Sky.fm

poruka: 6
|
čitano: 3.245
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sky.fm
pitanje

Bok ljudi! Danas sam malo surfao po internetu i naišao na stvarno najbolju stvar na netu. Zove se Sky.fm i pošto obožavam glazbu ovo mi je stvarno otkriće!

Ima puno kanala i na svakome je određen žanr glazbe. Kvaliteta je odlična i pošto imam Flat, stvarno je užitak naići na ovakvu stranicu.

Preporučio bih je svima pošto se za svakoga ponešto nađe.

E sad da pređem na pitanje koje me muči.

Za sada je Sky.fm besplatan (ima mogućnost nadogradnje na Premium) i pitam se koliko će još biti besplatan?

Jer iako nemate Premium account, kada besplatno slušate glazbu kvaliteta je nevjerovatna. To mi sve zvuči nekako predobro da bi bilo istinito!

Tko to sve financira i ono najvažnije dali će se ta besplatna mogućnost slušanja ikada ukinuti (nedaj, BožePlač).

 

Hvala

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sky.fm

Sky.fm slušam već dvije godine (free verziju), tako da ne vjerujem da će prestati biti besplatan. Što se tiče kvalitete, pored svakog kanala (na web stranicama) naveden je format i bitrate kojim se glazba prenosi. Free verzija je dovoljno dobra, ali ako imaš kvalitetne slušalice/zvučnike, moguće je čuti kompresijske artefakte (prvenstveno "metalične" više frekvencije kod MP3 i nedostatak viših frekvencija kod WMA/AAC). Na netu postoje stanice koje emitiraju i u višim bitrateovima, ali mi se Sky.fm sviđa zbog velikog izbora kanala i kvalitetnog izbora glazbe.

 

Kompanija koja stoji iza Sky.fm-a se zove Digitally Imported, financiraju se iz Premium pretplate (ljudi na netu kažu da se isplati) i oglasa na web stranicama, te putem sponzora. Počeli su sa elektronskom glazbom (Digitally Imported - http://www.di.fm/), a kasnije se proširili i na ostale žanrove (http://www.sky.fm/). Više o kompaniji možeš naći na stranicama Digitally Importeda.

 

Za slušanje preporučam Screamer Radio (http://www.screamer-radio.com/), budući da može snimati streamove. Malen, nezahtjevan, ali je još u razvoju pa zna biti mrvicu nestabilan. Naravno, tu je i Winamp.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 8:52 (hrx).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sky.fm

Ja isto već dugo vremena slušam sky.fm - našao sam ga preko winampovog shoutcast radio,

a tamo ima hrpetina stanica izlistanih.

 

Preporuka ;)

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sky.fm
autorov komentar

Dal postoji neki program u kojem bi u playlistu mogao ubaciti sve kanale sa sky.fm-a i preskakati sa jednog na drugi kao da preskačem pjesme?

To bi bilo sjajno jer imam daljinski od zvučne pa ga mogu programirati za rad sa raznim programima. Ima sve, od glasnoće, efekata, preskakanja itd.

To pitam zato jer općenito volim sve žanrove glazbe, a kada sam npr. u krevetu neda mi se baš dizati se da promijenim na neki drugi kanal, lakše bi bilo to napraviti iz kreveta sa daljincem.

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Sky.fm

Pogledaj i kaj nudi 1club.fm tu isto ima veliki izbor mjuze!!!Izlanuo se

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Powercolor Radeon HD 3650 512mb ddr3
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 16:52 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sky.fm

Također preporučam Last.fm gdje je filozofija internet 'radija' podignuta na nešto višu razinu pogotovo što se tiče svih vrsta statistika i djelomične (ili potpune uz pretplatu) kontrole nad onim što se sluša uz dodatak stvaranja online zajednica sa ljudima koji slušaju iste ili slične stvari.

 

Potrebna je registracija i u početku malo više interakcije od strane korisnika dok se ne prikupi solidna baza odabranih/izdvojenih pjesama i izvođača ali zauzvrat pruža jako puno za one koji vole glazbu i vole znati koga i što u kojem trenutku slušaju.

 

Pozdrav

 

Eh evo i link: http://www.last.fm/home

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 17:18 (Jazzer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice