Poplave - Nabujale rijeke

poruka: 106
|
čitano: 25.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Poštovani kolege i administratori,

 

Pretpostavljam da je velika većina posjetitelja i korisnika ovog foruma upoznata sa prirodnim nepogodama koje se dogadaju ovih dana.

Trenutno ne zivim tamo ali dolazim sa jednog od mjesta koja se nalaze na pogodenom podrucju i iz prve ruke znam da je situacija toliko losa i toliko katastrofalna da nema smisla ovdje opisivati.

Evo ako se ima osjecaja i ako postoji kakva mogucnost Predlažem da admini pokrenu na forumu nekakv oblik pomoći za najugroženija mjesta. Kuna, dvije, pet-nebitno. Svaka kuna bi dobro došla.

Vjerujte nije da treba, nego je trebalo još jučer. Eto takva je situacija. Ovu sam jednu sliku stavi osamo za primjer. Tako je bilo jutros oko 8 sati, sad se ta kuca vise niti ne vidi. Podrucje Bos.posavine selo Domaljevac.

Hvala

Spija
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 19:46 (SPIJA).
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke

Može se pomoći preko crvenog križa:

 

Ponovno je aktivan broj: 060 90 11 (6,25 kn, s PDV-om naravno Edit:Pdv isto ide ugroženima)

 

Uplate na broj računa IBAN: HR6923400091511555516 poziv na broj 08

 

 

Otvoreni su i računi za pomoć BiH i Srbiji:

 

Za pomoć stanovnicima u Bosni i Hercegovini na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 05

Za pomoć stanovnicima u Srbiji na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 07

 

Obavezno pisati poziv na broj da se za koju zemlju je novac

 

Trenutno ne slati sms poruke na 1003 i 14534 

 

Znam da twitterom kruže poruke da se može slati i iz susjednih zemalja na te sms brojeve al to je netko bezveze provalio. Sms-ovi prolaze samo u Srbiji i Crnoj Gori.


 

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 21:37 (ddarknessfairyy).
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ddarknessfairyy kaže...

Može se pomoći preko crvenog križa:

 

Ponovno je aktivan broj: 060 90 11 (6,25 kn, s PDV-om naravno {#})

 

Uplate na broj računa IBAN: HR6923400091511555516 poziv na broj 08

 

 

Otvoreni su i računi za pomoć BiH i Srbiji:

 

Za pomoć stanovnicima u Bosni i Hercegovini na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 05

Za pomoć stanovnicima u Srbiji na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 07

 

Obavezno pisati poziv na broj da se za koju zemlju je novac

 

Trenutno ne slati sms poruke na 1003 i 14534 

 

Znam da twitterom kruže poruke da se može slati i iz susjednih zemalja na te sms brojeve al to je netko bezveze provalio. Sms-ovi prolaze samo u Srbiji i Crnoj Gori.


 

 

Ovo nije lose, ali znamo svi i za crveni kriz i za ostale brojeve racuna po bankama, al iiskreno sumnjam da ce mali covjek dobiti ista od toga. Ja sam mislio na neku konkretnu radnju koju bi proveo netko tko je zaista posten i to dosljedno odradio. Ali bit će da je to nemoguće. No i ovo je Ok info.

Spija
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

Ovo nije lose, ali znamo svi i za crveni kriz i za ostale brojeve racuna po bankama, al iiskreno sumnjam da ce mali covjek dobiti ista od toga. Ja sam mislio na neku konkretnu radnju koju bi proveo netko tko je zaista posten i to dosljedno odradio. Ali bit će da je to nemoguće. No i ovo je Ok info.

Znam al od svih se*onja HCK je još uvijek najsigurniji. Jedino ako uredništvo BUG-a ne otvori račun Osmijeh

 

Konkretne radnje tipa sakupljanja raznih potrepština nisu krenule(barem koliko sam upoznata). Pretpostavljam da će Caritas sakupljati donacije. Znam samo da se skuplja za Bosnu negdje u Maksimiru. Tko ima više informacija nek dopuni.

 

Na punjenju vreća u Županji i Slavonskom Brodu navodno ima dovoljno ljudi trenutno, a na ostalim punktovima nema pijeska pa se nema šta ni punit.

Evakuaciju zasad odrađuje policija i vojska.

 

Ako saznam nešto više javim.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Najbitnije da se političari slikaju,Nevinašce i laprdaju okolko budalaštine kak su poduzeli sve kaj mogu a zadnjih dvadeset godina na nasipima zapravo ništa bitno nije rađeno u praksi.U bivšoj Jugoslaviji lova se tovarila u Vojne svrhe, a nasipe ko šljivi a tak se nastavilo i u Hrvatskoj državi točnije nije otišlo za vojsku več je lova pokradena.

 

Kad samo zbrojimo lovu koja je pokradena iz Hrvatske, i sva ostala lova koja je krivo potrošena i onda imamo to kaj imamo jel.Dakle Zagreb ima okvirno dobre nasipe, a sve dalje po hrvatskoj uz glavne gradove nasipi su onako drži vodu dok majstori odu. Na kraju eto sad Slavonija pliva, pucaju nasipi na Savi eto kolko čujem krenula je evakuacija u Podgajcima te Gunji i Račinovcima a Rajevo Selo je pod tri metra vode.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 21:02 (rambox).
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
rambox kaže...

Najbitnije da se političari slikaju,Nevinašce i laprdaju okolko budalaštine kak su poduzeli sve kaj mogu a zadnjih dvadeset godina na nasipima zapravo ništa bitno nije rađeno u praksi.U bivšoj Jugoslaviji lova se tovarila u Vojne svrhe, a nasipe ko šljivi a tak se nastavilo i u Hrvatskoj državi točnije nije otišlo za vojsku več je lova pokradena.

 

Kad samo zbrojimo lovu koja je pokradena iz Hrvatske, i sva ostala lova koja je krivo potrošena i onda imamo to kaj imamo jel.Dakle Zagreb ima okvirno dobre nasipe, a sve dalje po hrvatskoj uz glavne gradove nasipi su onako drži vodu dok majstori odu. Na kraju eto sad Slavonija pliva, pucaju nasipi na Savi eto kolko čujem krenula je evakuacija u Podgajcima te Gunji a Rajevo Selo je pod tri metra vode.{#}

Tako je, imam familiju u Županji pa znam da je  i tamo jako loše

Spija
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Može se pomoći preko crvenog križa:

 

Ponovno je aktivan broj: 060 90 11 (6,25 kn, s PDV-om naravno {#})

 

Uplate na broj računa IBAN: HR6923400091511555516 poziv na broj 08

 

 

Otvoreni su i računi za pomoć BiH i Srbiji:

 

Za pomoć stanovnicima u Bosni i Hercegovini na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 05

Za pomoć stanovnicima u Srbiji na broj računa IBAN: HR 6923400091511555516 poziv na broj 07

 

Obavezno pisati poziv na broj da se za koju zemlju je novac

 

Trenutno ne slati sms poruke na 1003 i 14534 

 

Znam da twitterom kruže poruke da se može slati i iz susjednih zemalja na te sms brojeve al to je netko bezveze provalio. Sms-ovi prolaze samo u Srbiji i Crnoj Gori.


 

 

Ovo nije lose, ali znamo svi i za crveni kriz i za ostale brojeve racuna po bankama, al iiskreno sumnjam da ce mali covjek dobiti ista od toga. Ja sam mislio na neku konkretnu radnju koju bi proveo netko tko je zaista posten i to dosljedno odradio. Ali bit će da je to nemoguće. No i ovo je Ok info.

Islamska zajednica hrvatska je organizirala pomoc za BiH pa eto. Ako u njih neces imati povjerenja onda neces u nikog. {#}

Link

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Moji u slavoniji, evakuirali im cjelo selo, sad ce lopovi pocet krast -.- al sad se bojim kulena i ostalog mes koji je ostao, a sad ce bit sa kerom, valjda zna plivat

11 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Pomozite!

pomozite! pomozite!
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke

 

Potrebno:

 

- kašice za bebe, pelene, mlijeko za dohranu, odjeća za bebe, vlažne maramice, kozmetika za bebe, kadice za kupanje,

- voda, konzervirana hrana, paštete, mesni narezci, suhomesnati proizvodi s dugim rokom trajanja( tipa čajna), gotova jela koja ne treba prije kuhati, trajno mlijeko

  ne kupovati i donositi salame(aka podriguše) jer su pokvarljive

- gelovi za suho pranje, vlažne maramice, vlažni i suhi tolatet papir, papirnate maramice, papirnati ručnici, stvari za osobnu higijenu(kaladont, sapun)

- odjeća

- prihvatni centri u BiH i Srbiji trebaju još i jastuke, deke i dezinfekcijska sredstva

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Eto jednog malo dužeg videa, kao to danas izgleda u poplavljenoj Gunji inače to je snimka Srpske HIT Televizije iz Bosne.{#}

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
10 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SlimeBoy01 kaže...

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

Voda do krovova..

 

 

Pogledajte Županju, inace i sada

 

https://i.imgur.com/s9h7OEU.jpg

11 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ToMisLaW kaže...
SlimeBoy01 kaže...

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

Voda do krovova..

 

 

Pogledajte Županju, inace i sada

 

https://i.imgur.com/s9h7OEU.jpg

a talas tek treba da dodje veceras....

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SlimeBoy01 kaže...

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

Voda još dolazi, za sad je pola sela pod vodom pola nije.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Iz Bosne sam, hvala Bogu na dobrom geografskom polozaju tako da trenutno kod mene niti je bilo niti ima vecih problema. Ali u blizini mene (10 km) sa obje strane ima i to velikih problema. U mojoj opstini je već jedno selo izbrisano sa lica zemlje. Da ne pricam o onome sto ste svi vidjeli - Maglaj, Doboj, Šamac, Brcko...

 

Uglavnom jako mi je tesko uopste gledati sve te vijesti, jako tuzno. Tesko cemo se oporaviti od ovoga ikako. 

dzix
10 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ddarknessfairyy kaže...
SlimeBoy01 kaže...

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

Voda još dolazi, za sad je pola sela pod vodom pola nije.

Ako mozda znas, znaci kuca pored grobljanske ulice, kakvo je stanje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
chaselol kaže...
ToMisLaW kaže...
SlimeBoy01 kaže...

Zna neko kakvo je sad stanje u Racinovcima?

Voda do krovova..

 

 

Pogledajte Županju, inace i sada

 

https://i.imgur.com/s9h7OEU.jpg

a talas tek treba da dodje veceras....

 

nije problem to sto ako dode još vode, pa ako prelije,

 

nego je problem ako nasip pukne..

 

U Županji nasip je odma do kuća, + najviši je nasip u Slavoniji, tako da ako se to desi, bit će katastrofa

16 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Pogledajte očev album slika Obrana od poplave - Županja 17.5.2014, ima 500-tinjak slika.

Sestra i mali buraz su također pomagali na nasipu, a ja na moru radim već tjedan dana.

Zadnji info mi je cura rekla da su Drenovce evakuirali tj. još je u tijeku.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 23:23 (Najbrži).
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SlimeBoy01 kaže...

Ako mozda znas, znaci kuca pored grobljanske ulice, kakvo je stanje?

Ne znam točno do kud je voda došla. Zadnja informacija koju sam dobila je bila da je pola sela u vodi.

Probaj pitat na facebook grupi "Gunja" ima 3000 članova sigurna sam da netko od njih zna i trenutno stanje u Račinovcima.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke
Gunja, danas oko 15 h Gunja, danas oko 15 h
Spija
11 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

U Doboju katastrofa, preko 100 mrtvih a niko ne prenosi jer ne zele da stvaraju jos vecu paniku a barem trecina vode je jos na podrucju grada a strahuje se da ce se brojevi poprilicno povecati!
Uzas! 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

kako je ovo uopce moguce? meni je ovo nepojmljivo, moze netko objasnit od kud ovolika voda?

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
15 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
win4crazzy kaže...

kako je ovo uopce moguce? meni je ovo nepojmljivo, moze netko objasnit od kud ovolika voda?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=J36WzDQuMtY#t=242

 

 

Pogledaj koja je to silina bujice kad Sava probije nasip.

BTW krasno se HTV pokazao, tek kad su poceli ljudi umirati onda su se tek pokrenuli.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 0:31 (BORG).
13 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Ja sam iz Vrpolja, naš DVD je otišao u jaruge, tamo se povečava nasip, ako tamo pukne bit če belaja, v.kopanica, sikirevci, vrpolje sve ode u p.m, kod nas sutra nema šk jer je cijela dvorana i razredi puni ljudi i obitelji

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Užas! Žalosno je da nas priroda tako ubija u 21 stoljeću. Da se te silne milijarde usmjere u ljudski život a ne u j*bene ratove i slična sr*nja ovo se nebi dešavalo.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
chaselol kaže...

U Doboju katastrofa, preko 100 mrtvih a niko ne prenosi jer ne zele da stvaraju jos vecu paniku a barem trecina vode je jos na podrucju grada a strahuje se da ce se brojevi poprilicno povecati!
Uzas! 

Navodno, al naavodno da u Obrenovcu ima najmanje 200-tinjak mrtvih. Zatvorili su grad i ne puštaju više nikog unutra. Zadnjim evakuiranima su naredili da vežu oči da ne vide šta pluta po vodi. Izvučeno je i 100 tona mrtvih životinja.

Strm kaže...

Ja sam iz Vrpolja, naš DVD je otišao u jaruge, tamo se povečava nasip, ako tamo pukne bit če belaja, v.kopanica, sikirevci, vrpolje sve ode u p.m, kod nas sutra nema šk jer je cijela dvorana i razredi puni ljudi i obitelji

Jel u Jarugama preljeva ili je puca nasip?

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
12 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Ide navodno zadnji val, za 9 cm je porasla Sava u Zagrebu

Sve će bit oke ak se prelije nasip, al ako pukne..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
win4crazzy kaže...

kako je ovo uopce moguce? meni je ovo nepojmljivo, moze netko objasnit od kud ovolika voda?

Racunaj da je nasip 3-4 metra veci od mjesta, i onda nasip pukne i sav taj visak vode se izljeva, dok se ne poravna rijeka sa mjestom...

15 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Slavonski Brod

Da je danas živ imao bi 169 godina.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice