Mafia: Trilogy - Remake

poruka: 128
|
čitano: 27.465
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Napokon ce doci i Mafijin remake, i to ne samo prvog, nego sva tri dijela.

 

 

Igra izgleda super, i nadam se da nece patiti od konzolititisa i lose optimizacije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
8 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Cini se da dolazi 28. kolovoza, i trilogija ce kostati 60€, dakle 20€ po igri, sto nije lose:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 18:55 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Nabijem ih ako će biti moguće kupiti samo paket od sve tri.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Ne ne, moguce je kupit sve pojedinacno, ali linkovi ne rade i ne mogu provjeriti cijenu.

 

https://mafiagame.com/buy/?country_code=DE#mafia-definitive-edition

 

Al mislim da se nece isplatiti, jer ce ih pojedinacne prodavati za 30+€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 18:59 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Čitatelj kaže...

Ne ne, moguce je kupit sve pojedinacno, ali linkovi ne rade i ne mogu provjeriti cijenu.

 

https://mafiagame.com/buy/?country_code=DE#mafia-definitive-edition

 

Al mislim da se nece isplatiti, jer ce ih pojedinacne prodavati za 30+€.

 1 i 2 imam na Steamu, 3 na Playstationu, nekako mi se neda opet kupovati sve 3 . Jedino me remaster jedinice stvarno zanima, ali 30eura ak bude je dosta za 15 godina staru igru. Čekam recenzije pa ćemo vidjeti koliko točno truda su uložili.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 20:32 (Hexfire).
9 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Hexfire kaže...
Čitatelj kaže...

Ne ne, moguce je kupit sve pojedinacno, ali linkovi ne rade i ne mogu provjeriti cijenu.

 

https://mafiagame.com/buy/?country_code=DE#mafia-definitive-edition

 

Al mislim da se nece isplatiti, jer ce ih pojedinacne prodavati za 30+€.

 1 i 2 imam na Steamu, 3 na Playstationu, nekako mi se neda opet kupovati sve 3 . Jedino me remaster jedinice stvarno zanima, ali 30eura ak bude je dosta za 15 godina staru igru. Čekam recenzije pa ćemo vidjeti koliko točno truda su uložili.

 40 eura na steamu... Puno previše!

13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
BeLLicus kaže...

 40 eura na steamu... Puno previše!

 Da, baš čitam na HCL-u... 30 mi je već bilo li-la, ali ovo sigurno nedam. Uzet će se na nekoj 50% off akciji.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Pa bas to, bit ce akcija i dobit ces za 30-40€ trilogiju.

 

Mene zanimaju najvise prve dvije igre, treca mi nije toliko napeta,

ali ako nece biti snizenja, bolje kupiti trilogiju za 60 nego dualogiju za 60.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Mene samo prva igra zanima. Nisam je nikad igrao

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Koliko vidim Mafia 2 i 3 Definitive edicije su već vani, imate gameplay videa na YT. Kod 3 uopće nema promjena, a kod 2 samo minorne. Šteta ali čini se da će samo prvi dio dobiti pravi facelift.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 21:22 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Sad kad se malo prisjećam, Mafia je bila poprilično teška igra. Dam se kladiti da će ubaciti puno više checkpointova tokom misija i bolji cover sustav.

Za što nisam siguran da mi se sviđa ako će pretjerati. Težina je bila jedna od draži te igre.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
odjavljen
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Dovoljno da ubace cover i igra će biti 30% lakša. Iskreno nisam siguran što reći, možda da to stave kao opciju pa tko hoće može.
Have no fear, Vlad is here
9 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Hexfire kaže...
Sad kad se malo prisjećam, Mafia je bila poprilično teška igra. Dam se kladiti da će ubaciti puno više checkpointova tokom misija i bolji cover sustav.

Za što nisam siguran da mi se sviđa ako će pretjerati. Težina je bila jedna od draži te igre.

 Ma tad smo bili balavci i botovi davno je bila 2002, danas bar za mene ne postoji teška igra u kojoj se puca a da u ruci imam miš i tipkovnicu, sad baš prelazim mafiu 2 na hard, samo HS easy.

7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Mislim da je tezina bila zbog mogucnosti saveanja kao na konzolama,

te je bilo modova da mozes saveati od kud god hoces. Ako su to dodali

i promjenili, onda nece biti problema. U RPG-u treba se moci saveati gdje god ti zelis,

a ne kao na PS1/2, da moras naci nekog bot-a, govornicu, krevet ili sta vec.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Možda griješim, ali igrao sam prvi dio prije par godina i bome nije lagana pred kraj. Po misiji imaš možda jedan ili dva checkpointa, nema quick save, health pickupa je jako malo, cover sustav je zastario za današnje pojmove, te primaš podosta štete.

Na kraju dana pamtim ju prvenstveno zbog atmosfere i priče, taj dio nadam se neće puno dirati. Pa čak i ako zeznu sam combat, nije kraj svijeta.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Hexfire kaže...
Možda griješim, ali igrao sam prvi dio prije par godina i bome nije lagana pred kraj. Po misiji imaš možda jedan ili dva checkpointa, nema quick save, health pickupa je jako malo, cover sustav je zastario za današnje pojmove, te primaš podosta štete.

Na kraju dana pamtim ju prvenstveno zbog atmosfere i priče, taj dio nadam se neće puno dirati. Pa čak i ako zeznu sam combat, nije kraj svijeta.

 

Mafia 1 je bila prava old school SP kampanja gdje si se morao pomučiti da pređeš igru a ne kao današnji naslovi koji su 90% "daj da protrčim kroz priču"

7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Ili kao kod Sega-e, kupis DLC za 30 zivota

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

 

 

Evo usporedbi...

 

Mafia 2 - jedino dobro sto je maknut odvratni gloom

efekt svjetla, i teksture su sad vise rezolucije, i to je uglavnom to sto se tice grafike.

Zvuk je lijepo odradjen, ali poneki dijalozi NPC-a vise nisu u igri.

 

Mafia 3 - ne vidim razliku... nisam ni ocekivao. Nemam ju na Steamu i ne mogu provjeriti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mafia: Trilogy - Remake

upalio Mafia II, žali bože remakea.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Čak su i bugove/glitcheve ostavili za puni doživljaj.

Bome ni je splasnuo entuzijazam vezan uz remake jedinice kad vidim koliko truda su uložili u ova dva.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Trojku nisam probao, dvojka je meni doslovno ista, razlike su minimalne,

vecu razliku proza nekakav mod za igru nego ovaj "remake".

A za trojku vjerovatno nema razlike, osim imena igre pod "remake".

 

Jedino jedinicu ne smiju zasrati, jer to ce se vidjeti odmah.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Čitatelj kaže...

Trojku nisam probao, dvojka je meni doslovno ista, razlike su minimalne,

vecu razliku proza nekakav mod za igru nego ovaj "remake".

A za trojku vjerovatno nema razlike, osim imena igre pod "remake".

 

Jedino jedinicu ne smiju zasrati, jer to ce se vidjeti odmah.

 Dvojka nije remake, nego remastered. A remastered u pravilu samo znači veća rezloucija i nešto bolje teksture. Nije im ni bilo u planu napraviti remake cijele igre.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Remake, Remaster, Redux, kako god to nazvali, M2/M3 je sve samo ne to.

Samo novo ime da bi se igra mogla prodavati po visoj trzisnoj cijeni.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Čitatelj kaže...

Remake, Remaster, Redux, kako god to nazvali, M2/M3 je sve samo ne to.

Samo novo ime da bi se igra mogla prodavati po visoj trzisnoj cijeni.

 Gle, prvo trebas naučiti razliku između jednog i drugog, prije nego prigovaraš. Remastered znači ista igra sa boljom rezolucijom i teksturama. Dakle Mafia 2.

Remake znači da se igra radi ponovno iz temelja, mijenjaju se svi poligoni itd. Tipa Final Fantasy 7.

 

Ne možeš ne znati razliku između jednog i drugog i onda prigovarati da igra izgleda slično kao original bez da znaš razliku između remake i remastered. Ako je igra reklamirana kao remastered i ti očekuješ da izgleda potpuno drugačije od originala, to nije ničiji problem nego tvoj.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 16:45 (antimadridista).
7 godina
protjeran
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Ali pogledaj i razlike u remasteru - gotovo ih nema. Osobito za M3. To je slampavo obavljeno.

Kao sto rekoh, jedan dobar mod za igru daje vise nego ova dva remastera.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Čitatelj kaže...

Ali pogledaj i razlike u remasteru - gotovo ih nema. Osobito za M3. To je slampavo obavljeno.

Kao sto rekoh, jedan dobar mod za igru daje vise nego ova dva remastera.

 Koliko sam shvatio Mafia 3 nije ni dirana nego je samo ubačena u paket da to bude cijela trilogija u jednom paketu. Mafia 2 je izašla na prošloj generaciji konzola i radila je u 720p rezoluciji. Sad sa remasterom radi u 4k na konzolama. Ponajviše zbog toga je izbačena u prodaju. Pošto je PC verzija i prije toga mogla raditi u većoj rezoluciji, PC verzija remastera se ne plaća ako imaš original Mafiu 2, samo dobiješ besplatan update.

A prva Mafia će biti kompletan remake i svi poligoni ponovno se rade iz temelja jer je stara igra. I zato izlazi kasnije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Mafia 3 ni nije remaster, samo su stavili sve DLC-e zajedno pod Definitive Edition, Mafia 2 ima minorne izmjene uz bugove, a igra nekoliko puta veća. Preporuka samo odigrati M2 Classic.

E sad, za Mafiu 1, uff, veselim se, al umjereno jer Hangar 13... Iskreno samo da su izbacili neki veći patch za moderne OS-e/monitore i pokoji checkpoint na teškim misijama, to bi bilo ok. Badava remake kad Mafiu 3 nisu znali napraviti kako treba.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mafia: Trilogy - Remake
Lovac kaže...

Mafia 3 ni nije remaster, samo su stavili sve DLC-e zajedno pod Definitive Edition, Mafia 2 ima minorne izmjene uz bugove, a igra nekoliko puta veća. Preporuka samo odigrati M2 Classic.

E sad, za Mafiu 1, uff, veselim se, al umjereno jer Hangar 13... Iskreno samo da su izbacili neki veći patch za moderne OS-e/monitore i pokoji checkpoint na teškim misijama, to bi bilo ok. Badava remake kad Mafiu 3 nisu znali napraviti kako treba.

 Zašto bi itko igrao M2 Classic ako može M2 Remaster sa boljim teksturama, rezolucijem, lightingom i svim DLC paketima?

 

Hangar 13 je novi studio, Mafia 3 i nije tako loša, ali je loše što ne djeluje kao Mafia. Možda će naučiti na remasteru jedinice kako napraviti dobru Mafia igru.

16 godina
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Zato jer sam i uz Classic dobio sve DLC-e, a igra se jednostavno bolje izvodi, puno manje mjesta zauzima, a izgleda i danas jako dobro. S time da su lica (pogotovo vratovi) realnija u staroj. Ne vidim potrebu za skidanjem veće verzije radi nekih sitnica. Tko voli, dapače.

A Mafia 3, probao je više puta, no doslovno iste stvari over and over... Bez da uopće govorimo o tehničkoj strani igre. Onako, ok je za ubiti vrijeme i to je to

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mafia: Trilogy - Remake

Igra odgođena na mjesec dana

 

Plus novi trailer

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice