Snaga agregata za struju

poruka: 10
|
čitano: 25.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Snaga agregata za struju

ako se netko razumje u struju, zamolio bi ga da mi pojasni koja snaga agregata mi treba za struju za  dubinsku  pumpu za vodu na 105 metara......

evo par podataka o pumpi:  

 

(slika)

 

znaći, pumpa je snage 3 Kw, ali navodno pri startu ona povuče puno više Kw struje, i sada je pitanje koliko to može struje povuč, i u konačnici kolika mi snaga agregata triba(Kw)???? 

jurehabs
11 godina
protjeran
offline
Snaga agregata za struju

45 puta pročitano.....a nitko nezna????

bar jedan odgovor??

jurehabs
12 godina
odjavljen
offline
Snaga agregata za struju

Potopna pretpostavljam, optimalno (odnosno minimalno) bi bio agregat od 5 kW.

15 godina
odjavljen
offline
Snaga agregata za struju

Ona povuče puno više, ali kratkotrajno. 5 kW bi trebalo biti dovoljno, čak bi možda neki kvalitetniji od 3,5 kW gurao. Tu čak snaga nije toliko kritična koliko brzina reagiranja zaštite. Ako je zaštita paranoična, onaj od 5 može izbacivati pri startu, a ako je tromija zaštita, onaj od 3,5 kW može uredno raditi. U svakom slučaju, gledaj 5-6 kW, da nije baš neki šrot. Idealno bi bilo ako možeš od nekog posuditi na test jer ti nitko ne može sigurno garantirati bez neke veće rezerve koja znači i veći trošak.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Snaga agregata za struju
MrBlc kaže...

Ona povuče puno više, ali kratkotrajno. 5 kW bi trebalo biti dovoljno, čak bi možda neki kvalitetniji od 3,5 kW gurao. Tu čak snaga nije toliko kritična koliko brzina reagiranja zaštite. Ako je zaštita paranoična, onaj od 5 može izbacivati pri startu, a ako je tromija zaštita, onaj od 3,5 kW može uredno raditi. U svakom slučaju, gledaj 5-6 kW, da nije baš neki šrot. Idealno bi bilo ako možeš od nekog posuditi na test jer ti nitko ne može sigurno garantirati bez neke veće rezerve koja znači i veći trošak.

 

3,5kW nije idealno, zato jer onda agregat radi na rubu snage, trošiti će više goriva i smanjiti će se radni vijek.

11 godina
protjeran
offline
Snaga agregata za struju

evo sam kupio lažno deklarirani agregat od navodnih "7,5"Kw i pumpa neradi....

jurehabs
12 godina
offline
Snaga agregata za struju

Eh, caka kod tih pumpi, tj elektromotora koji pogone te pumpe je zaletna struja elektromotora, koja, u slučaju asinkronog motora koji pogoni ovu pumpu iznosi od 3×In pa sve do 7×In, tj 3 do 7 puta veća struja.

 

Tebi bi za vrijeme zaleta struja motora mogla biti čak i do 40 ili 50 A, naravno to traje sekundu dvije, ali dovoljno da opako strujno preoptereti nekakav kineski agregat čak i od 10 kW.

 

Moguća su slijedeća rješenja:

 

1. Ako je ikako moguće, izbjegni agregat i spoji pumpu na mrežu (naravno preko odgovarajuće motorne zaštitne sklopke)

 

Odmah da napomenem, prije nego navedem ostale moguće solucije, ako možeš, zakupi trofazni priključak potrebne snage, jer iole kvalitetniji dizel agregat koji se može izboriti sa startom tog motora će te poprilično koštati, znači neki provjereni agregat, poznate tvrtke, snage 7.5 do 10 kW

2. Ako nemaš pristup mreži, naravno nabavka kvalitetnog dizel agregata snage min 7.5 kW (trofazni naravno)

3. Ovo su metode za smanjenje zaletne struje motora, znači ili soft start (relativno skupo) ili motor koji ima radni napon Y/D 400/690V i pokretanje preko sklopke zvijezda trokut)

 

Eto pa sad vidi šta bi ti bilo najbolje od toga. Ja i dalje glasam za mrežu, ako je dostupna.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Snaga agregata za struju
habs kaže...

evo sam kupio lažno deklarirani agregat od navodnih "7,5"Kw i pumpa neradi....

 

Koliko si ga platio? @Gigabyte091-kvalitetan agregat od 7,5kW mu je previše, iako bi bilo dobro, ali za nešto što neće raditi 0/24 (pretpostavljam) nije potrebno jer će ga previše platiti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.5.2014 19:43 (Deawood).
12 godina
offline
Snaga agregata za struju

Ma taj kinez ako može dati 4 kW konstantno to je super. Koliko KS ima motor ? 

 

7,5 kVA ali kvalitetnih mu je taman, nikad neznaš ako će mu zatrebati struje pa je bolje da ima rezervu. A i ja bih išao na sigurno, 3 kW motor bi bio veliki zalogaj čak i kvalitetnom generatoru od 5 kVA. 

 

Najbolje bi bilo kada bi mogao posuditi agregat pa probati. Ne kupovati ovako na mus. Čak i da generator izdrži pokretanje motora, a trebao bi ako nije teži kinez, sam dizel motor ako nema dovoljan moment generator će ga zagušiti i zaustaviti. 

 

Nebi me iznenadilo i da 7.5 kVA agregat ne uspije izdržat pokretanje, pogotovo ako je opterećena pumpa.

 

Neko je napisao da je 3.5 kVA agregat dovoljan, ma nema šanse, da je neznam kakve kvalitete svaki put bi zaštita izbacila.

 

I jedna važna napomena, generator mora biti sinkroni, ako je asinkroni bježi od toga.

 

EDIT: aj slikaj priključnu kutiju motora, tj otvori je i iznutra poslikaj da vidimo kak je spojeno. Uglavnom su motori tih snaga motani da rade u trokutu, a u tom slučaju bi se mogla stavit sklopka zvijezda trokut što bi uvelike olakšalo pokretanje, tj generatoru bi bilo lakše.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.5.2014 21:52 (Gigabyte091).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga agregata za struju

To je vješto skrivanje snage. Snaga je 7,5 KW ali trofazna. Po fazi je to 2,5 KW . Ili mjenjajte motor na pumpi za trofazni  ili kupite deklarirani jednofazni generator od  5 kw. i nema problema

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice