Gdje kupiti 12V C14 Adapter

poruka: 4
|
čitano: 1.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gdje kupiti 12V C13 Adapter

Pozdrav,

 

u potrazi sam za adapterom na slici, 12V, sa tim konektorom ko za PC napajanje, kad guglam naslov ne dobivam neke pametne rezultate, bar ne u našim trgovinama, tako da bih bio zahvalan na pomoći.

 

Hvala!

 

 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti 12V C13 Adapter

Zašto ti je uopće bitno kakav je konektor? 

 

Takav konektor je na takvom adaptoru u pravilu overkill jer takav adaptor ne treba uzemljenje, a ni potrebu za tolikom strujom. Obično se koristi ili onaj tropinski s okruglim pinovima kao na laptopu ili eurojack (pogotovo na adaptorima manje snage).

 

Ako ti je takav konektor na instalaciji (primjerice, za LED rasvjetu u kuhinji), jednostavno kupiš ženski C13 konektor za kabel i ubaciš ga na kabel za novi adaptor.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Gdje kupiti 12V C14 Adapter

Ma to je za neku vražju električnu špricu koja ima takav input, pa mi treba takav konektor.

 

Znači komotno mogu kupiti obični sa "okruglim" inputom i onda na njega nekako staviti ovaj koji meni treba.

 

Kako se službeno zove taj "okrugli", da znam tražiti dodatni adapter koji trebam da dobijem svoj input na njega nekako? Tnx

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti 12V C14 Adapter

Sorry, ja čitavo vrijeme gledam krivu stranu, ali u osnovi, ništa bitno se ne mijenja, osim tipa konektora koji ti treba.

 

Taj okrugli se zove barrel jack ili koaksijalni konektor napajanja. 99% adaptera dolazi s tim jackom.

 

Međutim, ako imaš mogućnost promijeniti konektor na šprici, mislim da je to bolja opcija jer se C14 u pravilo koristi na mrežnoj strani (220V) i postoji rizik da netko spoji direktno kabel na 220V (običan napojni od računala).

 

P.S. Ako ćeš rezati kabel na strani adaptora i dodati C14 konektor, potpuno ti je svejedno koji kupiš. Samo obrati pažnju na napon i snagu/max struju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:41 (MrBlc).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice