Slučaj Ognjen Šimić

poruka: 56
|
čitano: 7.143
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
macak kaže...
Čovjek je vrhunski stručnjak u toj struci, on spašava živote, a ne uzima ih. On je dobio 9 godina za uzimanje mita, što nitko nije dokazao, već je bilo dovoljno da zaštićeni svjedoci (znači nitko ne može znati tko su dotični) kažu da su dali mito (znači, ispada da nije kažnjivo davati mito).

Maloljetni mladić u Makarskoj ubije autom dvije djevojke i završi na školovanju u inozemstvu.

Mali Žužić pijan autom ubije djevojku i doživotno osakati mladića, dobije 5 godina, koje provodi ispijajući kavu u centru Zagreba.

Vozač kamiona Stričak pišući sms u vožnji ubije dvije majke i njihovu djecu. Vrijeme trenutno provodi na slobodi, dok iščekuje suđenje koje se konstantno odgađa i koje je zatvoreno za javnost, jer to je za njega jadnog veliki pritisak. A što je s djevojkom koja je izgubila majku i brata, koja još k tome nema oca i ostala je sama?!?!

Što je s dilerima, pljačkašima itd. koji dobivaju uvjetne kazne? Što je s političarima?
jedan lik zabije odvijač curi u p, skoro je ubije, i dobije godinu danaNeodlučan
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Da li je to u redu ili nije, svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali ako uzmete u obzir koliko ima likova u HR koji su "uzeli" mnogo više love i još se smijali narodu u facu ( i još uvijek se smiju ) onda su doktori mila majka prema njima.

 

Mita ima u svim segmentima društva, pa i u zdrastvu, ali doktori bi trebali biti zadnji na listi za odstrel. Neš ti par tisuća eura naspram milijuna koji su "posuđeni" iz HEP-a za prošle izbore, pa sad jadni HEP jedva ima novaca za isplatu plaća..

 

Ako je on za par tisuća dobio 9 godina, onda koliko bi trebali dobiti pojedinci za par milijuna?  0, zato jer od tih par milijuna žive i tužiteljstvo i suci koji ih ne procesuiraju, nego izigravaju pravnu državu na doktorima.

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ferovca1 kaže...

Da li je to u redu ili nije, svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali ako uzmete u obzir koliko ima likova u HR koji su "uzeli" mnogo više love i još se smijali narodu u facu ( i još uvijek se smiju ) onda su doktori mila majka prema njima.

 

Mita ima u svim segmentima društva, pa i u zdrastvu, ali doktori bi trebali biti zadnji na listi za odstrel. Neš ti par tisuća eura naspram milijuna koji su "posuđeni" iz HEP-a za prošle izbore, pa sad jadni HEP jedva ima novaca za isplatu plaća..

 

Ako je on za par tisuća dobio 9 godina, onda koliko bi trebali dobiti pojedinci za par milijuna?  0, zato jer od tih par milijuna žive i tužiteljstvo i suci koji ih ne procesuiraju, nego izigravaju pravnu državu na doktorima.

 Nebi imali toliko zivota da odsluze takvu kaznu.
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...
mali.ivica87 kaže...
 Slažem se da se nitko nema pravo igrati Boga, al šta tu možemo....
 Možemo ga strpat u zatvor na 9 godina.
 ma dobro, slažem se, da je kriv,ali kad pogledaš oko sebe, onda je taj lik još dobar......čovječe, pa političari su korumpirani, a beru lovu mjesečno, za koju pojedini ljudi rade cijelu godinu i još im nije dosta i grabe sa svih mogučih strana !!!!

ferovca1 kaže...

Da li je to u redu ili nije, svako ima pravo na svoje mišljenje. Ali ako uzmete u obzir koliko ima likova u HR koji su "uzeli" mnogo više love i još se smijali narodu u facu ( i još uvijek se smiju ) onda su doktori mila majka prema njima.

 

Mita ima u svim segmentima društva, pa i u zdrastvu, ali doktori bi trebali biti zadnji na listi za odstrel. Neš ti par tisuća eura naspram milijuna koji su "posuđeni" iz HEP-a za prošle izbore, pa sad jadni HEP jedva ima novaca za isplatu plaća..

 

Ako je on za par tisuća dobio 9 godina, onda koliko bi trebali dobiti pojedinci za par milijuna?  0, zato jer od tih par milijuna žive i tužiteljstvo i suci koji ih ne procesuiraju, nego izigravaju pravnu državu na doktorima.

 e o tome pričam, taj čovijek je žrtveno janje (netko je morao) da se pokaže javnosti da se ipak nešto radi,a pravim problemima se ne nadzire ni početak rješavanja, a kamoli kraj

slažem se da to treba kazniti i za to sam,ali ova kazna je prevelika za ono kaj je napravio, naspram ovih drugih koji se navode u temi (negdje u postovima ispred)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 23:06 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
Ma to je ista stvar kao i s Karadžićem kojeg su uhvatili samo kad je vjera u stranku padala.Nekažem da nije kriv ali on je samo Marioneta koja se zamjerial nekom na višem položaju.
Valjda nije Sanaderu dao dovoljni postotak! :D
Potraga za istinom dragocijenija je od njenog posjedovanja.
16 godina
protjeran
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Kada bi Hrvatska bila pravna država, onda bi 90% bagre u saboru i oni koji vode zemlju završilo u zatvoru ili po meni na Golom otoku. Narod je ionako kratkoga pamćenja. Što se na kraju dogodilo sa maestrom i sviračima? Ovo je samo kap u moru. Jedan mafijaš je rekao: "Da se rodim, bio bi političar". Neka mi svaki od saborskog zastupnika pokaže podrijetlo svoje imovine. Prije i poslije foteljskog tretmana. Vrana vrani oči ne vadi a ruka ruku mije.

Svaka država ima mafiju a naša mafija ima državu.

Neznam kome to netko mora pokazati da nešto radi. Iza rada stoje rezultati. Iza ovoga (ne)rada se vidi uspjeh, u vidu inflacije. Zar je netko izvana toliko glup da ne vidi kako mu netko prodaje maglu. Pa čemu služe obavještajne službe. EU ekipa itekako dobro zna što se događa na balkanu. A naši političari su njihove marionete i sluge stranih interesa. U čije ime se prodaje obiteljsko srebro?

Ovime samo želim reči da je Ognjen jedna sitna zvijerka, krupne ostaju na slobodi.

Kada ukradeš 10 kuna onda si lopov, kada ukradeš milju kuna, tada si partner.

Samo mi nije jasno, zbog čega onda plaćam zdrastveno osiguranje ako neću imati koristi od toga. Sicko

PC Street Hacker kaže...

Zašto uopće otvarate ove teme.Viče

I ja se slažem. Samo mi se podiže želučana kiselina kada vidim koja gamad vodi državu, a niti suparnici tzv. oporba nisu ništa bolji.
Podijeli i vladaj u Hrvatskoj je u svom punom sjaju. 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

PA jeli vama svima jasno da je on uzeo mito i da sada to placa, ili bi bar trebao platiti. Nema potrebe usporedbe s drugima, ili sve druge gluposti koje radite i govorite jer je ON KRIV I NEK SAD TRUNE U ZATVORu...

 

 

 

Ps.   Dajte admini zatvorite temu jer je ovdje previse Ot-a i gluposti kazano. ...

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

@PUMA

 

Misliš da je dottore slučajno baš sada prebjegao u BIH. Baš slučajno ima BIH državljanstvo. Baš slučajno se Sanader oglasio i dao izjavu da ne mogu ništa što se tiče izručenja.

 

Sve je to dogovoreno na višem nivou od početka.  Sprega od vrha do dna i obrnuto.  Dottore uzeo mito ( tj. malo si podebljao crkavicu ) i otišao živjeti u BIH, boli ga đon.. Sudstvo glumi strogost i odreže kaznu za primjer svima. Sanader glumi borbu protiv korumpiranosti za još goru EU.

 

Kako bi rekli, vuk sit, ovca cijela..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Ma ovih 9 godina je živa sramota koliko je gorih slučajeva bilo, i sami su rekli da je jedan doktor okrenuo 1000000kn i dobio manje od godinu dana kazne

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ferovca1 kaže...

@PUMA

 

Misliš da je dottore slučajno baš sada prebjegao u BIH. Baš slučajno ima BIH državljanstvo. Baš slučajno se Sanader oglasio i dao izjavu da ne mogu ništa što se tiče izručenja.

 

Sve je to dogovoreno na višem nivou od početka.  Sprega od vrha do dna i obrnuto.  Dottore uzeo mito ( tj. malo si podebljao crkavicu ) i otišao živjeti u BIH, boli ga đon.. Sudstvo glumi strogost i odreže kaznu za primjer svima. Sanader glumi borbu protiv korumpiranosti za još goru EU.

 

Kako bi rekli, vuk sit, ovca cijela..

 Slažem se s tobom u potpunosti!!!!!! čovječe, mafija nam vodi državu,a mi gledamo i diskutiramo!!!!! Mršti se
baš sam o tome danas mislio, a kad ono, nisam jedini
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 0:36 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Dobro, slazem se..

 

Ali ne shvaćam zašto je prvih 90% postova pokusalo prikazati Simica kao zrtveno janje kad je ono sada pune lisnice on otisao zivjeti u bih.  A normalno, bosanci zastitili sve svoje drzavljane od izrucenja, pa sad bila to hrv ili amerika, a ne ka mi-ko nije otisa "trbuhom za kruhom" neg ide u haag..

 

Al dobro je, necu se ja vise mjesat jer mislim da nisam dovoljno zreo ni star za to.

 

 

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

"U Sarajevu uhapšen hrvatski kardiohirurg Ognjen Šimić"

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080827101

<?= "hello world" ?>
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Taj Ognjen Šimić je običan mufljuz, lopov, a sad i kriminalac koji je pobjegao. To kaj je doktor po zanimanju nema ama baš nikakve veze s tim što je uzimao novac .

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ferovca1 kaže...

Da se doktore plati prema odgovornosti, ne bi im trebao mito..

 

Od prijatelja otac je šef kirurgije, vrhunski stručnjak, uskoro ide u mirovinu, plaća bez dežurstava je 6.500 kn, penzija će mu biti oko 3000,  pa si vi, uvaženi i osvješteni građani, mislite da li bi izgubili minimalno 10 godina na učenja i specijalizacije, imati svakodnevno živote u rukama (hoćeš, nećeš, moraš se igrati boga) i raditi svetkom i petkom ( čovjek radi svaki Božić i Novu godinu ) da bi zaradili kakvu takvu plaću.

 

99% vas bi u takvim uvjetima uzimalo mito, priznali vi ili ne..

 

Što se mene tiče, ako je čovjek stručnjak i spašava živote , neka mu je..

 Samo što je to smeće od liječnika, kojem licencu treba uzeti doživotno jer sramoti struku, naplaćivao sve što je mogao. Uza sve to je vrlo bahat i bezobrazan u svom kriminalu. Pogledaj mu kuću! Koliko je stotina tisuća eura trebalo za ono? Koliko je ljudi platilo svoje zdravlje u BESPLATNOM ZDRAVSTVENOM SUSTAVU? Koliko je ljudi u dugovima zbog njega?

To je smeće, a ne liječnik.
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

naxeem, smiri se!

 

udahni duuuuboko, pa izdaaahni jos dublje...

 

 

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Kada je 1878. Austrija okupirala Bosnu, BiH je bila najkorupiranija država u Europi. Proveli su istraživanje koliko žandari, suci, liječnici, učitelji i činovnici u prosjeku mjesečno prime mita i za taj iznos povećali plaće, a one koji su nastavili primati mito strogo kažnjavali i korupcija je u jako kratkom roku svedena na najmanju moguću mjeru.

Jednako tako bi se danas moglo riješiti korupcije u Hrvatskoj kada bi državi to odgovaralo. Ljudi su spremni raditi određeni posao samo ako su primjereno plaćeni s obzirom na težinu posla i odgovornost koju taj posao nosi, u suprotnom radije će odabrati manje zahtijevan posao čak i za nešto manju plaću. U zaradu ne ulazi samo službena plaća, već i neki dodaci (kod konobara je to napojnica u drugim strukama razni "darovi"), pa i društveni status. Kada bi se danas država do kraja obračunala s korupcijom u zdravstvu i prisilila liječnike da žive isključivo od plaće, veliki dio najboljih liječnika bi napustio državne bolnice ili čak otišao u inozemstvo. Dopuštanjem korupcije država jednostavno dio svojih troškova prebacuje na građane.

Znatan problem su i sami građani. Ljudi daju mito da bi ostvarili nešto na što nemaju pravo: polože ispit za koji nisu učili, dobiju građevinsku dozvolu tamo gdje nemaju pravo, izbjegnu gubitak vozačke dozvole ili dođu odmah na operaciju iako svi ostali čekaju 6 mjeseci. Jednako je kriv liječnik koji uzme novac da nekoga operira preko reda, kao i pacijent koji daje mito da ne bi čekao kao ostali obični pristojni građani.

Ljudi često daju mito i iz neznanja i predrasuda. Tako naručito među ljudima bez fakultetskog obrazovanja postoji fama da im se dijete bez poznanstava i mita neće upisati na faks, a naručito ako u nekoliko zadnjih godina netko od susjeda nije prošao prijemni. Slične predrasude su i u zdravstvu. Velćina ljudi je uvjerena da bez poklona liječniku i setrama, ovi se neće dovoljno dobro brinuti za člana njihove obitelji koji leži u bolnici. Prije nekoliko godina trebao sam ići na jedan specijalistički pregled. Moglo se naručiti tek za 3 mjeseca.   Jedan moj susjed je isto trebao ići na isti takav pregled, ali mu se nije toliko čekalo, pa je dao nekom svom poznaniku u bolnici 1000 kuna da mu sredi stvar s doktorom. Došao je na red već idući tjedan. Ni meni se nije čekalo, pa sam kod toga doktora sutradan otišao u privatnu ordinaciju. Primio me odmah. Naplatio je pregled 400 kuna. Dobio sam račun i povrat poreza od države.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Da "Pravna država" radi svoj posao ne bi bilo "Šimića" niti sličnih slučejeva u zdravstvu i šire.
U politici i zdravstvu ništa nije slučajno pa tako ni ovaj slučaj.
Pacijenti jednostavno nisu upućeni u svoja prava a liječnici ne poštivaju "Hipokratovu zakletvu" i ako još upetljamo
lošu pravnu državu->katastrofa!!!Liječnici se trebaju kao i država ravnati prema pacijentovim željama...pacijent ima pravo u svakom
trenutku zahtijevati što god želi od svog ili bolničkog liječnika,pacijent ima pravo biti bahat a ne liječnici....dok se pacijenti preko
udruga ne upute u svoja prava dotad će hodati bezglavo i biti prevareni!Pacijenti nemaju svoju komoru kao što to imaju liječnici i sestre.
Država sluša komoru a ne pacijente i tako u nedogled.Liječnici će uvijek pokrivati druge liječnike što je nepisano pravilo!
Znači dok zakon i pravna država ne djeluju u svim tim segmentima dotad će vrlo malo biti osuđenih i gubitak licenci.
Samo za informaciju.....u deset godina samo su dvije licence bile pod zabranom.Sustav štiti liječnike....Ako sam koga uvrijedio ispričavam se!

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Primao je mito, kao i mnogi u Hrvatskoj. To nije iz potrebe da se prehrani, već iz pohlepe i pokvarenosti. Tip je prekršio sve što mu liječnički poziv nalaže. Ima trunuti u zatvoru koliko god treba, a obitelj će se već snaći kad proda vilu vrijednu nekoliko milijuna.

 

Da nebi bilo zabune, moj komentar vrijedi samo ako je zaista uzimao mito da bi nekoga operirao.

 

Ima i u splitskoj bolnici nekoliko takvih liječnika. Samo za informaciju, jedna osoba je trebala operaciju, liječnik je rekao da materijala nema (drenovi za arteriju) i ženi pacijenta ponudio nabavku materijala po cijeni od 10,000 eura iako pacijent ima pravo na materijal bez ikakve nadoknade, ali kako toga nema u bolnici, treba nabavit privatno.

Igrom slučaja i neimaštine dogodilo se da je jedan drugi liječnik odobrio operaciju s drenovima koji postoje u bolnici, suprotno tvrdnji liječnika. Operacija je obavljena, čovjeku je život spašen.

 

Zašto žena pacijenta ne prijavi liječnika? - Strah.

 

Ja ga na žalost ne mogu prijaviti jer ne mogu svjedočiti u tuđe ime, ali da se meni desilo, vrlo rado. Takvi ljudi sramote liječnički poziv.

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2008 14:00 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
naxeem kaže...

Primao je mito, kao i mnogi u Hrvatskoj. To nije iz potrebe da se prehrani, već iz pohlepe i pokvarenosti. Tip je prekršio sve što mu liječnički poziv nalaže. Ima trunuti u zatvoru koliko god treba, a obitelj će se već snaći kad proda vilu vrijednu nekoliko milijuna.

 

Da nebi bilo zabune, moj komentar vrijedi samo ako je zaista uzimao mito da bi nekoga operirao.

 

Ima i u splitskoj bolnici nekoliko takvih liječnika. Samo za informaciju, jedna osoba je trebala operaciju, liječnik je rekao da materijala nema (drenovi za arteriju) i ženi pacijenta ponudio nabavku materijala po cijeni od 10,000 eura iako pacijent ima pravo na materijal bez ikakve nadoknade, ali kako toga nema u bolnici, treba nabavit privatno.

Igrom slučaja i neimaštine dogodilo se da je jedan drugi liječnik odobrio operaciju s drenovima koji postoje u bolnici, suprotno tvrdnji liječnika. Operacija je obavljena, čovjeku je život spašen.

 

Zašto žena pacijenta ne prijavi liječnika? - Strah.

 

Ja ga na žalost ne mogu prijaviti jer ne mogu svjedočiti u tuđe ime, ali da se meni desilo, vrlo rado. Takvi ljudi sramote liječnički poziv.

 Slažem se, ali evo jedne dopune..

čega se boji ta žena? teškaša koji će je premlatiti ako ista prijavi? ne, ona se boji da kad iduci put dodje na operaciju ili na pretrage u bolnice da je nitko nece htjeti pregledati iz solidarnosti prema svojem kolegi koji je u kaznenom postupku protiv sebe nabavio najboljeg odvjetnika u evropi i malo napunio sucev djep pa je ili dobio minimalnu kaznu il ga je pustilo..

Ps. evo sam ja ipak malo pretjerao sa ovim zaključcima, ali sigurno nisam bas tako daleko od istine jer mi smo još balkan, pa što god da drugi govorili..
http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Sama šteta je što to nisu moja posla i nemam veze s tim, ali rado bih gledao takve "liječnike" iza rešetaka.

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

evo bas prije koi dan citam u slobodnoj natjecaj za posao u Do-u. pa ako oces, prijavi se kao racunalni profesionalac....

 

 

xD    :roll_over

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Hehehe:) Nije neka lova tamo.

 

Ali u svakom slučaju, kad vidim kuću tog Ognjena, sjetim se da ni s 3-4 liječničke plaće to nebi kupio...

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

ma sumnjan ti ja da je on baš dobio nekoliko milijuna eura mita i onda time išao graditi kučetinu.. orije ili poslije bi mu došla financijska ili porezna i onda bi u zatvor. a sumnjam da je baš toliko glup.

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
naxeem kaže...

Hehehe:) Nije neka lova tamo.

 

Ali u svakom slučaju, kad vidim kuću tog Ognjena, sjetim se da ni s 3-4 liječničke plaće to nebi kupio...

  Šimić je radio desetak godina kao liječnik u Njemačkoj. Tamo prosječan liječnik-specijalista zaradi mjesečno preko 7000 eura s tim da tjedno može maksimalno raditi 48 sati uključujući i dežurstvo, tako da je možda i mogao pošteno zaraditi kuću, a mito ulagati u druge stvari. U Hrvatskoj specijalisti rade od 70 do 80 sati tjedno za 1000 do 1500 eura.
 
Imam prijatelja koji je završio Medicinski fakultet, trenutno je znanstveni novak na fakultetu i specijalizant na Rebru. Do prije mjesec dana plaća mu je bila 4400 kuna, a od 1.9. su im povećali na 6000, s tim da je čovjek od 8 ujutro, pa negdje do 17 ili 18 u bolnici + nekad i prenoći jer je dežurni,a kod kuće još i mora svaki dan i učiti.

Uskoro ni davanje mita neće pomoći da se brzo dođe na operaciju. Prosječna starost specijalista u Hrvatskoj je 57 godina i u idućih 5 godina bi ih trebalo oko 3000 otići u mirovinu, već ih sada nedostaje oko 1500, a godišnje na sva 4 medicinska fakulteta diplomira tristotinjak doktora medicine. Još kad uđemo u EU, pa doktori smjednu raditi maksimalno 48 sati tjedno skupa s dežurstvom, tek će onda biti prava ludnica.
 
 
Škrtica = student Prometnog fakulteta koji nije položio sve ispite.
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

stari, sačekaj malo.. prvo treba uči u eu, a to možda bude i 1015. kako sada stavri stoje...  nego, kada udjemo u eu, mnogo će čeha i drugih istočnih narodnosti doći raditi u hrvatsku pa tako i doktori.

inace je, u svim zanatima, odljev mozgova u hrvatskoj vrlo izražen tako da doktori nisu ništa posebno naspram pravnika, ekonomista, znanstvenika. jer hrvatska godišnje proizvede 500-tinjak od svake branše a mnogo više ih ide u mirovinu.  u koliko teškoj situaciji sa kadrovima se može vidjeti i kada se pogleda da je dobna granica za mirovinu u zadnjih 10godina pomaknuta za  više od 10 godina i to ne samo zbog lošeg standarda umirovljenika. ...

 

 

:rofl_roll

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Čisto sumnjam da će Česi i slični dolaziti raditi kod nas kad se kod njih bolje živi. Prijateljica mi je lani bila u Pragu i radila je tamo mjesec u bolnici preko studentske razmjene i bila je oduševljena uvjetima u  tamošnjim bolnicama i fakultetom.

Što se tiče nekih još istočnijih naroda, oni ako već moraju ići iz svoje zemlje, radije će doći u Veliku Britaniju ili Njemačku, jer i njma nedostaje liječnika. Prijatelj mi je govorio da bi Britanci bez problema mogli zaposliti još oko 20,000 doktora.

 

 

Škrtica = student Prometnog fakulteta koji nije položio sve ispite.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice