preporuke

reviewi su sranje, a web stranica zaostala u vremenu i prostoru i ciganjenje po forumu su ok.. tako je to kad si inženjer od printera

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Židovi imaju jednu pametnu molitvu i mole je svako jutro. I  glasi:

 

>Bože bože daj mi mudrosti  da ono što sam posrao danas  sutra ne moram polizati.<

 

Nažalost Hrvatima je tako nešto nepoznato. Ali svjedno se javi za koji mjesec dana. Možda promjeniš svjetonazor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 18:22 (InkJet Artist).
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima. Zanima me all in one uređaj. Printam jako jako malo i rijetko, dokumente. Tipa desetak stranica svakih mjesec dva. Uzeo bi inkjet no čitam da se glava začepi ako se ne koristi često. Doduše imam stari budget Epson C46 i nakon pola godine, godinu nekorištenja napravim 3 puta head clean i sve štima. Kamoli sreće da je i sa novima tako. Ako nije, vjerojatno ide Brother laser. Čitam da je Brother najpouzdaniji, uz Epson i Canon. Od lasera je HP uz bok Brotheru.

 

I još nešto  gledam skener košta 600 kn a za 950 ima laserski printer sa skenerom, HP, tko je tu lud? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 0:41 (Jim22).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko te C46 zadovoljava

 

Instaliraj  program iCopy ili sl.  Ne košta  te ništa.

 

Zatim na nekom oglasniku potražiš neki Canon ili HP inkjet koji ima prazne tinte ali uredno skanira.  Kazete napuniš sa običnom vodom samo toliko da grijači ne pregore

 

To te košta  50 - 100 kn

 

Sa iCopy spojiš  C46 i skaner iz onog drugog

 

I za 100 kn si ješio problem

 

Ukoliko hočeš istu stvar sa laserom  potraži  takav sliičan gotov paket. Sigurno bolje i trajnije rješenje nego neki  jeftin MF laser

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 7:57 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

 

posjedujem hp 6830 officejet aio inkjet i trevale bi mi tinte za njega.

s obzirom na cijenu originalnih, da li tko ima za preporuciti gdje kupiti zamjenske?

nasao sam neke u refill-bar-u,komplet 189kn.

ima tko iskustva s njima?

 

i koji je nedostatak zamjenskih u odnosu na originalne hp-ove boje? kvaliteta ispisa ili?

 

hvala

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

@simeparanoja

 

Nema prevelike. To sam se i ja pitao za Canon između originalnih tinti, te onda tinte za refilanje.

Koliko se sjećam nije bilo nikakvih problema u kvaliteti ispisa i sa jednim i sa drugim. Odnosno sa golim okom nisam vidio razliku....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka za printer sa skenerom do 1000 kuna. Neće se prečesto koristiti (koliko čitam, onda je bolje laserski uzeti?) i ne bih polovni nego novi. Prijedlozi?
Zaspamana je tema jako i teško se snalaziti, pročitala sam zadnjih 6 stranica, ali nisam vidjela da je netko tražio nešto slično, ako jest - ispričavam se, previše rasprave oko tinta i punjenja tinti i čišćenju glava i kajaznam, a ne o printerima :(

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Jel ima tko iskustva sa Konica Minolta 185-printer-skener-kopirka?

Toner je sa ispisom do 24k, bubanj izdrži do preko 100k ispisa.

 

Cijene se kreće oko 2400kn

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Pitaj nekoga dali ima LoW Cost ili konzumer MF laseski printer  nakon 3 godine

Inkjetova MF imaš ko u prići i nakon 5 godina.

 

Zašto?

Zato jer oni koji su uzeli inkjete uzeli su i trajne kazete + provjerenu tintu. Kasnije je to prisljelo Epsonu pa su izmislili L seriju sa istom koncepcijom.

 

A MF laseri krepvaju nakon 3 godine jer zamisli si da ti u kuhini iznad  rešoa držiš jedan običan radio. Što misliš koliko bi dugo taj radio izdržao Ista stvar je i sa MF laserima  Skener ( radio) su stavili iznad  fjusera od 500 W ( rešo)

 

I sve je jasno

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 15:59 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

marina78

 

Ako ne printas previše uzmi Canon MG3650

 

Prednost je sto se glava nalazi na spremnicima i ako se zastopa lako zamjenis.

Takodjer, spremnici se mogu puniti (i dostupni su spremnici veceg kapaciteta).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 15:08 (BoTiA).
10 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa,

moze neka preporuka za printer-skener-faks-kopirku? Cijena do 5000kn. Treba mi za ured, dosta printam tako da mi stvarno treba nesto kvalitetno.

 

Hvala unaprijed :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Jedan partikularan prijedlog. I ništa više od toga.

 

Ricoh SG 3100== Novo ne raspakirano

 

Znači kolor inkjet sa dodatnim vanjskim CISS om  == 2500 kn + PDV

Otisak je  vodo postojan za razliku od Epson L serije gdje to nije tako i  koji imaju  4 * 59 mlaznica

Ovaj uređaj  ima 4 * 200 mlaznica. I riječ je prvenstveno o uredskom MF u. Ali isto tako jako popularnom za potrebe SUBLIMACIJE

 

Kapacitet CISSa je 4 * 80 ml

Dodatna tinta te dođe  200 -400 kn  za 4 * 100 ml. Sve ovisi dali želiš vodopostojan otisak ili ne.

Ukoliko Epson kaže da L serija sa 70 ml može otisnuti 6000 otisaka. Onda po istom standardu ovdje možeš otisnuti 10000 otisaka sa 100 ml == 50 kn minimalno za istu kvalitetu. Znači skoro 50% jeftinije od Epson L seije.

 

Obavezno napravi istu kalkulaciju za neki kolor laser kad ti ga neko ponudi.

 

A ukoliko gledaš crno bijele MF lasere do 5000kn, ti to ne znaš ali unutra je isti ENGINE,  znači fizički zamalo isti toner kao i što ide u HP LaserJet 1320 koji novi možeš nabaviti za 1000 kn + PDV. Dakle isti broj otisaka ali 4 * skuplje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 20:03 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Pitaj nekoga dali ima LoW Cost ili konzumer MF laseski printer  nakon 3 godine

Inkjetova MF imaš ko u prići i nakon 5 godina.

 

Zašto?

Zato jer oni koji su uzeli inkjete uzeli su i trajne kazete + provjerenu tintu. Kasnije je to prisljelo Epsonu pa su izmislili L seriju sa istom koncepcijom.

 

A MF laseri krepvaju nakon 3 godine jer zamisli si da ti u kuhini iznad  rešoa držiš jedan običan radio. Što misliš koliko bi dugo taj radio izdržao Ista stvar je i sa MF laserima  Skener ( radio) su stavili iznad  fjusera od 500 W ( rešo)

 

I sve je jasno

 Znači otišao sam u dvije firme koji navedeni printer imaju već 4 godine, na jednom je u tom trenutku bilo 95k ispisa, a na drugom 85k ispisa. Njima je jedan toner bio za okvirno 22k ispisa uz cijenu tonera od 130kn sa pdvom.

Znači u tih 4 godine je potrošeno 4 tonera u vrijednosti manjoj od 600kn, a ispisano preko 80k stranica. Svakih 2 godine im došao serviser tek toliko da malo  provjeri aparat i očisti što mora. A svaki  posjet je bio 200kn sa pdvom.

Znači te firme  su u tih 4 godine imale trošak max 1000kn. Što je na tu količinu ispisa smiješan trošak. Znači da je proizviđač istinito naveo da bubanj izdrži preko 100k ispisa.

Znači uz cijenu ( trenutno )od oko 2200kn taj printer je itekako isplativ.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Printer - preporuke

Bok ekipa.

Trebao bih preporuku printer+scanner uređaja za kućnu upotrebu.

Ne printa se puno, uglavnom se printaju dokumenti, uz pokoju fotku. S time da ako bi printer bio dobar s printanjima fotki onda bi to koristili i češće :)

 

Featurei:

- wifi - must have

- automatsko obostrano printanje - nice to have

- jeftine zamjenske tinte ili veliki tankovi koji dugo traju - must have

(btw ne planiram se zezat s kemijanjem oko tinte, bušenjem ne_znam_čega, kupovanjem nekih dodataka na njuškalu/ebayu i slično, samo simple)

 

cijena - oko 1000kn, ali može i do 1500 ako je nešto što vrijedi.

 

Vidio sam Epson L3050/L3060/L3070, no nažalost nema obostrano printanje, po ostalome mi izgleda dosta solidno. Ima nešto slično što bi zadovoljilo još koji dodatni kriterij?

Canon MG5750 isto izgleda OK, nešto je niža inicijalna cijena, ali vidim da je komplet tinti preko 300kn pa mi to nije baš nešto zgodno... slično je i sa MG3650.

 

Hvala

 

 

edit: najviše naginjem prema Epson L3070, ima ga u Santca Domenici, a tamo mogu iskoristit Zlatnu RBicu di imam neke bodove pa me ispadne dosta jeftino. Da nemam te bodove vjerojatno bi išao na 3050 budući da je osjetno jeftiniji, a pitanje je da li Wifi direct i čitač SD kartica toliko vrijede (vjerojatno ne). Imate kakav drugi savjet?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 2:16 (Luuka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

u toj klasi imas i Canon PIXMA G3410

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...

u toj klasi imas i Canon PIXMA G3410

 Koje bi bile njegove prednosti na Epsonom? Ne vidim nešto posebno ovako na prvu.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

 

mislim da je kvaliteta izrade al ii sami otisak bolji kod canona nego kod epsona, takodjer u servisu su mi kazali da su u canona dvije glave... za crnu i za boju i da svaka kosta po 200 kn ... to mi se cini prihvatljivo u slucaju da dodje do problema ...

 

s druge strane epson nudi 3 godine garancije i ja sam ga bas iz tog razloga uzeo ... (raniji model model ali na istom principu) .. za sada sam zadovoljan

 

samo je vazno, buduci da je inkjet u pitanju, printati barem jednom tjedno .. i provjeravati status mlaznica

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 20:22 (BoTiA).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

@kostolomac - Jel možda znaš kakav je za skeniranje dokumenata? Tražim MF printer za skeniranje/ispis A3/A4 formata. Radi se ispisu tekstualnih dokumenata (ugovori, zakoni, pravilnici i ostalo), računa, ali i arhitektonskih (i drugih sličnih) nacrta. Nisam ni mislio da se može naći nešto za ovakvu cijenu.

You win, you earn. You lose, you learn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:27 (Furyan).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Furyan kaže...

@kostolomac - Jel možda znaš kakav je za skeniranje dokumenata? Tražim MF printer za skeniranje/ispis A3/A4 formata. Radi se ispisu tekstualnih dokumenata (ugovori, zakoni, pravilnici i ostalo), računa, ali i arhitektonskih (i drugih sličnih) nacrta. Nisam ni mislio da se može naći nešto za ovakvu cijenu.

 Iskreno neznam , cekam kroz koji dan da mi stigne, pa ću testirat. Posto i ja dosta skeniram nadam se da bude zadovoljavajuće kvalitete.

Mada u ovom uredima gdje sam bio nisu se mi nista požalili na njega.

Serviser me uvjerava da je dobar . ( znam ga već godinama i sam mi ga je preporučil da uzmem taj ).

Ali za ovo što si ti nabrojao, ovaj Konica MF laserski bi ti bio idealan.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
kostolomac kaže...
Furyan kaže...

@kostolomac - Jel možda znaš kakav je za skeniranje dokumenata? Tražim MF printer za skeniranje/ispis A3/A4 formata. Radi se ispisu tekstualnih dokumenata (ugovori, zakoni, pravilnici i ostalo), računa, ali i arhitektonskih (i drugih sličnih) nacrta. Nisam ni mislio da se može naći nešto za ovakvu cijenu.

 Iskreno neznam , cekam kroz koji dan da mi stigne, pa ću testirat. Posto i ja dosta skeniram nadam se da bude zadovoljavajuće kvalitete.

Mada u ovom uredima gdje sam bio nisu se mi nista požalili na njega.

Serviser me uvjerava da je dobar . ( znam ga već godinama i sam mi ga je preporučil da uzmem taj ).

Ali za ovo što si ti nabrojao, ovaj Konica MF laserski bi ti bio idealan.

 

Ako ti nije problem, molio bih te da staviš (ili mi privatno pošalješ) par skeniranih dokumentata da vidim kvalitetu. Ako je razumne kvalitete, biti će mi vrlo drago što sam išao na forum gledati komentare po ovoj temi :-D

You win, you earn. You lose, you learn.
16 godina
offline
Printer - preporuke

Tražim multipraktik. Skener i CB printer obavezno, faks nije bitan. Zgodno bi bilo da ima zamjenskih tonera. Novi, naravno :) do nekakvih 1500 kn.

 

Ono što sam našao jesu ovi uređaji:

 

Xerox multifunkcionalni uređaj WorkCentre 3215ni

 

Ima još jedan model, Xerox Workcentre 3215 A4 3215V_NI, mislim da je 100 kuna skuplji. postoje zamjenski toneri, oko 260 kuna su, za 3000 stranica.

 

Onda...

SAMSUNG SL-M2675F , zamjenski toner je oko 170 kn, 3000 stranica.


HP uređaji koji su dostupni na tržištu skoro da nemaju zamjenskih tonera... a realno, pun mi je K HPovih drivera... 250 MB koji funkcioniraju za onu stvar... Canon je tu uvijek bio napredniji :)

 

NE, NE ŽELIM INKJET. Adriatic, možeš savjetovat isključivo za lasere.

 

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Sam koncept savjetovanja za nove uređaje je u startu pogrešan.

 

Zašto?

 

Zato jer to znači da bi netko morao stalno kupovati nove najnovije uređaje za vlastite novce. Uspoređivati ih. Potrošiti barem 50% životnog vijeka svatkog od takvog uređaja. Te bi onda tek tada imao dovoljno iskustva  davati svoje objektivo mišljenje.. Svako drugo mišljenje je šuplje i prozirno.

 

Znači takva budala ne postoji na svijetu.

 

Tako nešto jedino se objektivno može reći za printere koji dolaze na servis sa nekakvim problemom. I netko drugi je uložio svoje novce u taj uređaj. Netko drugi je otisnuo desetak tisuča kopija. Netko drugi je potrošio nekoliko tisuća kuna na tonere. A takvi uređaji su kasnije raspoloživi jedino kao refubrish. Zato jer svaki proizvođač nama više interesa za ponudu tih uređaja jer su se na tržištu pojavili reciklirani toneri.

 

I sad ti tražiš novi uređaj i jeftini zamjenski toner.  Glupost nad glupostima.  Zar misliš da je neki proizvođać veća budala od tebe. I da ne zna što napraviti za svoju dobit.

 

U suštini cijela priča oko preporuke se svodi na prepričavanje tehničke specifikacije ili na PUSH UP za neki novi proizvod na našem tržištu .

 

Jednostavno da jenostavnije ne može biti.

 

 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Father_Dougal kaže...

Tražim multipraktik. Skener i CB printer obavezno, faks nije bitan. Zgodno bi bilo da ima zamjenskih tonera. Novi, naravno :) do nekakvih 1500 kn.

 

Ono što sam našao jesu ovi uređaji:

 

Xerox multifunkcionalni uređaj WorkCentre 3215ni

 

Ima još jedan model, Xerox Workcentre 3215 A4 3215V_NI, mislim da je 100 kuna skuplji. postoje zamjenski toneri, oko 260 kuna su, za 3000 stranica.

 

Onda...

SAMSUNG SL-M2675F , zamjenski toner je oko 170 kn, 3000 stranica.


HP uređaji koji su dostupni na tržištu skoro da nemaju zamjenskih tonera... a realno, pun mi je K HPovih drivera... 250 MB koji funkcioniraju za onu stvar... Canon je tu uvijek bio napredniji :)

 

NE, NE ŽELIM INKJET. Adriatic, možeš savjetovat isključivo za lasere.

 

 

 Osobno bih preskočio Xerox i Samsung.

Poslat ću na PM gdje da pošalješ upit.

 

Ja se držim kad su u pitanju laseri samo Canona i Konice Minolte.  I to sve na preporuku servisera koji svakodnevno  radi s njima jer iznajmljuju  na stotine takvih MF lasera....pa su to informacije iz prve ruke.

Jedna od bitnijih stavaka ti je na koliko ispisa se mjenja bubanj, pa i to postavi kod upita pitanje. I cijena istog kolika je.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 9:38 (kostolomac).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
kostolomac kaže...

Ja se držim kad su u pitanju laseri samo Canona i Konice Minolte.  I to sve na preporuku servisera koji svakodnevno  radi s njima jer iznajmljuju  na stotine takvih MF lasera....pa su to informacije iz prve ruke.

Jedna od bitnijih stavaka ti je na koliko ispisa se mjenja bubanj, pa i to postavi kod upita pitanje. I cijena istog kolika je.

Dotični Samsung ima i zamjenske bubnjeve :) nisam znao da se i to radi.... 9000 stranica, 160 kuna. Original bubanj je 500 kuna.

Sve također ovisi i o potrebama - obzirom da se radi o oko 300 stranica mjesečno, mislim da je ovaj printer više nego povoljan i dovoljan :)

 

No uvijek sam otvoren za prijedloge.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Father_Dougal kaže...
kostolomac kaže...

Ja se držim kad su u pitanju laseri samo Canona i Konice Minolte.  I to sve na preporuku servisera koji svakodnevno  radi s njima jer iznajmljuju  na stotine takvih MF lasera....pa su to informacije iz prve ruke.

Jedna od bitnijih stavaka ti je na koliko ispisa se mjenja bubanj, pa i to postavi kod upita pitanje. I cijena istog kolika je.

Dotični Samsung ima i zamjenske bubnjeve :) nisam znao da se i to radi.... 9000 stranica, 160 kuna. Original bubanj je 500 kuna.

Sve također ovisi i o potrebama - obzirom da se radi o oko 300 stranica mjesečno, mislim da je ovaj printer više nego povoljan i dovoljan :)

 

No uvijek sam otvoren za prijedloge.

Za tu količinu ispisa taj ti je dovoljan, tako nemoraš onda previše razmišljat. Mislio sam da ideš na 5-10k ispisa godišnje. :)

 

Ja sam do sad imao jedan od Canon IR MF modela,napravio s njim 68k ispisa, mjenja se bubanj svakih cca 8-12k ispisa ( ako je zamjenski, original izdrži do 20k ispisa ) a toner za 8500 ispisa mi bio 80kn, ali mi je neki  dan zbog previsokog napona izgorjela ploča ( ne isplati se popravljat ) , pa  sam naručio konicu minoltu  185 na preporuku servisera, bubanj izdrži do 100k ispisa, toner je za cca 24-25k ispisa ( 150 kn ) .

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
6 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

Planiram kupit printez za doma, nije mi bas bitna brzina printanja, al ono da ima neku kvalitetu printa. Kolko vidim ovaj l3050 ima dosta boje, a i nisu skupe zamjenske.

 

Sad nemogu odlucit izmedu 50 ili 70. Ili mozda ima neki bolji printer do 1500kn?

 

Epson l3050 ili l3070

Nisam bas vidio neku razliku!?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Printer - preporuke

najveca razlika je sto 3070 ima mali lcd display, u tom rangu mozda bi bio dobar i canon g2400 koji takodjer ima ciss i dosta je isplativ.

9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa jel moze neka preporuka pisača i skenera jeftinog da printa samo crno bijelo ne treba mi boja uopce

Hvala! 

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Igrec kaže...

Pozdrav,

Planiram kupit printez za doma, nije mi bas bitna brzina printanja, al ono da ima neku kvalitetu printa. Kolko vidim ovaj l3050 ima dosta boje, a i nisu skupe zamjenske.

 

Sad nemogu odlucit izmedu 50 ili 70. Ili mozda ima neki bolji printer do 1500kn?

 

Epson l3050 ili l3070

Nisam bas vidio neku razliku!?

Ja sam kupio nedavno L3070 i mali printa ko zmaj. Odlične su i fotografije koje se isprintaju.

A što se tiče razlike, kolko sam ja gledao, nema neke osim LCD displaya, Direct Wifija i čitača SD kartica, a po meni to ne opravdava veću cijenu.

Jedini razlog zašto sam ja uzeo L3070 je što je taj model bio dostupan u Sancta Domenici pa sam tamo mogao potrošiti neke bodove s kartice pa me ispalo jeftinije. Inače bih išao na L3050.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 22:44 (Luuka).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice