Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 540.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Duane Allman kaže...
Duane Allman kaže...

Kakva je ta Xonar DSX? Nije mi problem dat nešto više novaca ako se stvarno isplati.

 Dakle, može li mi netko reći otprilike kakva bi bila ta zvučna za tu cijenu? Može li se naći nešto malo bolje po toj sličnoj cijeni ili je ovo vrh?

A što točno trebaš? Bolje po kojem pitanju?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Po performansama, po zvuku koji daje.

 

Znači rekoh, treba mi uglavnom za slušanje muzike, amatersku produkciju muzike, tu i tamo igre.

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Duane Allman kaže...

Po performansama, po zvuku koji daje.

 

Znači rekoh, treba mi uglavnom za slušanje muzike, amatersku produkciju muzike, tu i tamo igre.

Onda gledaj da ti kartica ima nativne ASIO drivere, ostale specifikacije su manje bitne kod kartica proizvedenih u zadnjih 10+ godina (sve podržavaju 24 bita 48 kHz kao minimum).

ASIO4all je OK no ne radi kako treba na svim karticama.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
12 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam 1 pitanje

Planiram kupit beyerdynamic dt770 ili slusalice slicne njima 80 ili 250  ohma pa me zanima dal cu trebat kakvo pojacalo ili kako se to vec zove mislim ih koristit na stolnom racunalu, imam integriranu zvucnu karticu 

  1. (Realtek ALC888B codec).

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 19:13 (Fr0st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Fr0st kaže...

Imam 1 pitanje

Planiram kupit beyerdynamic dt770 ili slusalice slicne njima 80 ili 250  ohma pa me zanima dal cu trebat kakvo pojacalo ili kako se to vec zove mislim ih koristit na stolnom racunalu, imam integriranu zvucnu karticu 

  1. (Realtek ALC888B codec).

Hvala!

 Bilo bi pozeljno,znat ces odmah cim ih ukljucis.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Znaci ako se slabo cuju  onda je potrebno pojacalo takozvani AMP ? jel ce bit dosta ovo http://webshop.musicshop.hr/pojaalo-slualice-systems-ldhpa4-p-8152.html?osCsid=f36f34f34803d87449bbf9e216ff4d01 ili http://www.audiopro.hr/proizvod/behringer-microamp-ha400?idPrim=15&idSec=99&idTer=249&idPro=1291 ili neka treca bolja opcija?

I samo jos 1 pitanje jel je moguce liniju koristit kao pojacalo imam sony rx70 (linija je stara 15 godina mozd i vise) http://obrazki.elektroda.pl/5266474200_1382783759.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2015 2:34 (Fr0st).
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nabavio sam za smješnih 115kn X-fi xtremegamer zvučnu. Sad me zanima dali osim default instalacije drivera (PAX 2.15 suite) i stavljanja odgovarajuće konfiguracije zvučnika treba još što paliti/naštelavati?

 

I to sa zvučnivcima me zanima kako da stavim, imam Logi x-530, ali zadnje/bočne nemam spojene (da ih postavim pravilno, jedan bi mi došao na krevet ), značim imam sub, 2 prednja i srednji, stavio sam 2.1 i zvuči dobro, i na zvučnicima i na sluškama (oboje radi istovremeno, da ne moram preštekavati).

 

Zvuk mi se više sviđa nego na integriranoj, pogotovo zbog opcije izjednačenja glasnih i tihih, explozije manje nabijaju, a korake (i općenito tiše zvukove) se čuje bolje.

 

Jedino ljudi na teamspeku malo čudno sad zvuče.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 7:23 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koristim usb M-audio m-trace quad i prezadovoljan sam.

preporuka svima koji snimaju instrumente ili vokale a spremni su izdvojiti koju kunu više. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

pozz trebao bih pomoc oko kupnje zvucne kartice, moja mi riknula integrirana na maticoj, pa bi sada uzeo novu te mi treba neka preporuka,

ugl imam sluske akg k514, preko njih sve radim, znaci zvucna mi treba 85% glazba, nesto malo gaminga, ali to je zanemarivo, nemam velike 

zahtjeve zbilja, ali ne zelim doci u neki shop ko tulac pa kupiti nesto bezveze...

 

hvala Vam puno :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Daj nam neki cjenovni okvir kako bi preporuka bila preciznija.

Ako znas gdje bi kupovao isto napisi, kao i novo ili rabljeno.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Pa svejedno mi je novo ili rabljeno, ako nema na njuškalu kupio bih novu, ne znam ni sam do koliko novca mi zvučna treba, jer zbilja nisam zahtjevan korisnik, slušam glazbu na winampu i YouTube i igram lol :-) kažem imam te akg k514 i samo želim da ih zvučna može iskoristiti.... gledao sam u linksu ali meni je to sve isto... :-)

11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Preporuka USB zvučne za laptop.

Namjena je spajanje na 2.0 stereo sustav (npr. GigaWorks T20) i/ili dobre slušalice (npr HD201)

Sad da ne košta ~3000kn :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Soldjer330 kaže...

Pa svejedno mi je novo ili rabljeno, ako nema na njuškalu kupio bih novu, ne znam ni sam do koliko novca mi zvučna treba, jer zbilja nisam zahtjevan korisnik, slušam glazbu na winampu i YouTube i igram lol :-) kažem imam te akg k514 i samo želim da ih zvučna može iskoristiti.... gledao sam u linksu ali meni je to sve isto... :-)

Sve jasno.

Ovako, imas dobre sluse pa bi ti Asus xonar DG/DGX ovisno o slobodnom

utoru na maticnoj najbolje odgovarala cijenom i opcijama za tvoje potrebe. 

To je vrlo popularna zvucna i best buy, ima je "pola foruma" pa i ja. Ona ti kosta nova oko 250-300kn pa se nebi isplatilo ic na njuskalo jer je novu dobijes s 3god gare.

Najveca prednost doticne je pojacalo za sluse koje ce ti se sigurno sviditi.

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
dkomar kaže...

Preporuka USB zvučne za laptop.

Namjena je spajanje na 2.0 stereo sustav (npr. GigaWorks T20) i/ili dobre slušalice (npr HD201)

Sad da ne košta ~3000kn :)

Evo tri prijedloga sve manje od 3000kn

 

 FiiO E10K - najbolji izbor za glazbu, 79 eur zajedno sa poštarinom za HR (kod nas je cijena naravno  100 eur),

 

ako trebaš ulaz za mikrofon ili ti je bitno procesiranje zvuka (SBX, EAX...)  onda nešto tipa Creative Sound blaster X-Fi HD mislim da ima i kod nas za nekih 550-600 kn

 

ili nešto jeftinije Creative X-Fi Go Pro 300-tinjak kuna kod nas.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Karlek_19 kaže...

Nabavio sam za smješnih 115kn X-fi xtremegamer zvučnu. Sad me zanima dali osim default instalacije drivera (PAX 2.15 suite) i stavljanja odgovarajuće konfiguracije zvučnika treba još što paliti/naštelavati?

 

I to sa zvučnivcima me zanima kako da stavim, imam Logi x-530, ali zadnje/bočne nemam spojene (da ih postavim pravilno, jedan bi mi došao na krevet ), značim imam sub, 2 prednja i srednji, stavio sam 2.1 i zvuči dobro, i na zvučnicima i na sluškama (oboje radi istovremeno, da ne moram preštekavati).

 

Zvuk mi se više sviđa nego na integriranoj, pogotovo zbog opcije izjednačenja glasnih i tihih, explozije manje nabijaju, a korake (i općenito tiše zvukove) se čuje bolje.

 

Jedino ljudi na teamspeku malo čudno sad zvuče.

 Pa imaš tri moda rada ukoliko se sve ispravno instaliralo, tu možeš softverski podesiti praktički sve nama interesantno, Entertaiment za filmove i glazbu , Game Mode za igre kako i naziv sugerira - uz upaljen EAX i CMSS3D na 5.1 sustavima, i Audio Creation za eventualan recording, međutim isto vrlo zahvalan mod i za slušanje glazbe, dapače.

 

Bass predlažem na 40%, Treble na 50% ostaviti, Crystalizer oko 30-40% max., nisam sklon pretjeranom korištenju EQ-a, držim ga na Flat, ili Acoustic - max, i to je to ukratko.

 

Na Speaker Configu imaš i THX postavke, pogotovo zgodno za Bass Boost, Cutoff Freq namještanje u skladu sa subwooferom itd.

 

Kažem, početak priče, ako se sve dobro instaliralo, dosta dobar driver paket, sa puno opcija.

 

 

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

puno hvala za preporuku, uzeti cu nju onda, samo mi molim te reci jos dali radi sa windows 10?

11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nemam jos iskustva s win10, tako da ti nazalost ne mogu pomoci.

 

Baci oko na po netu ili pricekaj da se netko od kolega javi sa istom zvucnom na win10.

 

Iako ne vidim razloga da ne radi...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Zvučne kartice - Generalni Topic

DGX-ica kod mene uredno radi na Win 10.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Hvala Callisto, ovo mi izgleda odlično i sve je u rasponu cijena do 100tinjak €.

Danas su mi došli Creative 2.0 A60 za oko 150kn i spojeni na izlaz za slušalice na ovaj naj naj naj najjeftinija klasa G5030 od Lenova. Zvuče lošije nego Creative 2.0 Inspire 265 kupljenih neke 2008-2009 godine i spojene na Gigabyte EP35-DS3 (vjerovatno je zvučna na toj ploči puno bolja nego na ovom jeftinjaker laptopu)

Ja sam znao za E-MU 0202 i noviji 0204 ali ne treba mi snimanje tipa gitara, mikrofon i slično. Znači samo zvuk. Također znao sam i za Cambridge Audio DacMagic 100 ali to je puno skuplje od tvojih prijedloga.

Sve u svemu dobar USB DAC + 2.0 zvučnici

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 1:47 (dkomar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ne znam baš isplati li se kupovati DAC od 600kn za creative A60, bolje te novce iskoristiti za bolje zvučnike tipa T20 koje si spomenuo.

Osim ako je baš takav šrot ta integrirana u laptopu

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 8:24 (Callisto).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Je, baš tako!
Zvučnici su jako budget, mada ja nisam tia kupiti prve s reda Genius ili Logitech u Emmezete jer računao sam Creative Labs neka su bazni plastičnjaci ipak će malo dati više dojma, ali izgleda da su i oni odustali od toga da svakom proizvodu posvete pažnju, pa naruče u kini OEM i onda umisto Trust napišu Creative..
Sama zvučna možda i nije toliko loša jer sam stavia u drajverima 48 bitno uzrokovanje, a prije je bilo 16 bitno po defaultu.
Naravno, ovo je za prvu pomoć setup sa A60, s vremenom bi trebao kupiti bolje zvučnike i USB DAC

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 15:27 (dkomar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Poz, trebala bi mi zvucna za laptop do 300kn. Dosad sam imao Xonar DG na kompu i dosta sam zadovoljan sa njom al eto komp je star i pregazilo ga vrijeme. Ako ista znaci na na zvucnu cu spajat Logitech z506 5.1 zvucnike i Audio-Technica m20x slušalice, igre/muzika/filmovi.

Jel mogu uopce ocekivat kvalitetnu 5.1 podrsku za tako nisku cijenu ili da to odmah prekrizim? Ne znam uopce kako se cijene krecu, koliko je dovoljno za kucnu primjenu s obzirom na kvalitetu mojih zvucnika/slusalica?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
NuForce uDAC3 ili FiiO E10K ?
0 NuForce uDAC3
5 FiiO E10K
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mislim da su to dosta slicni (isti) proizvodi s tim sto je FiiO 200kn jeftiniji (u HR).
Osobno imam FiiO (cca 6 mjeseci) i jako sam zadovoljan s njim.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

 

 

 

Kako se ovo čudo spaja na monitore?

Bilo bi lipše da ima dva činča kao Sound Blaster i ovaj drugi DAC

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Izlaz je 3.5mm isto kao iz pc, ako ti ne pase uzmi Nuforce.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2015 12:00 (djigibao).
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ili uzmeš ovakav kabel

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam func hs 260 slusalice i cine mi se tihe (jace su mi default slusalice od mobitela) zvuk je lijep i sve to ali da li bi mi zvucna kartica vidno pomogla ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pandzinho kaže...

Imam func hs 260 slusalice i cine mi se tihe (jace su mi default slusalice od mobitela) zvuk je lijep i sve to ali da li bi mi zvucna kartica vidno pomogla ?

 
Kupi headset amp, berhinger ima dobar zaboravio sam model... Zvucna ce ti jedino dati bolji, ljepsi zvuk nego sto integrirana ima definitivno, dakle nije potrebno sad bacati paru na neke profesionalne zvucne i slicno.

Kupis audigy soundblaster neku imas na njuski ili po ducanima, 100njak kn su, idu u pci slot. Ako ti i dalje "tiho", kupis headset amp, mislim da su oko 200 njak kuna, oboje na njuski mozes dobiti i jeftinije.

11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Luka123 kaže...
Pandzinho kaže...

Imam func hs 260 slusalice i cine mi se tihe (jace su mi default slusalice od mobitela) zvuk je lijep i sve to ali da li bi mi zvucna kartica vidno pomogla ?

 
Kupi headset amp, berhinger ima dobar zaboravio sam model... Zvucna ce ti jedino dati bolji, ljepsi zvuk nego sto integrirana ima definitivno, dakle nije potrebno sad bacati paru na neke profesionalne zvucne i slicno.

Kupis audigy soundblaster neku imas na njuski ili po ducanima, 100njak kn su, idu u pci slot. Ako ti i dalje "tiho", kupis headset amp, mislim da su oko 200 njak kuna, oboje na njuski mozes dobiti i jeftinije.

 Ova zvucna na mojim func hs 260 slusalicama ce imati napredak u zvuku s obzirom na integriranu zvucnu ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice