Je li rak genetska bolest?

poruka: 110
|
čitano: 32.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Je li rak genetska bolest?

Čitam razne teorije da zračenja elektroničkih uređaja, ispušni plinovi i svašta nešto uzrokuje rak međutim ne mogu ništa sa sigurnošću reći jer nisam stručan u području medicine ali reći ću vam što se dogodilo u mojoj obitelji moj otac je imao 3 sestre i brata svi su umrli od raka u razmaku od 5 godina a živili su u različitim državama i kontinentima jedna sestra je živjela u Australiji, druga u americi treća u crnoj gori, brat je živio u Srbiji a pokojni otac u hrvatskoj i svi su umrli od raka u dobi od 56-61 godinu tako da pretpostavljam da je uzrok raka genetske prirode što vi mislite vjerujem da štetni učinci kojekakvih kemikalija i zračenja samo ubrzavaju razvoj karcinoma ali nisu jedini uzrok što vi mislite? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 22:25 (expert man).
14 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

https://www.yourgenome.org/facts/is-cancer-a-genetic-disease na temelju genetske predispozicije ti je npr. angelina uklonila dojke 

14 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Ako je genetski ili nasljedno onda i ja sebi mogu poceti odbrojavati godine jer po ovom tvom nebi trebao 40 godina doziviti.
AMD AntiBoy
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
expert man kaže...

Čitam razne teorije da zračenja elektroničkih uređaja,

Tu te vjerojatno dezinformiraju. Jer je skoro sve "zračenje". Bitno je kakvo, koliko snažno i koliko dugo. Generalno gledano, elektronički uređaji (to uključuje i mobitele) su posve sigurni što se tiče zračenja koje bi uzrokovalo rak.

 

expert man kaže...

ispušni plinovi i svašta nešto uzrokuje rak

Ispušni plinovi imaju neke karcinogene komponente koje mogu uzrokovati neke vrste rakova. Cigaretni dim ih ima ko u priči.

 

expert man kaže...

svi su umrli od raka u dobi od 56-61 godinu tako da pretpostavljam da je uzrok raka genetske prirode što vi mislite vjerujem da štetni učinci kojekakvih kemikalija i zračenja samo ubrzavaju razvoj karcinoma ali nisu jedini uzrok što vi mislite? 

Nisi napisao koje vrste rakova su u pitanju. Mnoge vrste rakova su velikim dijelom bolesti starosti. Mislim, što je uopće rak? To je kad ti se DNA u stanicama ošteti toliko da se stanice počnu nekontrolirano dijeliti. A kroz život svašta utječe na oštećivanje DNA. Genetika doista može biti jedan od faktora. Konzultiraj liječnike - možda mogu obaviti neke testove, a svakako ti mogu savjetovati kako da smanjiš šansu da oboliš od konkretnih vrsta rakova. Naglasak je na "vrstama", jer rak nije jedna bolest, nego skupina bolesti, koje se međusobno mogu jako razlikovati, kako u faktorima koji dovode do njih, tako u težini, prognozi.

13 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

U svezi takvih , ja znam samo jednu činjenicu kao koliko toliko istinitu. 

Ako netko genetski nosi gen za "osvojiti" kakav rak ili tumor, to su majke, nažalost. 

 

U svezi prevencije protiv takvih oboljenja, opet znam za jednu još činjenicu, pitanje je koliko je istinita. 

Za koliko toliko preveniranje umanjenja šansi za dobiti ono , treba češće jesti limuna, navodno nešto ima u toj kiselini što rastura stanice koje pogoduju razvoju raka i/ili tumora. 

ATJ Lučko
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
ATJLučko kaže...

Za koliko toliko preveniranje umanjenja šansi za dobiti ono , treba češće jesti limuna, navodno nešto ima u toj kiselini što rastura stanice koje pogoduju razvoju raka i/ili tumora. 

To je čista izmišljotina. A ono što nije izmišljotina je da limunska kiselina uništava zube. Tako da s limunom treba oprezno.

13 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
ATJLučko kaže...

Za koliko toliko preveniranje umanjenja šansi za dobiti ono , treba češće jesti limuna, navodno nešto ima u toj kiselini što rastura stanice koje pogoduju razvoju raka i/ili tumora. 

To je čista izmišljotina. A ono što nije izmišljotina je da limunska kiselina uništava zube. Tako da s limunom treba oprezno.

Hmmmmmmm, iskreno, budem potrudio se pronaći nešto konkretno u obranu ili obaranje moje izjave! 

 

No, kada sam spominjao "kiselinu", nisam explicite gađao na limunsku kiselinu jer je to nešto sasvim drugo od žutog limuna kojeg iscjediš za limunadu.

Možda smo se tu malo krivi razumjeli?! 

ATJ Lučko
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
ATJLučko kaže...
Hmmmmmmm, iskreno, budem potrudio se pronaći nešto konkretno u obranu ili obaranje moje izjave!

Samo daj! Odmah ti mogu reći da u obranu nećeš naći ništa iz legitimnih izvora. 

 

ATJLučko kaže...
No, kada sam spominjao "kiselinu", nisam explicite gađao na limunsku kiselinu jer je to nešto sasvim drugo od žutog limuna kojeg iscjediš za limunadu.

Možda smo se tu malo krivi razumjeli?! 

Isto ti se hvata. Kiseline iz limuna oštećuju zube. A limun više nemaš pravo preporučivati ni nekome tko je prehlađen ili ima gripu, jer se ispostavilo da vitamin C (askorbinska kiselina) tome ne pomaže. A kamoli kao sredstvo za prevenciju raka!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 1:03 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
ATJLučko kaže...

Za koliko toliko preveniranje umanjenja šansi za dobiti ono , treba češće jesti limuna, navodno nešto ima u toj kiselini što rastura stanice koje pogoduju razvoju raka i/ili tumora. 

To je čista izmišljotina. A ono što nije izmišljotina je da limunska kiselina uništava zube. Tako da s limunom treba oprezno.

 Ali pomaže u topljenju bubrežnog kamenca...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
boxer kaže...

 Ali pomaže u topljenju bubrežnog kamenca...

Možda ako ga direktno naneseš na kamenac, inače - ne.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
Father_Dougal kaže...
boxer kaže...

 Ali pomaže u topljenju bubrežnog kamenca...

Možda ako ga direktno naneseš na kamenac, inače - ne.

Da, čudni je to argument, pogotovo kad se uzme u obzir da Coca Cola povećava učestalost pojave bubrežnih kamenaca, a ista je bogata limunskom i ortofosfornom kiselinom.

11 godina
offline
Je li rak genetska bolest?
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...

 Isto ti se hvata. Kiseline iz limuna oštećuju zube. A limun više nemaš pravo preporučivati ni nekome tko je prehlađen ili ima gripu, jer se ispostavilo da vitamin C (askorbisna kiselina) tome ne pomaže. A kamoli kao sredstvo za prevenciju raka

kve  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
Anđeo bez falinge kaže...
mbaksa kaže...

 Isto ti se hvata. Kiseline iz limuna oštećuju zube. A limun više nemaš pravo preporučivati ni nekome tko je prehlađen ili ima gripu, jer se ispostavilo da vitamin C (askorbisna kiselina) tome ne pomaže. A kamoli kao sredstvo za prevenciju raka

kve  

To ti je tako kad pišeš poruku a maloprije si zamijenio tipkovnicu (običnu mehaničku s razdvojenom, erognomskom membranskom) pa su ti tipke na krivom mjestu, i još tijekom pisanja poruke zapravo gledaš seriju na drugom ekranu. 

10 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Pogrešna ishrana je glavni okidač za kancer. Životinje dosta rjeđe oboljevaju od ljudi, neke vrste nikako. Zašto???
Zato što su programirane da jedu određenu vrstu hrane i ništa drugo. Čovjek je po prirodi i stvaranju biljojed, ali u stvarnosti se tako ne ponaša. Životinje žive po kodeksu, čovjek ne.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 1:09 (Chico12).
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
roby27 kaže...

Kaj imaš skorbut pa trebaš dodatno uzimati vitamin C? 

15 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Father_Dougal kaže...
boxer kaže...

 Ali pomaže u topljenju bubrežnog kamenca...

Možda ako ga direktno naneseš na kamenac, inače - ne.

Mislim da bi imao žučnu raspravu sa urolozima. Do sada sam dobio 3 savjeta u svezi limuna/limunade i sl vezano za kamenac.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Anđeo bez falinge kaže...
mbaksa kaže...

 Isto ti se hvata. Kiseline iz limuna oštećuju zube. A limun više nemaš pravo preporučivati ni nekome tko je prehlađen ili ima gripu, jer se ispostavilo da vitamin C (askorbisna kiselina) tome ne pomaže. A kamoli kao sredstvo za prevenciju raka

kve  

 Vitamin C kao jedan od najboljih antioksidativnih tvari pomaze u suzbijanju raka jer smanjuje broj slobodnih radikala unutar organizma. Moze se uzimat u visokoj dozi uz rizik za stvaranje kristala u bubrezima kaj na kraju dovodi do krvi u mokraci. Al rec da VitC nije sredtsvo za prevenciju raka je krajnje apsurdno.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
SimeKZ kaže...
Vitamin C kao jedan od najboljih antioksidativnih tvari pomaze u suzbijanju raka jer smanjuje broj slobodnih radikala unutar organizma. Moze se uzimat u visokoj dozi uz rizik za stvaranje kristala u bubrezima kaj na kraju dovodi do krvi u mokraci. Al rec da VitC nije sredtsvo za prevenciju raka je krajnje apsurdno.

Đe su dokazi za tvoje tvrdnje?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Hormoni iz hrane koju jedemo?
14 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Chico12 kaže...
Pogrešna ishrana je glavni okidač za kancer. Životinje dosta rjeđe oboljevaju od ljudi, neke vrste nikako. Zašto???
Zato što su programirane da jedu određenu vrstu hrane i ništa drugo. Čovjek je po prirodi i stvaranju biljojed, ali u stvarnosti se tako ne ponaša. Životinje žive po kodeksu, čovjek ne.

 "aktivisti" ti isprali mozak hah

13 godina
neaktivan
offline
Je li rak genetska bolest?

Otkad je ljudi nažalost je i bolesti, što onih koji se danas smatraju trivijalnima pa sve do teških malignih bolesti. Tako je bilo još od doba Egipćana međutim tek razvoj moderne medicine je omogućio bolji uvid u razloge i mehaniku malignih bolesti - zbog čega nastaju i kako ih liječiti. Što se nekih karcinoma tiče oni su jasno u korelaciji sa određenim stvarima (recimo pušenje i rak pluća, grla, mjehura itd.) pa tako naravno i sa nasljednim faktorima koji mogu i ne moraju biti presudni da bi nastao razvoj maligne bolesti. Genetika igra značajnu ulogu u tome pa se mogu povući neke paralele međutim bez 100%-nih zaključaka - za neke tipove raka zasigurno postoji korelacija i šansa da se dogodi "nasljednom vezom" međutim i može i ne mora biti. Razlozi zbog kojih nastaju tumori itd. su i dalje relativno neistraženi u širem planu te je jasno nemoguće u potpunosti pojavu bolesti pripisati samo jednom faktoru, u ovom slučaju genetskom. Ja sam osobno preživio Hodgkin limfom i rak štitnjače a bez toga da je itko u mojoj obitelji, užoj ili široj, bolovao od takvih tipova bolesti. Stil života, stres, genetika, te u dobrom dijelu puka nesreća - to su sve jednaki uzroci malignih bolesti, za specifične tipove raka jasno neki manje neki više ali hebiga kad se desi i kad je milijun pitanja u glavi, nije ni bitno, koliko god čovjek htio znati razlog i krivca to je ponekad nemoguće otkriti. Tako da pamet u glavu, nemojte se oko toga previše opterećivati i idite redovito na preglede, pogotovo ako ste u rizičnim skupinama za neke tipove raka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 2:54 (Ray0).
10 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
boxer kaže...

 Ali pomaže u topljenju bubrežnog kamenca...

 Nope, velike količine askorbinske kiseline pomažu u stvaranju bubrežnih kamenaca a ne topljenju.

 

Vitamin C je vitamin koji se topi u vodi, što znači da u tijelo ne ulazi na način na koji npr ulazi vitamin K ili A. Velike količine vitamina C neće dovesti do "poboljšanja" organizma već upravo suprotno. Tijelo nema načina da vitamin C "pospremi" i uzima samo dnevno potrebnu količinu a ostatak izlučuje kroz urin. Uzimanje velikih količina može dovesti jedino do probavnih smetnji ili bubrežnih kamenaca.  Tako da u principu sve ove bedastoće sa limunom koji magično spriječava rak, kamenac i ostale fore su upravo samo bedastoće. Sav ostali vitamin C koji će netko unjeti cuclajući limune ili uzimajući tabletice će vrlo brzo ispišati i baciti novac. Pogotovo u današnje vrijeme kada se vitamini dodaju u praktički sve prerađevine i dnevne doze su zadovoljene manje više normalnom prehranom. Da nije tako ljudi koji svakodnevno ne unose dodatni vitamin C i ne žvaču limune imali bi skorbut(kao što je baksa već napisao).

 

Kad vam netko idući puta blebne da treba jesti limun da bi prevenirao rak ili magično izbrisao prehladu stanite pa razmislite zbog čega se ljudima koji pate od konstipacije ili imaju neke crijevne bolesti tipa divertikuloze preporuča ujutro na prazan želudac piti vodu sa puno limuna da bi im probava "proradila"- upravo zato što ovaj "višak" lijepo protjera na oba izlaza. 

 

Žalosno je zapravo da kod nas kakva god se informacija o vitaminima traži prvo izbaci alternativu koja je krcata netočnim, nepotpunim ili potpuno izmišljenim informacijama. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
SimeKZ kaže...
Vitamin C kao jedan od najboljih antioksidativnih tvari pomaze u suzbijanju raka jer smanjuje broj slobodnih radikala unutar organizma. Moze se uzimat u visokoj dozi uz rizik za stvaranje kristala u bubrezima kaj na kraju dovodi do krvi u mokraci. Al rec da VitC nije sredtsvo za prevenciju raka je krajnje apsurdno.

Đe su dokazi za tvoje tvrdnje?

 Dokazi ? Kaj si ti ispod kamena do sad bio ? Dokaz su ti molekularna biologija, biologija i jedno 1000 znanstvenih radova. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
8 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Pa, osim "usmene predaje" i reklama za "100% sigurne i učinkovite" biljne proizvode, nekih dokaza baš i nema.
Antioksidativan ne može biti, jer prolazi kroz hrpetinu kem. procesa u tijelu (od strane samog tijela) + pulferi koji neutraliziraju samu kiselinu. "Antioksidansi" u tvom tijelu su organizmi, jetra i bubrezi, koji upravo izlučuju ono što u tebi ne treba biti. pH krvi ti je isto posebna priča, jer ti je vrlo uzak raspon prihvatljive pH za ofganizam, zato i imaš pulfere koji se brinu za taj pH.
Ako ti sam ne paziš na sebe i unosiš svašta, nema tog antioksidansa koji će te spasiti.
Ista stvar je i za bolesti, pogotovo ako znaš kako radi mehanizam obrane tijela.
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
SimeKZ kaže...

 Dokazi ? Kaj si ti ispod kamena do sad bio ? Dokaz su ti molekularna biologija, biologija i jedno 1000 znanstvenih radova. 

Ti si popušio priču Tomislav Kolarevića mag. ing. molekularne biotehnologije.

Ako nisi znao lik ima firmu Nutrimedica i "posao" mu je prodati dodatke prehrani pa i vitamin C.

 

Natrijev askorbat je potreban ljudskom organizmu jer ga ne možemo sami sintetizirati i tu prestaju njegova "magična djelovanja".

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 10:55 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Anđeo bez falinge kaže...
SimeKZ kaže...

 Dokazi ? Kaj si ti ispod kamena do sad bio ? Dokaz su ti molekularna biologija, biologija i jedno 1000 znanstvenih radova. 

Ti si popušio priču Tomislav Kolarevića mag. ing. molekularne biotehnologije.

Ako nisi znao lik ima firmu Nutrimedica i "posao" mu je prodati dodatke prehrani pa i vitamin C.

 

Natrijev askorbat je potreban ljudskom organizmu jer ga ne možemo sami sintetizirati i tu prestaju njegova "magična djelovanja".

 Popusio pricu ? Pa to mi je struka. Kaj imam pusit pricu. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
11 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
roby27 kaže...

Kaj imaš skorbut pa trebaš dodatno uzimati vitamin C? 

 Ne uzimam dodatke prehrani 

 

Jel netko zna dal je ovo istina...žena i ja vec dugo trazimo zdravu tavu...

 

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/zdravo-posude

 

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/keramichke-eko-tavice

 

6 godina
protjeran
offline
Je li rak genetska bolest?

Ima jedan doktor u americi kako se zove zaboravio, znam da sam gledao pricu na youtubeu gdje lijeci rak, sada ono sto se sjecam da ne moze svakoga izlijeciti valjda zavisi koliko je rak napredovao, steta sto ga nisam sacuvao negdje, ali kada sam ga pogledao dode ti da se zamislis. Problem sa lijecenjem, a i svime u zivotu pogotovo vijestima tj vlasnicima web stranica koje boli qurac sto pisu jer njima je u interesu zarada, 99.999999999% 1 vijesti su iste, copy-paste ili napisane svojim rijecima, drugim rijecima 9999999999 vijesti o 1 stvari, a svi govore isto i ti trebas imati takvu srecu kao da osvojis loto 10 puta zaredom da nades neku pravu vijest tj clanak u ovom slucaju o raku gdje doktor govori pozitivne stvari tj kako lijeci rak. Ljudi to iskoristavaju te prodavaju neke lijekove biljne baze blabla, ali u pitanju je zivot i covjek bi prodao sve sto ima samo da zivi, makar imao 0.00000001% sanse da prezivi.

 

 

http://www.aocsource.com/
16 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
SimeKZ kaže...

 Popusio pricu ? Pa to mi je struka. Kaj imam pusit pricu. 

Argumentum ad verecundiam, vrlo popularan. Također, što ti je točno struka? Jesi li onkolog? Ako jesi, možemo razgovarati o tvom mišljenju. Ako si nutricionist, sod off.

Da limunska kiselina liječi tumore, bila bi, pa ono, lijek. Gle čuda, nije.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice