The Outer Worlds

poruka: 114
|
čitano: 20.165
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
The Outer Worlds

sinoć na games awardsu najavljen novi first person RPG od Obsidian Entertainment, The Outer Worlds.

 

ja ih najviše pamtim po Star Wars KOTOR 2, a njihovi su također bili Neverwinter Nights 2, i Fallout: New Vegas, tako da sam vrlo uzbuđen što rade potpuno novi IP, i to ono što rade najbolje, RPG.

 

Studio je nedavno kupio Microsoft, pa sam se bojao da će igra možda biti Xbox ekskluziva, ali bome izlazi na XBox, PS4 i PC, i to već tokom 2019. ako ne bude odgađanja

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
The Outer Worlds

 

Onako, nisam odusevljen, ali moglo bi biti ok.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
The Outer Worlds

izašao je jedan screenshot opcija dijaloga, stavljam sliku. u svakom slučaju izgleda da će to biti punokrvni story driven RPG u svemiru, meni izgleda jako zanimljivo 

 

edit: evo i link gdje je slika veća:  https://assets.rockpapershotgun.com/images/2018/12/the-outer-worlds-b.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 17:29 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
The Outer Worlds

Ideja je OK ali ovaj gameplay mi smrdi na Bethesdin odurni engine Gamebryo...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Paolo Maldini kaže...

Ideja je OK ali ovaj gameplay mi smrdi na Bethesdin odurni engine Gamebryo...

 

službeno je potvrđeno da je igra u unreal engineu

16 godina
offline
The Outer Worlds

Da, ovo bi mogla biti igra 2019.

S tim ću lakše dočekati Cyberpunk 2077 kad god da izađe ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Evil Access kaže...

 

Onako, nisam odusevljen, ali moglo bi biti ok.

 

ja sad skužio da je ovdje gameplay, nisam znao da su izbacili baš gameplay.

 

meni baš ovo izgleda kao old school story driven SF RPG i to mi je baš super, mislim da će biti odlično.

15 godina
offline
The Outer Worlds

Obožavam Obsidian, obožavam njihove stare RPGove, zaista sam fanboy... Ali...

...

Ovo je govno!

 

 

Grafika - ako će ovo bit konačno, ovo je jako loše za nešto što izlazi 2019. i vjerojatno žele naplatit 60€ za ovo... Cyberpunk ima u trailerima 10 puta bolji, čišću grafiku i animacije. Ovo je kombinacija Red Dwarf serije i borderlandsa, sa malo obliviona, i uspjeli su to napravit u jednom od ponajboljih enginea na svijetu, wtf!? Ak je namjerno tako učinjeno, onda tek ne shvačam.

 

Igra (do sada viđeno): slušaš distress call, tvoja kolegica mirno, naslonjena na zi, promatra "napetu situaciju" i raspravlja sa tobom, bez promjene izraza lica, o tome kako su vjerojatno svi mrtvi i kako se desilo nešto strašno... sve dok izgleda kako ne zna bi li išla spavat ili nešto radit.

Sletiš na planet, ima mrtvih, desilo se nešto trašno, samo to se ne vidi toliko na ljudima.

 

I onda nešto što je pokušaj imitiranja starih obsidian questova, ali kao da je to radila neka ekipa koja imitira, više nego je radila na starim igrama, sve se radi o istraživanju nove paste za zube?!

Like wtf?!

 

Ovo je karikatura ili stvarna igra?

 

Da citiram drugog kolegu sa zadnjeg Blizzcona - "Is this an out-of-season april's fools joke?"

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Outer Worlds

Napucavanje u igri iz ovoga sto sam vidio me najvise podsijeca na Fallout 4/76, to nikako nije dobro.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Outer Worlds

Još malo loših vijesti... Epic Store ekskluziva na godinu dana. Treba ubiti taj PC exclusive drek dok još možemo. Ja sigurno neću podržavati Tencentov store. Baš razočarenje...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Outer Worlds

IGN: 8.5/10
With The Outer Worlds, Obsidian has found its own path in the space between Bethesda and BioWare's RPGs, and it’s a great one.

GameSpot: 9/10
I finished The Outer Worlds wanting more, eager to jump back into the world to see extra things. It's not a short game, but it's one packed with such a steady stream of wonderful characters to meet, interesting places to explore, and meaningful, multi-layered quests to solve, that it didn't feel like there was any room to get tired of it. I wanted to rewind the clock and do everything in a completely different way. The Outer Worlds is consistently compelling throughout, and it's a superb example of how to promote traditional RPG sensibilities in a sharp, modern experience.

Polygon: Recommended
Obsidian has pulled off the delicate task of creating an RPG that feels big while still keeping control of the overall scope of the game itself. There is a galaxy map, but this isn’t No Man’s Sky, with the freedom to completely explore every sprawling world if I choose to. Each planet consists of relatively small zones, so I’m able to focus on my current quest without becoming overwhelmed.

Destructoid: 9/10
A hallmark of excellence. There may be flaws, but they are negligible and won't cause massive damage.

Dualshockers: 9.5/10
While saying something like “The Outer Worlds is out of this world” may be low-hanging fruit for a writer, it isn’t a false statement. This game rewards player choice and experimentation on a level I have not seen since The Legend of Zelda: Breath of the Wild, and it manages to do so in both gameplay and story. With the best writing of any game thus far in 2019, any fan of RPGs needs to play The Outer Worlds. And no, The Board totally isn’t making me write th-

Twinifinite: 4/5
As a more compact Fallout-like experience The Outer Worlds really works, and I’m already hoping that we’ll get to return to the Halcyon Colony again someday.

Shack News: 9/10
The Outer Worlds demands players put in the time and effort if they want the best it has to offer. It’s a fine game under any circumstances, but it’s a top-notch RPG with heavy consequences at almost every turn for those that are willing to immerse themselves. The Outer Worlds doesn’t tell you a story, it gives you a world full of interesting characters and asks you to tell your own.

Gamesradar+: 4/5
The Outer Worlds marks Obsidian operating at the top of its game, and a strong foundation for a new franchise that seems destined for greatness.

Game Informer: 9.25/10
The Outer Worlds finds inspiring success despite some rough edges, much like the team of space-faring adventurers it follows.

Wccftech: 7.8/10
The Outer Worlds is pretty much exactly what you'd expect from Obsidian. The first-person action RPG features a great setting, fantastic writing and remarkable, complex characters to meet. The moment-to-moment gameplay isn't as exciting, though, failing to measure up with the best in the genre. Still, there's plenty to like here as long as you know what you're getting into, not to mention the potential for a sequel to be much better, particularly if the developers had a higher budget to work with.

We Got This Covered: 5/5
In all, The Outer Worlds is an unmitigated success. Naturally, recapturing the magic that made New Vegas such a beloved classic was never going to be an easy task, but the Californian studio has surprisingly pulled it off with aplomb once again. War never changes? I politely have to disagree. When Obsidian is at the helm, changes happen for the better, and that couldn’t make me happier.

Stevivor: 9.5/10
Obsidian has spent a considerable amount of time and effort in world-building, and you’d be doing the game (and yourself) and disservice by not exploring its planets and myriad side-quests. On top of this fully fleshed-out world, jam-packed with wonderful companions, quest-givers and NPCs in general is a sense of humour that truly shines. While it’s borderline juvenile, it manages to stay on the better side of judgment — something the likes of Borderlands has never been able to do.

COGconnected: 9.1/10
The Outer Worlds is a first-person shooter like no other. Offering an open world sandbox in which the entire game is your play-thing, I was easily sucked in and didn’t want to leave. Obsidian has stated it can be completed between 15-40 hours and I can’t imagine completing it so quickly with so many things to do. With full character development, a wonderful companion system, and a spirit all its own, The Outer Worlds is everything I had hoped it would be and more. From the excellent writing to the beautiful environments, each new world is vast enough to feel expansive without being desolate and wasted space. The gameplay and combat is fantastic and handles great, with the only downside being its occasional dip in frame rate or issues loading textures. The Outer Worlds fulfills the promise every other RPG makes of putting you in control and I can’t wait to try the game over and over again with different styles and tactics.

Press Start Australia: 8.5/10
The Outer Worlds is the kind of inspired take on a genre that could only come from a team as passionate and talented as Obsidian. It's not perfect, but it's creative, succinct, compelling and funny in all the right ways. I sincerely hope that this signals the beginning of a new, ongoing franchise because the people and stories of the Halcyon Colony will stick with me for a long time to come.

Windows Central: 4.5/5
The Outer Worlds is a tremendous RPG that feels like the culmination of Obsidian's efforts with similar franchises over the years. As a fan of classic Bioware and Bethesda RPGs, The Outer Worlds not only scratches the itch, but exceeds the legacy of the titles it draws inspiration from in some ways.

God is a Geek: 8.5/10
Ultimately, if you’ve played a Fallout game before, you won’t be surprised by many of The Outer Worlds’ systems and features, but each familiar idea is tweaked just enough to feel different if not unique. A wealth of side quests and places to explore ensure that you can never quite predict what’s over the next horizon, and some surprisingly intelligent and thoughtful writing shoots a bolt of maturity through the satirical atmosphere that provides levity and occasional pause for thought. The retro-futuristic, space western style may be nothing new in 2019, but The Outer Worlds approaches it with such undeniable charisma that you can’t help but be drawn into its colourful, diverse universe. And what’s more, it’s so confidently written and lovingly made that you’ll almost certainly want to go back for another adventure when you’re done.

VGC: 4/5
The Outer Worlds’s real challenge is getting over what it isn’t, to enjoy what it is. It’s a game that only reveals much of its cleverness over time: both as events snowball, and as you discover the potential spread of multiple playthroughs. To discover those brains you have to look past limitations and accept this isn’t Galactic Fallout – you have to wait for Bethesda’s Starfield for that – and appreciate that this is a small slice of space with deep consequences. Manage that, and frosty first impressions thaw faster than a ship full of human popsicles.

Moj PC  
5 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: The Outer Worlds

svaka čast na postu

 

vrlo lijepe kritike, baš zvuči kao old school RPG

16 godina
offline
The Outer Worlds

Inače, igra se može igrat na Gamepassu na PCu. Prvi mjesec funta ili nadoplata od 5 funti

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: The Outer Worlds
doktor1 kaže...

Inače, igra se može igrat na Gamepassu na PCu. Prvi mjesec funta ili nadoplata od 5 funti

 

to u biti znači da za nekih 60 kn mjesečno možemo pičit ovo jel?

16 godina
offline
The Outer Worlds

Vjerojatno ću uzet iduće godine kada dođe na Steam. Puno toga sada izlazi i za PS4 (Death Stranding) i za PC (novi SW, COD) pa nebih ni stigao odigrati.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Cansee kaže...
doktor1 kaže...

Inače, igra se može igrat na Gamepassu na PCu. Prvi mjesec funta ili nadoplata od 5 funti

 

to u biti znači da za nekih 60 kn mjesečno možemo pičit ovo jel?

35 kuna jer je funta 8.8, a mjesečno je 4 funte, ne 5.

 

Ako ti je prvi mjesec dobiješ za jednu funtu...

Samo je potrebno stavtii regiiiju pod UK.

 

Ja sam prošli mejsec prešao Gears 5 preko passa...

 

Ali za tu cijenu se dobiva, Gear of War 4, Gears 5, Blair Witch, Dishonored 2, Stellaris, Shadow of War, Rise of Tomb Raider, Hellblade, Vampyr, Sunset Oveerdrive i mnoge druge igre...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 11:54 (doktor1).
16 godina
offline
The Outer Worlds

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 17:09 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
The Outer Worlds

Koliko dugo nisam bio na ovom forumu... Predugo... Elem, cini se da je igra dobra i da ima to nesto "Fallout New Vegas" u sebi.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds

obsidian radio,jasno da ima

new new vegas :D

12 godina
offline
Re: The Outer Worlds

Izaso jogurt,codex. Skida se pa se jave dojmovi navečer!

14 godina
offline
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds

Igra je đabe na kompu vak i onak,nisu nikakav DRM stavili...

13 godina
offline
The Outer Worlds

Nisam baš planirao igrati ovo odmah po izlasku, ali eto slučajno sam si produžio game pass prije par dana, pa reko zašto ne. Valjda ću do 15.og proći... Odigrao sam prvih pola sata, ali ako se po jutru dan poznaje bit će ovo jedno jako zabavno iskustvo. Interakcija s ship AI-em bi mogla biti highlight cijele igre ako se nastavi kako je počelo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Hexfire kaže...

Interakcija s ship AI-em bi mogla biti highlight cijele igre ako se nastavi kako je počelo.

Ono je bilo vrh!

 

Ali šta je najbolje svi likovi su odlično odglumljeni; makar ovi koje sam do sada sreo. A sa main questom sam tek bio u termoelektrani.

Razgovori su vrh, igram totalnog psihopata, (dole su dva videa i u prvom ima početnih 25 minuta i unutar pet minuta se može vidjet da "nisam čist") i baš je guš tu i tamo vrijeđat likove...

Voice acting odličan i vrlo dobar lip sync - svemir naspram Bethesde!

Prvi companion - Parvati je baš dobro napravljen; neka simpatična, zbunjena dobrica... Baš ima osobnost i čini mi se da je tako sa svim likovima

 

Igram na Supernova težini i dosta je teško! Inače, na toj težini obavezno, ali obavezno podesiti ponašanje companiona jer su inače momentalno mrtvi, a na toj težini to je - permadeath!

 

Nikako ne suditi igru po prvim satima! Posle uz bolja oružja, nadogradnje i napucavanje je mngoo zabavnije! Slow mode je imitacija VATSA iz Fallouta.

Napucavanje je odlično, tu je recoil, pogotovo na velikim oružjima, (vidi se u drugom videu) koja ja inače obožavam. Iznenađujuće "mesnata" melee borba.

 

Grafički igra nije za pasti na dupe, ali izgleda vrlo ljepo i samo šteta šta se u velikoj daljnini vidi iscrtavanje shadera po terenu!

 

Evo moja galerija slika...

 

Igra radi odlično na RX 5700 grafičkoj, ali za ultrawide treba FOV staviti na 98 koji je ekvivalent 16:9 default FOV od 75

____________

 

Prvih 25 minuta gdje je više fokus na razgovoru sa likovima nego na borbi; tu je i spomenuti razgovor sa brodskim AI-em

 

 

Drugi video je kratki gameplay gde se može vidjeti da sam zaboravio podesiti companion AI i kako šeta ko muha bez glave dok se ja borim...

 

8 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Ako je netko vec poceo igrati - koliko su tocne usporedbe s falloutom?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Damir22 kaže...
Ako je netko vec poceo igrati - koliko su tocne usporedbe s falloutom?

 pa feelovski masu slican falloutu...

16 godina
offline
The Outer Worlds

Ja sam očistio prvi planet. Doslovno sve side questove riješio. Zapravo igra postaje mnogo bolja od prvog dojma, a sad (neću spoilati gdje) dolazi do izražaja da je level design više DeusEx nego New Vegas inspiriran, što je fantastično. Sve je puno alternativnih putova, tajni etc. Trenutno imam 2 companiona, a našao sam i još dvoje koji se mogu regrutirati. Trenutno level 10, baš guštam. Ima toliko toga i toliko side-questova da treba nekad i stati na loptu. Što se optimiziranosti tiče, rekao bih da je izvrsna; 2560x1440, ultra i još sam FOV povećao na 110 (dobijem motion sickness od malog FOV-a na 16:9; kudos na opciji). Još kad stigne official podrška za modove... Ajme :)

Igram neki "diplomat" build s fokusom na laži i obmane, ali koristim to za biti "goody McGood" ako vam to ima smisla :D Combat je negdje na pola puta između F3 i F4 mehanike, bliže ovom drugom, znači dosta dobar. Iako hit detection nije uvijek idealan, pogotovo na nehumanim kreaturama. Najveći minus za sad su generički NPC-evi koji su doslovno kao smrznuti dok ne dođete blizu i onda skripta počne raditi svoje i oni kao nešto rade/pričaju. Ne mogu pustiti igru i nadam se da će Microsoft dati injekciju Obsidianu za nastavak s višim budžetom, igra je izrazito imerzivna; malo se igra kao Fallouti iz prvog lica, malo kao Immersive sim (ovisi o nivou). Tople preporuke za sad.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
The Outer Worlds

evo uzeo sam, skidam.....

 

bas cu probati....jbg, sve sto stoji u istoj recenici s fallout - ne mogu odoljeti....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
The Outer Worlds

Lvl 4 zasad, nekih 2 sata u igri. Igram sa buildom orijentiranim na dijaloge, nekako mi taj put uvijek ispadne najzanimljiviji u Obsidianovim igrama.

 

Baš pravo osvježenje nakon mjesec dana mučenja sa Days Gone. Em ovo ima odličnu paletu boja, em likovi s kojima pričaš ostavljaju dojam da ih je pisao netko tko zna svoj posao. A i činjenica da igra nema nikakav MTX shop ili tako neku debilanu te izgleda dosta ispolirana, je rijetko u današnje vrijeme.

 

Ima nekakav Firefly štih u sebi. Revolveri, western glazba u pozadini, NPC-evi sa kaubojskim šeširima. 

 

Jedino što mi zasad fali je mogućnost da pratim više questova od jednom na mapi. Samo jedan može biti aktivan.

 

A sve ostalo je više manje ono što se i očekuje od njihovih igara. Pretpostavljam da je ovo najbliže nastavku Fallout New Vegasa što ćemo dobiti pa treba iskoristiti.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
The Outer Worlds

Na ovoj igri se počelo raditi 2016 godine...

Sumnjam da su tada znali da će doći pod Microsoftovu palicu...

 

Mislim da je nastavk zagarantiran i sa ovakvim ocjenama i reakcijama igrača! Samo će prodaju uništit ovaj gamepass na X1¸i PC platformama.

No nastavk će imati daleko veći budžet i vjerovatno nas čeka čudo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice