Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 138.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
AA-d00d kaže..

Jest mi jak izbor između vjecnog zivota u raju ili mucenja u paklu do kraja vremena.

 

Ovo podebljano je bila skoro svakodnevnica u srednjem vijeku.

1) Bog ti je dao izbor zelis li u raj,pakao je nasato od strane davla 

 

 

 

2) u srednjem vijeku?sta si ti zivio pa znas kako i sat je bilo?

 

3)ako je bilo toga to spada u grijeh Crkve 

1) On mi nije dao nikakav izbor, izbor nam daju svecenici kad npr. govore da glasamo za A-De-Ze jer jer je sve ostalo grijeh, ili kad ti svecenik u maloj sredini glumi Dona i prijeti da ti djeca nece imati krizmu ako ne das "milodar".

 

2) Procitaj ti koju knjigu o srednjem vijeku.

 

3) Da, grijeh crkve koji je Bog omogucio, onaj isti koji je sveznajuci i nepogrjesivi.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

 

1 - po mojem mišljenju Boga je izmislio neki pisac za kojeg se nezna ( već sam to spomenuo u nekoj temi ) , zapravo ljudi vjeruju u prazno , prošle nedelje sam bio pri misi ( sasvim slučajno ) i župnik kaže da je naš životni cilj vjerovati u Boga i otić u raj OMG !?

 

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:48 (nixXxa).
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

beno101

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

2. Pobačaj je ubojstvo, dobro, ne slažeš se, bolje da dijete živi pakao cijeli život i da se rodi mada nema nikakve šanse da bude bolje, ok, tvoj stav, prihvaćam.

3. Gdje je zapisano, u knjizi koju je čovjek napisao, ako ćemo tako, nađi me u subotu navečer, daj mi komad papira pa čemo i mi nešto smisliti.

 

Evo jedno pitanje za tebe, ti i cura čekate djete, imaš izbor, ili pobačaj ili davanje na usvajanje, a već se zna da će ga usvojiti homoseksualni par koji će mu pružiti jako dobar život, što bi odabrao?

Prvo ovako.

Jesam li dokazao da nisam troll ili neuko dijete koje igra igrice po cijele dane?

 

A za ovo tvoje pitanje: malo više opiši situaciju, teško je donijeti odluku vezano uz smisao života na osnovu jedne rečenice.

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
thuglife kaže...

 

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

 

vjerovalo se i da je zemlja ravna ploca i da nema civilizacija dalje od europe(i okolnog podrucja)

Da, dok znanstvenici nisu počeli zagovarati da je okrugla, i dok ih crkva zbog toga nije počela mučiti i ubijati.

Ja mislim da su dovoljno kočili napredak čovječanstva.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Iskreno mi je drago zbog tvog brata, bez sarkazma, zafrkancije ili ičega drugoga.

Samo imaj na umu dok je on preživio 15 njih je od istoga umrlo, čime su oni to zavrijedili.

Bog vam baš dok je na vašoj strani, da je ispalo drugačiej sumnjam da bi se vodio po ovome po čemu se vodiš danas, al' eto, drago mi je što jesi

Mi smo molili cijelem noci, nisam spavao koliko smo molili i ljudi su uplacivali mise da se moli za njega.

Jos nesto?

BBC2 nick: reader562
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Ok, iznijet ću nekoliko argumenata zašto vjerujem i Boga i zašto su mi onakvi stavovi kao u prvom postu(mojem u ovoj temi).

1) ja nevjerujem da je takva preciznost ovoga svemira mogla nastati slučajno, tako da je bila materija koja se skupila, nastala je energija i sve je skupa otišlo u .... Honduras

2) Zašto sam protiv pobačaja? Zato jer je to ubojstvo.

3) zašto sam protiv homoseksualaca? zato jer je zapisano: Bog je stvorio muškaraca i ženu na svoju sliku i priliku, napomena: MUŠKARCA I ŽENU, ne muškarca i muškarca.

4) još  što?

 

  1) Kao što sam već naveo, ako je ta tvrdnja točna bog nikako nije dobroćudno biće kako ga predstavljaju. Meni su iskreno obje teorije o nastanku svijeta upravo to, teorije, niti jedna nema za sada prave konkretne dokaze (znanost možda malo više ipak od magijskog objašnjenja crkve). Za sada sam prihvatio da je postanak svemira izvan moje mogućnosti shvaćanja.

 

2) pobačaj šmobačaj, 100 ljudi 100 mišljenja. Nije sve crno bijelo, kao što je crkva ubijala vještice/heretike/itd. iako je svaki život svet + "ne ubij" tako nije ni svaki abortus crno/bijel.

 

3) i dao im je slobodnu volju da je upotrebe kako god žele ;)

 

4) što što? :P

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
8ax kaže...
@beno Vjerujem da nemas nista protiv lezbijka.

Imam itekako!

To je također homoseksualnost...

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...

1) On mi nije dao nikakav izbor, izbor nam daju svecenici kad npr. govore da glasamo za A-De-Ze jer jer je sve ostalo grijeh, ili kad ti svecenik u maloj sredini glumi Dona i prijeti da ti djeca nece imati krizmu ako ne das "milodar".

 

2) Procitaj ti koju knjigu o srednjem vijeku.

 

3) Da, grijeh crkve koji je Bog omogucio, onaj isti koji je sveznajuci i nepogrjesivi.

  1. opet Crkva...bez komentara
  2. opet Crkva
  3. Bog daje izbor.nikoga ne prisiljava
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...
thuglife kaže...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Iskreno mi je drago zbog tvog brata, bez sarkazma, zafrkancije ili ičega drugoga.

Samo imaj na umu dok je on preživio 15 njih je od istoga umrlo, čime su oni to zavrijedili.

Bog vam baš dok je na vašoj strani, da je ispalo drugačiej sumnjam da bi se vodio po ovome po čemu se vodiš danas, al' eto, drago mi je što jesi

Mi smo molili cijelem noci, nisam spavao koliko smo molili i ljudi su uplacivali mise da se moli za njega.

Jos nesto?

Da, zapravo, nisi mi ništa odgovorio, zašto je tvoj brat dobio povlasticu života a toliko drugih nije?

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
Veliki Brat kaže...

To nije tvoje osobno pravo, kao što tvoje osobno pravo nije niti vjerovati kako je Zemlja ravna ploča, a pogotovo nije tvoje pravo širiti takve vlastite konstrukcije. Imaš potpuno krivu predodžbu osobnih prava, sloboda i društvenih obaveza.

moja je pravo i da budem homoseksulac ali je to poremecaj za mene.

 

ja mogu vjerovati u sta hocu i iznjeti svoje misljenje.

Da, tvoje je pravo biti homoseksualac, vjernik, ateist, ... Ali nije tvoje pravo tvrditi homoseksualcu da je bolestan/nastran i sl. Prema Ustavu RH, čl. 39. zabranjen je svaki oblik nesnošljivosti. Kada za potpuno zdravu osobu tvrdiš da je bolesna, to je oblik nesnošljivosti. To ti je onaj dio o pozivanju na mržnju Crkve o čemu se govorilo u temi SSDSND pred koji dan.

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...
thuglife kaže...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Iskreno mi je drago zbog tvog brata, bez sarkazma, zafrkancije ili ičega drugoga.

Samo imaj na umu dok je on preživio 15 njih je od istoga umrlo, čime su oni to zavrijedili.

Bog vam baš dok je na vašoj strani, da je ispalo drugačiej sumnjam da bi se vodio po ovome po čemu se vodiš danas, al' eto, drago mi je što jesi

Mi smo molili cijelem noci, nisam spavao koliko smo molili i ljudi su uplacivali mise da se moli za njega.

Jos nesto?

Mogao si isto tako fige drzati pa bi mu tumor opet nestao, jos koji "argument"?

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Religija i Bog su jako široki pojmovi. Nekima je vrag bog, a bog vrag.

Nemam ništa protiv Kršćana, ali mi se neka njihova ograničena mišljenja(npr. homoseksualnost je bolest) gade, isto kao i prokatolički spam, tj pokušaji da "preobrate" nekršćane. Ako neželim vjerovati u boga, nitko nema pravo meni govoriti da sam grešnik, da će me bog kazniti itd. Ne vjerujem u boga, ali ne pada mi na pamet da pokušavam one koji vjeruju tjerat da prestanu vjerovati.

Živio Arch! Živio OpenSource! Dolje Microsoft i zapadne robovlasničko-kapitalističko-naftne vrijednosti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:53 (dj_beni).
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

Da, dok znanstvenici nisu počeli zagovarati da je okrugla, i dok ih crkva zbog toga nije počela mučiti i ubijati.

Ja mislim da su dovoljno kočili napredak čovječanstva.

je je Crkva je glavni krivac svom zlu na zemlji

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...

Drugi se nisu dovoljno molili pa su ošli u pakao :)

16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu, al to nije dokaz da Bog postoji već samo čista vjerojatnost. Kao što je tvoj brat preživio, tako je nekomu drugom brat, otac, majka itd umro od raka. To što ti to interpretiraš kao Božju intervenciju (ili ti je tako netko rekao) je tvoja stvar. Isto tako, ako je Bog svemoguć i odlučuje o svemu, moraš imati na umu da mu je on i dao taj rak.

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Veliki Brat kaže...

Da, tvoje je pravo biti homoseksualac, vjernik, ateist, ... Ali nije tvoje pravo tvrditi homoseksualcu da je bolestan/nastran i sl. Prema Ustavu RH, čl. 39. zabranjen je svaki oblik nesnošljivosti. Kada za potpuno zdravu osobu tvrdiš da je bolesna, to je oblik nesnošljivosti. To ti je onaj dio o pozivanju na mržnju Crkve o čemu se govorilo u temi SSDSND pred koji dan.

jesam ja rekao da ih mrzim i da ih treba ubiti?neeeeeee

 

ja smatram da je to samo bolest

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Najgore kad se crkva mješa u politiku , i taj "sv. Papa"!

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
AA-d00d kaže...

1) On mi nije dao nikakav izbor, izbor nam daju svecenici kad npr. govore da glasamo za A-De-Ze jer jer je sve ostalo grijeh, ili kad ti svecenik u maloj sredini glumi Dona i prijeti da ti djeca nece imati krizmu ako ne das "milodar".

 

2) Procitaj ti koju knjigu o srednjem vijeku.

 

3) Da, grijeh crkve koji je Bog omogucio, onaj isti koji je sveznajuci i nepogrjesivi.

 

 

 

Bog daje izbor.nikoga ne prisiljava

E bogami ne, Bog je prestao sudjelovati u svemu onog trenutka kad je postavio svog predstavnika na Zemlju. I taj njegov predstavnik i dan danas govori koja je Njegova volja.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...

samo je testirao njihovu vjeru (šaljivđija jedan)

16 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Ako mi se nešto dobro dogodi, bog me voli i pomogao mi je.

Ako mi se molitva ispuni, bog ownZ.

 

Zašto je on zaslužan kad se nešto dobro dogodi, a kad sve ode u 3 krasne pm, o njemu ni riječi?

 

Eventualno čujem ovo - bog je tako htio, on zna najbolje za mene, iako u ovom trenutku ne vidim zašto me je udario auto i ostao sam paraliziran do kraja života.

 

Ako ste mazohisti, GOD FTW!

Blago onima što na tuđoj grbači žive jer njihovi su ključevi od auta.
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
dj_beni kaže...

Religija i Bog su jako siroki pojmovi. Nekima je vrag bog, a bog vrag.

Nemam ništa protiv Kršćana, ali mi se neka njihova ograničena mišljenja(npr. homoseksualnost je bolest) gade, isto kao i prokatolički spam, tj pokušaji da "preobrate" nekršćane. Ako neželim vjerovati u boga, nitko nema pravo meni govoriti da sam grešnik, da će me bog kazniti itd. Ne vjerujem u boga, ali ne pada mi na pamet da pokušavam one koji vjeruju tjerat da prestanu vjerovati.

Druže oprosti!

Isto tako i svi vi!

Recimo ovako.

Ako ima raja i pakla (a ima ih ;)), vi ne morate biti katolici (kršćani) da idete u jedan u njih.

Sve što je potrebno je poštivanje ljudskih zkaona i da ste dobra osoba i eto, vidimo se tamo :)

I nitko tu nikome ne kaže da je grešnik, to su radili židovi govoreći drugima da su pogani...

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
3) zašto sam protiv homoseksualaca? zato jer je zapisano: Bog je stvorio muškaraca i ženu na svoju sliku i priliku, napomena: MUŠKARCA I ŽENU, ne muškarca i muškarca.

Znači Bog je i muškarac i žena istovremeno? Dvospolac? Hermafrodit?

Ili je muškarac slika, a žena prilika? :)

Gledam te!
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
nixXxa kaže...

Najgore kad se crkva mješa u politiku , i taj "sv. Papa"!

svaki papa nije svet.sveti su samo oni ljudi koji naprave iznimno dobro za zajednicu

AA-d00d kaže...

E bogami ne, Bog je prestao sudjelovati u svemu onog trenutka kad je postavio svog predstavnika na Zemlju. I taj njegov predstavnik i dan danas govori koja je Njegova volja.

ti neke stvari nekuzis?

 

Bog je stvorio sve na Zemlji,pa tako i ljude.dao im je izbora i oni mogu raditi sto god hoce.oce livo ili desno,nebitno.on dalje nema nikakvih aktivnih radnji na zemlji,osim kojeg cuda i odrzavanja stabilizacije(da se ne poubijamo)

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...
thuglife kaže...

beno101

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

2. Pobačaj je ubojstvo, dobro, ne slažeš se, bolje da dijete živi pakao cijeli život i da se rodi mada nema nikakve šanse da bude bolje, ok, tvoj stav, prihvaćam.

3. Gdje je zapisano, u knjizi koju je čovjek napisao, ako ćemo tako, nađi me u subotu navečer, daj mi komad papira pa čemo i mi nešto smisliti.

 

Evo jedno pitanje za tebe, ti i cura čekate djete, imaš izbor, ili pobačaj ili davanje na usvajanje, a već se zna da će ga usvojiti homoseksualni par koji će mu pružiti jako dobar život, što bi odabrao?

Tko si ti da odlučuješ u ime djeteta?

Vidim thumb down ali ne vidim odgovora ;)

http://dizanje-ratia.info
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Ljudi, Bog nam je dao slobodu i po toj se slibodi sudi svakoj osobi. Ako niste znali, svaka sloboda nosi svoju odgovornost i zato sami krojimo svoje zivote. Isus veli: Sve sto svezes ovdje, biti ce svezano na nebesima. Ima li tko ovdje da studira teologiju?
16 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...
Veliki Brat kaže...
beno101 kaže...
3) zašto sam protiv homoseksualaca? zato jer je zapisano: Bog je stvorio muškaraca i ženu na svoju sliku i priliku, napomena: MUŠKARCA I ŽENU, ne muškarca i muškarca.

Znači Bog je i muškarac i žena istovremeno? Dvospolac? Hermafrodit?

Ili je muškarac slika, a žena prilika? :)

Lady Gaga je novi Mesija. :)

Blago onima što na tuđoj grbači žive jer njihovi su ključevi od auta.
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
dj_beni kaže...

Religija i Bog su jako siroki pojmovi. Nekima je vrag bog, a bog vrag.

Nemam ništa protiv Kršćana, ali mi se neka njihova ograničena mišljenja(npr. homoseksualnost je bolest) gade, isto kao i prokatolički spam, tj pokušaji da "preobrate" nekršćane. Ako neželim vjerovati u boga, nitko nema pravo meni govoriti da sam grešnik, da će me bog kazniti itd. Ne vjerujem u boga, ali ne pada mi na pamet da pokušavam one koji vjeruju tjerat da prestanu vjerovati.

Druže oprosti!

Isto tako i svi vi!

Recimo ovako.

Ako ima raja i pakla (a ima ih ;)), vi ne morate biti katolici (kršćani) da idete u jedan u njih.

Sve što je potrebno je poštivanje ljudskih zkaona i da ste dobra osoba i eto, vidimo se tamo :)

I nitko tu nikome ne kaže da je grešnik, to su radili židovi govoreći drugima da su pogani...

Svaki čovijek ima svoju, drukčiju predodžbu što je ispravno a što krivo tako da je "poštivanje ljudskih zakona" jako širok pojam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Horagio kaže...

Ako mi se nešto dobro dogodi, bog me voli i pomogao mi je.

Ako mi se molitva ispuni, bog ownZ.

Ja jednostavno obožavam kad to opravdaju "iskušenjem" ili tako nešto.

Lik nemože ispasti negativac, tak osu ga lijepo ogradili da im se divim.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...

Uci se da je Bog svemoguć, ok neka je, uci se da je sveznajuć, moze i to, uci se da je nepogrijesiv, dobro pa zasto je onda dao ovlasti određenim ljudima (citaj papi) da ga predstavljaju na Zemlji!?

Da može nositi Prada cipelice. Njemu bolje stoje..

14 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

molio bi da odgovore samo "nevjernici"
ne želim s ovim ništa dokazati nego me samo iskreno zanima.
Što mislite, što će s vama biti kada umrete?

 

i još jedna stvar:

u Bibliji, knjiga postanka je zapisan nastanak svijeta, redoslijed se podudara sa znanstvenim tumačenjem nastanka svijeta

sad mi odgovorite kako je u Bibliji zapisano nešto prije mnogo godina, što su znanstvenici dokazali mnogo godina kasnije

Skype: antonio.andelic96
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice