Far Cry 3

poruka: 2.883
|
čitano: 863.472
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Far Cry 3 ove godine, Far Cry 3 i dalje u razvoju
14 godina
offline
Far Cry 3
Jbt,igrao do 3:30.
Ne možeš prestati u pm.original si uzimam definitivno.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Far Cry 3
Minoza kaže...
doktor1 kaže...

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

Jesi probao preko MSIa kao šta sam opisao?

 

 Nisam, iskreno, smanjivati namjerno framerate koji mi je uglavnom blizu 55-60 mi nema smisla. To je vise tradeoff nego fix, manji framerate za stutter free gameplay...

Pa nemoraš ga ti stavit na 38 {#}

 

To je kod mene jer se je meni uglavnom vrtilo na cca 45 FPSa pa sam lockao na 38 da nema frame dropova..

 

Ako ti se FPS kreće oko 55/60, ti lockaj na 45/50..... Stavi na 50 i to je to...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 10:51 (doktor1).
14 godina
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...

 

Ako ti se FPS kreće oko 55/60, ti lockaj na 45/50.....

 

Heh, nisi me shvatio, nisam niti mislio da moram lockati na 38 vec kazem da je to tradeoff. Naprosto, radi se o tome da nevoljko smanjujem framerate namjerno, pa makar i za 5 frejmova, to jednostavno ne moze (ne smije?) biti rjesenje.

I possess a skill to google.
15 godina
offline
Far Cry 3

jučer se normalno igrao nekih sat vremena i sada uđem u igru i kliknem story i ništa se ne događa,ne mogu isto tako ući niti u opcije,jedino quit game mogu....ima li netko kakvo riješenje ili moram reinstall raditi?

 

EDIT: riješio {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 11:11 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...
njuska11 kaže...
doktor1 kaže...
bla bla bla

jesi li mozda clockao i procesor?

Ne, samo grafičku...

koliko taj clock znaci

imamo jako slican komp (grafa je GTX 460 ali od 1GB) i ja na tim postavkama koje ti imas dobivam 18fps-a u prosjeku

btw ja nemam nista overclockano

16 godina
offline
Re: Far Cry 3
Minoza kaže...
doktor1 kaže...

 

Ako ti se FPS kreće oko 55/60, ti lockaj na 45/50.....

 

Heh, nisi me shvatio, nisam niti mislio da moram lockati na 38 vec kazem da je to tradeoff. Naprosto, radi se o tome da nevoljko smanjujem framerate namjerno, pa makar i za 5 frejmova, to jednostavno ne moze (ne smije?) biti rjesenje.

Ovo zaključava FPS na određeni boroj. Dok vync neda da FPS ide preko refresh ratea od monitora no prema dole varira. I koliko sam primjetio radi toga dolazi  do micro stutteringa; tih malih promjena FPSa. I sada tebi neki ponos neda da smanjiš FPS sa 55 na 50 i vjerovatno se rješiš MSa?

 

Po meni je to čisto preseravanje! Mislim 55 ili 50......... A ako fix radi, igra na 50 radi boje nego na 55....

________

@njuska11

 

Taj klok daje poprilično, ali ne opet da bi bila razlika 20 FPSa. To je itekako premalo za GTX460 1 GBVRAMa

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 11:07 (doktor1).
13 godina
offline
Far Cry 3

Meni to sa zaključavanjem FPS-a u ovoj igri ne pomaže. I da stavim lock na 20 FPS-a, opet bi padalo ispod 15. Nadam se da će to ubrzo srediti.

 

Nego, gdje da nađem veprove? Malo gledao po karti i nigdje ih nema, a treba mi dosta njihove kože.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Meni igra sa lockom na 30 FPS je sasvim ugodna.Iako moram reći da se primjeti razlika u fluidnosti između 30 i 60 FPS-a.Nisam čitao što su neki ovdje pisali,ali znam dok sam igrao CoD da se promjene FPS-a jako osjete.

 

P.S. netko je pitao na koje načine ubiti morske pse najlakše.Ja sam osobno otkrio da mi je najbolje kupiti onaj bolt action sniper i gađati ih malo ispod peraje.Ubije ih iz prve,nekada iz druge.

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...
Minoza kaže...
doktor1 kaže...

 

Ako ti se FPS kreće oko 55/60, ti lockaj na 45/50.....

 

Heh, nisi me shvatio, nisam niti mislio da moram lockati na 38 vec kazem da je to tradeoff. Naprosto, radi se o tome da nevoljko smanjujem framerate namjerno, pa makar i za 5 frejmova, to jednostavno ne moze (ne smije?) biti rjesenje.

Ovo zaključava FPS na određeni boroj. Dok vync neda da FPS ide preko refresh ratea od monitora no prema dole varira. I koliko sam primjetio radi toga dolazi  do micro stutteringa; tih malih promjena FPSa. I sada tebi neki ponos neda da smanjiš FPS sa 55 na 50 i vjerovatno se rješiš MSa?

 

Po meni je to čisto preseravanje! Mislim 55 ili 50......... A ako fix radi, igra na 50 radi boje nego na 55....

________

@njuska11

 

Taj klok daje poprilično, ali ne opet da bi bila razlika 20 FPSa. To je itekako premalo za GTX460 1 GBVRAMa

ha neznam igra jest optimizirana koristim zadnje drivere

 

 

16 godina
offline
Far Cry 3

Pokrenuo danas igru i u igri mi nema ni NPCeva ni životinja!?!?

 

{#}{#}{#}

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Far Cry 3
NFSPredator0010 kaže...

Meni igra sa lockom na 30 FPS je sasvim ugodna.Iako moram reći da se primjeti razlika u fluidnosti između 30 i 60 FPS-a.Nisam čitao što su neki ovdje pisali,ali znam dok sam igrao CoD da se promjene FPS-a jako osjete.

 

P.S. netko je pitao na koje načine ubiti morske pse najlakše.Ja sam osobno otkrio da mi je najbolje kupiti onaj bolt action sniper i gađati ih malo ispod peraje.Ubije ih iz prve,nekada iz druge.

 

Morske pse još nisam lovio. Negdje sam pročitao da ih može pregaziti jet ski-em.

 

Ja sam za lovljenje životina smotan u pm. Sa lukom i strijelom se pogotovo ne znam služiti. Sad ću skupiti para za onaj skuplji sniper i onda s tim probati.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
15 godina
offline
Far Cry 3

Ja sam dobio prilican fps boost kad sam stavio GPU max buffered frames na 1.
Na ostalome mi slideshow,na ovome vec mogu normalno igrati.

 

Koje postavke nose najvise FPS ? Shadows i PostFX ? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Far Cry 3
doktor1 kaže...
Minoza kaže...
doktor1 kaže...

 

Ja uvijek koristim adaptive v-sync, pa tako i u FC3 ali na zalost svejedno imam stutter.

Jesi probao preko MSIa kao šta sam opisao?

 

 Nisam, iskreno, smanjivati namjerno framerate koji mi je uglavnom blizu 55-60 mi nema smisla. To je vise tradeoff nego fix, manji framerate za stutter free gameplay...

Pa nemoraš ga ti stavit na 38 {#}

 

To je kod mene jer se je meni uglavnom vrtilo na cca 45 FPSa pa sam lockao na 38 da nema frame dropova..

 

Ako ti se FPS kreće oko 55/60, ti lockaj na 45/50..... Stavi na 50 i to je to...

 

 

ne kontam kako tebi tako dobro radi,imamo skoro iste kompove,još je moja grafa nešto clockanija od tvoje i ja na 1600x1050 rezoluciji i MSAA 2x imam neki prosječan frame 38,zna preći 40 ali ne da mi radi na konstatnih 40-45 kako je kod tebe osim ako gledam u travu ili nebo,i odradio sam ono sa MSI-jem,stavio lock na 35 ali nisam primjetio neke razlike baš,može bit da me vid ne služi dobro zadnjih dana,i frame i dalje zna pasti na 32-33 u nekim sutiacijama kao i prije nego sam lockao frame :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 11:48 (lobotomac90).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Far Cry 3
doky01akablava kaže...

Ja sam dobio prilican fps boost kad sam stavio GPU max buffered frames na 1.
Na ostalome mi slideshow,na ovome vec mogu normalno igrati.

 

Koje postavke nose najvise FPS ? Shadows i PostFX ? 

MSAA,ja sam stavio sa 8 na 2X i dobio oko 15fps,sa 30 na preko 40

Neznam ovaj gpu max bufer. frames šta je najbolje,više ili manje illi off, NE za bolji FPS već za ugodnije igranje bez trzanja?

12 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

meni je najveci problem DX11

cim ga upalim odma fps ide znacajno dole

 

valjda SSAO i tesselation zderu moju konfu (AA iskljucen)

ali na DX9 je grafika dost ljepa i onda mogu i shadows na ultra sve osim POST FX jer je to ludilo koliko smanjuje fps

 

htio bi igrat na settingsima kao doktor1 ali nece moci ove noci

18fps-a mi je ipak premalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Ako nekome smeta što mora držati button za aim, postoji opcija da se upali toggle aim, ali ne u igri, nego u .xml fajlu {#}

 

Ima još par opcija koje se mogu promijeniti, a za toggle aim je ova:

 

My Documents\My Games\Far Cry 3\Gamerprofile.XML

 

IronsightToggleMode="0" promijeniti u "1

 

Ugasiti igru prije mjenjanja fajla, pa ponovo pokrenuti.

[19xx] Pr0d1gyyy ---- http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/Pr0d1gyyy/
Moj PC  
0 0 hvala 6
11 godina
offline
Far Cry 3

Vezano za jedan prosli post kada su uporedjivali 30 vs 60 fps, a zar nije youtube zakljucan na 30 fps-a, tako da stavljanje 60 fps i dalje bude prikazano u 30? malo off sam otiso, ali zanima me, posto sam procitao negde da youtube prikazuje samo 30 fps, bez obzira o kom videu se radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Far Cry 3
njuska11 kaže...

meni je najveci problem DX11

cim ga upalim odma fps ide znacajno dole

 

valjda SSAO i tesselation zderu moju konfu (AA iskljucen)

ali na DX9 je grafika dost ljepa i onda mogu i shadows na ultra sve osim POST FX jer je to ludilo koliko smanjuje fps

 

htio bi igrat na settingsima kao doktor1 ali nece moci ove noci

18fps-a mi je ipak premalo

Neznam kako... Pa svima koji imaju računalo kao ja bi trebalo tako radit...valjda... Gore su mi novi beta driveri, naravno disk se formatira svakih mjesec dana, registry čišćenje itd itd...


Evo devet slika
na kojima mi je svugdje taj lockani FPS; naravano da u velikoj borbi padne na kakvih 34, ali sa obzirom na postavke to je sasvim normalno...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 12:32 (doktor1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
animal4444 kaže...

Vezano za jedan prosli post kada su uporedjivali 30 vs 60 fps, a zar nije youtube zakljucan na 30 fps-a, tako da stavljanje 60 fps i dalje bude prikazano u 30? malo off sam otiso, ali zanima me, posto sam procitao negde da youtube prikazuje samo 30 fps, bez obzira o kom videu se radi.

Tako je.

[19xx] Pr0d1gyyy ---- http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/Pr0d1gyyy/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
lisnjic kaže...

igra meni uopse nije zahtjevna kako se pricalo ja je igram sa 5770 na ULtra opcijama sa 30FPS sa 2 antialasainga

ja mislim da ti malo trolas{#}

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Igra je genijalna, mislim da ovaj vikend nema nigdje izlaziti. Na FULL HD rezoluciji, sa AA na 2x , Post Pr. na Medium i svime ostalim na maximumu sve mi ide glatko, još nisam primijetio nikakvo trzuckanje ili nešto slično, FPS nisam mjerio.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

neznam zasto forsate taj aa kad ga igri uopce netreba ..

 

http://www.pohrani.com/f/2H/wN/4sjkuoeW/farcry3d3d11-2012-11-29-.jpg -link na full.. 

ovdje se ljijepo vidi da je aa nepotreban..

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

Slažem se, ne vidi se neka razlika na ovoj rezoluciji, ali kada mogu na 2x a da ne osjetim nikakve smetnje tijekom igranja, neka ga ako će pomoći. Čim primijetim neka trzuckanja on prvo ide off.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Far Cry 3

postoji li mogućnost da se isključe shadows...... i mogu li ikako na kartici hd3870 u igri uključit AA ako je ikako moguće 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Far Cry 3
Luk i strijela su čista uživancija, hodam okolo 2 sata s time i sad gađam iz veće udaljenosti bez problema. Velika prednost je to što si neprimjetan s tim oružjem. Ovako kad hodam sa puškom ne mogu pucati ni na životinju koja me napada, a da ostanem neprimjetan.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Far Cry 3

Post FX jel sluzi icemu i jel to nekakav eye-candy feature ? kad stavim na medium ili low,ogroman fps boost,a ne vidim nekakve promjene

a sto se tice sjena,jel ima razlik izmedju medium-high-very high ? cak su na medium sjene dosta cistei bez glitteringa  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3

Alo ljudi, ono sta sam pisao za FPS, oci i mozak, ono nisam ja pisao jer mi je doslo tako i iz glave, to su ljudi koji puno više od mene i od vas znaju dokazivali i pisali...znanstvenici i sta vec...nemogu se sjetit sad linka al probat cu ga nac....ja sam ocito objasnio na nacin na koj me se nije shvatilo...al nema veze...ionako je ovo tema od FC3 :)

Origin ID za FIFU 13: ReaLazio
12 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 3
Cryogenic kaže...

meni 30 fps'a uopče nije fluidno i igrivo, neznam sta vam je  :)

 

 e da ti ja kazem da u nekim igrama sa 30FPS nije igrivo to si upravu ovdje 30FPS je kao u nekohj igri sa 40FPS zasto zato sto u igri imas opciju GPU MAX BUFFERING od 1 pa do 5 to znaci ja sam postavljo tu opciju na 5  i nisam mogao vjerovati da sa 30 fps koji mi prikazuje na ekranu nemogu igrati lag a kad sam posatvio tu opciju na 1 sa 30FPS koji mi na ekranu prikaziva leti igra a stoji mi u oba slucaja FPS isti sam sto je nas broj 5 GPU max buffering kao teze ide ja mislim da je to GPU MAX BUFFERING opcija koja rastereti grafiku a preotereti procesor sto je veca brojak vise ide funkcija na grafiku zato je bolje postviti ko ima 4 jezgreni procesor da stavi vise na snagu procesora nego na grafici

lisnjic
13 godina
offline
Far Cry 3

Ne znam zašto sam kupio onaj bacač plamena. Više štete nego koristi.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Far Cry 3
=xfact= kaže...

neznam zasto forsate taj aa kad ga igri uopce netreba ..

 

http://www.pohrani.com/f/2H/wN/4sjkuoeW/farcry3d3d11-2012-11-29-.jpg -link na full.. 

ovdje se ljijepo vidi da je aa nepotreban..

Na kojim postavkama igraš i jel to avg fps?

[G] Sapko
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Far Cry 3 ove godine, Far Cry 3 i dalje u razvoju
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice