PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 266.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
PC ventilatori

Update situacije: skužio sam da kontroler ventilatora na R5 zapravo ima više od 3 razine postavke... ako se lagano prebacuje osjeti se još koji klik. E sad, na najmanjoj postavci su mi ventilatori znali stati. Uglavnom, danas sam promijenio napajanje (kontroler ventilatora spaja se na napajanje), i na najmanjoj postavci mogu ugasiti ventilatore. :D Super, mogu ih kompletno ugasiti kada želim apsolutnu tišinu a upaliti kada mi trebaju.

 

Inače, uzeo sam 3pin-ske ventilatore jer se mogu spojiti na taj kontroler ventilatora i istraživao nakon što sam ih kupio kada nisam bio zadovoljan. Znači 3pin-ski ventilatori se reguliraju voltažom: 5V, 9V i 12V i tako se pojačava i smanjuje brzina ali to na Noctui NF-A14 FLX u okretajima izgleda kao: 900rpm, 1050rpm i 1200rmp. 900rpm se isto dosta čuje, previše za onaj "tihi" rad koji sam htio.

 

Da sam bio pametniji i uzeo PWM ventilatore mogao sam ih spustiti na 300rpm što bi bilo ono što sam u biti i htio. Kreću se u rasponu od 300rpm do 1500rpm. Morao bih ih spojiti na ploču na PWM konektor što znači da ih nebi mogao regulirati fan controlerom ali bi bili tiši.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC ventilatori

3pin se danas na skoro svakoj novijoj malo skupljoj matičnoj mogu regulirati isto kao 4pin pwm ventilatori. Tako da imaš i tu opciju. Hebeš fan controlere u 2020. pored fan krivulje bilo u BIOSu ili nekom softveru.

 

Ok, vidim da imaš dosta staru konfu, ali to je savjet, ako ćeš ikad mijenjati platformu tipa na neki Ryzen build koji se danas može sklepati za male novce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 14:29 (The_Fichek).
5 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Trenutno imam par Fractal 140mm Silent Series R2 ventilatora koje sam dobio sa kućištem. Trebao bi preporuku za jos dva do max 120kn svaki. Je li bolje uzeti iste kao sto vec imam ili ne. Ima li velike razlike između ventilatora od npr. 60 kn i 120 kn?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

3pin se danas na skoro svakoj novijoj malo skupljoj matičnoj mogu regulirati isto kao 4pin pwm ventilatori. Tako da imaš i tu opciju. Hebeš fan controlere u 2020. pored fan krivulje bilo u BIOSu ili nekom softveru.

 

Ok, vidim da imaš dosta staru konfu, ali to je savjet, ako ćeš ikad mijenjati platformu tipa na neki Ryzen build koji se danas može sklepati za male novce.

Nisam siguran da pričamo o istom. Vjerujem da se 3pin ventilatori mogu kontrolirati na ploči ali ne i usporiti okretaji kao na 4pin pwm ventilatorima, jednostavno nisu tako napravljeni.

 

11 godina
online
Re: PC ventilatori
tython kaže...

Trenutno imam par Fractal 140mm Silent Series R2 ventilatora koje sam dobio sa kućištem. Trebao bi preporuku za jos dva do max 120kn svaki. Je li bolje uzeti iste kao sto vec imam ili ne. Ima li velike razlike između ventilatora od npr. 60 kn i 120 kn?

nemereš ocijeniti razliku u ventilatorima tako ofrlje po cijeni od 60-120 kuna

ja nisam vidio veliku razliku sa coolermaster silencio 120 koji koštaju 60 kuna u odnosu na silent wings 3 koji koštaju 180 kuna

 

doduše, to ovisi i o hlađenju grafe i procesora jer kad imaš dobro hlađenje na njima dovoljan ti je skoro bilo kakav propuh

uglavnom, ako ti je bitnija tišina i imaš dobro hlađenje grafe i procesora uzmi silencio, ako hoćeš više propuha uzmi arctic bionix na 1800 rpm - link

 

display name ivo kaže...

Nisam siguran da pričamo o istom. Vjerujem da se 3pin ventilatori mogu kontrolirati na ploči ali ne i usporiti okretaji kao na 4pin pwm ventilatorima, jednostavno nisu tako napravljeni.

 

 glupost, ja imam tri 3-pinska silent wings ventilatora i preko matične ih namještam kako hoću, s krivuljom od minimuma do maksimuma uz mogućnost potpunog gašenja kad je komp u idle

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 9:28 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
tython kaže...

Trenutno imam par Fractal 140mm Silent Series R2 ventilatora koje sam dobio sa kućištem. Trebao bi preporuku za jos dva do max 120kn svaki. Je li bolje uzeti iste kao sto vec imam ili ne. Ima li velike razlike između ventilatora od npr. 60 kn i 120 kn?

 

Kao jeftine, a solidne case fanove Arctic P140; cca 50 kn komad. 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
offline
Re: PC ventilatori
display name ivo kaže...
The_Fichek kaže...

3pin se danas na skoro svakoj novijoj malo skupljoj matičnoj mogu regulirati isto kao 4pin pwm ventilatori. Tako da imaš i tu opciju. Hebeš fan controlere u 2020. pored fan krivulje bilo u BIOSu ili nekom softveru.

 

Ok, vidim da imaš dosta staru konfu, ali to je savjet, ako ćeš ikad mijenjati platformu tipa na neki Ryzen build koji se danas može sklepati za male novce.

Nisam siguran da pričamo o istom. Vjerujem da se 3pin ventilatori mogu kontrolirati na ploči ali ne i usporiti okretaji kao na 4pin pwm ventilatorima, jednostavno nisu tako napravljeni.

 

Ne znam kako, ali je moguce :) 4. pin, pwm regulation se vjerojatno nekako dodaje, softverski ili hardverski. Druga 3 pina su ista kao kod 3pin. Evo ja imam Arctic P14 povezane na 4pin extension cable, povezan na 3pin maticne i sve ih reguliram kao da su 4pin. S obzirom da je extra maticna imam i fan stop opciju, ali ovo vrijedi i na slabijoj maticnoj i za to imas puno dokaza na forumu (picajzla post prije) i internetu. Evo i link: https://www.links.hr/hr/ventilator-arctic-p14-140mm-1700-okr-min-crni-050908736 Na prilozenoj slici je max. fan rpm 1500 jer uvijek postoje odstupanja, a mozda i radi tog extension kabla.  Na 2. slici mozes vidjeti i slabo rukovanje Overseasa ili Linksa povodom crnog petka, ali necu se zalit jer sam ih ubrao 5 komada za 90kn s dostavom. Ne znam da taj cosak zalijepim vrucim lijepilom ili nekim jacim univerzalnim UHU ili sl.

 

tython

 

Slazem se s kolegom. Taj vent je ovaj kao na slici, a cesca oznaka je P14, a ne P140. Kao picajzla cu nadodati da dobro gura zrak, ali ima specifican zvuk motora (niza frekvencija). Ono sto je jako dobro je sto tek iznad 1000rpm postaje osjetno glasniji. Inace, dosta je i tezak. Dobrih 192g, ako se sjecam mjerenja. Dizajn lopatica zbilja jeste namijenjen za staticki pritisak, a kao referenca se moze uzeti legendarni Scythe Gentle Typhoon ili kopija, vjerojatno najbolji vent na svijetu, Noctua NF-A12x25. Verzije P14 koje imas su 3pin (silent) do 950rpm, 3pin do 1700rpm, PWM i PWM PST. Ove zadnje dvije su iste, samo sto s PST 4pin kabel ima na sebi i ekstenziju za iduci daisy chained ventilator. Tako barem kazu sluzbene stranice.

13 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...
display name ivo kaže...
The_Fichek kaže...

3pin se danas na skoro svakoj novijoj malo skupljoj matičnoj mogu regulirati isto kao 4pin pwm ventilatori. Tako da imaš i tu opciju. Hebeš fan controlere u 2020. pored fan krivulje bilo u BIOSu ili nekom softveru.

 

Ok, vidim da imaš dosta staru konfu, ali to je savjet, ako ćeš ikad mijenjati platformu tipa na neki Ryzen build koji se danas može sklepati za male novce.

Nisam siguran da pričamo o istom. Vjerujem da se 3pin ventilatori mogu kontrolirati na ploči ali ne i usporiti okretaji kao na 4pin pwm ventilatorima, jednostavno nisu tako napravljeni.

 

Ne znam kako, ali je moguce :) 4. pin, pwm regulation se vjerojatno nekako dodaje, softverski ili hardverski. Druga 3 pina su ista kao kod 3pin. Evo ja imam Arctic P14 povezane na 4pin extension cable, povezan na 3pin maticne i sve ih reguliram kao da su 4pin. S obzirom da je extra maticna imam i fan stop opciju, ali ovo vrijedi i na slabijoj maticnoj i za to imas puno dokaza na forumu (picajzla post prije) i internetu. Evo i link: https://www.links.hr/hr/ventilator-arctic-p14-140mm-1700-okr-min-crni-050908736 Na prilozenoj slici je max. fan rpm 1500 jer uvijek postoje odstupanja, a mozda i radi tog extension kabla.  Na 2. slici mozes vidjeti i slabo rukovanje Overseasa ili Linksa povodom crnog petka, ali necu se zalit jer sam ih ubrao 5 komada za 90kn s dostavom. Ne znam da taj cosak zalijepim vrucim lijepilom ili nekim jacim univerzalnim UHU ili sl.

 

tython

 

Slazem se s kolegom. Taj vent je ovaj kao na slici, a cesca oznaka je P14, a ne P140. Kao picajzla cu nadodati da dobro gura zrak, ali ima specifican zvuk motora (niza frekvencija). Ono sto je jako dobro je sto tek iznad 1000rpm postaje osjetno glasniji. Inace, dosta je i tezak. Dobrih 192g, ako se sjecam mjerenja. Dizajn lopatica zbilja jeste namijenjen za staticki pritisak, a kao referenca se moze uzeti legendarni Scythe Gentle Typhoon ili kopija, vjerojatno najbolji vent na svijetu, Noctua NF-A12x25. Verzije P14 koje imas su 3pin (silent) do 950rpm, 3pin do 1700rpm, PWM i PWM PST. Ove zadnje dvije su iste, samo sto s PST 4pin kabel ima na sebi i ekstenziju za iduci daisy chained ventilator. Tako barem kazu sluzbene stranice.

Ili EKWB Vardar za kojeg je EKWB masno platio licencu Scytheu za njihogvog Gentle Typhoona :)

 

Nego, ono što mene zanima što je bilo s ventom na slici u desnom donjem čošku, otkinut dio? :D

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
10 godina
offline
Re: PC ventilatori

Napisao sam, vjerojatno Overseas dostava u kombinaciji s nenajcvrscom izradom plastike Arctica. Na crni petak je bila obavezna dostava da vise zarade.. Reklamirao sam, ali su rekli da artikl (svih 5 ventova) ne bi dobio nazad po akcijskoj cijeni.

 

Vardar je isto kopija da. Nisam znao da su im platili licencu. Ma ima tih nekoliko dizajna lopatica koje svi imaju. Ili je takav za staticki pritisak ili nesto izmedju toga i airflowa kakav imaju Noctua, Thermalright koji se izgleda pogasio, Be Quiet, Corsair ML itd. ili je cisti airflow, cim vise lopatica. Razlika je u motorima, bundleima, okviru venta, QC (da nema ticking noise) itd.

 

Inace, Arctic P14 je puno tisi kad je je u slobodnom prostoru, nego zasarafljen za kuciste. Mislim tako je kod vecine ventilatora, ali ovdje je primjetna razlika. Gumice za smanjenje vibracija bi vjerojatno pomogle, ali nije strasno i meni su uglavnom na 0rpm. U Fractal Define S sva 3 jedva stanu sprijeda (donji dira donju stranicu kucista, gornji dira gornju stranicu) pa su mozda i radi toga malo glasniji u pogonu. Vibracije se naravno ne osjete (jedina vibracija koja se osjeti je od prijenosnog hard diska koji zna bit na kucistu), ali glasniji su kada su prislonjeni na nesto, nego kad ih drzim u zraku. Naravno buka je subjektivna, ono sto je meni glasno vecini nije.. Zapravo se vise radi o tonalitetu, tim nekim primjetnim frekvencijama. Ono sto sam ja trazio, tj. riskirao s Arcticom, je da su dosta tihi oko 700-800 rpm kod nekog loada i da ih se moze ubit na 0rpm. Ispostavilo se da su pogodak. Za pun pogodak bi trebalo platiti puno puno vise s npr. Noiseblockerima kojih se mozda isto docepam jednog dana.

8 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav ekipa, jel zna netko di se može kupiti 4pinski razdjelink za ventilatore?; ne mogu naći nigdje kod nas, u ADM-u kao imaju, ali se čeka 4 tjedna. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Fenix? Link

Ali provjeri točno kakav je jer negdje u nazivu pišu da je 3 pin, a u specifikacijama 4 pin.

 

EDIT: Microline ima u svojoj distribuciji pa vidi i u IQ Zagria.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 11:13 (kiwi_91).
8 godina
offline
PC ventilatori

ja svoje ventove kontroliram preko speedfan-a.

matična (z77 fatal1ty) ima za cpu opciju automatskog prema temp, a za ostale fiksne vrijednosti 1-9 (1-4)

sa speed fanom se mogu smanjit na 0rpm, i da se pokrenu kod određene temp sa bilokojeg senzora koji detektira.

može se namjestit da se npr, prednji vent pokrene kad cpu dosegne neku temp, a zadnji vent gad se grafa ugrije.

samo treba skužiti koji je koji vent.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC ventilatori

Pa imaš u futuri odmah

 
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: PC ventilatori

Previše je to, koštaju manje od dolara na ebayu..

8 godina
online
PC ventilatori

Platyp

 

Koliko trebaš ventova spojiti? Mislim dai imam još jednog negdje sastrane za spojit dva venta.

 
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Previše je to, koštaju manje od dolara na ebayu..

 jbga, to je ekwb

i ja sam noctuin y-splitter platio 40 kuna - nije mi se dalo čekat eventualno dužu dostavu s ebaya, a iz uzija je začas stiglo skupa sa silent wingsima

8 godina
offline
Re: PC ventilatori
Vader kaže...

Platyp

 

Koliko trebaš ventova spojiti? Mislim dai imam još jednog negdje sastrane za spojit dva venta.

 Dva ventilatora, malo sam se preračunao kod kupnje komponenata 

9 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav!

 

Trenutno imam MS Black Widow kućište i u njemu 3 njihova 120mm ventilatora.

Usto posjedujem R5 1600 sa stock (mislim Wraith Spire sans RGB) hladnjakom.

 

Odlučio sam napraviti upgrade po ovom pitanju.

Što se CPU hladnjaka tiče, a obzirom da imam Gigabyte AB350m Gaming 3 matičnu te RAM visine 64mm, mislim da mi je najbolja opcija Noctua NH-D15S.

 

Što se tiče ventilatora od kućišta, trenutni defaultni MS-ovi su mi preglasni te bi ih htio zamijeniti sa također nekim Noctua ili Arctic ventilatorima.

 

Po opisu sa MS stranice - https://ms-start.com/en/ms-black-widow-pro.aspx vele da je moguće front 2x120, back 1x120 i top 2x120/140mm.

Svakako bi zamijenio postojeća 3 i dodao još 2, moguće i 140mm na vrh da izvlače vrući zrak prema gore.

 

Što se ventilatora tiče, a obzirom na konektore od matične ploče - https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-1x#kf, pretpostavljam sljedeće:

NH-D15S bi bio kontroliran od CPU fan headera dok je moguće još dodatna 2 ventilatora kontrolirati preko on-board headera.

Tu mi preostaju još 3 ventilatora koja bi teoretski mogao kontrolirati preko kontrolera od kućišta (sad su 2x front i 1x back spojena na kontroler na prednjoj stranici gdje postoje opcije high, low i off) no nisam siguran kakav bi tu raspored bio sveukupno najbolji.

 

Stoga vas molim za savjet - ima li bolji odabir za CPU hladnjak? Koje ventilatore i kakav raspored bi bilo najbolje staviti (i spojiti)?

 

Budžet nije problem obzirom na svrhu, problem je manjak znanja i informacija o ovoj materiji.

 

Unaprijed hvala 

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
iSammy kaže...

Pozdrav!

 

Trenutno imam MS Black Widow kućište i u njemu 3 njihova 120mm ventilatora.


 

Po opisu sa MS stranice - https://ms-start.com/en/ms-black-widow-pro.aspx vele da je moguće front 2x120, back 1x120 i top 2x120/140mm.

 Naprijed možeš staviti i od 140 mm, kod sebe sam ubacio dva Arctic F14 i iza jedan F12.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
online
Re: PC ventilatori
iSammy kaže...

Svakako bi zamijenio postojeća 3 i dodao još 2, moguće i 140mm na vrh da izvlače vrući zrak prema gore.

 čemu to, pa nije da imaš neke zahtjevne napucane komponente, pogotovo ako ubaciš hladnjak takvog ranga

dovoljna su ti tri kvalitetna venta, dva sprijeda i jedan odozada

 

kod mene tri 120mm venta bez problema održavaju propuh i to ograničeni do 1000 okretaja

proc/grafa nikad ne prelaze 65/68 stupnjeva, vent na hladnjaku proca se vrti do max 800-900rpm, na grafi do 1.300

i to je u iznimnim situacijama, u većini slučajeva je to 20-30% manje u gejmanju, dakle skoro nečujno i hladno čak i pod opterećenjem

9 godina
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...
iSammy kaže...

Svakako bi zamijenio postojeća 3 i dodao još 2, moguće i 140mm na vrh da izvlače vrući zrak prema gore.

 čemu to, pa nije da imaš neke zahtjevne napucane komponente, pogotovo ako ubaciš hladnjak takvog ranga

dovoljna su ti tri kvalitetna venta, dva sprijeda i jedan odozada

 

kod mene tri 120mm venta bez problema održavaju propuh i to ograničeni do 1000 okretaja

proc/grafa nikad ne prelaze 65/68 stupnjeva, vent na hladnjaku proca se vrti do max 800-900rpm, na grafi do 1.300

i to je u iznimnim situacijama, u većini slučajeva je to 20-30% manje u gejmanju, dakle skoro nečujno i hladno čak i pod opterećenjem

 To ne znači da ih neću imati, kupujem kako i kad mogu, jbg  Hvala ti na savjetu i podijeljenim informacijama, možda za početak uzmem CPU hladnjak i 3 ventilatora umjesto 5 

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
11 godina
online
Re: PC ventilatori
iSammy kaže...

 To ne znači da ih neću imati, kupujem kako i kad mogu, jbg  Hvala ti na savjetu i podijeljenim informacijama, možda za početak uzmem CPU hladnjak i 3 ventilatora umjesto 5 

 ventilatore bar uvijek možeš uzeti kad zatreba

uzmi tri venta i hladnjak, no možeš i na njemu uštedjeti jer za taj proc je dovoljan i duplo jeftiniji, recimo arctic esports 34 duo

4 godine
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pozz, može preporuka ventova za kućište zamlan z3. Naprijed idu 120mm i iza 120mm, gore nebi stavljao.

Jel ovo dobar odabir, i jesu li tihi/nečujni?

Za naprijed 2x: Arctic F12 120mm Silent, ACFAN00027A
Za nazad 1x: Arctic P12 120mm Silent, ACFAN00130A

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
PC ventilatori

Pozdrav,

uzimat ću si kućište (vjerojatno Meshify C), pa bi trebao još 2 dodatna 140mm ventilatora za naprijed.
Koliko gledam, Arctic P14 (ili F14) su best buy. Koji od ta dva bi bio bolji za intake fan? Vidim da je P14 noviji.


Također, ima li neka primjetna razlika između navedenih i npr Noctua NF-P14s redux? Duplo skuplji je, je li stvarno duplo bolji?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori

Poštovani kolega,

 

Nema potrebe za Noctuom, nije duplo bolja, čak ima i manji CFM. 

Isprobao dotični vent, ali sam stavio Artic 14 Bionix za upuh. S time da je jedna Noctua vrisnula u međuvremenu.

Tako da smatram da nema potrebe bacati pare. Ja bih išao na P14.

 

Lp,

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 9:22 (Kvod).
10 godina
offline
Re: PC ventilatori
kratos091 kaže...

Pozdrav,

uzimat ću si kućište (vjerojatno Meshify C), pa bi trebao još 2 dodatna 140mm ventilatora za naprijed.
Koliko gledam, Arctic P14 (ili F14) su best buy. Koji od ta dva bi bio bolji za intake fan? Vidim da je P14 noviji.


Također, ima li neka primjetna razlika između navedenih i npr Noctua NF-P14s redux? Duplo skuplji je, je li stvarno duplo bolji?

U performansama sumnjam da ima primjetne razlike. Glavna razlika brand ventova naspram ovako nekih kao Arctic P14 je bundle, quality control i jamstvo. Arctic ima pregrst jamstva i po tome je iznimka u jeftinijem rangu. Imam 5 komada P14, vrlo su dobri, ali ne ponasaju se svi identicno. Ako se dobro sjecam jedan je proizvodio mrvu cudnije zvukove (netko vjerojatno nebi primjetio), a jedan mi je dosao sa strganim coskom. Glavna prednost tih Arctica po meni je sto su prakticki jednako glasni na 650 i 1150 rpm, odrzavaju taj neki tonalitet jako dugo i ako se mozes naviknut na njega su jako dobri. Ako si picajzla za zvuk mogu ti ih snimit. P14 su noviji i vjerujem mrvicu bolji od F14, iako je to tesko rec. Imam Fractal Define S kuciste koje je dosta dugacko, 520mm te se osjeti upuhivanje 3x P14 do graficke i CPU coolera sto sam prije teze (pri jednakoj glasnoci) mogao ostvariti s Thermalrighovim ventilatorima jako slicnim Noctuinoj NF-A14. Iako je dizajn P14 stvoren za staticki pritisak, a ne airflow, jako dobro upuhuju zrak. Osobno me dojmilo i sto su teski dobrih 192g i lopatice se ne cine jeftine ni tanke. Jedino što me smeta je malo specifican zvuk radi cega ih ne palim kada je komp u idle i malom loadu kao surfanje, tada posao obavljaju straznji vent i CPU vent. U loadu kada sve malo zazuji se dobro uklope, i dalje vrlo tiho. Inace, kada ih stavim u zrak jedva da proizvode zvuk. Taj njihov zvuk nastaje samo kada su zasarafljeni ili prislonjeni na nesto, sto je po meni malo cudno. Ili malo jeftina plastika ili bi pomogle gumice za smanjenje vibracije ili su jednostavno tako dizajnirani i ja picajzlam previse :) To je naravno tipicno za ventilatore, ali u zraku su stvarno bescujni dok bi ocekivao da proizvode barem slican zvuk onom iz kucista. Malo sam se raspisao.. Uglavnom, jako su dobri P14 :) Uopce ne znam sto preporuciti kao konkurenciju. BQ Pure wings 2 imam u obliku 120mm i mislim da se ne isplate za 2x vise novaca. Tihi jesu, ali gotovo sigurno slabije upuhuju ili ispuhuju. Doduse, imas jednog iz Osijecko-baranjske zupanije kaj ga prodaje za 40kn pa mozes isprobat i sam usporedit.

14 godina
online
Re: PC ventilatori
Hvala na komentarima, uzeo sam 2x P14 PWM PST.
Noctua Redux ne dokaze s Y kabelom, pa bi ga morao odvojeno kupovati, ovako sam s PST inacicom ventova pokriven.
Nisam neki noise freak, igram uglavnom s headsetom a i komp mi je trenutno na podu. Nemam mjesta na stolu zbog sluzbenog laptopa trnenutno. :)
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
PC ventilatori

Kako se na engleskom zovu gumeni 'vijci' za ventilatore? I jel ima kod nas možda kojim slucajem? ovo što dolazi uz ventilatore, barem arcticove je kritično, znači to se treba doslovno ušarafiti u vent da nastene utisak u plastici? S tim da su to neki mini vijci strah me staviti to uopce. :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PC ventilatori
Da, to su urezni vijci, tako rade vec 30 godina i nitko nema problema s time. Samo zavrni...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: PC ventilatori
Deltron0 kaže...

Kako se na engleskom zovu gumeni 'vijci' za ventilatore? I jel ima kod nas možda kojim slucajem? ovo što dolazi uz ventilatore, barem arcticove je kritično, znači to se treba doslovno ušarafiti u vent da nastene utisak u plastici? S tim da su to neki mini vijci strah me staviti to uopce. :D

Evo, gledam i ja sebi uzet, samo ne znam kratke ili duge. Nemam pojma koji bi trebali biti ucinkovitiji, ljudi su zadovoljni s obje vrste. Jedino kaj bus cekao najmanje mj. i pol, ali meni to nije problem.

 

dugi vijci link Ali 20 komada - 11,7 kn

 

kratki vijci link Ali 32 komada - 16,5 kn

 

Narucih ove male na kraju. Btw. gledao sam i one najdulje, 65mm za koje mi se cini da bi bili najefektivniji, ali se ljudi zale da nisu tolko izdrzljivi i da se lako gule. Mogu javit dojmove, jednom kad stignu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 15:47 (The_Fichek).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice