BugOnline - dodatak za Firefox izdvojena tema

poruka: 236
|
čitano: 118.450
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug.hr izbornik 1.5 za Firefox, Bug.hr izbornik 1.7 za Firefox
15 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox - Verzija 1.3

Verzija 1.3 (22.5.2010.)

 

Link za skinuti -> Bug.hr izbornik  , ako ima nekih problema za skinuti, nova verzija se može skinuti i ovdje pod Verzija 1.3

 

Izmjenjeno:
     - dovoljan je jedan klik na bubamaru da se otvori stranica umjesto dosadašnjeg dvoklika
     - ikona u izborniku se promjeni pod Privatne poruke ukoliko imate novu poruku
     - nove ikone u izborniku vezane uz Forum
     - dodane sticky teme nastale nakon zadnje nadogradnje

Novo:
     - od sada više nema teksta "Nova poruka u temi koju pratite." nego se sada orijenitra prema boji bubamare, tj. bubamara u boji označuje da imate novu poruku, dok crno-bijela označuje da nema novih poruka
     - od sada su tri ikone, prva je "Teme koje pratim", druga je "Teme u kojima sudjelujem", a treća je za privatne poruke
     - ako držite miš iznad ikona bubamara i , pojavi se oblačić čemu služi (tj. za teme koje pratim, ili teme u kojima sudjelujem, te privatnih poruka)
     - u opcijama je moguće podesiti dali želite da vam bubamara promjeni boju kada je nova poruka u temi u kojoj ste sudjelovali u zadnjih 30 dana, ili kada niste sudjelovali u zadnjih 30 dana (http://www.bug.hr/forum/contributedtopics/?nolimit=BugHrIzbornik)
     - stanje kada ima novih poruka (naravno, to ovisi dok je uvjet ispunjen, ne pale se sve odjedanput ;) ):

 
     - stanje kada nema novih poruka:

 

 

Zahvaljujem mbaksi na suradnji!

Ostali prijedlogi koje ste dali a nisu ispunjeni, ako će biti moguće napraviti ih, bit će u sljedećim nadogradnjama.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 13:57 (Zayc_17).
Moj PC  
8 0 hvala 14
16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Zašto meni neće da inastalira??? Mršti se

Shiit Shiit
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 13:54 (Riba).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Niti meni isto.Plač

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Riba kaže...

Zašto meni neće da inastalira??? Mršti se

Stavio sam drugi link, ima nekih problema sa ažuriranjem sa 1.2.1 verzije na verziju 1.3 , LINK

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
15 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Zayc_17 kaže...

ovo je samo poruka zadnja na ovoj drugoj stranici, tako da novi update bude na vrhu treće stranice ;)

molim ne brisati ovu poruku Nevinašce

Vidim da je updejtana početna stranica na temi, to je ok, moj savjet ti je da history ili bolje rečeno lista  promjena i updejta za svaku verziju dodaješ tamo također, tako da sve bude na jednom mjestu.

Samo podvuci i dodaj novo. Ovako ce se izgubiti unutar teme.

 

 

 

 

http://www.eveonline.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 14:52 (PureEntity).
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
PureEntity kaže...
Zayc_17 kaže...

ovo je samo poruka zadnja na ovoj drugoj stranici, tako da novi update bude na vrhu treće stranice ;)

molim ne brisati ovu poruku Nevinašce

Vidim da je updejtana početna stranica na temi, to je ok, moj savjet ti je da history ili bolje rečeno lista  promjena i updejta za svaku verziju dodaješ tamo također, tako da sve bude na jednom mjestu.

Samo podvuci i dodaj novo. Ovako ce se izgubiti unutar teme.

 

 

 

 

Mislio sam tako napraviti, al sam zaboravio kad sam imao prilike Izlanuo se

Sređeno.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
15 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Još da se napravi za Operu, sreći nebi bilo kraja...Namigiva

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Evo samo da stavim pohvalu nakon citanja casopisa i saznanja za ovaj addon...

podrzana inicijativa i nadam se da ces daleko dogurat sa addononm....

 

 

Nadam se da je BUG poslao kakvu priznanicu ili barem maicu sa (first official addon) :D

potpis :D
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Hacker-ri kaže...

Nadam se da je BUG poslao kakvu priznanicu ili barem maicu sa (first official addon) :D

Vidi ti njega - pa addon je za korisnike, olakšava njima korištenje, a ne Bugu posao - bio bi red da korisnici pošalju neku lijepu donaciju! Cool

 

Bug je autoru podario vječnu slavu!

14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Samo bih se htio zahvaliti autoru na addon-u uz "hvala" samo dodajem, odlično!

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Miro kaže...
Hacker-ri kaže...

Nadam se da je BUG poslao kakvu priznanicu ili barem maicu sa (first official addon) :D

Vidi ti njega - pa addon je za korisnike, olakšava njima korištenje, a ne Bugu posao - bio bi red da korisnici pošalju neku lijepu donaciju! Cool

 

Bug je autoru podario vječnu slavu!

a di je ona zahvala za sirenje horizonta :D

potpis :D
14 godina
protjeran
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Svaka čast autoru! Ima stvari koje bi se mogle dodati, ali glupo je išta uopće govoriti, ispada kao nekakvo soljenje pameti, a čovjek je uzeo inicijativu u svoje ruke i napravio nešto za sve nas, lijene gu*ice :-) 

 

Ugl, moglo bi se dodati da pokazuje teme u pojedinim forumima ili nove clanke, ali ovo je super dodatak za brz dolazak na zeljeno 'mjesto zlocina' na bugovoj str bez da se otvara cijeli bugov web i odabire po izborniku!

 

Odsad samo ovo koristim za pristup bugovim str! Pohvale autoru!

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

koji legendarni addon, ulazi u must-have.

svaka ti dala..

 

edit: e, da.. napravi više opcija da si sve možemo prilagodit. npr. otvaranje tema u kojima sudjelujem u istom tabu, drugom tabu... samo nastavi tako.

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 12:28 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

Svaka ti čast! Genijalna ideja i odlična realizacija. Izvrsno. Hvala!

 

Samo nastavi s razvojem. =)

 

EDIT: Eto imam ja jednu ideju, ako ih primaš. Kada se klikne na bubmara dolje da se otvori stranica u istom prozoru/tabu, a kada se klikne srednjom tipkom (kotačićem) da se otvori u novom tabu.

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 18:47 (DamageHigh).
16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Tako je to bi definitivno ućinilo ovaj add-on mnogo privlaćnijim.

 

Inaće svaka ćast!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 0:28 (Riba).
 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
online
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
DamageHigh kaže...

Svaka ti čast! Genijalna ideja i odlična realizacija. Izvrsno. Hvala!

 

Samo nastavi s razvojem. =)

 

EDIT: Eto imam ja jednu ideju, ako ih primaš. Kada se klikne na bubmara dolje da se otvori stranica u istom prozoru/tabu, a kada se klikne srednjom tipkom (kotačićem) da se otvori u novom tabu.

Bude, vrlo vjerojatno vec u sljedecoj verziji. Namigiva Uz jos neka bitna poboljsanja...

16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Ko ce se smilovati na nas Operase pa da izradi widget za Operu.[ljubomoran sam na FF-ovce  Belji se ]

Bas sam gledao na opera.com u vezi izrade tog widgeta...kazu "imamo widget SDK" ali...ja tamo blenem i ne razumjem nista  Cool

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Lazarus Long kaže...

Ko ce se smilovati na nas Operase pa da izradi widget za Operu.

Izgleda da nitko. Premalo vas je.

 

Lazarus Long kaže...

Bas sam gledao na opera.com u vezi izrade tog widgeta...kazu "imamo widget SDK" ali...ja tamo blenem i ne razumjem nista Cool

Vjerojatno se isto radi u JavaScriptu (ne znam u cemu bi drugome), tako da zapravo ne bi trebao biti neki veliki problem, nekome tko je koliko-toliko iskusan u JavaScriptu, ovaj Bug.hr izbornik prilagoditi i za Operu. Jedino gdje ovako napamet "vidim" razliku je spremanje/iscitavanje postavki i definiranje konfiguracijskih dijaloga - ostalo bi trebalo biti manje-vise isto i kod Opere i kod drugih browsera, jer se tice Ajaxa, JavaScripta, CSS-a.

15 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox - Verzija 1.4

 

Verzija 1.4 (9.6.2010.)

 

Link za skinuti -> Bug.hr izbornik, ako ima nekih problema za skinuti, nova verzija se može skinuti i ovdje pod Verzija 1.4

 

Izmjenjeno:

  • Nove postavke:  - moguće je ukloniti praćenje u status baru,   

                                    - otvaranje indeksa tema u novom tabu klikom na lijevi gumb (u trenutnom na srednji),

                                    - prikaz broja novih/nepročitanih poruka kraj ikone

                                    - prikaz nule kraj ikone kad nema novih poruka

 

  • U izborniku su dodane opcije, te praćenje aktivnosti kao u statusbaru
  • Nove ikone

 

Novo:

  •  U obavijesnom oblačiću (tooltip) je dodan prikaz tema u kojima ima novih/nepročitanih poruka

 

  • Možda i najvažnija novost: - ekspresno brzo provjerava ima li novih poruka

 

Zahvaljujem mbaksi i Domagoju na suradnji!

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 20:09 (Zayc_17).
Moj PC  
4 0 hvala 8
15 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

bravo samo 1 zamjerku

gle bilo bi bolje da kad kliknemo sa ljevom tipkom misa da se otvori u istom tabu, a kad kotacicem kliknemo da ide u novi tab, sta nije reko damagehigh tako?

koliko vidim naparvio si obrnuto, pa ako se vecina slaze da u novoj verziji to napravis.

hvala svaka cast!!!!!! samo nastavi

EDIT: ako nisi stavi ovaj link u prvi post, vidim da jesi, zanemarite ovo :D

Linkin Park Rules!! xFire: Domeee2
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 18:12 (DommY).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

U postavkama odznaći "Otvori indeks tema u novom tabu klikom na lijevi gumb (u trenutnom na srednji)"

 

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 18:15 (Zayc_17).
15 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

odlični updateovi. jedva čekam da se može skinut ^^

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

ova 1.4 verzija je odlična svaka ćast!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
djdomi kaže...

odlični updateovi. jedva čekam da se može skinut ^^

Može se trenutno na ovom linku pod verziju 1.4

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 18:35 (Zayc_17).
13 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

nije lose, zgodna stvarcica, jos da ima nekih golih zena onda bih rekao da je super Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox - Verzija 1.4

Whoa! Ekspresno brzo provjerava!

Svaka čast, svaka čast! Hvala puno. Novi tab i to sve radi perfektno!

 

Btw. evo mene opet s idejom..=)

Ideja je da se može odrediti koje ikone da stoje u status bar-u. Točnije, ja bi maknuo teme u kojima sudjelujem jer od kad je uveden limit, njih više ne koristim. Hvala!

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox - Verzija 1.4
DamageHigh kaže...

Whoa! Ekspresno brzo provjerava!

Svaka čast, svaka čast! Hvala puno. Novi tab i to sve radi perfektno!

 

Btw. evo mene opet s idejom..=)

Ideja je da se može odrediti koje ikone da stoje u status bar-u. Točnije, ja bi maknuo teme u kojima sudjelujem jer od kad je uveden limit, njih više ne koristim. Hvala!

ili bolje, da se u status baru ne provjerava određena tema.

 

EDIT: ekspresno brzo provjerava.......pa istom brzinom ko i prije..

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 18:55 (djdomi).
16 godina
moderator
online
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Zayc_17 kaže...
  • Možda i najvažnija novost: - ekspresno brzo provjerava ima li novih poruka

Samo komentarcic s tehnicke strane. Dosad se provjeravalo ima li neprocitanih/novih poruka tako da se ucitala cijela web-stranica foruma s odgovarajucim indeksom (znaci, kao kad kliknete na link Teme u kojima sudjelujem ili Teme koje pratim) i onda se na njima trazio string "ima novih poruka" - kreativno Zaycovo rjesenje. Kako su u pitanju dva indeksa, onda je ispadalo da je provjera ima li novih poruka isto kao da ste ucitali dva indeksa tema - jasno je zasto je to bilo sporo (o odnosu na sadasnje rjesenje).

 

Naravno, posto smo mogli kontaktirati administratora/programera Bugovog foruma, Domagoja, on je izradio skriptu koja vraca sve potrebne informacije (dakle, mnogo vise nego je to bilo dosad - dosad smo samo imali status ima/nema novih/neprocitanih poruka - sad znamo broj i tu su i nazivi tema), znaci add-on vise sam ne ucitava dva indeksa, nego dobi posebno oblikovani tekstualni sadrzaj velicine najcesce manje od 1 kB. Zbog toga je provjera poruka sad ekspresna. A korist je za sve - manje se prometa radi, znaci Bugov server je maaaaalkice manje zakrcen zbog toga.

 

DommY kaže...

gle bilo bi bolje da kad kliknemo sa ljevom tipkom misa da se otvori u istom tabu, a kad kotacicem kliknemo da ide u novi tab, sta nije reko damagehigh tako?

koliko vidim naparvio si obrnuto, pa ako se vecina slaze da u novoj verziji to napravis.

Po defaultu je obrnuto (ali se u opcijama moze promijeniti), jer mislim da ne treba na silu mijenjati ponasanje add-ona - recimo ja se jos sad "bunim", imam otvorenu web-stranicu (odgovor koji pisem na Bugovom forumu) i kliknem lijevom tipkom misa na ikonicu, a ocekujem da ce mi otvoriti indeks tema u novom tabu, a kad ono - ostanem bez napisane poruke.

 

DamageHigh kaže...
Btw. evo mene opet s idejom..=)

Ideja je da se može odrediti koje ikone da stoje u status bar-u. Točnije, ja bi maknuo teme u kojima sudjelujem jer od kad je uveden limit, njih više ne koristim. Hvala!

Razmisljao sam o tako necem. Bit ce. Bit ce jos i nesto vise od toga...

 

djdomi kaže...
DamageHigh kaže...

Whoa! Ekspresno brzo provjerava!

Svaka čast, svaka čast! Hvala puno. Novi tab i to sve radi perfektno!

 

Btw. evo mene opet s idejom..=)

Ideja je da se može odrediti koje ikone da stoje u status bar-u. Točnije, ja bi maknuo teme u kojima sudjelujem jer od kad je uveden limit, njih više ne koristim. Hvala!

ili bolje, da se u status baru ne provjerava određena tema.

Ne razumijem.

 

djdomi kaže...

EDIT: ekspresno brzo provjerava.......pa istom brzinom ko i prije..

Meni je na dva racunala, u dva razlicita mjesta/grada, razlika osjetna. Tehnicki gledano razlika mora postojati. Jel ti je ekspresno brzo ili ti sporo provjerava?

15 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
mbaksa kaže...
djdomi kaže...
DamageHigh kaže...

Whoa! Ekspresno brzo provjerava!

Svaka čast, svaka čast! Hvala puno. Novi tab i to sve radi perfektno!

 

Btw. evo mene opet s idejom..=)

Ideja je da se može odrediti koje ikone da stoje u status bar-u. Točnije, ja bi maknuo teme u kojima sudjelujem jer od kad je uveden limit, njih više ne koristim. Hvala!

ili bolje, da se u status baru ne provjerava određena tema.

Ne razumijem.

 

djdomi kaže...

EDIT: ekspresno brzo provjerava.......pa istom brzinom ko i prije..

Meni je na dva racunala, u dva razlicita mjesta/grada, razlika osjetna. Tehnicki gledano razlika mora postojati. Jel ti je ekspresno brzo ili ti sporo provjerava?

1.)npr. u ovom mjesecu sam napisao poruku u nespavalicama, ali je ne želim pratiti. hoću namjestiti da mi tu temu ne provjerava. znam da je nekak bez minimalizma, ali probajte ak znate.

2.)pod ekspresno brzo mislite ovo? stavite provjeru na pola minute i onda za tih pola minute pregledava, a to vrijeme dok pregledava je brže? ak je to, onda sam ja krivo mislio :)

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
djdomi kaže...

1.)npr. u ovom mjesecu sam napisao poruku u nespavalicama, ali je ne želim pratiti. hoću namjestiti da mi tu temu ne provjerava. znam da je nekak bez minimalizma, ali probajte ak znate.

2.)pod ekspresno brzo mislite ovo? stavite provjeru na pola minute i onda za tih pola minute pregledava, a to vrijeme dok pregledava je brže? ak je to, onda sam ja krivo mislio :)

Ja tebe niš ne kužim..

Pa osvježe se teme u manje od sekunde...

 

1.) pa na forumu makni onu kvačicu kod prati ovu temu i stvar rješena..

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug.hr izbornik 1.5 za Firefox, Bug.hr izbornik 1.7 za Firefox
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice