Coca-Cola vs. Voda

poruka: 248
|
čitano: 65.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
ATJLučko kaže...
exer1234 kaže...

coca cola, obicna , je vrlo losa.. zbog nepotrebnih praznih kalorija (secer).. cola zero je vec nesto drugo, nema kal vrijednost, iako ima aspartam, ali on nije toliko stetan kao sto ljudi pricaju gluposti... ugl, light sokovi su bez kalorija, i ne utjecu na debljanje..

A onda stavi neki dokaz da ASPARTAM nije loš 

Dok god ne staviš, neću kazati da , ali ću stajati stavom iza tvrdnje da je ASPARTAM nešto najgore na svijetu !!!!! 
Ovaj emotikon se odnosi isključivo na ASPARTAM i ostala smeća tog tipa! 

 https://flexibledietinglifestyle.com/artificial-sweeteners/

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23891579

 

ili ako volis gledati i slusati:

 

 

evo vidim da je i kolega gore okacio link, dakle citaj, nadam se da ces se prestati bojati, neces umreti. obecavam

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 15:26 (exer1234).
7 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

Inace, svi koji rade fizicki posao, te se puno znoje prilikom rada, gube tekucinu i elektrolite u tijelu.

Bas zato tijelo trazi "slatko i gazirano", jer meni takodjer bude "muka" od previse obicne vode tokom ljeta (a znam ju popiti i vise od 10l dnevno).

 

Rijesenje je recimo Römerquelle Fresh Zitrone, koja nema nikakvih sladila - klasicna mineralna sa aromom obicnog limuna.

Sve druge vode sa okusom su pune secera.

 

https://www.roemerquelle.at/de-AT/produkte/roemerquelle-zitrone

 

Dakle, produkti serije "Fresh" nemaju secera, u tri okusa, limun, malina-limeta, mint,

dok produkti serije "Emotion" imaju podosta secera.

 

Jana sa okusom je slicna kao i "Emotion", sadrzi secere:

https://www.jana-water.com/proizvod/jana-voda-s-okusom-voca/jana-limun-limeta/

 

Vöslauer ima 4 vode sa okusima sa minimalno secera, te seriju "Balance" koje sadrze dosta secera:

https://www.voeslauer.com/web/at/produkte/inhaltsstoffe

 

Uglavnom, vode sa okusima ima, tako da se ne moraju piti samo limo-napitci za gasenje zedji.

13 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Meni je kolega iz Tr rekao da je najbolje u ljeti piti caj oni ga svejedno stalno piju jer im je to kultura.Austrijanci najvise piju Mineral zit i Soda zitrone , mladez kao i obicno gazirane otrove i pago sokice a stariji pivo i spritzere.

Ja najvise pijem samo vodu eventualno sa limunom..

edit: Nisam siguran kako je u HR jer nisam radio dugo a vjerujem kada bi narucio Lw zit da bi me konobar poslao u tri lepe...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 16:41 (MGloc).
6 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Čitatelj kaže...

Bas zato tijelo trazi "slatko i gazirano", jer meni takodjer bude "muka" od previse obicne vode tokom ljeta (a znam ju popiti i vise od 10l dnevno).

 

Preko 10 litara dnevno?? Nisam znao da se to može preživiti?

7 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

Pa u sat vremena popijes dvije litre vode ako se bavis malo zescim poslom i sportom,

sta ti je 10l u jednom danu. Posteni zagorac popije toliko gembaca za zagrijavanje.

8 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

svašta sam probao,i zaključio najbolje za izbjeći dehidraciju su mi pivo i gemišt

waaagh ; #boycottTurkey
7 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
warhammer kaže...

svašta sam probao,i zaključio najbolje za izbjeći dehidraciju su mi pivo i gemišt

Osim ako piješ ko ja - neki to kaj pijem nazivaju škropec, i to još iz krigle 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
warhammer kaže...

svašta sam probao,i zaključio najbolje za izbjeći dehidraciju su mi pivo i gemišt

 Alkohol nikako nije dobar za izbjegavanje dehidracije kad alkohol pospješuje dehidraciju. Alkohol se veže za vodu.

12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Čitatelj kaže...

Pa u sat vremena popijes dvije litre vode ako se bavis malo zescim poslom i sportom,

sta ti je 10l u jednom danu. Posteni zagorac popije toliko gembaca za zagrijavanje.

 10 litara je puno, cak bih rekao i da nije pametno.. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
7 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

Kad iznojis 8-10l, sigurno nije stetno.

12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

istina, kad iznojis, ali samo u tom slucaju, ako si fizicki aktivan cijeli dan

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
moderator
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
dejo6 kaže...
A zašto bi aspartam bio loš ili smeće? Obični zaslađivač. Stotine studija kažu da nije štetan. 

https://sciencebasedmedicine.org/are-artificial-sweeteners-safe/

Dokle god je Interneta, bit će onih koji su prestrašeni strašnim pričama o karcinogenom aspartamu, najvećem zlu koje postoji. Mada čini mi se da je u zadnje vrijeme sve manje takvih. Ono, desetljeće ili čak nekoliko desetljeća upozoravaju na užasnu štetnost, karcinogenost aspartama, a ljudima koji piju kolu light ništa se ne događa. Čudno, ne? Valjda treba proći još nekoliko desetljeća da budemo 100% sigurni, ali ni onda neće biti zadovoljni jer je industrija sve to zataškala.

 

Nije doduše da aspartam nema određene efekte - koliko se sjećam, bilo je riječi da sladila mogu poremetiti crijevnu floru, a i da ljudima može skočiti inzulin u rijetkim situacijama (sam aspartam ne izaziva skok inzulina, ali ga tijelo u određenim situacijama može pustiti kao reakciju na nešto što se jeziku čini slatkim ili možda u iščekivanju slatkog). Al ak nekome ne smeta za probavu... Ali definitivno nema katastrofične karcinogene efekte, na temelju čega ga i demoniziraju, te je svakako bolji za ljude koji imaju problema sa šećerom.

 

A kad smo već kod umjetnih sladila - probao sam nekoliko whey proteinskih prahova sa sukralozom i moram reći da im je okus fantastičan, da je sukraloza puno boljeg okusa od aspartama (nema onaj aftertaste) i upravo zbog sukraloze ne vidim budućnost aspartamu. Mislim da kad bi ponudili kolu sa sukralozom (moguće je već ima u SAD-u?) i onda dali ljudima da biraju između one s aspartamom i one sa sukralozom, da bi se velika većina ljudi odlučila za onu sa sukralozom, jer sukraloza ima okus dosta sličan šećeru. Aspartam će, ako se industrija usudi prijeći na sukralozu, dočekati sudbina odvratnog saharina - postat će "nišno" sladilo.

16 godina
moderator
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
CyberDemonVZ kaže...

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

Ja sam je prestao u međuvremenu piti, to sam već napisao na forumu. Ne sjećam se više prije koliko - bit će valjda prije nekih 5-6 godina. Iako sam bio ovisan o njoj, prestao sam "cold turkey" i nisam popio ni kap ikakve kole od tada (čak ni Cocktu), a općenito od tada izbjegavam ikakve sokove, bilo gazirane, bilo "prirodne", jer je u većini slučajeva to ista stvar - hrpa šećera i kiselina koje uništavaju zube, hrpa kalorija i zajebavanja gušterače. Kola je od svega toga gora u osnovi samo zbog toga što ima kofein, koji može izazvati ovisnost i psihoaktivna je supstanca.

 

Svakodnevno pijem samo običnu vodu i dvije porcije šejka od wheya, povremeno i mineralnu vodu, nađe se i koji gemišt (kojeg mi je posebni gušt piti iz čaše vrlo tankog ruba) u tjedan dana, a rijetko popijem tamnu ili pšeničnu pivu. Nekoliko puta godišnje popijem gazirani sok, a još rjeđe negazirane sokove. A kole su za mene stvar prošlosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 20:16 (mbaksa).
11 godina
online
Re: Coca-Cola vs. Voda
mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

Ja sam je prestao u međuvremenu piti, to sam već napisao na forumu. Ne sjećam se više prije koliko - bit će valjda prije nekih 5-6 godina. Iako sam bio ovisan o njoj, prestao sam "cold turkey" i nisam popio ni kap ikakve kole od tada (čak ni Cocktu), a općenito od tada izbjegavam ikakve sokove, bilo gazirane, bilo "prirodne", jer je u većini slučajeva to ista stvar - hrpa šećera i kiselina koje uništavaju zube, hrpa kalorija i zajebavanja gušterače. Kola je od svega toga gora u osnovi samo zbog toga što ima kofein, koji može izazvati ovisnost i psihoaktivna je supstanca.

 

Svakodnevno pijem samo običnu vodu i dvije porcije šejka od wheya, povremeno i mineralnu vodu, nađe se i koji gemišt (kojeg mi je posebni gušt piti iz čaše vrlo tankog ruba) u tjedan dana, a rijetko popijem tamnu ili pšeničnu pivu. Nekoliko puta godišnje popijem gazirani sok, a još rjeđe negazirane sokove. A kole su za mene stvar prošlosti.

 

 

Ajde u par crta opiši život dok si pio kolu i sad bez.

Gdje vidiš razliku, to jest osjetiš.

14 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

kolega iz bivše firme je radio kao studoš, pred 20-ak godina, u "Coca-Cola" Hrvatska, kao  ispomoć tajnicama i drugom uredskom osoblju "onaj mali za kompove"...

 

i veli na svakom katu kad izađeš iz dizala - veeeeeeeeeliki hladnjak s CC pićima... i naravno, sve besplatno...

 

veli on, naravno sad Coca-Col, pa Fanta, pa Sprite, pa obrneš raspored i tako iz dana u dan...

 

uglavnom, tako bijaše dok nije upao u jedan ured i tamo visi plakat - Zemlja u crvenkastim CC tonovima kao pie-chart, šrafirano 5% - udjel CC u potrošnji SVIH pića na svijetu, uključujući vodu vulgaris, te označeno 50% - Sveti Gral, koliko bi htjeli da dosegnu udio u potrošnji...

 

od onda ne pije ništa takvo...

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Ja dnevno popijem 3-4 pive svakih 4-5 sati po jednu išao sam jednom prilikom i na pretrage u bolnici i svi nalazi su u granicama normale, prije toga sam godinama pio 2-3 litre coca-cole  dnevno i nije utjecalo na moje zdravlje 

15 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Moje iskutvo, nemam problema s kilama niti icim.

No u prosjeku sam znao piti 2l cole dnevno..

 

Zatim sam bio 9 mjeseci bez Cole cisto da vidim, navodno su mi rekli da mi je jetra malo masnija ali nista strano pa je to bio razlog da se malo smirim.

 

U tom vremenu samo voda, caj i kava.

 

Prvih mjesec dana sam krepavao od cudnih osjecao u zelucu, zgaravice itd... nakon toga je bilo aposlutno sve isto kao i kada sam bio Colu uz manje nadutosti

BTW dok sam pio colu nisam nikada imao nikakvih problema s zgaravicom ili tim osjecajem zarenja u zelucu.

 

i to je sve sto sam skuzio.

Nakon tih 9 mjeseci sada znam tu i tamo popiti casu ili si uzeti 2l cole i to je u pravilu jednom mjesecno i nista vise od toga.

 

Osjecam se apsolutno isto kao i kada sam rokao colu non stop a sto bi bilo kad bi bilo nemam pojma...

 

Ono sto sam skuzio da def. jedem pun kufer vise slatko sada cak sam i dobio dve kile :)

U trenutku kada sam pio colu nisam uopce imao zelje za slatkim, nisam jeo kolace, cokolade niti ista drugo.

 

Sada rokam sve :)

 

mozda sam vise umorniji sada nego kad sam bio colu :)

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 11:34 (toxic).
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Silent horror1992 kaže...
mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

Ja sam je prestao u međuvremenu piti, to sam već napisao na forumu. Ne sjećam se više prije koliko - bit će valjda prije nekih 5-6 godina. Iako sam bio ovisan o njoj, prestao sam "cold turkey" i nisam popio ni kap ikakve kole od tada (čak ni Cocktu), a općenito od tada izbjegavam ikakve sokove, bilo gazirane, bilo "prirodne", jer je u većini slučajeva to ista stvar - hrpa šećera i kiselina koje uništavaju zube, hrpa kalorija i zajebavanja gušterače. Kola je od svega toga gora u osnovi samo zbog toga što ima kofein, koji može izazvati ovisnost i psihoaktivna je supstanca.

 

Svakodnevno pijem samo običnu vodu i dvije porcije šejka od wheya, povremeno i mineralnu vodu, nađe se i koji gemišt (kojeg mi je posebni gušt piti iz čaše vrlo tankog ruba) u tjedan dana, a rijetko popijem tamnu ili pšeničnu pivu. Nekoliko puta godišnje popijem gazirani sok, a još rjeđe negazirane sokove. A kole su za mene stvar prošlosti.

 

 

Ajde u par crta opiši život dok si pio kolu i sad bez.

Gdje vidiš razliku, to jest osjetiš.

 zasto mislis da bi trebalo biti razlike?

 

dakle unosis 0 kalorija,, nema razlike

 

ali jedini problem moze biti kofein, pa ne bi bilo optimalno piti navecer, jer ces imati problema s spavanjem (kao sto ih i ja imam) :D kupis onu bez kofeina za navecer i deri D:

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
toxic kaže...

Moje iskutvo, nemam problema s kilama niti icim.

No u prosjeku sam znao piti 2l cole dnevno..

 

Zatim sam bio 9 mjeseci bez Cole cisto da vidim, navodno su mi rekli da mi je jetra malo masnija ali nista strano pa je to bio razlog da se malo smirim.

 

U tom vremenu samo voda, caj i kava.

 

Prvih mjesec dana sam krepavao od cudnih osjecao u zelucu, zgaravice itd... nakon toga je bilo aposlutno sve isto kao i kada sam bio Colu uz manje nadutosti

BTW dok sam pio colu nisam nikada imao nikakvih problema s zgaravicom ili tim osjecajem zarenja u zelucu.

 

i to je sve sto sam skuzio.

Nakon tih 9 mjeseci sada znam tu i tamo popiti casu ili si uzeti 2l cole i to je u pravilu jednom mjesecno i nista vise od toga.

 

Osjecam se apsolutno isto kao i kada sam rokao colu non stop a sto bi bilo kad bi bilo nemam pojma...

 

Ono sto sam skuzio da def. jedem pun kufer vise slatko sada cak sam i dobio dve kile :)

U trenutku kada sam pio colu nisam uopce imao zelje za slatkim, nisam jeo kolace, cokolade niti ista drugo.

 

Sada rokam sve :)

 

mozda sam vise umorniji sada nego kad sam bio colu :)

 da li je bila coca cola zero u pitanju ili obicna? razlika je

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
online
Re: Coca-Cola vs. Voda
exer1234 kaže...
Silent horror1992 kaže...
mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

Ja sam je prestao u međuvremenu piti, to sam već napisao na forumu. Ne sjećam se više prije koliko - bit će valjda prije nekih 5-6 godina. Iako sam bio ovisan o njoj, prestao sam "cold turkey" i nisam popio ni kap ikakve kole od tada (čak ni Cocktu), a općenito od tada izbjegavam ikakve sokove, bilo gazirane, bilo "prirodne", jer je u većini slučajeva to ista stvar - hrpa šećera i kiselina koje uništavaju zube, hrpa kalorija i zajebavanja gušterače. Kola je od svega toga gora u osnovi samo zbog toga što ima kofein, koji može izazvati ovisnost i psihoaktivna je supstanca.

 

Svakodnevno pijem samo običnu vodu i dvije porcije šejka od wheya, povremeno i mineralnu vodu, nađe se i koji gemišt (kojeg mi je posebni gušt piti iz čaše vrlo tankog ruba) u tjedan dana, a rijetko popijem tamnu ili pšeničnu pivu. Nekoliko puta godišnje popijem gazirani sok, a još rjeđe negazirane sokove. A kole su za mene stvar prošlosti.

 

 

Ajde u par crta opiši život dok si pio kolu i sad bez.

Gdje vidiš razliku, to jest osjetiš.

 zasto mislis da bi trebalo biti razlike?

 

dakle unosis 0 kalorija,, nema razlike

 

ali jedini problem moze biti kofein, pa ne bi bilo optimalno piti navecer, jer ces imati problema s spavanjem (kao sto ih i ja imam) :D kupis onu bez kofeina za navecer i deri D:

 

Ja sam frend ovisnik o koli.

Dnevno barem litru spičim, najviše mi paše poslije jela, rijetko kad da prođe dan da ne popijem ni kapi.

Ne pijem light nego običnu.

Jednom sam mjesec dana htio probat bez kole i uspio sam, prvih par dana nesnosne glavobolje i slabost povremena, a jedino što sam primijetio na sebi je da sam bio češće gladan i to je sve. Nikakve druge promjene na tijelu nisam primijetio, ali ajde, vjerujem da je kratak period od mjesec dana da bi se nešto značajno promijenilo.

Gledam da ju pijem što manje, ali onaj osjećaj kad poslije ručka popijem čašu dvije kole ne bi mijenjao ni dao pa taman da mi neko veli kak će mi skratit život za 10 godina.

Naravno, danas ak ne popiješ kap vode i živiš samo na koli ili bilo kojem drugom piću ne može bit zdravo, ali ak popiješ 3-4 litre vode i litru bilo čega kroz cijeli dan mslm da ne bi smjelo imat negatinog utjecaja na zdravlje. Ti ja mslm, ne mora bit tako.

12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Pa prebaci se na colu zero, ne LIGHT, jer je slabog okusa, nego zero... ili imas onih zamjenskih fejk coca cola iz lidla itd, jeftiniji su, a isto rade..

 

Iako po meni sto se tice bezkalorijskih sokova, Pepsi max je najboljeg okusa, pepsi max vs cola zero, pepsi dobija, ima jaci okus i finiji...

 

Imas fantu bez kalorija, sprite, ovo ono, brdo sokova razlicitih okusa i biras sta ti pase.. nema potrebe za piti obicne secerne sokove. to je uzas

 

obicna cola je zlo, jer uneses brdo kalorija (secera) bez jebemti.... ako pazis na prehranu onda bi svatko trebai izbaciti obicne sokove

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 16:37 (exer1234).
7 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
toxic kaže...

 

Ono sto sam skuzio da def. jedem pun kufer vise slatko sada cak sam i dobio dve kile :)

U trenutku kada sam pio colu nisam uopce imao zelje za slatkim, nisam jeo kolace, cokolade niti ista drugo.

Ništa čudno, u dvije litre Cole ima 250 grama šećera (zamisli si kolika je vrećica šećera od 1 kg, a u flaši Cole popiješ četvrtinu toga).

To me podsjetilo na mog brata, on je palačinke isključivo jeo sa šećerom gore, i znao ih je zdrmat po 20 komada i doslovno nisu vidio palačinku od šećera, i kad smo išli jednom odvagat koliko je šećera pojeo, nije ni 100 grama bilo (mislim da oko 70 je bilo), i još je uz to popio puno Cole.

A ja se u neznanju zgražao nad palačinkama sa šećerom, a o Coli nisam ni mislio...

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

oko 10,5 grama secera ima u 100ml coca cole, znaci u 2 litre ima 210 grama secera....

 

dakle osoba koja zeli smrsaviti , 200 grama UH je prosjecni unos.. dakle cijeli unos uneses kroz cocacolu, plus sto naravno jos normalno jedes itd itd.. uzas

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
15 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Silent horror1992 kaže...
 

Ajde u par crta opiši život dok si pio kolu i sad bez.

Gdje vidiš razliku, to jest osjetiš.

 Ja cu probati opisati iskustva sa colom i pivom.

 

Colu nikad nisam volio, draza mi je Cockta, iako tek neznatno draza, jer opcenito ne volim preslatka gazirana pica.

Ovo je bas subjektivan osjecaj - nemam osjecaja utazivanja zedji kad pijem bezalkoholno gazirano pice.

Kad u rijetkim slucajevima pijem colu, kao da gubim okus hrane koju jedem, dok nakon dvije case ili pola litre kojih uzmem u kinu reda radi, imam cudan osjecaj na zubima koji me uzasno iritira.

 

Kolega, kad smo bili susjedi prije 10 godina, skupa sa mojim bratom, skupa su znali popiti ono pakiranje od 5L kole (dvije po 2.5L) za jednu vecer kad bi imali LAN party ili gledali filmove. Rekao bih 5-7 litara kole tjedno.

Ni jednom ni drugom to nije utjecalo na tezinu, brat je cak bio ekstra mrsav, niti su imali neke prehrambene probleme iako smo tad jeli jako lose - zbog navedenih LAN partija :D.

Ni sad nemaju probleme koji su direktno vezani za kolu ili prekomjerni unos secera.

 

Ja obozavam piti pivo. Kad smo imali Catan sesije, znao bio popiti i do dvije litre piva.

I mogu reci da do prosle zime nije bilo nekakvih problema sa tezinom.

Prosle zime sam poceo intenzivnije kuhati, pogotovo meso u obilnim kolicinama, i dobio sam 10 kila i trbuscic, kojeg jako dugo nisam imao.

 

I prije sam znao dobiti nesto kila preko zime, prvenstveno jer ne vozim bicikl i ne plivam, sto bi gotovo svakodnevno radio preko ljeta.

No, ovo je moje iskustvo.

Kada sam prije jedno 6-7 godina odlucio skupa sa sefom na poslu izbaciti pivo i gazirane sokove, te sam prestao jesti meso za veceru, po prvi puta sam skroz izgubio trbuscic, cak do mjere da su se vidjeli trbusnjaci.

Problem je sto bi to radili u sezoni, pa bi takvu dijetu pratilo i intenzivniji treninzi sa biciklom i gotovo svakodnevno plivanje. Preko zime bi se vratio normalnim navikama, pa i pivu, pa se dio kila vratio iako nije bilo nista alarmantno.

 

Moj zakljucak je da, osobno, imam odredjeni limit koliko smijem jesti i piti da se ne "talozi". Da budem iskren, i sretan sam zbog toga, jer sam odrzavao sasvim ok liniju cak i kad nisam prestajao niti piti pivo niti sam izbacivao neku hranu. Tek kad je posao postao stacionaran i kad sam poceo pretjerivati sa mesom (pulled pork je zlo) poremetio sam ciklus +/- 5 kila koje sam uvijek imao ovisno bilo ljeto ili zima.

 

Sto mi se dogodilo kad nisam pio pivo i sokove i kad nisam jeo toliko mesa:

- Bio sam poletniji i lakse mi se ustajalo ujutro

- Imao sam snage za plivanje i bicikl i pune smjene u restoranu

- Hrana je imala bolji okus

- Nisam imao nekontrolirane zelje za slatkim i oblinim obrocima

- Masna hrana i slatko mi je bilo odbojno i neukusno

- Neki slatkisi i kolaci su mi postali preslatki - primjerice nisam vise mogao pojesti vise od jedne kuglice nekog kremastog sladoleda, Snickers je postao uzasno sladak do granice povracanja

- Poceo sam jesti umjerenije obroke i nisam imao nenadane i jake napadaje gladi

- Vina su mi postala draza :D - pogotovo crna koje bas i nisam volio.

 

Trenutno nisam na dijeti, niti razmisljam o prestajanju pijenja piva, vjerojatno jer nije doslo do toga da mi trbuh kojeg imam smeta. No dobor je sto znam sto trebam uciniti da ga maknem, pa cu to vjerojatno i uciniti kad budem mogao cesce sjesti na bicikl.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Silent horror1992 kaže...
Ajde u par crta opiši život dok si pio kolu i sad bez.

Gdje vidiš razliku, to jest osjetiš.

Caklina na zubima mi se više ne dere ko što se derala kad sam je svakodnevno pio, zubi mi se normalno remineraliziraju. Zapravo to je bilo gore od svakodnevnog pijenja - mi to ovdje imamo izraz "naceđati se" , a to je ono kad si natočiš čašu kole pa je pijuckaš kroz sat vremena, a možda i dulje, pa si opet natočiš, pa je opet pijuckaš kroz sat vremena. To je nešto najgore što možeš raditi, jer ti se u ustima ne stigne normalizirati pH vrijednost, znači zubi su ti konstantno u kiselom okruženju. Znači, što se tiče zubiju, daleko bolje je unutar pet minuta eksati 2 litre kole, nego pijuckati 2 deci kole kroz sat vremena. Isto tako ako već piješ, onda je najbolje popiti iza obroka (i ne piti između obroka), da ti nakon 20-30 minuta pH skoči na neutralno i onda si miran do sljedećeg obroka.

 

E sad, što se tiče zubiju - najveći problem je u tome što je to polagano, kronično propadanje zubiju (stanjivanje cakline). Sve je OK godinama, desetljeće, pa i više, ništa te ne boli. Praktički nikakvi karijes. U deset godina valjda sam pet-šest puta bio kod zubara, a u više od pola tih posjeta me pitao kaj sam mu došao kad mi niš nije (došao sam samo na kontrolu). A kad jednom nastanu problemi, povratka više nema. A misliš si kako je sve super, zubi ti se ne kvare. A nisi svjestan da ti caklina propada, da se zubi stanjuju, da se zagrizne površine habaju daleeeeko jače nego bi se habale da nisi zube kupao u koli. Ili, kad smo već kog toga, u bilo kakvom izrazito slatko-kiselom piću! Ljudi nisu svjesni da je recimo cijeđeni sok od naranče jednako, a možebitno još i štetniji za zube od kole! Al prirodno je, ne? A znaš što mi je najgore od svega, što mi najviše digne tlak? Kad ljudi, a to nerijetko "stručnjaci", kažu da je sve to zbog šećera, problem je šećer, ovo-ono. A pića zaslađena umjestnim sladilima također u značajnoj mjeri uništavaju zube, iako nemaju šećera! Kako, ako je šećer problem?! A šećer sam po sebi ne radi zubima ništa. Tu su bakterije koje se hrane šećerom i onda popišaju kiselinu i ta kiselina uništava zubnu caklinu. A kad piješ kiselo piće, onda direktno unosiš kiselinu u usta, kupaš zube u kiselini. Problem su i šećer i kiseline (a upravo tu kombinaciju najćešće imamo u tipičnim sokovima, bili oni "umjetni" ili prirodni). Evo recimo jedne studije kod koje se pokazalo da je Gatorade među testiranim pićima najgori za uništavanje zubne cakline, slijedi ga Red Bull, zatim Coca Cola, dijetna Coca Cola i 100% sok od jabuke. A i postoji "Mountain Dew mouth".  Još jedno opako kiselo-slatko piće.

 

Drugi aspekt - izgleda da sam jako osjetljiv na kofein, a možebitno imam i neki problem sa šećerom, pa sam stalno bio strašno umoran (kad je to već došlo na kritičnu razinu), rastresen, ujutro nisam mogao doći k sebi prije nego li sam drmnuo čašu kole, od umora mi je jako smetalo jako svjetlo, sunce, bio sam užasno napet, često sam znao imati pritisak u glavi, povremeno glavobolje, imao probleme sa spavanjem. Brijem nešto slično što kronični kavopije doživljavaju, samo u daleko većoj mjeri (ili u istoj mjeri ako piju previše kave ). Velim, mislim da sam posebno osjetljiv na kofein (inače ne pijem kavu, nekoliko puta sam popio crni čaj Earl Grey i to sam bome dobro osjetio). Kao da sam dobar dio dana bio u apstinencijskoj krizi. Šećer i slabo kretanje uzrokovali su debljanje, baš sam se jedno vrijeme bio nezgodno omastio, bio dosta salast. Ako me sjećanje dobro služi, nakon prestanka pijenja kole vrlo brzo je nekoliko kila otišlo dolje (kalorije iz kole nisam "nadoknađivao" na druge načine).

 

toxic kaže...

Prvih mjesec dana sam krepavao od cudnih osjecao u zelucu, zgaravice itd... nakon toga je bilo aposlutno sve isto kao i kada sam bio Colu uz manje nadutosti

BTW dok sam pio colu nisam nikada imao nikakvih problema s zgaravicom ili tim osjecajem zarenja u zelucu.

Točno to se i meni dogodilo! Kad sam svakodnevno pio kolu (znalo je biti dana i kad nisam popio ništa od kole), teško mi je bilo piti obično vodu - baš to, znao sam dobiti žgaravicu od obične vode i čudno mi je bilo u želucu! Kad sam prestao piti kolu i morao, naravno, čudni osjećaji u želucu i česta žgaravica su se nastavili, a s vremenom popustili i nestali.

 

Brijem da su razlog u tome kiseline iz kole.

7 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda

Zanimljivo, nisam nikad u životu sreo osobu koja zaista ima problema s kofeinom (većinom su glumci- wannabe elitisti).

Znači, ipak je i to moguće, jer ako već pri prvoj kavi osjetiš zaista bilo kakav učinak, a pogotovo ovak drastičan, onda je to fakat bad luck...

Ne mogu si ni zamislit kak bi mi bilo u životu da imam problema s kofeinom.

A ovo za colu i čudan osjet na zubima, to baš svi isto opisuju, a meni je tak od bilo čega gaziranog, osim od mineralne, tak da očito je do kiselosti, a bilo bi i logično.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 18:27 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
fer-de-lance kaže...
A ovo za colu i čudan osjet na zubima, to baš svi isto opisuju, a meni je tak od bilo čega gaziranog, osim od mineralne, tak da očito je do kiselosti, a bilo bi i logično.

 Meni jedan od najgorih osjecaja. Najintenzivniji bas kod pijenja Coca Cole, recimo kod radlera ga nemam, cak ni kod Cockte.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda

Aha, onda se tu vidi uzorak, znači kiselina, ali limunska nije.

A za cocktu kažu da je bez ortofosforne kiseline, tak da je možda ona neki faktor.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
exer1234 kaže...

oko 10,5 grama secera ima u 100ml coca cole, znaci u 2 litre ima 210 grama secera....

 

dakle osoba koja zeli smrsaviti , 200 grama UH je prosjecni unos.. dakle cijeli unos uneses kroz cocacolu, plus sto naravno jos normalno jedes itd itd.. uzas

 No kaj? 2 litre cole i miran si za cijeli dan. Nit piti nit jesti ne moraš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

ali si i dalje gladan, to je problem :D tekuce kalorije ne zasite

 

normalnu kolu bih pio jedino u slucaju da sam extra mrsav i trebam brdooo kalorija 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice