Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 844.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jeli mi moze neko pomoci vezano uz overclocking amd fx 8320 kod mene sve stock 1.4xx v (dosta velika stock v na idle) maticna je ga 990xa -ud3 FD  , gskill F3-17000CL11D-4gbxl x 2  na 800 ghz (1600 radi 1.5v)  napajanje thermal take 630+w   , kako got krenem nesto supati u biosu  ..smanjivane cpu vcore  ili dizanje samo mnozitelja  uz gasenje dodatnih postavki cpu-a ostavaljanje samo enabled core 6 state mislim,  kompjuter mi  predugo restarta tj. ugasi se totalno pa se upali za 1 sec pa opet padne  dok ne boota mozda od 2-3 puta tek ide,nikako vratiti na staro da mi komp uredno radi sve dok ne vratim na default  probao maloprije sputio na 1.38 i stavio 3.7  naravno prosao ibt  sa nekih 43 stupnja cpu temp na loadu (cm hyper 212 cooler) dobar protkok zraka u kucistu , nisam neki clocker pa svaka pomoc bi bila dobro dosla da vidim u pocetku gdje grijesim, moram da probam masinu kloknuti  necu biti miran radi tog sam ga kupio jbg :S  a izgleda mi dobar chip 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
zowa91 kaže...

Jeli mi moze neko pomoci vezano uz overclocking amd fx 8320... kompjuter mi  predugo restarta tj. ugasi se totalno pa se upali za 1 sec pa opet padne  dok ne boota mozda od 2-3 puta tek ide,nikako vratiti na staro da mi komp uredno radi sve dok ne vratim na default  probao maloprije sputio na 1.38 i stavio 3.7  naravno prosao ibt  sa nekih 43 stupnja cpu temp na loadu (cm hyper 212 cooler) dobar protkok zraka u kucistu , nisam neki clocker pa svaka pomoc bi bila dobro dosla da vidim u pocetku gdje grijesim...

I meni je smetalo to gašenje prilikom restarta. Jedno od rješenja (za druga ne znam) je da uključiš turbo te staviš normalnu i turbo frekvenciju na istu vrijednost (kod mene je 4.2 GHz).

Evo što sam ja podešavao u BIOS-u za stabilnih 4.2 GHz (1.3875 V, 200 fsb x 21 multiplier):

- AMD Turbo CORE Technology - Enabled (default)
- CPB- staviti kao CPU multiplier= npr. 21 za 4.2 GHz
- CPU & NB Voltage - Manual Mode 1.38750 V
- CPU LLC - Medium
- C1E - Disabled
- SVM - Disabled (unless running Virtual Machines)
- Core C6 State - Disabled
- HPC Mode - Enabled
- Amp Master Mode - Disabled

 

Kod mene je testirana stabilnost tih postavki (Prime95- testirao 8 sati, Prime95 + Furmark- testirao 3 sata). Ti imaš bolji hladnjak pa možeš staviti i veću frekvenciju procesora (uz povećanje napona).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mpetr01 kaže...

uspjesan overclock amd fx 8350 na 5,02 ghz sa passivnim cooler-om. alpenföhn k2 

 

45'C u idlu i 50'C u igri.  1,470V

Koliko ? 90c u idlu ? 100c u igri ?

10 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Bulldozer kaže...
mpetr01 kaže...

uspjesan overclock amd fx 8350 na 5,02 ghz sa passivnim cooler-om. alpenföhn k2 

 

45'C u idlu i 50'C u igri.  1,470V

Koliko ? 90c u idlu ? 100c u igri ?

;-)

mpetr01
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 20:03 (mpetr01).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Bulldozer kaže...
mpetr01 kaže...

uspjesan overclock amd fx 8350 na 5,02 ghz sa passivnim cooler-om. alpenföhn k2 

 

45'C u idlu i 50'C u igri.  1,470V

Koliko ? 90c u idlu ? 100c u igri ?

Realno, {#}

 

Moze 50*C stabilan i hladan na 5Ghz, da da yebo majku sto ljudi lazu ko politicari na forumu

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Bulldozer kaže...
mpetr01 kaže...

uspjesan overclock amd fx 8350 na 5,02 ghz sa passivnim cooler-om. alpenföhn k2 

 

45'C u idlu i 50'C u igri.  1,470V

 

heheh ajd jedan prime95 test uradi da vidimo tu stabilnost od 10 min

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 20:06 (dreadmoore).
10 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

igre i prime95 ne mozes uspredivati. kod igrica mi se nije nijednom ugasio. kod prime95 bi se sigurno ugasio.

mpetr01
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mpetr01 kaže...

igre i prime95 ne mozes uspredivati. kod igrica mi se nije nijednom ugasio. kod prime95 bi se sigurno ugasio.

Sličicuuuu bar jednu od hwmonitora i cpuz.

Bez toga ispadas običan TROL (ili politicar svejedno)

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 21:05 (nicky.sl).
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Cavalorn kaže...

Moja matična ploča je asrock 960gm gs3 fx. sadašnji procesor mi je amd phenom II b50, uskoro ga planiram zamijenit sa fx 6300. Da li je moguć ikakav overclock na ovoj matičnoj?

Imam istu takvu plocu,i isti takav procesor. Ja sam svoga digao na 3.5 GHz na defoultnoj voltazi. Preko toga ne ide niti hertza,rusi se i nije stabilan a ploca mi ne dozvoljava dizanje voltaze. U biosu je podignem ali u Asrock OC Utility-u mi pokazuje defoultni napon. Vjerujem da bi isao vise bez problema na boljoj ploci.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Probao nije do toga do nekih je drugih postavka, razocaran sam biosom kod ove ga990xa-ud3 rev 3.0 FD    pre malo opcija za overclocking , nesta sam supao i testirao ako se ne varam na 4.3 ghz  mislim da je bio 210 mhz bus speed i malo podizanje multiplier  i na testu ibt nije throtlao nimalo samo mrvicu  pada cpu v   sa nekih 1.386 na 1.36  , dok se inace zna desiti da padne  na load 100%  0.9 v wtf   kao da je na idle   mada su sve postavke high i llc na very high  a cpu vcore  se vrti kao nenormalan  sa 1.36 stock u biosu na testu pokazuje  1.39 pa ide i do 1.416  

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Normalno je da se v core tako ponaša kad ti je llc na very high i fila proc s naponom sukladno opterečenju.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Dečki mali update - danas slučajno nešto surfam i na PCexpertu vidim ovo

 

 

Slika

Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Pa sta da radim na 4.0 1.38 napon opet pada na 1.29 ili ide na 1.416  (vllc - na high ili medium)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
zowa91 kaže...

Pa sta da radim na 4.0 1.38 napon opet pada na 1.29 ili ide na 1.416  (vllc - na high ili medium)

Jesi probao isključiti HPC mode?

 

I izgasiti turbo mode?

 

HPC enabled sprečava na procesor spušta frekvencije u određenim uvjetima, a samim tim i napon jezgre.

 

Ovaj lik ima sličan problem kao tvoj pa baci oko...

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=25243856

 

(nadam se da se smiju stavljati linkovi)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Jesam probao, a hpc bi trebao ici disable, mozda je mali napon za 4.1 /4.0 taj od 1.386 v.?  Sto se tice Vcore llc  sta znaci ako je na medium - a sta ako ide do npr. extreme ( dali to znaci sto je veci status manji drop ili? i dali moje napajanje to moze podnjeti na very high/extreme)    psu je Thermaltake 630w smart modular 87%  bronze mislim,  hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Meni radi FX 8320 na 1.300 naponu na 4 Ghz. Napon ne bi trebao biti problem.

Problem je matična ploča.

HPC mode bi trebao biti enabled.

Vcore offset bi trebao biti 0,00.

 

LLC je zapravo opcija koja bi trebala sprečavati pad napona kada se optereti procesor. Podigne osnovni napon. Ja bi to sve isključio i vidio hoće li mi se pojavljati Vdroop. Ako se sve isključi trebao bi biti minimalan.

 

EDIT: I gasi Turbo mode (core performance boost)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2014 18:57 (Syzwick).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Turbo mode je naravno ugasen  206 ili 210 stavim fsb i mnozitelj 19x, za taj vcore offset gdje je ta opcija nema je

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Tvoja maticna ima Vdroop probleme ( gubitak napona na 100% loadu procesora) i to ti uzrokuje nestabilnost. Ukoliko ne mozes minimalizirati opadanja napona ukljucivanjem i iskljucivanjem raznih postavki vezanih za kontrolu napona ne znam uopce sta mozes napraviti za dobar i stabilan overclock. Cak su i prve revizije BIOSA uzrokovale dosta problema pa su ljudi flesiranjem BIOSA to rjesavali. Nekima je uspjelo, dok neki nisu uspjeli postici stabilan OC ni sa tim. Nije procesor, nije napajanje - maticna je. Imas dosta diskusija na netu vezano uz Gigabytove ploce i nacine na koje su ljudi postizali stabilan OC. Najbolje procitaj iskustva ljudi koji su imali slicne probleme jer ovako random nabadajuci mozes i sprzit nesto. Pogotovo sa (Load Line Calibration - extreme ili slicno)
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Da se i ja pohvalim sa svojim procesorom!
AMD Phenom II x2 550 @ 3.1 stock koji je na ASRock A770DE+ ploci otkljucan na X4 B50 @ 3.8GHz sa 1.425 voltazom al je NB spusten sa 2000 na 1800 jer se inace rusi.Dizano je samo preko mnozitelja (x19x200) i cooler CoolerMaster Hyper 412 i temp su u full loadu 50-55 stupnjeva

 

Taman stane! Taman stane!
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Na osnovu čega da se uvjerimo u istinitost tvoje tvrdnje?

Možda na osnovu slike kućišta!?!

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo ova slika dok je jos nisam dosao na 3.8 i prije coolermastera u idlu

 

PS. nevolim da ljudi misle i da me nazivaju lazovom stoga evo slika da vidite

Kropana slika da se malo brojke izostre Kropana slika da se malo brojke izostre
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 0:36 (in_rust_we_trust).
 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

NB je prenestabilan! Koliko je opasno dirati njegovu voltazu?
Spusten je na 3.7GHz i 1.4v i radi stabilno i hladno 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Pozz,koliko je normalno da tijekom testa u occtu voltaža (vcore) padne na 1.02 volta?

dakle oko 1.43 je voltaza (previsoka za ovaj takt,budem je snizio sigurno na 1.4,nego mene zanima nešto drugo).

tu se vidi da je zakucana na 1.43  : http://i.imgur.com/yxl9xs4.png

 

ovdje se vidi pod min 1.02 : http://i.imgur.com/M1sFDZL.png (bude tako stajaznam 1 minutu pa opet ode na max)

 

Čudno mi je to jer u biosu je manual voltaza nariktana na 1.4 ,nebi trebalo past na 1.02 ? sve opcije u biosu za power saving itd su iskljucene takodjer

 

also,jos jedno kratko pitanje. meni su ove voltaze cudne : +12 v,+5 v +3.3 v itd... nijedna nije toliko,sve su manje. To normalno ili?

Hvala unaprijed

11 godina
online
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Sve je to tako kod overclocka ali sa boljom plocom, ta ploca se vjerovatno pregrijava pa obara napon da bi se ohladila naponska na ploci da se nebi zapalila, pokusaj da instaliras mali cooler da puse po naponskoj pa vidi dal se desava isto

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

rijesih problem :) nedešava se više i sve 5,renault 4

11 godina
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
A da podjelis i sa nama rjesenje, jel do llc-a
http://valid.canardpc.com/hwx19k
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Mislim da je zbog VRM temp. undervoltalo proc jer temperature jesu bogovske bile. A temp. su bogovske bile jer je voltaza previsoka bila za taj clock. Sad sam na 1.3 volta,4.0 ghz. 10 sati test OCCT je prošao,0 errora,i memtest 86 5 sati. stabilno je sve,ladno,i nije bilo oscilacija u vcore naponu.

 

Tako da,nisam 100% siguran ali pretpostavljam da je to bilo to. Svi simptomi su takvi.

 

eniiivejs...

 

 

11 godina
online
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Da, sa naponom od 1.4V možeš voziti taj FX na 4.4-4.5 GHz, i kod mene ide na 1.3V i 4.0GHz
http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jucer sam kupio FX 8320 pa sam se malo igrao s clociranjem posto sam pocetnik  stavio sam za pocetak takt 4,2 uz napon od 1,35,testirao sa prime64 temperature su idle :27   max: 54 testirao sam jedno pola sata sve lijepo radi  bez greske ,cooler mi je Mugen 4 koliko bi mogao jos dici takt  da neidem preko 1.4 napona tako nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Moj glas ide na 4.5 GHz. Možda je netko već imao takve kombinacije, pa ti javi.
Al tko zna kakav primjerak imaš, možda i više može povuć. Najbolje idi mrvu po mrvicu pa probavaj.
Optimizam je nedostatak iskustva.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice