Gothic Remake

poruka: 4
|
čitano: 2.417
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Gothic Remake

Eto, dosao je i taj dan za sve fanove old school RPG igara. Kultni RPG klasik iz 2001 dobiva remake i vec sada mozete probati demo na Steamu ako posjedujete neku igru od Piranha Bytse-a. Za one koji ne znaju, Piranha Bytse je nesto ranije ove godine bila kupljena od strane THQ Noridica, stoga ne iznenadjuje da remake ne radi Piranha Bytes vec THQ Nordic Barcelona i radi se o vrlo ranoj fazi igre. Datum izlaska je zakazan za prosinac 2021. Platforme na koje bih igra trebala izaci jos nisu poznate. Razvojni tim zeli sto je vise mogucih povratnih informacija kako bih mogli napraviti sto kvalitetniji remake. Ako se ljudima svidi, poceti ce prava izrada igre, stoga je svaki feedback dobro dosao. 

 

 

Sluzbena web stranica: https://gothic-game.com/

 

 

Steam store page: https://store.steampowered.com/app/950670/Gothic_Playable_Teaser/

 

 

Trailer: 

 

 

Gothic Remake vs Gothic: 

 

 

Gameplay: 

 

 

 

Kako sada stvari stoje igra je dosta losa nazalost. Fanovi nisu zadovoljni i to sa punim pravom. Igra je dosta okrenuta zapadnjackom stilu RPG igara i kopira mehanike iz Fallouta 4 i ostalih koji ne pasu u jednu Gothic igru. Sadrzi jako puno cutscena sa dosta losim i forsiranim humorm i akcijiskim segmentima. Ukratko, genericka modernizirana igra koja ne odgovoara Gothicu u niti jednom aspektu. Sto se mene osobno tice, ovaj projekt treba 100% remake i poceti sve ponovno. Po UI se vidi da je igra orkenuta konzolaskom iskustvu sto je svetogrdje za jednu PC RPG igru. Ali eto, barem se nesto dogadja sa ovim serijalom, iako je ponekad bolje ostaviti stvari u proslosti ako ih se ne zna napraviti ispravno. Radije bi da je Piranha Bytes angazirana na ovom projektu, ali su oni vjerojatno vec debelo u razvoju sa ELEX-om 2. Ukratko, sve djeluje kao easy cash grab za fanove i nostalgicare poput mene, ali nece im poci za rukom ako nastave ovim putem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 17:14 (IvanDado).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Gothic Remake

Ha... "easy cashgrab" je sve samo ne ovo - ovo je više od overhaula sa nekim modom, ovo je kompletno nova igra koliko vidim - sve je novo, od mehanima, grafike, modela poligona, ćak i krajolik koji nalikuje na ogirinal je samo to - nalik na original , tj. u potpunosti je iznova izrađen, siguran sam da se radi i o novom engineu.

Drugim riječima imamo igru koja puca na nostalgičare, primarno, te sve one nove koji će ju kupiti kao AAA RPG igru.

 

Problem današnjice je što sve mora ić na konzole, pa otuda i promjene koje mrzimo na PC-u, a sve kako bi igra zaradila na svim frontovima i opravdala svoje postojanje i ulog dioničarima.

Nostalgičari će ju kupit, vrlo vjerojatno, a novi kupci, što vođeni savjetima onih koji su igrali ogirinal i koji će zasigurno prepričavati svoje doživljaje igranja istog, a što marketingom - realno gothic je izvrsna igra koju je debelo pregazilo vrijeme, remake će to promijenit, a činjenica da se tebi ne sviđaju modifikacije će samo biti dobra reklama konzolaškoj publici.

 

Da li mene smetaju izmjene? Vjerojatno da, iako moram prvo vidjet gotovo proizvod. Na žalost protiv njih se više ne može, predaleko je to sve otišlo (ne sa gothicom, već opčenito, novčanici su odglasali svoje tokom zadnjeg desetljeća i mi smo izgubili) , dakle ostaje nam naviknut se, ili se prestat igrat i nać novi hobi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gothic Remake
Rhodin kaže...

Ha... "easy cashgrab" je sve samo ne ovo - ovo je više od overhaula sa nekim modom, ovo je kompletno nova igra koliko vidim - sve je novo, od mehanima, grafike, modela poligona, ćak i krajolik koji nalikuje na ogirinal je samo to - nalik na original , tj. u potpunosti je iznova izrađen, siguran sam da se radi i o novom engineu.

Drugim riječima imamo igru koja puca na nostalgičare, primarno, te sve one nove koji će ju kupiti kao AAA RPG igru.

 

Problem današnjice je što sve mora ić na konzole, pa otuda i promjene koje mrzimo na PC-u, a sve kako bi igra zaradila na svim frontovima i opravdala svoje postojanje i ulog dioničarima.

Nostalgičari će ju kupit, vrlo vjerojatno, a novi kupci, što vođeni savjetima onih koji su igrali ogirinal i koji će zasigurno prepričavati svoje doživljaje igranja istog, a što marketingom - realno gothic je izvrsna igra koju je debelo pregazilo vrijeme, remake će to promijenit, a činjenica da se tebi ne sviđaju modifikacije će samo biti dobra reklama konzolaškoj publici.

 

Da li mene smetaju izmjene? Vjerojatno da, iako moram prvo vidjet gotovo proizvod. Na žalost protiv njih se više ne može, predaleko je to sve otišlo (ne sa gothicom, već opčenito, novčanici su odglasali svoje tokom zadnjeg desetljeća i mi smo izgubili) , dakle ostaje nam naviknut se, ili se prestat igrat i nać novi hobi.

 i meni se sve više čini da ce moje gaming iskustvo ovak zavrsit. fala bogu ima jos indie i AA studija koji mi još drže nadu na zivotu ali boze dragi. Pa evo na steamu gledam vote-anje za najbolje igre (kak svake godine imaju) i ovo je katastrofa. Gledam kakve igre su se nasle na listi i nis mi nije jasno. Kvaliteta igara je opala,bez obzira koliko novaca ulažu u gaming (za razliku prije 10 godina npr).I to je žalosno

3 godine
neaktivan
offline
Gothic Remake

 

Dolazi na next-gen i PC.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 11:12 (Dragonbane).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice