Nenamjenski gotovinski krediti

poruka: 17
|
čitano: 7.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Nenamjenski gotovinski krediti

Pozdrav,

isplati li se uzimati nenamjenske gotovinske kredite za popravke i dorade u kući? Trenutno mi je u planu renovacija kupaonice (nove ploče, kada, i ostala keramika) te popravak i dorada same kuhinje. Imam stalna primanja, račun nije u blokadi niti išta slično, no situacija je pomalo hitna pošto je kuhinja već lagano krenula propadati.

Izguglao sam poneke ponude te sam naletio na ovu tražilicu nenamjenskih gotovinskih kredita. No, volio bi čuti iskustva Bugaša ako ste ikada zatražili nenamjenski gotovinski kredit za ovu situaciju ili slično. Naime, planiram uzeti 50.000 kuna uz minimalan rok otplate 3 godine. Zna li itko možda neku solidnu ponudu od pojedine banke za te uvjete?

Waiting for world to open again.
16 godina
offline
Nenamjenski gotovinski krediti

Ni ne možeš uzeti nikakav nego nenamjenski. Namjenski možeš uzeti jedino stambeni i to kada se veže uz ugovor o kupnji nekretnine. Eventualno se probaš raspitati u banci u kojoj imaš račune možeš li dobiti stambeni za renovaciju objekta u kojemu živiš, pod uvjetom da si ti vlasnik toga objekta. Možda bi moglo proći, treba vidjeti.

A što se ponude tiče, to je nemoguće reći. Svaka banka ima svoj online kalkulator pa si vidi otprilike. Uglavnom uvijek možeš dobiti nižu kamatu u banci u kojoj imaš sve račune, da se ispregovarati.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
2 godine
neaktivan
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Možeš pogledati na ovoj stranici. Imaju kalkulator svih ponuda banaka u RH na jednom mjestu.

https://www.bank24.hr/
8 godina
offline
Nenamjenski gotovinski krediti

Da ne otvaram novu temu...

Otplatio sam nenamjenski kredit i dobio sam obavjest da moram dogovorit povrat instrumenata osiguranja kredita.

Bio sam u banci i zenska mi veli da to nije ništa.

Pa mi nije jasno zasto su slali obavjest za "ništa"

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti

-to je potvrda banke o OTPLAĆENOM kreditu, tj teoretski (i u praksi) netko može 'sutra' ovrhom sjesti na tvoj račun i naplatiti kredit (koji si ti već otplatio), ako ima ugovor-potraživanje o izdanom kreditu, kao što bi banka to napravila da nisi uredno otplaćivao.. ili kad prodaju dug netko treći (zelenaški utjerivači).. a taj treći to može uvjek, tj tad ti je jedina zaštita upravo takav papir kojimi se potvrđuje da je kredit otplaćen.

-ista stvar za instrument osiguranja.. recimo bjanko mjenica ili hipoteka (ono gdje je priča zanimljiva.. ne u teoriji nego praksi i što se radi ...) pa kad imaš hipoteku odnosno instrument osiguranja, netko može do njega doći (način nije tema, recimo hakerske krađe.. mada su svi poslovi insiderski) pa ti se netko upiše na vlasništvo kuću-stan.. tj u toj igri je obično i netko na općinskom uredu, zemljišne knjige i sl.. i mada bi ljudi teoretski morali biti pošteni, u praksi nisu, mito-ucjena i sl. pa referent na bilo što lupi pečat.. (kao što sad imamo primjer rušenja u imotskom, za zgradu koja ima papire ali ih nije smjela imati ... tj netko je lupio pečat..).

 

-tj kraća verzija, po završetku kredita, moraš tražiti-dobiti to sve nazad, tj ne ostaviti u tuđim rukama neki takav papir jer je zloupotreba moguća a dok ti dokažeš suprotno ode sve + sudska ročišta jer tad bez suda nećeš ništa a to znači godinama..

 

-zato si dobio takvu obavijest, jer je zakonski banka mora dati-poslati, dok je 'točno' da je za banku-djelatnicu to 'ništa' tj boli nju kiki za tvoju hipoteku i sl. i moguću zlouporabu, za banku je to nevažno-ništa, no za tebe može biti gubitak kuće.. što nije ništa, mada se to teoretski ne bi smjelo događati, događa se, dok oni koji to rade 'čekaju' na općini-šalteru-banci, tj imaju svoje ljude na odgovarajućem mjestu pa kad tako nešto primjete tad to iskoriste, isplati se, daleko bolje od rada za plaću dok u slučaju da ih se uhvati i sudi za prevaru ... prvo ih treba uhvatiti, optužiti, dokazati.. i to nakon što ti nekim papirom-instrumentom dokažeš sudu 'nešto-ništa' pri čemu su i sud-djelatnici samo ljudi koje realno ne zanimaš ti kao osoba i nitko, sustav.. se ne postavi tako da štiti poštene-građane, jer ih boli kiki, jer nema plaće, nema djelatnika, nema ročišta.. imaš ''ništa'' tj jedina osoba na svijetu kojoj je tvoja dobrobit u interesu si upravo ti, ostale boli kiki, zato je to 'ništa'.. no iz ničeg može nastati veliki problem, dovoljno da netko kao komad papira pribavi tvoju hipoteku-mjenicu.. neki instrument i tad te ima, tad može a fina-u i sudstvo boli kiki, kao što i šalterušu u banci jednako boli za tvoj interes..

 

-ok?

 

edit: .. dodatak, npr u slučaju hipoteke na nekretninu, obično je to ubilježba u katastru-zemljišnim knjigama.. to treba maknuti, tj provjeriti, jer dovoljno da djelatnik recimo to ne napravi.. a djelatnika recimo nema, bolovanje, umro itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 12:02 (ihush).
8 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
ihush kaže...

-to je potvrda banke o OTPLAĆENOM kreditu, tj teoretski (i u praksi) netko može 'sutra' ovrhom sjesti na tvoj račun i naplatiti kredit (koji si ti već otplatio), ako ima ugovor-potraživanje o izdanom kreditu, kao što bi banka to napravila da nisi uredno otplaćivao.. ili kad prodaju dug netko treći (zelenaški utjerivači).. a taj treći to može uvjek, tj tad ti je jedina zaštita upravo takav papir kojimi se potvrđuje da je kredit otplaćen.

-ista stvar za instrument osiguranja.. recimo bjanko mjenica ili hipoteka (ono gdje je priča zanimljiva.. ne u teoriji nego praksi i što se radi ...) pa kad imaš hipoteku odnosno instrument osiguranja, netko može do njega doći (način nije tema, recimo hakerske krađe.. mada su svi poslovi insiderski) pa ti se netko upiše na vlasništvo kuću-stan.. tj u toj igri je obično i netko na općinskom uredu, zemljišne knjige i sl.. i mada bi ljudi teoretski morali biti pošteni, u praksi nisu, mito-ucjena i sl. pa referent na bilo što lupi pečat.. (kao što sad imamo primjer rušenja u imotskom, za zgradu koja ima papire ali ih nije smjela imati ... tj netko je lupio pečat..).

 

-tj kraća verzija, po završetku kredita, moraš tražiti-dobiti to sve nazad, tj ne ostaviti u tuđim rukama neki takav papir jer je zloupotreba moguća a dok ti dokažeš suprotno ode sve + sudska ročišta jer tad bez suda nećeš ništa a to znači godinama..

 

-zato si dobio takvu obavijest, jer je zakonski banka mora dati-poslati, dok je 'točno' da je za banku-djelatnicu to 'ništa' tj boli nju kiki za tvoju hipoteku i sl. i moguću zlouporabu, za banku je to nevažno-ništa, no za tebe može biti gubitak kuće.. što nije ništa, mada se to teoretski ne bi smjelo događati, događa se, dok oni koji to rade 'čekaju' na općini-šalteru-banci, tj imaju svoje ljude na odgovarajućem mjestu pa kad tako nešto primjete tad to iskoriste, isplati se, daleko bolje od rada za plaću dok u slučaju da ih se uhvati i sudi za prevaru ... prvo ih treba uhvatiti, optužiti, dokazati.. i to nakon što ti nekim papirom-instrumentom dokažeš sudu 'nešto-ništa' pri čemu su i sud-djelatnici samo ljudi koje realno ne zanimaš ti kao osoba i nitko, sustav.. se ne postavi tako da štiti poštene-građane, jer ih boli kiki, jer nema plaće, nema djelatnika, nema ročišta.. imaš ''ništa'' tj jedina osoba na svijetu kojoj je tvoja dobrobit u interesu si upravo ti, ostale boli kiki, zato je to 'ništa'.. no iz ničeg može nastati veliki problem, dovoljno da netko kao komad papira pribavi tvoju hipoteku-mjenicu.. neki instrument i tad te ima, tad može a fina-u i sudstvo boli kiki, kao što i šalterušu u banci jednako boli za tvoj interes..

 

-ok?

 

edit: .. dodatak, npr u slučaju hipoteke na nekretninu, obično je to ubilježba u katastru-zemljišnim knjigama.. to treba maknuti, tj provjeriti, jer dovoljno da djelatnik recimo to ne napravi.. a djelatnika recimo nema, bolovanje, umro itd..

 Hvala. Da nisi objasnio nebi nit skuzio o cem se tocno radi. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Nenamjenski gotovinski krediti

Da li znate što je sve potrebno u banci od dokumentacije za prijavu za gotovinski kredit od 15.000 eura u PBZ-u. Imam ugovor na neodređeno koji sam dobio nedavno, te me zanima da li treba još nešto osim osobne iskaznice i kartice od banke, u pbz-u sam, te zbog terenskog posla idem napraviti prijavu u drugi grad (500km) dalje. Vidim da na netu ima obrazac koji mora popuniti i ovjeriti poslodavac, da li su vas to tražili? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 19:26 (NoOne1).
11 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Koliko je to nedavno otkako si dobio ugovor? Koliko znam sve banke traže uvijek prosjek zadnje 3 plaće sa potvrdom poslodavca da si na neodređeno (ili određeno do nekog datuma) i prema tome ti se obračunava visina kredita i vrijeme otplate odnosno mjesečni anuitet.
Jednom su me čak trazili (pbz) da otplatim 6 rata u pevecu da mogu dobit traženi iznos kredita koji sam htio.
15 godina
offline
Nenamjenski gotovinski krediti

Dvije godine sam imao na odredeno, a od 1.1 sam dobio na neodredeno... neki dan sam bio u banci, pa su rekli da trebam samo taj ugovor donesti, pa me sad zato muci to za potvrdu...

11 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Skroz sumnjam da moraš nosit ugovor o radu jer to je ionako povjerljiv podatak koji ne bi trebao zanimati treću stranu (banku).
Svaka banka ima šprancu koju isprintaš i poslodavac ti ju ispuni sa svojim pečatom i to nosiš u banku kao potvrdu da si kreditno sposoban.
Ili nađeš nekog kuma/rođu i najebeš ga da ti bude jamac... Ako to još uvijek pali.
3 godine
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Samo se nadam da nisi igrao nikakve igre na srecu,jer meni su odbili kredit zbog istih,bio na cenoj listi 6mj zbog 100e na tickete,a placu imam uredno 3000e mj
8 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti

ZAr nije to krsenje gdpr ako banka moze saznat da se kladis online? Gdje pise da da online kladionice daju banci te podatke? To mi je uvijek bilo cudno

14 godina
moderator
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Marcek555 kaže...

ZAr nije to krsenje gdpr ako banka moze saznat da se kladis online? Gdje pise da da online kladionice daju banci te podatke? To mi je uvijek bilo cudno

 Ako si uplatio kladionici direktno sa svojeg računa onda teško da je kršenje ičega.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
3 godine
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Uplatio sam putem svog tekuceg, ali isto da znate ako recimo lovu uplacujete na air cash ili revolut isto znaju trazit ispit transakcija, bar je tako u Erste bank,ugl poludio sam bio jer imam primanja a trebala mi lova za uredenje stana,uskoro budem ponovo trazio ponudu,nadam se da ga nece ponovo odbit jer ulazem u crypto 😂
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 23:20 (Gravyri).
6 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti

Ne. Zato bijelo, zeleno, muf i kladionica idu solarno. Bez ikakvog traga. Čak se nebih čudio i budućnosti radi cigareta i duhana. Također, cuga. Naravno, tko je korisnik takvih usluga. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 0:17 (cvaja997).
8 godina
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Gravyri kaže...
Uplatio sam putem svog tekuceg, ali isto da znate ako recimo lovu uplacujete na air cash ili revolut isto znaju trazit ispit transakcija, bar je tako u Erste bank,ugl poludio sam bio jer imam primanja a trebala mi lova za uredenje stana,uskoro budem ponovo trazio ponudu,nadam se da ga nece ponovo odbit jer ulazem u crypto 😂

 To je po meni tolko glupo, pa sta njih briga ako osoba ima aircash ili revolut?? 

3 godine
offline
Re: Nenamjenski gotovinski krediti
Zato jer ljudi koriste Air cash u svrhe za placanje igre na srecu,to njih najvise muci,nebi to pisao da me nisu trazili,suludo...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 23:26 (Gravyri).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice