Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 590.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

pa sta nemas enable ili tako nesto? i meni je bila zatamljena isto dok nisam ukljucio.

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Imortal kaže...

ej ovako .. 

imam dual core 2 duo e4600 2.4 ghz i maticnu ecs g33t m2 .. i kad udjem u bios imam opciju CPU frequency ali je zatamljena .. tj nemoze se mijenjat .. pa me zanima ako netko zna kako se cpu overclocka na ovoj maticnoj da mi pojasni ..

pa nemozes direktno frekvenciju mijenjat, ali mozes mijenjat ono s cim se mnozi mnozitelj :D, zaboravio sma kako se to kaze xD

imas neki broj puta neki broj, mijenjas taj veci broj u koriacima po 10 i testiras, inace kad spomnoze ta 2 broja dobijes takt proca :D kod mene je recimo 312x9 sto je 2.8ghz, stock je 266x9 sto je 2.4ghz

ovisi od proca do proca oce ovaj broj bit 9 ili 11 ili 8 ili .....

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

imam ispod i enable i disable i sta god da stavim nikako se nece posvijetliti i ne mogu odabrati da mijenjam ..

Hail Satan! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Imortal kaže...

imam ispod i enable i disable i sta god da stavim nikako se nece posvijetliti i ne mogu odabrati da mijenjam ..

si procito ovo sto je megatr0n napiso

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 20:00 (MARKOcVp).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Megatr0n98 kaže...
Imortal kaže...

ej ovako .. 

imam dual core 2 duo e4600 2.4 ghz i maticnu ecs g33t m2 .. i kad udjem u bios imam opciju CPU frequency ali je zatamljena .. tj nemoze se mijenjat .. pa me zanima ako netko zna kako se cpu overclocka na ovoj maticnoj da mi pojasni ..

pa nemozes direktno frekvenciju mijenjat, ali mozes mijenjat ono s cim se mnozi mnozitelj :D, zaboravio sma kako se to kaze xD

imas neki broj puta neki broj, mijenjas taj veci broj u koriacima po 10 i testiras, inace kad spomnoze ta 2 broja dobijes takt proca :D kod mene je recimo 312x9 sto je 2.8ghz, stock je 266x9 sto je 2.4ghz

ovisi od proca do proca oce ovaj broj bit 9 ili 11 ili 8 ili .....

kuzim ja kaj ti hoces rec al nemrem ni to .. sad cu poslikat pa da vidite 

 

@marko daj copy paste da ne trazim sad

 

 

Hail Satan! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 20:04 (Imortal).
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Imortal kaže...
Megatr0n98 kaže...
Imortal kaže...

ej ovako .. 

imam dual core 2 duo e4600 2.4 ghz i maticnu ecs g33t m2 .. i kad udjem u bios imam opciju CPU frequency ali je zatamljena .. tj nemoze se mijenjat .. pa me zanima ako netko zna kako se cpu overclocka na ovoj maticnoj da mi pojasni ..

pa nemozes direktno frekvenciju mijenjat, ali mozes mijenjat ono s cim se mnozi mnozitelj :D, zaboravio sma kako se to kaze xD

imas neki broj puta neki broj, mijenjas taj veci broj u koriacima po 10 i testiras, inace kad spomnoze ta 2 broja dobijes takt proca :D kod mene je recimo 312x9 sto je 2.8ghz, stock je 266x9 sto je 2.4ghz

ovisi od proca do proca oce ovaj broj bit 9 ili 11 ili 8 ili .....

kuzim ja kaj ti hoces rec al nemrem ni to .. sad cu poslikat pa da vidite 

 

@marko daj copy paste da ne trazim sad

ma mislio sma na ovo od megatr0na, tak otrebas radit, aj uslikaj

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo slike .. znaci ovo gore ne mogu mijenjat .. ne vidi se na slici al to je zasivljene i nemogu to ni izabrat .. (ratio actual value i cpu freq)

 

http://upload.slike.com/slike/Bg8Y.jpg

Hail Satan! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

slika nije moja ali to bi ovako trebalo  izgledati (svaki je bios drugaciji ali nema tolke razlike)

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ja nemam pola ovih opcija koje su na toj slici lol

Hail Satan! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ja neznam koem da vjerujem za temperature, prije da su ove manje, tj speed fan i everst tocni, posto je cooler ipak 212s, a takve su nekakve bile i s e7500? sto vi mislite sta je tocno :D?
idle q6600 stock idle q6600 stock
load q6600 stock load q6600 stock
Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
MARKOcVp kaže...
ja neznam koem da vjerujem za temperature, prije da su ove manje, tj speed fan i everst tocni, posto je cooler ipak 212s, a takve su nekakve bile i s e7500? sto vi mislite sta je tocno :D?

Biosu naravno :D

 

ovo su opcije koje mogu mijenjati u biosu ovo su opcije koje mogu mijenjati u biosu
Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Frend ima core2quad q8200 sa GIGABYTE GA-EP45-DS3L i drzo ga je na 2.8 mjesecima na stock naponu...i on oce sad na 3ghz+...e sad posto on se ne kuzi u to mene je  pito za savjet...ja sam mu reko da dize vcore ak mu je nestabilan na 3ghz (i je) i sad...vcore termination pll  reference MCH core  MCH referance ICH I/O, koje napone da dize od tih i koje da ne dira? posto sam ja openito na amd-u neznam sta znace te opcije za napon...i na kolko da dize vcore? ima mugena na procu tako da temp nisu problem....

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

pozdrav jel iko imao ovaj problem ja mislim da je do ploce ali eto ako ima neko vise iskustva volio bi da me savjetuje ...

imam core2quad  Q 8300 i plocu biostar TP45D2 -A7 drzim ga na 3.15 GHz to jest  fsb 420 x7.5 multiplayer sve sam zivo pokusavao  dizo cak na max napon nece ni makac vise FSB cak ni 421 FSB jel  granica ploce ,procesor znam da moze ici dalje radi se o ploci  TP45D2-A7

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=368&tab=2

 

lisnjic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Zanima me za kolko bi otprilike dobio vise fps-ova ako bi kloknuo inel core 2 duo e6750 sa 2.67 ghz na nekih 3 do 3.5 ghz.

 

Naravno uz adekvatno hladenje.

The_God_Of_The_Gods
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
mihi999 kaže...

Zanima me za kolko bi otprilike dobio vise fps-ova ako bi kloknuo inel core 2 duo e6750 sa 2.67 ghz na nekih 3 do 3.5 ghz.

 

Naravno uz adekvatno hladenje.

ako imas  ovu karticu iz moj pc, uzimaj neki polovni Q, recimo Q6600,q8300 ili slicno. Dodio bi otprilike 5fps-a sa overclcokom, ali kartice ti se koriste 40%, taj cpu je katastrofa, nema bas puno pomoci.

ja sam imao E6500 na 3.7ghz i gtx550ti, katastrofalan bottleneck pogotovo u bf3 mp, pa sam kupio Q6600 i sad je super 50fps konstantno na high detaljima, prije quada je na low bilo 20-35.

nesiplati se kupovati cooler za taj procesor

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 18:58 (MARKOcVp).
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
mihi999 kaže...

Zanima me za kolko bi otprilike dobio vise fps-ova ako bi kloknuo inel core 2 duo e6750 sa 2.67 ghz na nekih 3 do 3.5 ghz.

 

Naravno uz adekvatno hladenje.

ne puno, da nabavis polovni quad recimo q6600 il islicno kao sto je marko naveo dobio bi najmanje 20fps-a gore u dosta igara

12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

moze pomoc??imao sam prije obicnog duala e6600@3.06 i radio je max na 3.45ghz tj sabirnica na 1200mhz/300x11.5 maxx, e sad sam se mjenjao za cor2duo e7600@3ghz i on takoder nece da prede tu granicu od 300x11.5 tj. 1200mhz sabirnicu inace oba dva rade na def.1066mhz a ploca podrzava 1333mhz sab.!!!rame sam smanjio tak da ne prelaze ni 1200mhz,default su 1333mhz,probao sam dizati i na jednom i na drugom svih 5 voltaza kaj imaju u biosu nio jedna kombinacija nije radila, smanjivao sam i multiplajer ali nece cim dodem do granice od 300!! cim ja predem i za 1 mhz tih 300x nece ni u bios nekad uci rikava!! recite u cemu je problem dali je mozda u ploci?? ps. zadnji bios na njoj???MBO AsusP5G41T-M LX!!!Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 22:50 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav! Jel moze neko reci kako clockati c2d e4600? Ima preko 3 godine i mislim da moze dat vise od sebe. Ovo je prvi put da bi nest clockao tak da neznam ama bas nist. :((( Dok nabavim neke podatke jos cu uredit ili quotat post... Recimo n koliko rade jezgre. Procitao sam svi 108 stranica i nisam uspio naci svoj proc...

School for money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 1:37 (1995matej).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

sry nemogu uredit onaj, nezz zasto, no evo podataka:

proc je Intel C2D E4600, a vrti se na 2.4 Ghz, na koliko bi ga bilo dobro dignut? 2.9? 3.0?
uglavnom, ja sam zadovoljan s njim, ali mislim da može brže, nemam neku potrebu, ali bi čisto htio probat

School for money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 1:40 (1995matej).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
1995matej kaže...

sry nemogu uredit onaj, nezz zasto, no evo podataka:

proc je Intel C2D E4600, a vrti se na 2.4 Ghz, na koliko bi ga bilo dobro dignut? 2.9? 3.0?
uglavnom, ja sam zadovoljan s njim, ali mislim da može brže, nemam neku potrebu, ali bi čisto htio probat

ako ga ne koristis za igre neces primjetit nikakvu razliku, a ni u igrama nebi primjetio razliku, ja sam imao E7500 na 3.7ghz i imao je katastrofa performanse u igrama u kombinaciji sa 550ti.

to su stari dual core procesori nema ti bas neke pomoci, uglavnom prelazak na Q6600 mi je donio otprilike 20fps u igrama

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ja komp samo za igre i koristim, a tata si tek tu i tamo nest pogleda na YT-u, kao što rekoh, ocu vidjet sta moze...

School for money!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
1995matej kaže...

ja komp samo za igre i koristim, a tata si tek tu i tamo nest pogleda na YT-u, kao što rekoh, ocu vidjet sta moze...

koja je graficka kartica? koliko rama imas? 

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 14:30 (MARKOcVp).
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Palit GTS 250, 2 gb DDR2 (nisam siguran za frekevenciju, a nisam doma), ali imam u planu nadogradit jos 1 gb rama, maticna je gigabyte GA-P35-DS4 s 4 prostora za ddr2 i 2 prostora za ddr3 (malo drugacija verzija nego standard)

School for money!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
1995matej kaže...

Palit GTS 250, 2 gb DDR2 (nisam siguran za frekevenciju, a nisam doma), ali imam u planu nadogradit jos 1 gb rama, maticna je gigabyte GA-P35-DS4 s 4 prostora za ddr2 i 2 prostora za ddr3 (malo drugacija verzija nego standard)

ploca je dobra za oc, ali jesi razmisljao o quadu jer za gaming trebas quad core, vjeruj nove igre se jako lose ponasaju na dual core procesorima, izuzev mocni core i3, onaj sandy bridge

ja sam imao e7500 na 3.7ghz i u nfs the run sam imao 17fps dropove, u bf3 takoder jako lose, pricam o mp, znaci neces moci igrati igre koje izlaze od sada pa nadalje ako ne nabavis neki quad socket 775, probaj nac nekog da oce mijenjat za taj tvoj uz nadoplati tako sam ja + nasao, covjek nije trebao uad posto radi u uredu... napominjem moja kartica je jaca od tvoje, ali to niej bilo bitno jer se koristila na 30-50% u novim igrama

ako bas zelis pokusati oc, udes u bios, i pocnes dizati fsb, znaci imas multiplayer i fps, mp je obicno neki broj oko 10, fps je puno veci recimo oko 300, prepoznat ces i ti dizes fsb u koracima po 10 i gledas jel stabilno 

multiplayerxFSB= cpu frekvenzija npr. kod mene 9x266= 2.4ghz

 

Mišljenje je kao šupak, svi ga imaju!
15 godina
online
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Imam Q6600 @3.2GHz i sad sam uzea GTX465 pa me zanima dalije je možda procesora usko grlo (mada sumljam)?

Dali bi dobija kakav primjetan boost da ga dignem na 3.4GHz?

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
RePlaY kaže...

Imam Q6600 @3.2GHz i sad sam uzea GTX465 pa me zanima dalije je možda procesora usko grlo (mada sumljam)?

Dali bi dobija kakav primjetan boost da ga dignem na 3.4GHz?

Nije usko grlo, 3.2GHZ je dovoljno, neces osjetiti nikakav boost sa dodatnih 200MHZ.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
RePlaY kaže...

Imam Q6600 @3.2GHz i sad sam uzea GTX465 pa me zanima dalije je možda procesora usko grlo (mada sumljam)?

Dali bi dobija kakav primjetan boost da ga dignem na 3.4GHz?

 Nije usko grlo, fino zakuca karticu na 99%, iako je to 4 generacije star procesor...

 

 

The Dark Knight
15 godina
online
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Istina, dobro je zakuca na 99% u bf3.

Isto mislim da nebi primjetia reazliku na 3.4GHz jer san davno već jednom proba a nije mi ostalo u sjećanju neki boost.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
RePlaY kaže...

Imam Q6600 @3.2GHz i sad sam uzea GTX465 pa me zanima dalije je možda procesora usko grlo (mada sumljam)?

Dali bi dobija kakav primjetan boost da ga dignem na 3.4GHz?

nebi dobio bost, taj procesor se na 3.2ghz moze mjerit sa novim phenomima, tj clock per clock su tu negdje

jako dobar procesor s obzirom na starost, vrhunski, za danasnje potrebe jos uvije dovoljan za uzdrzati neku solidnu grafu, mozda se nemoze mjeriti sa novim sandy i ivy procevima, ali je rame uz rame sa phenomima

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Misljenje o ovom overclocku - dobro - loše? Što promjeniti?

 

Cpu Cpu
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice