Coca-Cola vs. Voda

poruka: 248
|
čitano: 65.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Danny_HR kaže...
Cerina15 kaže...

Zasto pijete coca colu zero? Smijeh


To je kokakola frajeru!
 :D

Ali na boci pise coca cola zero??

Neznam šta da napišem?
16 godina
moderator
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
seneka kaže...
mbaksa kaže...

Samo jedna stvar - jesi procitao moj post gdje kazem da limunska kiselina ne uzrokuje rak, ali moze ostetiti zube? Nemoj se igrati s tim - jedna moja prijateljica je uzivala cesto jesti limune i nakon nekog vremena ostetila joj se caklina - sad zbog toga izbjegava slatko - od cokolade je bole zubi.

..sad si mene uplašio,ja pijem limunadu svaki dan..

Nadam se da je dovoljno razrijedjena... Ne mogu ti ja reci hoces li ti imati problema zbog toga, mogu ti reci samo da, ovisno o koncentraciji, ta mogucnost postoji. Isto kao sto ta mogucnost postoji kod svih onih koji cesto konzumiraju Coca Colu, Pepsi, Vindi Colu i slicne stvari s ortofosfornom kiselinom jer ona nagriza kosti (inace, zubari koriste forsornu kiselinu kad pripremaju zub za stavljanje bijele plombe). Zapravo mislim da je obicna limunada (za cisti limunov sok ipak ne bih radio procjenu) manje opasna za zube od pica s ortofosfornom kiselinom. Tajna je u umjerenosti - ako vec pijes, pij povremeno, a ne svaki dan. Svakodnevno pij samo vodu.

15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Jel znate vi da u coli ima fosforne kiseline(H3PO4),obozavatelji cole,stavite komad mesa u casu i ostavite jedan dan,ako nadjete meso svaka vam cast,sto mislite zasto vas grebe u grlu kad pijete kolu?upravo zbog H3PO4,usput u coli ima sastojaka koje ljude cine ovisnim

 

 

 

Ako je ovo netko napisao ispricavam se zato sto mi se nije dalo citati sve

 

Malo nas je al' nas ima
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Pročitao sam nedavno u novinama da su ljudi smatrali (18.st.) da Schweppes (na boci piše od 1783.) liječi rak gušteračeIznenađen .

Ali bez obzira na to, bolje popiti vodu nego neka gazirana pića ili ona sa puno umjetnog bojila (powerade).

Žalosna mi je pomisao da čovjek može izumiti takva pića i trovati samog sebe. 

15 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

kaj se u 18.st znalo za rak?

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda

Tako je pisalo u novinama.Kraj 18.-og i početak 19.-tog

15 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

prvi glas

kolko znam to se počelo pojavljivati (barem kod nas) u dvadesetom stoljeću

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
kresimir.kralj kaže...

Jel znate vi da u coli ima fosforne kiseline(H3PO4),obozavatelji cole,stavite komad mesa u casu i ostavite jedan dan,ako nadjete meso svaka vam cast,sto mislite zasto vas grebe u grlu kad pijete kolu?upravo zbog H3PO4,usput u coli ima sastojaka koje ljude cine ovisnim

nemoj zezat!!! pa to piše i u prvom postu Viče

 

jurluk kaže...
2. U zdjelu napunjenu Coca-Colom stavite sirov odrezak mesa i pogledajte za dva dana. Nema ga više!!!!

 

...


1. U Coca-Coli se nalazi fosforna kiselina čiji je pH 2. Može rastopiti nokat za četiri dana. Fosforna kiselina otapa i kalcij iz kostiju, što je glavni uzrok osteoporoze.


...

Bubamara s minigunom. | http://tinyurl.com/erepNA
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda
što se nije schweps pojavio tek u 19. st.?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
16 godina
moderator
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
kresimir.kralj kaže...

Jel znate vi da u coli ima fosforne kiseline(H3PO4),obozavatelji cole,stavite komad mesa u casu i ostavite jedan dan,ako nadjete meso svaka vam cast,sto mislite zasto vas grebe u grlu kad pijete kolu?upravo zbog H3PO4,usput u coli ima sastojaka koje ljude cine ovisnim

Ima ljudi koji su to radili i nije bilo nikakvih uocljivih promjena - imas videice na YouTubeu. Ne sjecam se jesu li to i Mythbustersi napravili - znam da jesu radili neka ispitivanja s Coca Colom. Jos jedan urbani mit.

 

A ovo ostalo su, ono, gluposti sto si napisao. Sto mislimo da nas grebe? Jesi vidio ti sve te silne mjehurice? Znas sto je to? CO2 - ugljicni dioksid ili ugljik(IV)-oksid. Jesi kad u zivotu pio gaziranu mineralnu vodu? Jel te ona grebe? Jel ona ima ortofosfornu kiselinu? A jedini sastojak koji ljude cini ovisnim je kofein, isto kao i kod kave. Eventualno jos secer.

 

 

Zapravo mi je fascinantno kako su ljudi bez pardona, bez propitivanja, bez razmisljasnja, spremni prihvatiti svakakve nebuloze. Ovo je vrijeme Interneta, vrijeme informacija - informacije su dostupne svakome, uz par klikova misem. Ali ne - i dalje vladaju takvi mitovi. Informirajte se prije nego prihvatite nebulozne stvari koje vam drugi kazu, koje ste negdje culi - ljudi pricaju svakakve gluposti.

15 godina
odjavljen
offline
Coca-Cola vs. Voda

Voda ne valja niti u cipelama Smijeh.

Kao netko tko si je zeznuo zube s Colom mogu samo reci jedan savjet.

Pijte je sa cjevcicom/slamkom, a sto se tice one fore i mesa, to drzi vodu dok majstori ne odu.

Nesto tipa baba-roga. Doduse, neuke je lagano uplasiti, svojevremeno su se bojali i pomracine sunce Smijeh.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Mrgud Veliki kaže...

Voda ne valja niti u cipelama Smijeh.

Kao netko tko si je zeznuo zube s Colom mogu samo reci jedan savjet.

Pijte je sa cjevcicom/slamkom, a sto se tice one fore i mesa, to drzi vodu dok majstori ne odu.

Nesto tipa baba-roga. Doduse, neuke je lagano uplasiti, svojevremeno su se bojali i pomracine sunce Smijeh.

al pvc slamka.Ona obicna izgori ko elektroda.Cool

Ne moze to bez kabla
12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

coca cola, obicna , je vrlo losa.. zbog nepotrebnih praznih kalorija (secer).. cola zero je vec nesto drugo, nema kal vrijednost, iako ima aspartam, ali on nije toliko stetan kao sto ljudi pricaju gluposti... ugl, light sokovi su bez kalorija, i ne utjecu na debljanje..

12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
exer1234 kaže...

coca cola, obicna , je vrlo losa.. zbog nepotrebnih praznih kalorija (secer).. cola zero je vec nesto drugo, nema kal vrijednost, iako ima aspartam, ali on nije toliko stetan kao sto ljudi pricaju gluposti... ugl, light sokovi su bez kalorija, i ne utjecu na debljanje..

A onda stavi neki dokaz da ASPARTAM nije loš 

Dok god ne staviš, neću kazati da , ali ću stajati stavom iza tvrdnje da je ASPARTAM nešto najgore na svijetu !!!!! 
Ovaj emotikon se odnosi isključivo na ASPARTAM i ostala smeća tog tipa! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda

Samo da provjerim, znaš da odgovaraš na poruku staru 7 godina?

 

 

Meni jedna stvar nije jasna kod tih umjetnih zaslađivaća.

Svugdje se priča da su prilično loši za zdravlje.

A zdravstvene organizacije ništa ne rade s njima.

Oni se otvoreno bore s najbogatijim organizacijama za koje vjeruju da polako ubijaju ljude: nafta, duhan ... Stavljaju slike na cigarete, zabranjuju dizele, izgleda da mogu što žele.

Zašto ne i aspartam? Boje se nekog? Selektivno se brinu? Nemaju dokaze da je loš? Bore se, Ali Mi to ne vidimo?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Preseravanje od ovih modernih food nazi-a koji vjeruju da hrana lijeci rak i tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 17:55 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
CyberDemonVZ kaže...

Samo da provjerim, znaš da odgovaraš na poruku staru 7 godina?

 

 

Meni jedna stvar nije jasna kod tih umjetnih zaslađivaća.

Svugdje se priča da su prilično loši za zdravlje.

A zdravstvene organizacije ništa ne rade s njima.

Oni se otvoreno bore s najbogatijim organizacijama za koje vjeruju da polako ubijaju ljude: nafta, duhan ... Stavljaju slike na cigarete, zabranjuju dizele, izgleda da mogu što žele.

Zašto ne i aspartam? Boje se nekog? Selektivno se brinu? Nemaju dokaze da je loš? Bore se, Ali Mi to ne vidimo?

Iskreno, neke stvari/činjenice nikada ne zastarijevaju 
Moj je stav takav takorekuć od stoljeća sedmog, pa se toga i dosta rezolutno držim! 
Odgovorio sam čisto iz reakcije primarno na post iznad mojeg, ali sa osvrtom direktno na kolegu čavla, NHF kolega, koji je možda onaj post napisao iz nekog svog osobnog razloga, tko će ga znati, ali negirati negativno u umjetnim zaslađivačima, morao sam primjetiti 

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Garfield-LŠ kaže...

Slažem se da je Coca Cola sumljivo piće, manje više opasno pod zdravlje, ali svakako je neprirodno, jer je na primjer žeđ prirodna, te ju sa sa vodom možemo ugasiti, ali nam treba duže vremena, dok sa CC to činimo p Na primjer, Turci im ne vjeruju, te proizvode piće slično tome i guštaju i to ih ne spriječava da budu kul i da gledaju MTV. Viva Cola Turka!

U Turskoj se ne prodaje Coca Cola? Proizvode svoju verziju da dodatno zarade ili zbog nepovjerenja prema Coca Coli?

SPAR ima svoju verziju Cole, znači li to da im ni mi ne vjerujemo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 18:25 (love2ml86).
7 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

Steta sto se Coca Cola Life nije probila u EU, meni je bila fantasticna.

Tri puta sam uspio doci do boce od pol litre, meni je okusom bila bas interesantna i svjeza.

 

Zanimljivo, Coca Cola Company nije bila prva s tim, nego grcka Green Cola Company.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Green_Cola

https://en.wikipedia.org/wiki/Coca-Cola_Life

https://en.wikipedia.org/wiki/Pepsi_True

 

Takodjer navodno postoji i Pepsi True, ali nigdje ga do sad nisam vidio za kupiti, kao ni Green Cola.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 8:52 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda

U DE prije 3 4 godine je ta zelena Cola bila svuda i sam je znao kupiti nekada i odjednom je nestala i sad googlao vidim sa je ukinuta. Okus je bio ok no pitanje je dali je stvarno samo stevia unutra ili i aspartam

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
Nisam pročitao cijelu temu pa ne znam ako je već neko napisao.

Ako vas muči proljev i povraćanje, Coca cola je dobra da smiri oboje.
Ostavite je izvan frižidera a potom ishlapiti CO² da nije toliko gazirana. Piti malim kratkim gutljajima.

Mene spasilo više puta kad ljekarna ne radi a benzinska pumpa da.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
ATJLučko kaže...
exer1234 kaže...

coca cola, obicna , je vrlo losa.. zbog nepotrebnih praznih kalorija (secer).. cola zero je vec nesto drugo, nema kal vrijednost, iako ima aspartam, ali on nije toliko stetan kao sto ljudi pricaju gluposti... ugl, light sokovi su bez kalorija, i ne utjecu na debljanje..

A onda stavi neki dokaz da ASPARTAM nije loš 

Dok god ne staviš, neću kazati da , ali ću stajati stavom iza tvrdnje da je ASPARTAM nešto najgore na svijetu !!!!! 
Ovaj emotikon se odnosi isključivo na ASPARTAM i ostala smeća tog tipa! 

 A zašto bi aspartam bio loš ili smeće? Obični zaslađivač. Stotine studija kažu da nije štetan.
https://sciencebasedmedicine.org/are-artificial-sweeteners-safe/

15 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

 Pijem može se reći redovito zero colu, jako rijetko ''običnu''.Al nikakve druge sokove, rađe voda ili mineralna.

 

 U zadnje vrijeme ''zero'' pića su svi živi proizvođači izbacili, pošast umjetnih sladila, za sad mi se samo zero cola pokazala da mi ne utječe na dizanje kalorija tokom dana.....

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

meni je dobar i ovaj novi sprite. promjenili su nesto recepturu i dosta smanjili kalorije. okus je nesto slabiji nego sto je bio al opet mi je daleko finije od zero sokova.

inace fanta zero ima skroz dobar okus, ko "prava". a i pepsi bez secera mi je dobar. coca colu zero mogu popit onu s limunom al ova obicna zero mi je bas gadna. 

8 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Ja kupio za probu u kauflandu  tu zelenu  colu bez aspartana...fina za pit al to je limenkica od  nznm  2dcl  i kosta skoro ko 1l

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Probao sam par puta te Cole Zero, Pepsi bez šećera i jednostavno mi ne paše taj umjetan okus. Ili ću piti originalnu Colu ili neću. U prosjeku doduše možda popijem 1l gaziranog u tjedan-dva, ako i toliko.

 

Osobno, Fanta Shokata mi recimo paše, kao i energetska pića. To nakon ručka mi sjedne ko budali šamari. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
ATJLučko kaže...
exer1234 kaže...

coca cola, obicna , je vrlo losa.. zbog nepotrebnih praznih kalorija (secer).. cola zero je vec nesto drugo, nema kal vrijednost, iako ima aspartam, ali on nije toliko stetan kao sto ljudi pricaju gluposti... ugl, light sokovi su bez kalorija, i ne utjecu na debljanje..

A onda stavi neki dokaz da ASPARTAM nije loš 

Dok god ne staviš, neću kazati da , ali ću stajati stavom iza tvrdnje da je ASPARTAM nešto najgore na svijetu !!!!! 
Ovaj emotikon se odnosi isključivo na ASPARTAM i ostala smeća tog tipa! 

 bratic gdje si iskopao moj post iz 2013? :D 

 

 

btw mogu ti dati dokaze, siguran si da zelis? ako ti dokazem, sta ces onda? da li ces prihvatiti to,ili ces i dalje tupiti po svome?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
CyberDemonVZ kaže...

I, tko je od ovih s početka teme koji piju Colu još uvijek živ?

 ja svakodnevno, znaci od 2013 od kad sam uopce i ista skontao o prehrani itd, do sad.. ne prodje dan da ne unesem ASPARTAM.. dakle ili je to coca cola ili neko beskalorijsko pice, ili su tabletice (sladilo) za kavu, toga uvijek bude 10tak dnevno, doslovno SVAKI DAN 10 tak tablietica, plus sokova, nekad bude i po 2 litre, kad nacnem, ne znam stati.. 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Coca-Cola vs. Voda
dv14 kaže...

Probao sam par puta te Cole Zero, Pepsi bez šećera i jednostavno mi ne paše taj umjetan okus. Ili ću piti originalnu Colu ili neću. U prosjeku doduše možda popijem 1l gaziranog u tjedan-dva, ako i toliko.

 

Osobno, Fanta Shokata mi recimo paše, kao i energetska pića. To nakon ručka mi sjedne ko budali šamari. 

 imas 2 razlicita proizvoda:

 

coca cola zero i coca cola light

 

pepsi max i pepsi light

 

 

ako si probao light proizvode, onda su slabiji okusom, probaj ove normalne, i vidjet ces..

 

evo ja sad kad probam obicnu cocacolu, osjeti se razlika, previse slatko itd, ipak secer ima svoj neki poseban okus, dok zasladivac opet ima svoj

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice