Call of Duty 2

poruka: 424
|
čitano: 156.911
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Dali je netko koristio COD2 MODTOOLS i nešto napravio.Ja sam naišao na neke probleme u samom startu a od tutoriala ništa na netu,pa skoro pa niš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Malo san zakasnio, ali ja ga koristim, pravim mape sa Cod2 Radient, koji je u modtools paketu!
I reci tocno gdje si zapeo, pa da vidim dali mogu pomoc, i sta si htio napravit za cod2!

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Nisam dugo to radio jer sam zapeo na startu pa sam odustao.Ovo je kako sam ja radio:
Napravim površinu,prekrijem ju nekom teksturom,dodam skybox,dodam global intrmision(probavao sam dsa napravim jednostavnu mp mapu)
dodam 2 tdm spawnpointa i unesem worldspawn values.Snimim mapu u C:/Program Files/Activision...
/map_source.tada napravim gsc file i u njega unesem neke vrijednosti sa nekoga tutoriala.
Pokrenem Compile tools.Nađem svoju mapu,podesim posravke na desnoi udrim compile.tada se ništa ne
desi.Iskoči console i piše da je kopirao taj file već,ispod je screen kako izgleda.Pokušao sam premeštati
gsc file u svaki folder u COD2 mapi lai stalno ista poruka.Dali sam neki korak propustio ili što?
Dali mi možeš ukratko opisat postupak tj. način na koji od starta do kraja opisuje stvaranje sp ili mp mape.
Što se tiče ideja,imam nekoliko,ali kad god sam nešto napravio nisam uspio da to i isprobam,
nadam se da će nešto biti od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools Tutorial

Heh, nisi triba odma vele toga, najvažnije je napravit nesto jednostavno da funkcionira, a lako je poslje uredit!

 

Tutorial:

 1 .U Cod2 radiant napravi bezveze neki pod!

 

 2. Desni klik, gdje oces da ti se stvaraju ljudi (spawn) i odaberes mp -> dm_spawn, ali pazi da ti taj pod nebude oznacen(upri esc)

 

 3. Dodaj svijetlo, desni klik pa light i upri N, u Key upisi radius, a u Value broj npr. 500 (to je normalni) zatim stisnes Enter da ti se to doda, pa ponovno upri N da ti se prozor Entity izgasi(upri na okvir od radianta pa N), da bi promjenio boju upri K i odaberes boju!

(za primjer nasa mapa ce biti mp_test)

4. Spremi tu mapu  u .map file, obicno se spremi u Call of Duty 2\map_source, zatim pokreni u mapi bin CoD2CompileTools, upri Browse i odaberi gdje je igra instalirana, obicno je "C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2"  (ne main mapu), pa ce ti se pojavit popis mapa i samo klik na tu mapu, npr. mp_test i moras sa strane(desne) oznacit sljedece: Compile BSP, Compile Lighting, Connect Paths, i pod light options fast i verbose, sve ostalo odznačit, pa klikni na Compile, sačekaj da se pojavi crni prozori da se sam izgasi.

5. Otiđes u main mapu, pa u maps/mp, tu je tvoja mapa, na istom mjestu mora biti i gsc file, evo jedan najobicniji gsc:
main()
{
maps\mp\_load::main();

game["allies"] = "american";
game["axis"] = "german";
game["attackers"] = "allies";
game["defenders"] = "axis";
}

copy/paste u novi tekstni dokument u Notepadu, i Save As, pa u Spremi u obliku stavi Sve, naziv datoteke isto kao ime mape + .gsc, npr. mp_test.gsc, to moras spremit u istu mapu di je i mapa (u Cod2/main/maps/mp), i stavi ime mape da pocinje sa mp_.

 

6. Sad ponovo uđi u Cod2CompileTools i klikni na ime mape pa Run Selected Map,tvoja mapa bi se trebala upaliti!

Ako imas neki problema sa ovim reci, ja ovako radim, samo mores gsc prije napravit, uglavnom je jednostavno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2008 23:13 (markoal).
Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Jesi uspio, ako je neko radio nek samo kaže ako je uspio ili ima problema da drugi vide!

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Odlično,radi.Već sam se bacio na neke svoje stare radove.Dali ima neki dobar sajt sa tutorijalima za Radiant osim MODSOnline?Usput dali bi ti ili netko drugi bili zainteresovani za izradu COD2 moda?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 23:28 (Quark).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

Ja bih zelio raditi sa nekim mapu ali nema nitkoga nisam nasao ko bi volio jos raditi mapu ali evo vidim da ti bi zelio...

Mozes li nam uslikati kako izgledaju tvoje mape?

ps. imas privatnu poruku!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools
markoal kaže...

Heh, nisi triba odma vele toga, najvažnije je napravit nesto jednostavno da funkcionira, a lako je poslje uredit!

 

 

 1 .U Cod2 radiant napravi bezveze neki pod!

 

 2. Desni klik, gdje oces da ti se stvaraju ljudi (spawn) i odaberes mp -> dm_spawn, ali pazi da ti taj pod nebude oznacen(upri esc)

 

 3. Dodaj svijetlo, desni klik pa light i upri N, u Key upisi radius, a u Value broj npr. 500 (to je normalni) zatim stisnes Enter da ti se to doda, pa ponovno upri N da ti se prozor Entity izgasi(upri na okvir od radianta pa N), da bi promjenio boju upri K i odaberes boju!

(za primjer nasa mapa ce biti mp_test)

4. Spremi tu mapu  u .map file, obicno se spremi u Call of Duty 2\map_source, zatim pokreni u mapi bin CoD2CompileTools, upri Browse i odaberi gdje je igra instalirana, obicno je "C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2"  (ne main mapu), pa ce ti se pojavit popis mapa i samo klik na tu mapu, npr. mp_test i moras sa strane(desne) oznacit sljedece: Compile BSP, Compile Lighting, Connect Paths, i pod light options fast i verbose, sve ostalo odznačit, pa klikni na Compile, sačekaj da se pojavi crni prozori da se sam izgasi.

5. Otiđes u main mapu, pa u maps/mp, tu je tvoja mapa, na istom mjestu mora biti i gsc file, evo jedan najobicniji gsc:
main()
{
maps\mp\_load::main();

game["allies"] = "american";
game["axis"] = "german";
game["attackers"] = "allies";
game["defenders"] = "axis";
}

copy/paste u novi tekstni dokument u Notepadu, i Save As, pa u Spremi u obliku stavi Sve, naziv datoteke isto kao ime mape + .gsc, npr. mp_test.gsc, to moras spremit u istu mapu di je i mapa (u Cod2/main/maps/mp), i stavi ime mape da pocinje sa mp_.

 

6. Sad ponovo uđi u Cod2CompileTools i klikni na ime mape pa Run Selected Map,tvoja mapa bi se trebala upaliti!

Ako imas neki problema sa ovim reci, ja ovako radim, samo mores gsc prije napravit, uglavnom je jednostavno!

 

 Svaka cast!
Odlicno ste objasnili..
Sve sam uradio kako ste rekli ali nasoa se jedan problem

Nema nigdje da izaberem tim :S

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2008 14:05 (ProG).
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Trenutno nemam nijednu mapu osim one na kojoj testiram razne mogućnosti.Prije sam napravio jednu sa dva ogromna bunkera na par etaža ali ona je otišla zajedno sa prošlim OS-om.Što se tiče novih pohoda imam nekoliko ideja ali još se podsećam na rad u Radiantu,tako da će mi trebat neko vrijeme da se vratim u formu.Pošaljem poruku kad budem za rad!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Hvala!
Zainteresiran sam za taj mod.(mislim za pravit taj mod)
Tutoriala osim na toj stranici ima, ja sam nasao jedan forum posvecen tomu, samo ga vise nikako nisam mogao nac!

 

I jesi li probao stavit teleporter, ja jesam i radi, pa ako nekome treba opisati kako ce napravit i teleporter za igricu mogu i to napisat.
I stavit cu slike na internet za ove malo kompliciranije korake(iako to nije komplicirano)!


ProG
.
To je testiranje mape, ako oces je igrat na nekom serveru ili u lanu, moras je ubacit u iwd file(datoteku) kao i ostale, ali reci cu poslje kako!
I provjeri modove i izbrisi ili jednostavno napravi jos jednu Call of DUty 2 mapu, ja iman dvi instalacije, ako ti je ijedan mod u mapi main unda ti sve zbrka(ukljuci se, a ako ih je vise,...)
Prvo treba napravit dobru mapu.

Usput, praniram napravit jednu velku mapu, ali to samo planiram, vidit cu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2008 23:36 (markoal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Imam u planu napravit manji mod.Znači par singleplayer misija.

Što se tiče teleportera nisam probao,ako možeš opiši postupak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 23:10 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Aj da vidim tko jos zeli da napisem kako se stavlja teleporter, jer sad  mi sporo komp iđe sa geforce2, pa da vidim kako cu napisat, detaljno lijepo ili na brzinu!

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Detaljno bi bilo bolje, i vidi za singleplayer spajanje noda!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Imam pitanje koje glasi : Dal u cod-u 2,kad si ozljeđen, treba sakuplati nekakvu energiju?? nisam ga dugo igrao a jedan frend mi nekaj govori o tome kak treba sakupljati energiju a ja neznam,,pa molim vaš odgovor

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2008 19:17 (Xero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Single - Multi :player

U Singleplayeru mores ja mislin skupljat energiju kad nekoga ubijes, ali nisam odavno igra SP pa nisam 100% siguran(mozda ti se vraća kad te netko rani, automatski, stvarno nisam siguran!

U Multiplayeru nemores, ali ima vele servera koji koriste razne modove npr.: admiral, extreme,... mod, pa u nekim serverima mores, ali obicno ti se snaga nakon par sekundi vrati(kada te netko rani).

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Govorim za singel player,,ja se sječam da kad su te ranili,,morao si se primirit,,sklonit i sam je ozdravio,,ja mislim da nemožeš na codu 2 skupljat energiju

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Da je sjecam se, ali ja san igru presao vele puta, 2-3 puta na veteran, a zadnji put kad san je prelazio (davno je to bilo), u mapi mi je bilo modova, pa je bilo kad ubijes covika, snaga za skupit, ja mislin (ako ne onda je to bilo u cod 1 uo, jer sam njega igra zadnjeg).

Znaci nista od ovog teleportera, vidim da nitko nezeli znat(skoro niko) kako se stavi teleporter (udjes u nesto i stvori te na nekom drugom mjestu)!

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2008 10:35 (markoal).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

U COD2 ne možeš skupljat energiju.Kad ti se zacrveni ekran skloniš se i čekaš koju sekundu da se vratiš u normalu.

15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Dobro raspravili smo o tome, vise necemo jer je to offtopic, vratimo se temi.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Pa dobro,vratimo se temi.Dali neko ima nešto da kaže o Cod2 ModTools-u.Dali ga koristite,šta sa njime pravi...

 

Markoal ako znaš kako se pravi teleporter opiši postupak-to spada u toppic.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2008 23:10 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools
markoal kaže...

Hvala!
Zainteresiran sam za taj mod.(mislim za pravit taj mod)
Tutoriala osim na toj stranici ima, ja sam nasao jedan forum posvecen tomu, samo ga vise nikako nisam mogao nac!

 

I jesi li probao stavit teleporter, ja jesam i radi, pa ako nekome treba opisati kako ce napravit i teleporter za igricu mogu i to napisat.
I stavit cu slike na internet za ove malo kompliciranije korake(iako to nije komplicirano)!


ProG
.
To je testiranje mape, ako oces je igrat na nekom serveru ili u lanu, moras je ubacit u iwd file(datoteku) kao i ostale, ali reci cu poslje kako!
I provjeri modove i izbrisi ili jednostavno napravi jos jednu Call of DUty 2 mapu, ja iman dvi instalacije, ako ti je ijedan mod u mapi main unda ti sve zbrka(ukljuci se, a ako ih je vise,...)
Prvo treba napravit dobru mapu.

Usput, praniram napravit jednu velku mapu, ali to samo planiram, vidit cu!

 Uspio sam sve uraditi znaci ubaciti ljude i sve tako..
Ali nikako nemogu nastimati da bude dan! Uvijek mapa crna nista se ne vidi..
A uradim bas onako kako si ti gore napisao! Neznam u cemu je problem...
I zanima me dali imaju tamo gotove kuce, brodovi, tenkovi i tako i gdje se nalazi to?
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Gore ti je objašnjeno.Desni klik->light->pritisneš N->Radius...Možda ti je izvor ispod samog terena,probaj ga izdić iznad glave svome liku.

A što se tiče modela ovako:idi u main direktorij,nađi datoteku iw_13.iwd  i iskopiraj ju na desktop.Sad desni klik na nju i dopiši ekstenziju rar(sada ti treba pisat iw_13.rar).Sada otvori dvoklikom tu datoteku i nađi 'xmodel'.Iskopiraj ju u main folder.U Radiantu desni klik->misc->model.Tu sada nađi šta ti treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools
Quark kaže...

Gore ti je objašnjeno.Desni klik->light->pritisneš N->Radius...Možda ti je izvor ispod samog terena,probaj ga izdić iznad glave svome liku.

A što se tiče modela ovako:idi u main direktorij,nađi datoteku iw_13.iwd  i iskopiraj ju na desktop.Sad desni klik na nju i dopiši ekstenziju rar(sada ti treba pisat iw_13.rar).Sada otvori dvoklikom tu datoteku i nađi 'xmodel'.Iskopiraj ju u main folder.U Radiantu desni klik->misc->model.Tu sada nađi šta ti treba.

Sve sam nastimao ali sada kada ubacim iz xmodel  neki model nemogu uci u cod2 tu mapu :S

Evo kako to izgleda Evo kako to izgleda
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2008 17:47 (ProG).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

Nastimao sam napokon!

Znali netko kako se zovu kuce u xmodel?

Trebam ubaciti par kuca...

Napravio sam zgrade ali nemogu napraviti krov za kuce ono pravokutnik ako zna netko?

Slažem se!
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Nemaš modele kuća,možeš jedino otvorit "newillers" mapu i odande iskopirat kuće,za krov trebaš napravit brush i zarotirat ga,imaš malu ikonu u obliku globusa sa strelicama oko sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

Kuce sam pronasao ali kada ih ubacim nemogu pokrenuti mapu neki eror javlja neznam u cemu je fazon?

Slažem se!
15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Odaberi jednu kuću,idi na file->new,tada te pita "copy selection" pritisni yes i trebao bi ti u novootvorenoj mapi biti taj objekt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Call of Duty 2 Mod Tools

Probaj prije nego sto spremis mapu sa Radiantom upri ESC tj. mora sve bit odznaceno jer mores imat error, tako je meni bilo, i imas li gsc file.
Btw. tio san napravit tutorial ali otkad mi je ona graf. crkla komp. mi se vele usporio pa oni radiant me nesto zeza (zaje*aje), tako ta nisam u mogucnosti napravit mapu jos, pa zato nisam napisao tutorial od teleporteru, ali hocu čin nabavim ove djelove za komp.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

Malo sam bolje gledao i kaze da nesto nedostaje na liniji 1 u gsc file a gsc file je isti ko iz tvoga tutoriala povis gore!

Jeli do toga ili?

Slažem se!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Call of Duty 2 Mod Tools

Bilo je do toga...

Da vidimo sada se moze jos uraditi sa mod tools?

Slažem se!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice